бременна на метадонова програма

  • 23 712
  • 189
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 139
Здравей Anetu, искам да ти пожелая лека бременност и дано всичко с бебчо бъде добре. Уверявам те, че няма по прекрасно нещо от това да станеш майка. Събирай сили и дари детето си с много любов! И наистина се откъсни с всичко лошо, което се надявам, че вече е минало. Историята ти направо ме просълзи. Успех и много целувки  remybussi. Продължавай да ни информираш за състоянието си.    newsm10

# 151
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Следях темата, макар да не пишех в нея - надявам се всичко от сега нататък да е наред с теб и бебо   bouquet

# 152
  • Мнения: 102
Хей, Анету здравей! Следя темата и естествено прочетох и последният ти постинг. Това, което си написала ме навежда на мисълта, че може и да не става дума за херния, но наистина  трябва да отидеш на лекар незабавно, за да бъде поставена точна диагноза
Подуването е долу ниско, от дясната страна непосредствено над венереният хълм. Там сега чувствам и болката отвреме- навреме и виждам, че леко се подува...Дано не е сериозно...

Според мен може да става дума за апандесит или апендикс по медицински казано, защото симптомите са същите и това черво се намира в дясно, ниско долу. Болката обаче, обикновено обхваща цялата коремна област.Не искам да те плаша, но иди на лекар, колкото се може по скоро и после пиши какво е станало, за да ни успокоиш.Целувки и успех

# 153
  • Мнения: 1 440
Здравей,мила!
Познавам бивши наркомани и зная през какво си преминала.Абсолютно те разбирам и подкрепям!Радвам се,че си получила необходимата информация и си обнадеждена!Желая ти лека и безпроблемна бременност,както и едно здраво,сладко бебче,което да промени живота ви и да ви направи истински щастливи!
Между другото две от моите приятелки бивши наркоманки бяха в метадоновата програма.Сега едната е чиста и се радва на прекрасни дечица и стабилно семейство,другата също е чиста.Така че надежда за всеки има!Зная,че със сигурност има бивши наркомани.
Успех! Hug

# 154
  • Мнения: 2 070
Не е съвсем по темата, но познавам една майка, даже май е и форумка, но рядко пише - с Хепатит С - износи и роди здраво бебче, само реши да не кърми, въпреки минималния риск за зараза на бебето. Защото, за да се заразиш трябва кръв да влезе в контакт с кръв, доколкото аз разбрах. А при сученето дори и да ти се разранят зърната и да капне някаква кръв, която бебето погълне - то пък от своя страна трябва да има раничка в устата, което  етолкова малко вероятно, че... Аз бих кърмила.

Ане, много се радвам за вас! Удържай фронта там, гледайте се и успех!

# 155
  • Мнения: 2 070
И понеже има вероятност авторката да бъде нападната като учителка-наркоманка - смятам, че с опита си ще е много по-полезна на децата при възникнали въпроси за превенция и прочие, от колкото някоя, която да им разказва нещата по книжка...

Така че - успех и със стачката и всичко останало!

# 156
Много ти благодаря, ДеЩоВиди,за подкрепата!!!!!!!!!!!!!!!!Благодаря ти, че оценяваш опитността, която имам и която мога да предам на децата като техен учител.... Права си, че много хора биха ме осъдили! Особено тук в малкия град, където този проблем звучи като нещо, случващо се не нашите деца, а въобще на друга планета!!!! Като си представя, че и собствената ми майка е била такава....А като си представя колко родители обръщат гръб на децата си ,разбирайки, че са наркомани...Тъжно! Моята майка е героиня - не само,че не ми обърна гръб, но и ми даде цялата подкрепа, на която е способна една майка, за да се справя с проблема си... Да е жива и здрава мама!!!!Ще се опитам да правя същото за детето си, ако някога, не дай Боже, се сблъсква с подобни грижи!
Благодаря ти, ДеЩоВиди и за подкрепата ти към стачката ни!!!!! Това е много важно за мен! Благодаря! Благодаря и на всички други мами, които биха ни подкрепили... Не ме разбирайте погрешно! Говоря като учителка - бъдеща майка!!!!

# 157
  • Мнения: 589
Ей, момиче, браво за силата, за разума, за битката!

И когато родиш едно чудесно, здраво малко бебе, не забравяй да намериш намин да образоваш и помогнеш и на други момичета с  твоето минало.


На всички мами в този форум, които така истински отдават съчувствието и помощта си - и за майки в тежко положение и за болни дечица, и с пари, и с линкове, и със състрадание - просто нямам думи - поклон!

# 158
  • София
  • Мнения: 665
Здравей, бъди спокойна и вярвай, че всичко ще бъде наред. Хернията ти е ингвинална,т.е.слабинна и няма пречка за нормално раждане,въпреки,че е добре гинекологът ти да ти даде направление за консултация с хирург. Обаче трябва час по скоро да си купиш от някоя аптека колан за херния и да го носиш до края на бременноста,за да не става по голяма. От опит мога да ти кажа,че въпреки,че хернията е едностранна е по-удобно коланът да е за двустранна. Аз също получих херния в 6м, притеснявах се,че това ще бъде причина да родя секцио,но в крайна сметка си родих нормално,а след раждането тя се прибра сама. Дължи се на слабост на коремната стена.

# 159
  • София
  • Мнения: 665
И още нещо искам да ти кажа-Вярвай в майчинската си интуиция и не се съмнявай,че я имаш. понякога тя може да предпази детето ти или дори да го спаси. Докторите грешат,а интуицията-не. И нещо към другите-Ако не можем да помогнем, може би е по-добре и да не пречим, а не да се изтъкваме ние какви добри майки сме. Не ми се вярва да сте забравили колко уязвима психически е бременната жена. Ането, вярвам в теб.

# 160
  • София
  • Мнения: 665
По- горе прочетох за лежането заради хернията,не съм много съгласна. С колана можеш да се движиш нормално колкото си искаш.

# 161
  • Мнения: 911
И понеже има вероятност авторката да бъде нападната като учителка-наркоманка - ...

Това вече би било откровено лицемерие и пуританско скодоумие
 Crossing Arms

# 162
  • Мнения: 2 199
Какво е състоянието на майката и бебето сега?  Rolling Eyes

# 163
  • Мнения: 9 973
не е писала скоро,но ще чакаме да се похвали като роди

# 164
iskam da razbera sled kato ima takuv sluchai a toi ne e parvia ima li problem za bebeto-nyakoi da spodeli-az sashto chakam bebe i se lekuvam s metadon

Общи условия

Активация на акаунт