бременна на метадонова програма

  • 23 705
  • 189
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 458
Ей, значи как на повечето от вас  не им омръзна да съдят и критикуват! Да обясняват на всички ни колко важно е да си идеалната бременна, идеалната майка и т.н.
Искам да уточня,че не става дума за критика още по малко за съдене.Всички сме загрижени и всеки по свой начин го показва.А /поне за мен /е важно всяка бъдеша майка да е ''идеалната бременна''защото носи отговорността живота който носи да не е съсипан още преди да е създаден.Тук  трябва да отбележа ,че феталната морфология,биохимичния скрининг и аминоцинтезата иследват само евентуални ФИЗИЧЕСКИ дефекти у плода и НЯМА иследване което да гарантира че  ще е наред всичко с УМСТВЕНОТО развитие.Т.е  вземането на някои опиати по време на бременноста/ амфетамини например /може да се окаже'' бомба със закъснител''.
Моята баба работеше в дом където такива дечица бяха изоставени от родителите си било че в даден момент са се оказали твърде голямо ''бреме'',било за да не ги излагат пред приятелите им ,било защото на майката се е отворила възможност за ''ново начало''и там тази ''грешка ''не се вписва.......

Имаше изказване че обществото не приема различното мнение /не ми харесва но е така/,а сещате ли се как се отнася към''различните дечица''?Може да посетите някой такъв дом и ви уверявам че няма да го забравите цял живот.
Убедена съм,че  всички искаме щастлив край ,а също и че никой не е писал просто да си почеше езика би било недостойно и жалко да се подходи така към един толкова сериозен проблем.

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 16:40 от Reza

# 136
  • Мнения: 6 604
Мислех изобщо да не пиша в темата, тъй като не мога да дам съвет по въпроса. Мога само да се моля с нея да успее да устои на ''изкушението'' и всичко с бебето й да е наред. 

Последна редакция: чт, 13 сеп 2007, 16:41 от Reza

# 137
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Хора, моля ви не се отвличайте.
Авторката е достатъчно ясна.
Пуснала е темата с конкретно питане.
Факт е, че чака бебе и търси помощ.
Нека който може да напише нещо по темата, а нравоученията да оставим за децата си.

Другото са дъра-бъра и упражнения по правопис, от които тя няма нужда.

# 138
  • София
  • Мнения: 622
Хора, моля ви не се отвличайте.
Авторката е достатъчно ясна.
Пуснала е темата с конкретно питане.
Факт е, че чака бебе и търси помощ.
Нека който може да напише нещо по темата, а нравоученията да оставим за децата си.

Другото са дъра-бъра и упражнения по правопис, от които тя няма нужда.
Кратко и ясно  Peace

# 139
Мина доста време от последното ми влизане във форума, но когато прегледах случилото се там разбрах, че темата ми наистина е предизвикала интереса ви.... Искам да благодаря на всички, които отделиха време за мен и проблема ми и си направиха труда да ми пишат...
Вече навлязох в 4ти календарен месец. Всичко е наред!
Пия си дневната доза метадон и се чувстваам съвсем нормално... Що се отнася до бебчо - много е пораснал. Видях го на видозон и смело мога да кажа, че в мен расте истинско малко човече.... Когото го видях, се развълнувах така, както досега в живота си!!!!Приказно изживяване!!! Какво ли ще бъде, когато го гушна за първи път....?!
И така...Всичко това е ОК, но се появи един друг малък проблем...
Като дете бях оперирана от херния, но не съм сигурна до каква степен операцията е била успешна. През годините не съм имала няккакви проблеми, но ето сега, когато коремът ми започва да нараства, от време- на време усещам тежест на същото място. Снощи, докато се къпах ми направи впечатление, че дори леко се подува, така както някога преди операцията. Случвало ли се е на някой от вас? Има специално ластично бельо, което се носи от хора с херния, но дали е удачно да нося нещо подобно като съм бременна? Дали няма да притискам бебето по този начин? Някой знае ли нещо по въпроса?

# 140
  • Мнения: 7 947
Здравей,
радвам се за теб и че всичко е наред за сега  bouquet! Щом отново пишеш - значи не си се обидила на по-острите изказвания, което е добре, защото форума ни е основно за взаимопомощ и всеки дава съвети, доколкото може!
Относно хернията - по-добре попитай наблюдаващия те лекар, аз лично нищо не знам по въпроса.
ЛЕКО БРЕМЕНЕЕНЕ!!!

# 141
  • Мнения: 48
Пожелавам ти много хубави моменти за напред, успешно раждане на едно сладко и здраво бебче, защото това в крайна сметка си е Божа работа!

# 142
  • Мнения: 911
Здравей!
КОгато си гушнеш бебето за първи път ще ти се струва, че светът се състои само от вас двамата!
А за колана при херния - нали се сещаш, че като ти расте коремът и подобен колан много ще ти го притиска. Използвай колан за бременни, аз лично съм много доволна - сложих го още в 6-и месец.
Обаче за по-сигурно за хернията се консултирай с лекар! Ако трябва и с двама.

Аз бях една от "обвинителките", но, нали ще се съгласиш, че е по-добре откровено злословие, отколкото лицемерно сладкодумие?

Успешно доизносване и здраво бебе!

# 143
  • Мнения: 11 329
Анету, радвам се да чуя, че нещата са наред при теб с бебето.
Каква е хернията ти - ингвинална или пъпна? При ингвинална - нищо не помага, освен лежане, не вдигане не тежко и много пазене, за да не се отвори и да се увеличи отока.
Имам една позната, която пише тук, ще и пусна линк да ти сподели как тя преживя нейната бременност с ингвинална херния.

# 144
  • Мнения: 872
Анету,предполагам,че гинекологът ти е направил всички изследвания,ама аз да си кажа - щом си била на венозен наркотик е добре да се изследваш за ХИВ,хепатит В и хепатит С

# 145
  • Мнения: 983
Браво Анету, успех и занапред. Аз миналия ден се чудих какво ли е станало с теб. Да пишеш пак по-нататък.

# 146
  • Мнения: 911
Анету,предполагам,че гинекологът ти е направил всички изследвания,ама аз да си кажа - щом си била на венозен наркотик е добре да се изследваш за ХИВ,хепатит В и хепатит С

Че те не са ли задължителни +Васерман. ... аз ги направих към 4-и мес.

# 147
  • София
  • Мнения: 17 592
С нищо не мога да ти помогна като съвет, но стискам палци да устискаш, ад родиш здраво бебче и да се грижите за него с любов...

# 148
  • София
  • Мнения: 2 217
Чудесно развитие на темата - чак аз се чувствам щастлива....

# 149
На въпроса за изследванията за СПИН и Хепатит С - правила съм си както преди да забременея, така и сега като бременна - всичко е отрицателно. Не знам защо хората си мислят, че ние наркоманите сме чак толкова безотговорни. Аз не мога да си представя като венозна наркоманка да не си правя редовни тестове за СПИН. Това е било задължителна практика за мен през всичките години на активна употреба. НИКОГА не бих допуснала да забременея и още повече да родя дете, ако съм ХИВ-позитивна. За какви ни имат някои хора?! Аз самата бих се възмутила дълбоко, ако някоя жена независимо дали и наркоманка или не, реши да ражда, при условие, че е ХИВ-позитивна.
С Хепатит С въпросът стои по друг начин. Всеки, който си е направил труда да се информира адекватно, знае, че болестта се предава по кръвен път. Да се предаде на плода от майката, вероятността е много, много малка, мисля, че около 5%. Но така или иначе тестта ми за Хепатит С беше отрицателен.
Както и да е... Да чукнем на дърво, дотук всичко е ОК, както с мен, така и с бебчо... А бе, като изключим стачката, в която е мой дълг да участвам като бъдеща майка-учител, всичко в живота ми е наред...Чувствам се отлично! Дано и грипът да ме подмине!!!
Това с хернията, силно се надявам да не е проблем, но разбира се ще ида на лекар, за да съм сигурна. Питате каквма е хернията ми. Ами не знам точно - не съм в час с тези неща, но май не е пъпна. Лекарите казваха, че е мъжки тип, т.е. рядко се получавала при жени. Подуването е долу ниско, от дясната страна непосредствено над венереният хълм. Там сега чувствам и болката отвреме- навреме и виждам, че леко се подува...Дано не е сериозно...

Общи условия

Активация на акаунт