За пишките на момченцата?

  • 2 671
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 368
Ние с баща му при всяко къпане още от първия ден в къщи правехме тази процедура, но въпреки това на два пъти се наложи и педиатърката да го дръпне. По-добре докато е по-малко детето, за да не му останат неприятни спомени.

# 16
  • Мнения: 179
Ние започнахме със забелването вечер при баня около месец, след като се роди - така ни каза педиатърката. Общо взето добре вървеше, главичката почти се беше забелила, но като отидохме на преглед на 6 месеца, педиатърката реши да го дръпне, за да се оголи окончателно, било по-добре това да се направи, докато детето е малко и няма да има спомен, а и на този етап не се прави оперативно, както е при по-големите даца. Дотук всичко добре - дръпна му пишката и каза да не я пипаме 1 ден, а на следващия - вечерта при къпане да я забелим хубаво и да я измием. Така и направихме, само че явно от дърпането при педиатъра, което си е травма, пишката се беше подула леко и в момента, в който леко дръпнахме кожата, за да почистим, главата изкочи отгоре и край - никакво прибиране обратно. За няколко минути се поду още повече, зачерви се зверски, кожата стискаше като ластик и никакъв шанс да се върне обратно нагоре. Отидохме веднага в Пирогов в детска хирургия и едвам успяха да я оправят - разкървави се всичко, адски болки и т.н. Лекарите казаха, че ако не са успели да го оправят още 2-3 мин. са щели да го оперират по спешност. Слава богу, разминахме се на косъм от операция и сега всичко е наред, пишката е оголена, както трябва, но преживяхме голям кошмар. Пиша цялата история, за да прочетат мамите, които им предстои подобно нещо и все пак да внимават. Успех  Peace

# 17
  • Мнения: 115
На големият ми син я заголих сама до 10 месец и от тогава слава богу нямаме никакъв проблем. Вече сам си се грижи за нея. На малкият ми син все още не съм му я заголила и започвам да се притеснявам. Педиятърката ни каза че ако до 1.3 не я заголим след това остава на детето лош спомен.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Буба 73,добре,че се включи да разкажеш за този момент!
Педиатърката,която забели пениса на сина ми ни предупреди многократно за такъв проблем евентуално.Също така ни каза ако това се случи веднага да тичаме в Пирогов.В началото трябва да се оголва буквално за няколко секунди,много бързо да се връща кожичката пак.Даже после се шегуваше с нас,че в практиката и нашият случай е бил единствен в който не сме я търсили по нощите и не сме заклещили главичката.

# 19
  • някъде
  • Мнения: 4 955
 ShockedОле, Бубе Sad тъкмо бях решила да питам педито за лекар да му я забеля, а ти с вашата история направо  Shocked Tired ох ужас Cry
Не знам каво да правя- едни казват да се пипа, други да не се пипа, но и аз бих искала да му я забеля! Rolling Eyes
Добре де, как така няма да се върне кожичката Thinking

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Жоржи, и при нас напоследък като му я придърпвам след баня мрънка и не ми дава Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 442
ние просто измивахме главичката на пишлето в банята и до годинка самичка се оголи.
Веднъж само я отлепих от едната страна напълно, стана случайно, но детето много го болеше и не съм пипала докато си зарастна.  Доктора каза, че напълно се отлепя чак в пубертета.

# 22
  • Мнения: 179
Буба 73,добре,че се включи да разкажеш за този момент!
Педиатърката,която забели пениса на сина ми ни предупреди многократно за такъв проблем евентуално.Също така ни каза ако това се случи веднага да тичаме в Пирогов.В началото трябва да се оголва буквално за няколко секунди,много бързо да се връща кожичката пак.Даже после се шегуваше с нас,че в практиката и нашият случай е бил единствен в който не сме я търсили по нощите и не сме заклещили главичката.


И ние уж я оголихме съвсем леко, обаче ...  Sad Хубаво е, че вас са ви предупредили, ако предполагах, че може да стане такова нещо, хич нямаше да я пипам поне още 2-3 дни, докато мине възпалението от дърпането

# 23
  • Мнения: 179
ShockedОле, Бубе Sad тъкмо бях решила да питам педито за лекар да му я забеля, а ти с вашата история направо  Shocked Tired ох ужас Cry
Не знам каво да правя- едни казват да се пипа, други да не се пипа, но и аз бих искала да му я забеля! Rolling Eyes
Добре де, как така няма да се върне кожичката Thinking

Явно като е подуто и възпалено, само леко като се дръпне и главата изкача и се заклещва, буквално за секунди се поду още повече и естествено съвсем невъзможно стана да я върнем обратно, буквално изглеждаше като гъба, да не говорим, че и ние след като не можахме да я върнем веднага си изкарахме акъла и съвсем не можахме да реагираме ...
Но все пак може би е по-добре да се направи, докато е малко още детето, нито се слагат упойки, нито е хирургична интервенция, нито ще има спомен и травма. Стискам палци и успех!  Hug

# 24
  • Мнения: 27 524
]Та въпросът ми е кога и как се забели на вашите момченца! Вие ли го направихте или лекар, на колко месеца или годинки беше детето ви, боля ли много, въобще всичко би ми било от помощ!

На около годИнка. От самосебе си. Аз опитах лекичко и стана. Не усети нищо.
Не се пипат. Прочети в бг-мамма /не форума/ за фимозата.  Peace

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
]Та въпросът ми е кога и как се забели на вашите момченца! Вие ли го направихте или лекар, на колко месеца или годинки беше детето ви, боля ли много, въобще всичко би ми било от помощ!

На около годИнка. От самосебе си. Аз опитах лекичко и стана. Не усети нищо.
Не се пипат. Прочети в бг-мамма /не форума/ за фимозата.  Peace
Прочетох и затова знам,че не е фимоза, та мисълта ми беше дали да чакам сама да се забели Rolling Eyes

# 26
Когато малкия беше на около 2 месеца педиатърката ни каза внимателно всяка вечер да дръпваме кожицата около главичката .Така малко по малко тя почти се забели , но не напълно . Към 6 - 7 месец при консултация педиатърката ни каза , че е добре . Сега е на 1 г. и 2 месеца и всяка вечер при къпане продължаваме да дърпаме и мием , но той почти не ми дава да го направя - не мога да преценя от болка ли е или нещо друго.

# 27
  • София
  • Мнения: 663
беше на 3 месеца педито леко му го забели и на следващият месец (вече на 4 мес) го дозабели. боли няма начин - в момента на забелване и докато пишкаше 2-3 дни след това, но всичко мина и сега вече е забелен

# 28
  • Мнения: 8 999
Доста кръвожаден акт беше - нашият педиатър го направи, когато бебето беше на 5-6 месеца. След това доста дълго време забелвахме и мазахме /с някакво специално мазилце, ама на, не помня какво беше/ по два пъти на ден, за да не се затвори и детенцето ми да изживее пак този ужас. Гадничко е, но трябва да се направи и колкото по-малко е бебето, толкова по-добре.

# 29
  • Мнения: 3 069
Много статии изчетох по този въпрос и мога да ти кажа, че в Западна Европа не се прилага това забелване.
обяснено е, че децата когато станат на около 3 годинки, сами откриват атрибутите си и забелването си го правят те.Ходи се на лекар само ако има проблем.
В БГ не е така, но педиатърката ни е доста в час с тези неща и е на мнение, че не е редно да се намесваме в естествения ход на събитията и до сега не е забелван на Вики атрибута..така да се каже!

Общи условия

Активация на акаунт