бременна на метадонова програма

  • 23 734
  • 189
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 100
Здравей!
И аз не съм се сблъсквала с подобен проблем. Да, имам приятели, които се "забавляват" с такива неща и незнам какво би станало ако очакват детенце. Предполагам, че бих им казала същото, каквото и на теб! Поздравявам те за това, че си започнала да ги отказваш, намалила си дозата и т.н. Но наистина те моля потърси специалист! Състоянието ти е такова, че ще се наложи да ти следят бременността доста по сериозно. Първите 3 месеца са най-важните за бебето!!! Не чети там, където мамите ти пишат, че има здраво родени бебета, чиито майки са били на наркотици през бременността!!! Ако на тези моменти обръщаш внимание...на твое място не бих поела този риск и съдба за детето си!
Имаше доста въпроси поставени по горе - дали наистина сте обмислили, че ще може да се справите и да дадете не това дете спокойствието, любовта и изобщо всичко, за да е здраво и щастливо; твърдо ли си решила да спреш наркотиците; осъзнаваш ли, че проблемите ви тепърва ще започнат (не искам да те плаша с това, а искам да си отговориш) и т.н. Това са важни въпроси. Предполагам, че и обкръжението ви е от хора, зависими от наркотиците (или поне има доста такива). Моят съвет е ако сте готови за това хубаво нещо, което ви очаква, да скъсате с миналото да спрете контактите с тези хора (сама знаеш защо те съветвам така). Трябват ти хора, мислещи по друг начин, имащи друго виждане за живота...
Трябва да помислите за много неща и помнете, че каквото и да решите - ще решавате и вместо друг човек, ще направите избор вместо него и трябва да е възможно най-добрия за него!
Пожелавам ви успех и наистина пиши нещо!

# 31
  • Мнения: 1 081
Дано да имаш куража да не взимаш нищо докато си бременна.

# 32
  • Мнения: 4 496
Успех ти пожелавам,въпреки че други думи напират в мен... WinkДобре е ,че търсиш помощ! newsm10И четейки критиките тук,знай,че те са най-добронамерени,макар невинаги да звучат така! Laughing

# 33
  • Мнения: 4 447
Успех ти пожелавам,въпреки че други думи напират в мен... WinkДобре е ,че търсиш помощ! newsm10И четейки критиките тук,знай,че те са най-добронамерени,макар невинаги да звучат така! Laughing

Мисля, че до тук една критика няма. Загрижени сме за нея и най-вече за бебето.  Hug

# 34
  • Мнения: 332
Както и по-горе са ти писали, първите 3 месеца са най-важните и това, че повреме на бременността си се друсала вече може да има последствия върху плода, но дано не е така. И все пак, ако не си сигурна, че ще се справиш с въздържанието от каквито и да било наркотици, незнам до колко е разумно да задърдиш плода, защото все пак отговорността за здравето и живота на детето са 90% твои. Както и да постъпиш не рискувай живота на детето! Помисли и за това ще можеш ли да се грижиш за него като се роди?! Намираш се в по-сериозно положение отколкото го описваш и едва ли ще се справиш без компетентна помощ  Tired Успех!

# 35
  • Мнения: 1 216
Там, където със сигурност ще намериш добър съвет/инфо е форума доктор "Nivea baby". Препрати писмото си там( през главната страница ще го откриеш) докторката е специалист неонатолог (новородени бебета) и се занимава и с бебета с проблеми. Тя би ти обяснила какви са рисковете за бебето и какво ще трябва да направиш за беб като родиш и би те насочила към специалист, с който да се консултираш и за себе си. Стискам ти палци да се пребориш и да имаш здраво бебче!!!
ППС: започни да пиеш фолиева киселина

# 36
  • Мнения: 4 496
Изрази от рода на "Къде ти беше акъла"звучат точно като критика.Въпреки,че и на мен ми идваше да го напиша... Wink



# 37
  • Мнения: 4 447





Успех ти пожелавам,въпреки че други думи напират в мен... WinkДобре е ,че търсиш помощ! newsm10И четейки критиките тук,знай,че те са най-добронамерени,макар невинаги да звучат така! Laughing

Мисля, че до тук една критика няма. Загрижени сме за нея и най-вече за бебето.  Hug
Аз съм сигурна че едно дете няма да реши такива сериозни проблеми каквито са твоите ,а ще понася последствия от ТВОИТЕ грешки.Незнам какво те е подтикнало да посегнеш към наркотиците, но къде ти беше акъла та да не се опазиш от забреманяване докато не се  излекуваш трайно и напълно?!!!А мислиш ли каква среда ще му осигуриш?

това съм го пропуснала, със сигурност не е най-добрия съвет, съгласна съм.

# 38
  • Мнения: 229
няма да е лошо и авторката да вземе да напише нещо - с кое е съгласна и с кое не.Може пък да има нещо което ние сме пропуснали.Ама тя мълчи! Hug

# 39
Исках да се посъберат мнения, макар че не очаквах чак такъв интерес, за което, разбира се, много БЛАГОДАРЯ! Но сега наистина имам какво да ви кажа в отговор! Първо искам да ви уверя, че проверих на мига всеки от линковете, които сте ми дали и наистина някои ще ми бъдат от полза. Някои от вас, макар и да не са вещи по въпроса се отнасят с разбиране и определено се опитват до вникнат в думите ми, чувствам искрената им подкрепа и желание да ми бъдат полезни, да ми влязат в положение без да ме съдят. Но други, не стига, че никога в живота си не са се сблъсквали с това, бързат с тежките си, но лишени от каквато и да е мисъл въпроси като: " Къде ти беше акъла да забременееш преди да си се излекувала?" или да безмилостно да нарекат бременността ми поредния каприз. Поне, като не знаят нищо по тия въпроси, а и очевидно не се и опитват да се просветят да не изказват некомпетентните си мнения, с които целят само да ме упрекнат и да ми кажат колко лошо момиче съм. Не за това се обърнах към потребителите във форума, нямам нуждя от нападки и обиди. Колко майки наркоманки познавате, бе хора, за да си позволявате да ме съдите, да ми говорите за последствия от моите ГРЕШКИ!
Стана точно онова, от което се опасявах най-много! Разни БЕЗГРЕШНИЦИ, сигурно МАЙКИ ЗА ПРИМЕР, БЕЗ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ В СЕМЕЙСТВОТО, започнаха да ми умуват, да ме поучават и обиждат. Нека се замислят, като са толкова добри майки какво, аджиба ще правят, когато някой   ден детето им пропуши марихуана, шмърка кока или амфетамини или бог знае какви други дроги ще има тогава!!! Е, аз ще знам какво трябва да кажа и да направя с детето си, за да не умре от свръх доза, например! Или ще кажете, че сте застраховани от това?!!
Благодаря на SHOSHI84 за  полезния линк!Ще направя това, което ми казваш!
Малко съм груба, но го приемете като защитна реакция на някои не по-малко груби реплики към мен!

# 40
  • Мнения: 2 978
Мила, ако прочетеш малко из този форум, ще видиш, че към всички е така.
Тук, добро отношение няма да намериш, освен нервни  и идеални майки..Доброто отношение е само към някои потребители...но това не трябва да ти пука.


Само едно ще ти кажа, тези, които са те "оплюли" пак са казали нещо, пак се се опитали макар и по неразбран за тебе начин да ти намекнат или натвърднат Rolling Eyes какво те очаква. Просто са си представили тяхното дете- страх ги е..това е.
Замислили са се как ли ще се роди това дете, как ще го отгледаш, какво можеш да му дадеш и т.н.

Не нападай никой..мисля, че си достатъчно умна, за да знаеш, че хората са такива.
Просто чети, пиши когато и където ти харесва, и избери това, което най- ти допада, като съвет, като идея.


Както писах по- горе, желая ти много сила и успех!

# 41
  • София
  • Мнения: 14 931
Успех и кураж! Желая ти най-хубавото и здраво бебе на света  bouquet  bouquet  bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 4 035
Здарвей,радвам се,че откато си разбрала за бременността си си прекратила употребата на наркотици.Метадона няма как да спреш,защото той е необходим на твоя организъм и на организма на бебето.Имам близка позната,която беше в метадоновата програма по време на бременността си и роди здраво и хубаво бебе,което за наше щастие се оказа без метадонова зависимост и не се наложи незабавна детоксикация.Но има едно основно нещо-нея я следиха всякакъв тип лекари през цялата бременност,хубаво е да намериш такива специалисти,които д те наблюдават,защото те регулират дозата на метадона и това намалява риска от поява на зависимост при бебето.Пожелавам ти късмет,кураж и воля и се надявам да не ти се налага да предпазваш детето си от свръх доза,както и на нито една от нас,защото е много страшно да отправяш обвинения,като не можеш да бъдеш сигурен,че след години те няма по един или друг начин да се обърнат срещу теб.Безпроблемна бременност ти желая и здраво бебче Peace

# 43
  • Мнения: 674
Предполагам че ти е много тежко  Sad .Не съм употребявала наркотици и не мога да говоря от личен опит,
но братът на моя близка беше на метадонова програма.Беше силно пристрастен и с Метадон го лекуваха.
Ставала съм свидетел в какви кризи изпада и колко страшно изглежда.Доколкото знам не може просто така да
го спреш,дори и да знаеш че си бременна.Ти имаш нужда от него.Но се старай друго да не пипаш !
Мога да те посъветвам да намериш добър специалист в града в който живееш,да следи бременността ти много
отблизо и да се съветваш с него за всяка твоя стъпка !
Желая ти да родиш едно здраво и красиво бебенце и силата на майчината обич да ти помогне да забравиш стария си начин на живот !  Hug
УСПЕХ !   bouquet

# 44
  • Варна
  • Мнения: 506
Според мен най-важното е тази бременност да бъде компетентно проследена - фетална морфология (преди 18 г.с.) за евнтуални аномалии, по преценка амниоцентеза, ехокардиография на плода, консулт със специалист за дозите на метадона и т.н. Най-добре в София.
А също от рано да се изясни кой е най-удачният начин за раждане, най-доброто място - с готовност да се погрижат адекватно за бебо.
Много сили и късмет ти желая Peace

Общи условия

Активация на акаунт