ЯНУАРСКИТЕ бебоци ритат мама,а тя е радостна,засмяна!

  • 14 845
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Добро утро в новата темичка!
 Юле, хич да не ти пука. Важното е, че се обичате, а колко човека ще има на тържеството въобще не е важно. Аз пък не съм омъжена и не съм искала брак, просто не се виждам никак в ролята на булка. Ако някога решим да подпишем, ще съберем най-близките приятели, за да се повеселим, но без да спазваме разни ритуали и обреди,а бебко и кака му Андреа ще са шафери.
Не знам дали съм споменавала, че ненагледният има дъщеричка от първия си брак. Вече е на 5 и половина годинки. Надявам се да не започне да ревнува и да страда. Тя не ме е виждала от месец и половина и ще се изненада като ми види корема. Ще падне едно обясняване Grinning.

# 31
  • Мнения: 52
Лелее и мен това ме чака...на 30 октомври ми е сватбата.От сега съм се завайкала за роклята..и за какво ли още не.Притеснения големи а и гостите са 200 души.Откъм моя страна са само 20-тина EmbarassedЗа бебка...снощи ме събуди със страхотни ритници LaughingМного рита направо не мога да и се нарадвам JoyИначе нито ми се подуват краката нито се измарям ходя като кон по цял ден не се спирам  Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Здравейте днес и от мен!
Ради82, какво ли ще е като напредне бременността, дано да те оставят да спиш  Grinning
Юле, както и всички останали, и аз ще ти кажа - организирай го както ти искаш, в крайна сметка и двамата да сте само, пак ще е Вашия ден  Grinning Нашата сватба също не беше от малките - 110 човека, и наистина половината разход беше за ресторанта. Иначе общо май излезе към 4500, преди две години и нещо.

А за имена - някак си със Мони бях сигурна още в началото че това ще е името, но сега не мога да си харесам нищо, нито пък мъжът ми. Трябва да се поровя за идеи в нета, но още не мога да се настроя...

# 33
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Ох, и на мен ми е голям дерт името. Някак си не бях подготвена за момченце и сега съм като в небрано лозе. Не мога да избера име, а за мен е много важно името да е хубаво, да означава нещо хубаво , да звучи добре и да се съчетава добре с презимето и фамилията ( то май всички го искат това  Joy).Харесваше ми името Борис, ама значението му е вълк. Другото, на което се спряхме с половинката е Мирослав ( ако е това, ще е кръстено на мен  Mr. Green, нали съм Ирина, а славянският еквивалент на това гръцко име е Мира). Успокоявам се, че има още 4 месеца, за да дойде именцето.

# 34
Юле, има много начини да организираш сватбата си. И с много и с малко - пари, гости и т.н. Моята беше голяма, 105 човека, и определено доста скъпа. истината е, че само за дрехи и аксесоари аз и любимия дадохме близо 2000 лв. Но всичко друго беше от родителите, кумовете и приятелите. Роднините ни даваха пари и подаръци, но приятелите бяха решили да не ни подаряват нищо, а да се погрижат за организацията на сватбата - музика, украса, лимузина, торти, балони и т.н. Разправията иначе е голяма, но каквито и усилия да ти коства, си струва! Това е прекрасен ден - твой и на човека до теб. И това е най - важното. Ако ще и само двамата да сте, по дънки и с шампанско "Искра" в ръцете - пак ще Ви е хубаво. Родителите ми са се женили така и вярвам, че помнят този ден с много любов. Не винаги многото похарчени пари правят сватбата хубава. нашата се получи просто защото всички бяха участвали в подготовката и се радваха заедно. Но ако трябваше сама да организирам всичко....знам ли....може би нямаше да съм толкова усмихната. (снимки съм сложила в албума)Simple Smile

А иначе към всички - благодаря за топлия тон във фирумчето. наистина сте мили. Йогата, мили дами, наистина помага на крачетата! А на бебка и харесва, защото рита като луда. какво бихте казали за имената: Хана, Лора или Бояна?

# 35
  • Мнения: 9
Здрвейте сладки мами  Hug, и аз да се запиша. Ние пък решихме малкото ни момченце да се казва Александър, поне за сега Simple Smile) лек ден и хиляди усмивки от мен   bouquet

# 36
  • Варна
  • Мнения: 78
Здравейте всички слънчеви мами!!!
Не съм писала отдавна, но пък редовно четях всичко.
Аз съм по-добре. След като две седмици се стараех повечко да лежа и пия Неоренал, вече не усещам тежест ниско долу, може би наистина е било от някакво възпаление на пикочния мехур. Ще видим как ще съм като се върна на работа другата седмица.
Сега ми изписаха Феро Фолгама, че хемоглобина ми е 113. Според мен не чак толкова нисък, но ще си пия послушно лекарството.
Покрай обсъждането на сватбите си припомних и моята, която беше преди шест години. Приготовленията вече съм забравила, въпреки че всичко организирах сама, но самата сватба за мен беше най-прекрасния ден в живота ми дотогава. Бях много щастлива и се забавлявах страхотно. Пожелавам на всички на които предстои, това да е един прекрасен и незабравим ден!!!
Ради сигурно е страхотно бебчетата да са две. Винаги ми е било интересно. Но защо линийката ти показва 35 седмица? Нещо май се е объркало?
Ирамира и аз като теб имах много идеи за момичешки имена. Не очаквах момче и съм много затруднена. Много харесвам името Момчил, ама няма как да му викаш галено. Е има още доста време да мислим.
На всички пожелавам усмихнат и слънчев, но прохладен ден!!!

# 37
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Джънгл, аз съм за Бояна, нали така мислех да се казва Мартина. Още ме е яд малко, защото е като клонинг на баща си, а той е Боян. И другите са хубави.
Тара, Момчил на галено напр. Мони. Хубаво е, че вече нямаш болежки, пази се!

# 38
  • София
  • Мнения: 6 183
И аз да се запиша в новата тема.
Ханна, нашите деца и братовчеди май ще са адаши /живот и здраве/ и аз скоро се смях, че само фамилия Македонски ни липсва.

Още преди да бяхме почнали бебеправенето на щерката, си лежахме с мъжа ми и аз го попитах ако имаме дете как иска да се казва. Той ми отговори "ако е момче - Филип, ако е момиче Ева", изумих се защото в същия момент ми бяха хрумнали същите имена /явно телепатия някаква имаме/  Wink Сега аз разсъждавах около Лазар , а мъжа ми около ... даже не помня около какво, но не постигнахме консенсус. Върнахме се на стария вариант, макар леко да се притеснявам , че може да е твърде разпространено.

Слънчоглед, вие наистина много светло, слънчево и лъчезарно сте настроени - поздравления за което   bouquet

# 39
  • Мнения: 51
Харесвам много Бояна, но имах едно гадже Боян, за което мъжа ми знае и няма да се съгласи, ще се дразни, въпреки че връзка няма.
А за Момчил, моят се казва така, викам му по най-различни начини - Момчилчо, Момчи, Момчилка, като искаш на някой да кажеш галено, ще намериш начин.
Даже майка му му казва Мише...
По принцип пък той не обича, самото име не преполага глезотии, някъде из именниците четох, че означава Момче или  мъж, може би затова е така.

# 40
Здравейте и от мен. Аз съм една от мамите тук, но не ми се влиза с ника. Вчера ми излязоха резултатите от БХС и са отчайващи 1/47. Записах си час за амниоцентеза във вторник в Света София, но докато чакам да мине всичко и излязат резултатите ще се побъркам. Обаче както бях убедена че резултатите от БХС ще са лоши, така сега съм сигурна, че всичко ще е наред. Чао и приятен ден на всички.

# 41
Здравейте и от мен! Днес пак е жега! А и мразя петъците, защото имам най-много работа в петък. И ние сме измислили имена вече, ако док е познала нашето момченце ще се казва Васил - на свекър ми, много ме обича и смятам, че заслужава, а ако док е сбъркала /все пак стават грешки, колкото и да не ми се иска/ и е девойка - ще се казва Вася, пак на свекър ми. Аз харесвам децата да имат звучни български имена и разбира се, да имат имен ден. Каката се казва София. Аз много й харесвам името.
Юле не се тормози толкова за сватбата. Нашата бе от 30 души, аз бях с костюм /една година живяхме без да подписваме, но аз забременях и в края на 5-ти месец булка/, а не с рокля. Подписахме на Рилския манастир, после запалихме по свещичка, върнах ме се в ресторанта и купона продължи цяла нощ. Миналата година бях на сватба в "Континентал плаза" в малкото НДК, по-голяма първенющина и досега не съм виждала - хората бяха изтеглили 20 000 лв. заем, за да имат лимузина, която се развали пред черквата, шаферски рокли по 300 лв., ресторант........ Rolling Eyes
Лек и прохладен ден!!!

# 42
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Изплашена, сигурна съм, че всичко ще бъда наред с амниото, стискам палци PraynigНали знаеш, че БХС доста често дава грешни резултати. Вярвам, че с бебчето ти всичко е наред Hug

Днес с една приятелка си говорихме на тема бременност и бебета. Тя е раждала преди 12-13 г и ми зададе въпрос, на който аз не знам отговора. Помагайте. Каква е разликата между ФМ и обикновения ехографски преглед на бебето?

# 43
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Изплашена, напълно разбирам страха ти, но нали си даваш сметка, че това е изследване на вероятностите. У нас това изследване не е никак надеждно, но повечето мами, включително и аз, го направихме, защото е нещо ново за нашата страна и за успокоение. До колкото знам това са математически изследвания, които не гарантират нищо. Отиди на фетална морфология и след това на амниоцентеза. Пожелавам ти успех и те прегръщам.

# 44
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Микки, разликата между ФМ и обикновения ехографски преглед е в този, който седи пред апарата  Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт