Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 589
Тези неща в списъка събрани ли са,защото на мен не ми стана ясно?
Имам неща които мога да и дам от този списък  bouquet

# 16
  • Мнения: 274
Ако искате, мога да почна да събирам нещата за бебо и да ги закарам на Галя през октомври, за да има време да си ги оправи, пък и за всеки случай, като влиза в деветия месец, да си ги има вече...
За мамите от София, имам предвид Simple Smile
Може да се разберем на лични как да стане, ще отмятам по списъка постепенно.

Последна редакция: пт, 31 авг 2007, 12:58 от НЕ ЩА

# 17
  • София
  • Мнения: 679
Мойте неща са пакетирани като колет и направо мога да ги пусна когато кажете. По-трудно ще ми е да ги нося някъде из София с двете разбойнички отколкото да отида до пощата.

# 18
  • Мнения: 1 287
Мами,като тръгнат децата на училище,ще трябва да имаме предвид,че ще се хранят на стол,защото после са на занималня.Галя беше споменала,че един обяд е около два лева,т.е. за двамата - 4лв на ден.Да помислим и за това,а?

# 19
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Добре момичета, постарах се да откоригирам това, което съм пропуснала или вече е осигурено  Peace

EASpirit - предложение ти е чудесно  Peace ... но нека Чут-Чут или НЕ ЩА /ivab/ каже дали има нещо ненабавено и все още необещано от нещата за бебока  Thinking

kabzimalka - правилно си се досетила  Peace ... Освен и това ще включа в 1вия пост, а ако има някаква промяне се надявам Галя да каже  Hug

# 20
  • Мнения: 4 195
EASpirit ок са нещата които поемаш - ще ги добавя в първия списък, наистина идеята на Не Ща ( Иве ти ма уби с тоя ник Heart Eyes) да събере нещата накуп при нея е чудесна

# 21
  • Мнения: 2 577
 lucyl30   bouquet

включвам се и аз да следя темата, за да помогна и аз с каквото мога Hug

# 22
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
 Иве  #Crazy newsm78 от къде  го измисли тоз ник???

# 23
  • София
  • Мнения: 726
Здравейте момичета,

не успях да прочета докрай предишната тема - толкова бях потресена от съдбата на Галя и дечицата.

Гледам, че повечето неща за бебето вече са осигурени. Аз бих искала да купя есенни или зимни обувки/ботушки на момченцата - мисля, че нямат такива.
Как ще е по-добре да се процедира - да изпратя пари по сметката ли, кога и колко? Как бих могла да получа данните за сметката?

Искам да изкажа искренното си възхищение от всички мами включили се активно и от сърце да помогнат на Галя и децата - страхотни сте   bouquet Hug  bouquet!!!!!!!!!!!!!!

Поздрави

# 24
  • Мнения: 274
Mama Mishi,
това е супер за зимните обувки. Ако искаш, можеш да изпратиш парички, но ако искаш да им купиш хубави, може и ти да ги купиш и да им ги пратиш по пощата, или да се видим да й ги пусна - не за друго, ама Галя все пести и ще им вземе най-евтините, че й е неудобно Simple Smile
Ще ти пиша на лични.

# 25
  • Мнения: 3 376

EASpirit - предложение ти е чудесно  Peace ... но нека Чут-Чут или НЕ ЩА /ivab/ каже дали има нещо ненабавено и все още необещано от нещата за бебока  Thinking



Ок,значи ще приготвя нещата и ще видя как мога да ги изпратя.Но ще гледам да е към края на семптември,за да не я претрупвам излишно.Иначе дотогава ще изпратя малко пари по сметката,Галя сподели,че имат парички за септември,но месеца ще мине бързо.

А зимата с какво ще се отопляват с децата и бебчето?Гале на ток ли сте,печка имате ли?

# 26
  • София
  • Мнения: 3 648
Иве, моята дъска за повиване почти не я ползвам вече, че ни стърчат краката и ако дойдеш до нас, мога да ти я дам!
 Купоните за стола на големите много са скъпи?! Дъщеря ми се хранеше за 55 - 70 ст.?!

# 27
  • Мнения: 1 287
.Дори да приемем че ще ми остават 100лв.за храна,трябва да знаете че давам на децата по 1.00лв. за обед в училище,това е за второ с две филийки хляб,лишавам ги от супа защото струва още по 0.50лв. а не съм сигурна дали си я изяждат,и без десерт който е по 0.30лв.,съгласна съм за обеда защото всеки ден в него има месо а аз не мога да им го осигуря.Иначе тази година ще сме късметлии децата от 1-ви до 4-ти клас им се полага безплатна закуска а моите ще са точно 1-ви и 4-ти.Значи 22 учебни дни по 2 лв. са 44лв. за обяди.

Аз съм в грешка,Вени.Но сумата от 1лв. е била за миналата учебна година.А сега виждаме какви са цените,така че ми се струва,че обяда на децата в училище ще е поне 1.50лв.Но п този въпрос ще ни осветли Галя още в първите дни на учебната година.

# 28
  • Мнения: 1 230
Запис - виждам, че много от нещата са набавени. За да не "запушваме" Галя ще следя темата и се надявам да погмогна с нещо по-нататък...
 Hug за всички

# 29
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
За да допълня по-подробно инфото на 1ва стр. и да ни е по-подробен ориентир - някой ще ми каже ли /може би най-добре Галя/  Grinning ... кога точно й е термина  Peace


Относно дрехите и обувките:
- за децата: на колко годинки са, колко са високи и евентуално размер на крачето в см
същото и за Галя /ръст и размер обувки/

Гале /надявам се, че успяваш да следиш темата/, обръщам се направо към теб ... да напишеш накратко от какво имате нужда като дрехи и обувки /за всеки един от вас по отделно/, а именно:
- обувки /есенно зимни, или зимни/: ботуши, обувки, маратонки/гуменки, чехли/пантофи ....
- дрехи: палто/яке, шапки+шалове+ръкавици, пуловери, блузи, панталони, детско бельо, детски чоропогащи/чорапи, анцузи, тениски ....

За училище /имаш ли вече някакъв списък  newsm78/ : учебниците предполагам за тези класове са безплатни  Thinking, а раници, тетрадки, химикалки, моливи, флумастери, бои и блокчета за рисуване .../за останалите неща нямам напредства като пластелин, гланцови блокчета, ножички, лепило ...../

Вени*
- относно купоните ... за съжаление понякога се получава така, че в градовете извън София нещата са по-скъпи в сравнение със столицата  Sad ... предполагам, че дори за купоните по същия начин стоят нещата /ако не бъркам  Thinking за тях се решава на местно ниво  newsm78/

Общи условия

Активация на акаунт