шаблони за стена

  • 108 043
  • 222
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Може да се направят и "на обратно". Т.е. първо боядисваш стената в цвета, който искаш за шаблоните. Когато изсъхне залепяш шаблоните (трябва да са на нещо, като самозалепващо фолио, но не толкова здраво). Минаваш отгоре с основния цвят,  и когато изсъхне отлепяш шаблоните.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 155
утре ще ги потърся в детската, че мъжа ми ги е прибирал  Crazy и ще видя на коя фирма бяха (беше немска), да видим дали ги има шаблоните в сайта им (ако не - ще ви снимам самите шаблони). А иначе още не сме ги ползвали - искахме като наредим всички мебели, после възникнаха други работи  Rolling Eyes Направени са от тънко пвц.

А който се е навил да прави шаблони за боядисване от картон - по-добре се откажете - пробвахме така първо и голям провал - картона се нагърчи от влажния латекс и стана мазало, само изрязвахме 2 часа! После се правихме на художници - така сме 'нарисували' снадките на всички цветове.
А за спрея за нанасяне на стената е добра идея, с латекса трябва да се внимава наистина - с хубаво изцедена четка ме посъветваха. Иначе от същия магазин купихме и акрилни бои (39 лв.) с повече цветове, незнам, може и тях да използваме.

# 17
  • Мнения: 31
Аз имам рибки, мидки и охлювчета в банята. Боядисана е с фасадна боя (нещо като латекс, само че издържа на влага). Щаблоните си ги изрязах от прозрачните корици за подвързване със спирала. Не съм ги лепила, държах си ги докато мацам с мечето. Ръбовете са абсолютно гладки, никакви неравности и стичания. Ако боята не е разредена с вода е малко вероятно да се стече.
Стената с правоъгълниците, която е пуснала Rommi е страхотна! Май след 4-те почивни дни и моят хол ще изглежда горе-долу така:)

# 18
  • Мнения: 161

Стената с правоъгълниците, която е пуснала Rommi е страхотна! Май след 4-те почивни дни и моят хол ще изглежда горе-долу така:)

zavrankulka, много искам като стане готово да ни покажеш снимки. Praynig

На каква точно "технология" си се спряла за този вариант?
Боядисваш с мече основния цвят и после с тънка четка очертаваш правоъгълниците, предполагам или нещо друго. То, толкова много и различни правоъгълници - бая шаблони ще трабва.... та май по-добре човек направо да си ги рисува. Ама много играчка, много търпение трябва толкова правоъгълници да се изрисуват. И на мен ми харесва този вариант - много е стилен - ама точно рисуването на многото правоъгълници ме възпира за сега.

Относно стичането на латекса ПОД шаблона - за да не се случва такова нещо, летекса трябва да е по-гъст (неразреден), както беше казал някой по-горе.
И още - вместо с мече - може да се нанася като се тампонира с гъбичка. Така няма опасност да се стече. Повтаря се няколко пъти докато се получи нужното покритие.

Относно спрея - моля ви не си правете такива експерименти, ако до сега никога не пробвали спрей.
Добре звучи като идея, но има едно голямо НО. Само който  е пробвал да боядисва със спрей знае за каква миризма става въпрос. (Говоря за спрейовете на Cosmos - тези с които се правят корекции по автомобилте например, аз само такъв съм ползвала и другите видове не ги познавам. С такъв спрей удачно се боядисва хладилник, НО на терасата)

На инструкцията даже пише че се работи на открито.
Боята се разпрашава на едни неверятно финни капчици, почти като прах във въздуха - може и да се получи добър ефект на стената - но после как ще изчистите пода, тавана или пък ако е в коридора ще навлезе през процепите на гардероба.......... такива проблеми може да си отворите .... че не е истина ... и да се чудите после как да оправяте пораженията.
Абе - с 2 думи - ако някой изобщо реши да пробва този вариант - да вземе всички обезопасителни мерки. И задължително преди това да е пробвал някъде на друга повърхност и на открито - ще разбере за какво съм се хабила да обяснявам надълго и на широко за спрея.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 155
http://www.marabu-creative.com/
ето я фирмата с шаблоните. Отидете на Products A-Z и изберете Stencils .
Ако не е много ясно вече ще снимам нашите, ако искате.

# 20
  • Страната на чудесата - ако може от утре :)
  • Мнения: 291
Здравейте,
Ние също сме намислили да позлваме шаблони за декориране първо на една от стаите и затова се разрових да намеря информация - така попаднах и на тази тема.
Вижте колко добре е обяснено тук, в тази тема:
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1287&highligh … E0%E1%EB%EE%ED%E8
Там има връзки и към други сайтове за шаблони.

Хайде успех сега, а после ще показваме Simple Smile

# 21
  • Мнения: 479

Aз в някакво евентуално близко бъдеще смятам да правя.
Засега мисля да ги изрежа от мушама, защото големи листи фолио незнам откъде да намеря.
Но как точно се прикрепя шаблона за стената? В тези инструкции пише "лучший всего прикрепить трафарет аэрозольным пластырем. "
Какви са тези аерозолни пластири? Да не са такива лепенки за рани, дето са във вид на спрей (не съм ползвала, но ги гледах в аптека)

# 22
  • София
  • Мнения: 1 775

Aз в някакво евентуално близко бъдеще смятам да правя.
Засега мисля да ги изрежа от мушама, защото големи листи фолио незнам откъде да намеря.
Но как точно се прикрепя шаблона за стената? В тези инструкции пише "лучший всего прикрепить трафарет аэрозольным пластырем. "
Какви са тези аерозолни пластири? Да не са такива лепенки за рани, дето са във вид на спрей (не съм ползвала, но ги гледах в аптека)
Предполагам, че с Ц 200 ще стане.

# 23
  • Мнения: 950
Пробвайте по дебел картон с този хартиеният скоч ,хем добре лепи и няма да остави следи /да се надяваме / Mr. Green
Аз лично съм намислила ако не намеря това което да ми хване окото да се пробвам да свържа няколко мотива  newsm78

p.s.Ако мога ще кача моите някъде  Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 1 155
Но как точно се прикрепя шаблона за стената?
Предполагам, че с Ц 200 ще стане.

 Shocked

Какво Ц200?! А после как ще се свалят? Нали като ги боядисаш ще трябва и да ги отлепиш от стената! С най-обикновено хартиено тиксо (лейкопласт) за облепване ще свършиш работа!

Аз съм налепила шаблоните по стените и ще ги рисуваме с акрилни бои ... чакам музата на мъжа ми ... ще пусна снимки като станат.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 775
То си пише, че е шаблон, но аз ( незнайно защо) реших, че е готов мотив и трябва трайно да е на стената. Извинявам се много  Embarassed.

# 26
  • Мнения: 1 608
Много хубава тема.

# 27
  • Мнения: 479
С най-обикновено хартиено тиксо (лейкопласт) за облепване ще свършиш работа!

Аз съм налепила шаблоните по стените и ще ги рисуваме с акрилни бои ... чакам музата на мъжа ми ... ще пусна снимки като станат.

Kak точно - от опъковата сртана ли си сложила тиксото, навито на търкалца, че да лепи от двете страни? Или някакво тиксо, дето е двойнозалепващо, т.е лепи и от двете страни?

И друго - ако се изрежат шаблони от хартия/картон, дали не може да се напръскат с лак за коса, че да станат непромокаеми и да не се размекват от латекса? /не ползвам лак за коса и нямам в къщи, че да пробвам/

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 653
Вчера от Метро си взех скалпел, с който лесно може да се изрязват шаблони. Може да го видите ето тук:
http://www.maped.com/en/index.html#contenu=catalogue&langue=en&uni_id=4
Отворете "crаftwork", "cutter tools" и после "skalpel soft"

# 29

Общи условия

Активация на акаунт