Имена

  • 3 779
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
А аз понеже имам някакво странно предчуствие, че ще е момиче и си имам 2 варианта -Карина или Киара( и 2те звучат италиански, което е умишлено-там направихме  бебчето) , а ако е момченце Крис.

# 16
  • Мнения: 22 433
Аз лично не съм кръстила детето си на никой роднина. Но по отношение на името имах доста изисквания. Някой от тях спазих, други не съвсем. )))
В крайна сметка се казва Калина. )

# 17
  • Мнения: 3 360
и аз не съм се съобразявала с родата GrinningИзбрахме  имена,които ни харесват-без да се съобразяваме Hug

Моля ви, не кръщавайте децата си така:
..........................
*скрила съм ЕГН-тата

Ей,това беше супер забавно hahaha

# 18
  • Мнения: 4 496
Направо да си умреш от смях!!! Joy hahahaОсобено имената Маргарин,Цаца,Стая,Маса ,Салфетка,Тоалетка....
Имам позната Паунка,мъжа и се казваше Паун(л.му пр.).А името Благородна много ми харесва!А,и един познат имам,който се казва Копчо. Mr. Green
И трите ми деца са кръстени на баби и дядовци.Не съжалявам,много добри хора са и заслужават да им се уважат имената. Grinning

# 19
  • Мнения: 4 111
Много ми харесват имената Кристиан, Константин, Росен, Пламен, Виктор, но мъжа ми не хареса нито едно от тях. Един ден се сетих за Свилен, той беше на работа, писах му смс - "Свилен?" и той ми отговори "да". На никого не е кръстен. За момичешки имена не сме мислили, разбрахме пола много рано.

# 20
  • Самоков
  • Мнения: 561
До момента, в който се роди синът ни, все още не знаехме как ще се казва. Съпругът ми чакаше пред родилното и като го извикаха да влезе, лекарката му подаде детето и го попита как ще се казва. Той отговори Любослав, попита ме дали ми харесва казах му че да и така ... Никой от роднините ни носи това име.

# 21
  • Мнения: 983
Моите близначки са на баща им Ивайло- Ивайла и на дядо им (моя баща)-Валерий- Валерия

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Въпреки че и двамата дядовци и двете баби имат хубави имена, когато разбрахме, че е момче решихме, че няма да е на тях. Мъжът ми не искаше на неговите родители, въпреки че имат хубави имена - Христо и Александра, а и двамата бяхме на мнение, че още един Димитър ще дойде прекалено в рода, тъй като и баща ми и мъжът ми носят това име.
В крайна сметка го кръстих на любимия си български владетел - Калоян. Името е невероятно силно и мъжко, има имен ден, на което много държах.

# 23
  • Мнения: 471
Бяхме се разбрали ако е момче аз да избирам името, а ако е момиче мъжът ми. Кръстих го на баща ми - Димитър, ако беше момиче щеше да е Радина

# 24
  • Мнения: 434
Аз съм още във дилема, защото мъжът ми иска да го кръстим на някой - Людмила или Таня (Татяна), а аз не искам.. На мен ми харесват Адриана, Кристина, Ема, Ева и др. Ще видим.. може да си дойде с името.

# 25
  • Мнения: 2 100
И ние не искаме да го кръщаваме на някого, за да няма обидени, пък и защото съм на мнение, че детето трябва да е кръстено на себе си Simple Smile
Името няма да е българско по една или друга причина, още мислим какво да е. За момче ни е по трудно определено.

# 26
  • Мнения: 493
Ние вече имаме име-Тони,на свекарът ми......колкото и да не ми се искаше....

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Интересна темичка наистина.  Peace
Ние още мислим име, пък и пола не знаем още на бебето. Но съм твърдо решена да не е кръстено на никой от роднините ни. Не искам да има поласкани и ощетени... Най-добре да не е кръстено на никого, за да няма сърдити.  Peace

# 28
  • Мнения: 4 451
Много исках да кръстя голямата си дъщеря Мария-Магдалина. Свекърва ми е Мария. Така хем щях да и доставя у8доволствие, хем детето ми щеше да носи любимо мое име. Но, когато момента наближи, моята майка успя да ме убеди да кръстя детето само Мария. Сега много съжалявам, съпругът ми също. Още повече, че детето е с проблем. Подгонило ме е едно суеверие... ooooh! Понеже докато я носих, бях убедена, че тя ще се казва Мария- Магдалина. Та в този ред на мисли, искам да кажа, че детето трябва да носи името, което сърцето ви подсказва, което на вас ви допада.
Малката ми дъщеря се казва Василена. Много харесах името от момента, в който го прочетох в Йовковите разкази. Много преди да забременея бях убедена, че един ден ще имам пак момиченце, което ще носи това име. Въпрос на късмет е, че съпругът ми и моята майка носят имена, които имат общ корен с избраното от мен име. Grinning
Харесвам имената Дария, Дея, Тея, но определено предпочитам български имена. Йована, Рада, Ралица, Калина...

# 29
  • Мнения: 68
аз харесвах явора,а таткото предложи ана-мария(на майка му и баба му).кръстихме я МИНА. за момче ми харесва САВА и СТОИЛ. bg

Общи условия

Активация на акаунт