Въпросче...

  • 1 551
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 899
Пост-а на Карина е супер изчерпателен. Подкрепям всичко казано от нея  Peace  .
Аз като разбрах, че съм бременна, изчетох какви ли не материали от какво да се пазим по време на бременност
и взех съответните мерки. Слава богу всичко е ОК - пожелавам ти същото   bouquet  !

# 16
  • Мнения: 27 524
Правих го, тук е задължително. Рядко е по принцип  Peace И също подкрепям Карина и да добавя, че е възможно и от мухлясалите сирена  Confused

# 17
  • Мнения: 274
аз не съм го правила но знам че ако имаш котки трбва да се направи

# 18
  • Мнения: 1 251
Лично на мен ми направиха това изследване по ЗК, без да съм изявявала аз желание за това. Но определено трябва да си го направиш според мен! Защото ако си го изкарала това заболяване-ОК-не е проблем за теб и бебето, поради изградения имунитет. Но ако по време на бременността се заразиш това би могло да навреди на бебето-на теб не. За съжаление този гаден паразит би могъл да причини през първия триместър доста сериозни проблеми-обикновенно прави поражения в главичката на бебо-в мозъка, слуха, зрението и т.н.
За мен лично не е излишно това изследване, защото недай си боже да си носител на болестта в началото-трябва да се лекуваш, за да предпазиш бебето. Аз лично бих могла да пиша доста по въпроса с токсоплазмозата-защото сега точно сестра ми се лекува от това-бременна е в 6-тия месец-не сме имали котки, винаги както тя-така и аз сме спазвали добра хигиена при ядене и миене на ръце и т.н.-но за съжаление никой не е защитен от това да се разболее.
Просто се изследвайте момичета, за да не се получат нежелани резултати в края на бременността ви. Успех!

PS.Моят резултат беше в сивата зона-тоест нито положителен-нито отрицателен. Бебо се роди жив и здрав и занапред се надявам да е така.   Praynig

# 19
  • Мнения: 306
Мдааа, явно ще трябва да го направя. Само не знам ако съм имала това чудо като съм забременяла (говоря разбира се хипотетично), значи вече са нанесени вредите, за които говорите през първия триместър...
И тези страхове край нямат... Прочетох някъде в постовете ви и за листериоза, което също не знам какво е, но явно е нещо, за което пак трябва да се изследваме Thinking
Благодаря ви за изчерпателните отговори момичета. Бъдете здрави всички и вашите дечица!

# 20
  • Мнения: 4 555
Само не знам ако съм имала това чудо като съм забременяла (говоря разбира се хипотетично), значи вече са нанесени вредите, за които говорите през първия триместър...
Не, ако си го карала преди да забременееш, значи имаш имунитет и няма никаква опасност за бебето!

Листериозата е малко по-гадна, защото може до последния момент да не разбереш, че има нещо и накрая... даже не мога да го напиша Confused. Чак другата седмица ще разбера какво е положението при мен. Praynig

Важното е, че се лекува и ако разбереш навреме, имаш всички шансове да предотвратиш лошите последици!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 899
Карина, стискам ти палци всичко да е наред!    bouquet

# 22
  • Мнения: 406
 newsm78     Ми незнам,защо не се консултираш с лекар за да получиш по-компетентно мнение! Thinking

# 23
  • Мнения: 421
Ух...аз четох за тая токсоплазмоза толкова много,че ме заболя главата!
Според мен си направи изледването.Можеш да се заразиш от хиляди неща и колкото е вероятно да се заразиш от котка,толкова и от неизмити зеленчуци,пресаждане на цветя и не добре опечено месо /или въобще непечено/. Полга ти се един път от здравната каса май,а аз си го правих 3 пъти и след първия си ги плащах - струва 12лв.

Проблема с токсоплазмозата идва единствено,ако се заразиш ПО време на бременността - иначе проблеми няма  Peace  .Дори и тогава вероятността да прехвърлиш болестта на бебчето е около 50% ,но има лекарства с които се подпомага положението,за това е хубаво да се знае

И като завършек... рових се в разни статистики за прекарани заболявания на населението за 2005г и от токсоплазмоза имаше 2-3 случая само. ... което не бива да ни успокоява естествено   bouquet

# 24
  • Мнения: 306
Направих си изследването тая сутрин, че ми беше ред за кръвна картина, та да не ме бодат 2 пъти. И току що слава богу отрицателно излезе Grinning

# 25
  • Мнения: 421
Е браво Simple Smile Много се радвам....  Heart Eyes

Много бързо излизат изследванията при вас Simple Smile При нас в провинцията след 4-5 дена чак  ooooh! 

# 26
  • София
  • Мнения: 4 899
Браво! Хубава новина  Hug

# 27
  • Мнения: 306
Е браво Simple Smile Много се радвам....  Heart Eyes

Много бързо излизат изследванията при вас Simple Smile При нас в провинцията след 4-5 дена чак  ooooh! 


Ами просто имах късмет, че днес са се насъбрали повече такива изследвания, и ги пуснаха сутринта. Иначе предполагам, че не стават толкова бързо...

# 28
  • Мнения: 406
Браво! smile3501Пожелавам ти лека и спокойна бременност! newsm10

# 29
  • Мнения: 5 183
НЕ са ми правили такъв тест

Общи условия

Активация на акаунт