Майки на породени деца - 4

  • 12 011
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
Дес, и аз четох, че мамите в Ноемврийската ни темичка обсъждаха темата за коликите и тия капки. Пробвала съм Инфакол, всички други капки, чайове, хомеопатични лекарства. Резултата беше нулев. Според мен няма смисъл да си поръчваш каквито и да е капки. Всичко е за успокоение на майките, че просто правим нещо за детенцето. Повече търпение, гушкане, любов и да минат първите 3-4 месеца:)

rosito_m_m, успех на изпитите  Praynig

# 16
  • Мнения: 1 461
за тези капки съм чувала ,че на някой много им помагат а на други не, ние не сме имали колики и не мога да дам съвет
Роси успешно вземане на изпитите и моят семестър сега започва и ми е Х как ще справя
Луда как са дечицата ти

# 17
  • Мнения: 4 519
Луда, да се оправят бързо децата! Май наистина е вирус...
Росито, успех! Стискаме палци!
Деси, в нашата отчетна тема, всички, които са на Инфакол, са страшно доволни. Ако има кой да ти донесе, вземи си. Така или иначе нищо не пречи да пробваш, макар че аз ти пожелавам бебка да е спокойна и да не страда от колики! Praynig
А за зъбите, как да не вярвате, бе момичета?! Радвайте се, че вашите растат без проблеми, защото у нас беше някъв ужас! ooooh! Всяка "зъбна" криза протичаше с абсолютно еднкави симптоми и точно за 3 дни. Просто изживявах някакво дежа-вю. Дано с Максим да не е така. Praynig

# 18
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
здравейте
отдавна не съм писала
имам нужда от СЪВЕТ!
баткото е почти на 3г а Мими скоро става на 1г....
баткото НЕ ИСКА да ака на гърне, тоалетна, седалка или държан въ ввъздуха
всяка уговорка дза бъде като мама и тати, че е порласнал, че е прекрасно да се ака така, че ще го обичам повече и т.н. завършва с фиаското "ами Мими...."
дори Мими като изпишквам в редките моменти когато имам време на ръка в банята не могат да го убедят да махнем памперса
вдсяка такава идея го влудява и кара да се вдетинава още повече - то е гукане, говорене на бебешки...
не го пренебрегвам!!!!!! даже напоследък имах повече време за него щото бяхме при свеки и тя пое малката Мими...
МОЛЯ за ПОМОЩ щото ми писна от лайна, да ме прощавате ама знаете за кво става дума.....

# 19
  • Мнения: 3 367
catnadeen ,брой и мен в отбора на писналите им от лайна и други..
..аз имам схема-бебето ака в памперс,ляга си рано(не играе на пц,не гледа едно шоу,не играе с мама-това е екстра времето на Ния в 8 като си легне малечко),яде каша (а не сандвичи и грозде к обожава тя), мама му избира дрехите (тя обича сама), мама му мие зъбите(пак така) и пр..ако дриска в гащите губи привлегиите на голямо момиче,без драми,рев и скандали,просто си знае реда..
..това е съпроводено с непрекъснато повтаряне колко е голяма,как стеф е бебе и пр,по всяко време,с повод и без повод..

# 20
  • Мнения: 4 519
catnadeen, моят съвет е: или слагай и малката на гърнето, двамата заедно, по едно и също време, или изчакай още някой и друг месец. Явно не е готов. А за лайната какво да ти кажа - и в гърне да ака, пак ти ще му миеш дупето и пак ти ще чистиш, тъй че се усмихни и не се ядосвай! Wink

# 21
  • Мнения: 3 595
Роси успех на изпитите!

За коликите, капките нито на Елито помагаха, нито сега на Боян... Определено го мъчи корема...то са едни свивания, едно гърчене и истеричен писък, както си е спял спокойно... пръцкане, оригване... голяма мъка Sad Хомеопатичните дадоха за кратко резултат, но когато силно го боли нищо не помага. Сешоара вършеше перфектна работа с Елито, но се повреди и сега чакам да го оправят. А аз си мисля, че определено значение има и храната. Докато живеехме в Щатите определено храната беше много по-различна и веднъж не съм имала проблем с гастрита си...а тук си боли...така че зависи какво се яде и къде. Аз доста се ограничавам, а малкия реве и вече незнам Rolling Eyes

А за зъбите Елито е вдигала Т и са и текли сополи само като са пробивали зъби. Винаги е била крива и като пробият все едно, че нищо не е било и пак си ставаше същото дете. Сега обаче покрай престоя ми в болницата и 2те седмици с помощници вкъщи е станала кошмарна Tired Така са я разлигавили...

Луда
дано бързо се оправят малките  Praynig

Аз правих опит да махам памперса и ако нямах толкова много контракции сигурно щях да успея...но не издържах и се отказах. Тя понякога казва, че иска на гърне 1-2 пъти седмично...мисля като свикна малко с двамата и успея да вляза в релси да метнем и гърнето...поне докато бебето е малко и занимавките с него не са толкова много...

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Иви, да ти донеса едни хомеопатични свещички против т.нар. корики newsm78 След седмица живот и здраве, мисля да сме във Варна. Препоръча ми ги една от немските мами, на Фабиан съм ги пробвала 2-3 пъти, на Мартин ги слагам всеки път, след като обяви стачка и не иска да ака.
Като се запъне, че не си пуска акото навън и не помагат нито сини сливи, нито каквото и да е разхлабващо ядене. При Фабиан реших проблема с пръцкането и напъването като го издържам, хем него го облекчава, хем аз не се занимавам с наакани памперси Whistling

# 23
  • Мнения: 5 391
Сега обаче покрай престоя ми в болницата и 2те седмици с помощници вкъщи е станала кошмарна Tired Така са я разлигавили...
Ето от това се плаша и аз, два пъти оставяхме Пресил това лято за по 3 дена, после ни трябваше по една седмица, за да зацепим отново в нашият си стереотип.
Не искам да мисля какво ще е докато съм в болницата и как ще се оправяме след това Tired

# 24
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да, вирус ще да са пипнали моите. Дребосъка е с разстройство, а каката изгаря от температура. Но няма кой да я гледа в къщи и я заведох в градината. Така се случи, че точно тази седмица всички в офиса са в отпуска и аз трябва да съм на работа, мъжът ми е ужасно зает, а съседките, дето обикновено настояват да я гледат си намериха друга работа.


За коликите си имам твърдо мнение и то си е лично мое и не е медицински обосновано.

Първо, числя че преди 30тия ден е невъзможно бебето да реве от колики. Единствената причина да го боли коремчето е от глад, и ако реве без да е гладно или след като се е нахранило, то трябва да се търси друга причина.

Второ, смятам всякакви капчици и лекарства против колики за неефективни и противопоказни, освен може би хомеопатичните. Те поне ако не са полезни, не са и вредни. И не зная как ви хрумва да експереминтарате с разни нови лекарства, за които няма достатъчно натрупана информация.

Трето, въпреки че кърмата е хвалена и прехвалена, смея да твърдя, че именно от нея се образуват много повече газове, отколкото от сухото мляко OMNEO например. Ако не вярвате, пробвайте да изпиете една чаша кърма и ще се убедите.

Специално за Пепеляшка:
Що се отнася до свещичките, трябва много да се внимава,  за да не доведе до бъдещи проблеми с изхождането. Личен опит.

# 25
  • Мнения: 1 610
Запис   bouquet

# 26
  • гр.Бургас
  • Мнения: 70
Привет мами!
Хайде и аз да се запиша в новата тема Hug
mom_an Поздравления за темата!Много си се потрудила!Супер си!  bouquet  Hug
 luda съжалявам за малките принцеси.Наистина много коварен вирус ще да е.Моля се бързо да минава Praynig Praynig Praynig
rosito_m_m Успех на изпитите!Ще стискаме палци! Peace
Ние се подготваме за първия учебен ден!Една треска ни тресе!
Айде лек ден на всички и много целувки на дечицата.

# 27
  • Германия
  • Мнения: 8 099
.....

Специално за Пепеляшка:
Що се отнася до свещичките, трябва много да се внимава,  за да не доведе до бъдещи проблеми с изхождането. Личен опит.


Точно за това съм ги слагала досега 3 пъти, според лекарското мнение, не водят до пристрастяване, според свеки - проблемът бил наследствен, т.е мъжът ми като дете също е страдал.

Затова ограничавам всячески шоколад и наблягам на ежедневната консумация на плод и зеленчук + пълнозърнест хляб

# 28
  • Мнения: 1 163
Сусам разбъркан с мед помага много,аз лично сусамът го слагам в пици,баници и всякакви теста и помага.

# 29
  • Мнения: 4 519
mom_an Поздравления за темата!Много си се потрудила!Супер си!  bouquet  Hug
Blush  Blush  Blush Много ми е приятно даже, а и нямах работа. Grinning

Ние се подготваме за първия учебен ден!Една треска ни тресе!
Успех с подготовката на първокласника!  bouquet
Нашият първи учебен ден в яслата е минал кошмарно!  Cry Стефан е ревал почти цялата сутрин, като го взех на обед, пак ревеше и викаше "мама, мама". Щях и аз да ревна, ама почнах да броя до 10 и ми мина. Хапнал малко, но стоял предимно в скута на сестрата, даже позаспал малко там, явно изтощен от рев. Обаче няма мърдане - утре пак сме там, докато не ни изгонят! Laughing
луда, стискам палци да оздравяват бързо лудетините!

Общи условия

Активация на акаунт