Много палаво дете!

  • 7 354
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не бързайте да лепвате на детето етикет "хиперактивно", засега си е само активно. Синът ми мина вече този период, малко на по-ранна възраст, сега започва да "чува" от време на време, но задължително има опит да ми направи напук! Търпение и повишено внимание са нужни само. Hug

# 16
  • Мнения: 3 116
Ох, да не стане някоя грешка  ooooh!

Аз не лепвам етикет "хиперактивно", напротив, твърдя че поведението на детето е характерно за бебешкия пубертет. Препоръката за четене на книжки е с цел да намери майката подход или идея как да спре биенето и щипенето от страна на детето. Под детска психология включвам и книги за възпитание предназначени за родители, разбира се Simple Smile

# 17
  • Мнения: 934

Защото ще се пребие.


Няма да се пребие!
Остави го да скача "под контрол", ако трябва сложи нещо меко на пода. Той трябва сам да си изработи усет за това докъде му стигат възможностите. Не казвам да го оставиш да се пребива, разбира се, а да поема разумни рискове. Така е и по-безопасно в крайна сметка. Иначе ако изобщо му забраняваш да скача, той няма да знае откъде може безопасно да скочи и откъде не. Един ден обаче все пак ще скочи, въпреки забраната, и тогава наистина може да се пребие, защото няма да знае как. Остави го да си развива координацията КОНТРОЛИРАНО.

# 18
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ritka, ставаше въпрос за първите две мнения, които насочват майката към темата за хиперактивност с дефицит на вниманието. Peace А това си е страшна диагноза.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 503

[/quote]
Но до колкото виждам не искаш съвет, а съчувствие.  Peace
[/quote] 
Аз пък до ,колкото виждам не си тук нито да ми съчувстваш нито да ми даваш съвет така ,че ....все едно.



шемет права си трява да го науча сам да преценява ,кое е опасно за него и кое не,но наистина е трудно.Пробвала съм да обръщам дивана,но не се задържа така дълго.Обещавам утре ще пробвам пак въпреки ,че това е само една малка част от проблема.
Благодаря ви момичета  bouquet наистина ме успокоиха майките ,които казаха ,че са имали подобен проблем и с времето нещата се оправят.
Тези дни ще си купя някоя книжка за детската психология Peace




# 20
  • Мнения: 3 116
Любознателна, знам че диагнозата е страшна. Една невроложка ми подметна че моята дъщеричка е възможно да има такъв проблем, когато малката беше на годинка. И тогава първото което направих е да отида при вас, майките на специални дечица и вие много ми помогнахте  Heart Eyes

Куку, препоръчвам ти тази книга:
http://www.books.bg/book.php?ISBN=954529129. Откакто я прочетох по-добре разбирам детето си  Hug

Успех  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 67
Няма никаква хиперактивност вашето дете.Просто е едно много палаво,любопитно,любознателно,активно,бързо и ред други описателни.Е и моето е такова-само мога да те успокоя ,че точно затези деца казват че стават много по умни от другите.Натях кръвта им кипи.Тайничко много майки ти завиждат защото и те искат детето им да тича силно,а не да се влачи,да се случва непрекъснато нещо.Живота на нас майките на много активните деца не е лесен,но е интересен.Я си  представи изведнъж да почне да слуша и да си стои на едно място с една играчка.Няма ли да ти се стори скучно.Сигурна съм ,че ще искаш да се върне предишното дете.Периода може да бъде много дълъг ,но ние сме свикнали.Лошото е ,че на такива деца много бързо им омръзва всичко и не се заиграват с позволени ,а с непозволени игри.Но съм сигурна ,че един ден ще се гордееш с него.

# 22
  • Мнения: 1 735

Защото ще се пребие.


Няма да се пребие!
Остави го да скача "под контрол", ако трябва сложи нещо меко на пода. Той трябва сам да си изработи усет за това докъде му стигат възможностите. Не казвам да го оставиш да се пребива, разбира се, а да поема разумни рискове. Така е и по-безопасно в крайна сметка. Иначе ако изобщо му забраняваш да скача, той няма да знае откъде може безопасно да скочи и откъде не. Един ден обаче все пак ще скочи, въпреки забраната, и тогава наистина може да се пребие, защото няма да знае как. Остави го да си развива координацията КОНТРОЛИРАНО.


Абсолютно съглана!  Peace
Куку, детето ти просто е влязло в бебешкия пубертет. Ще се кротне към 3-тата годинка. Това е етап, който не прескача никого, дори и ти самата си го минала.
Постоянно има такива теми, ето една която ще ти е полезна:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=218375.0
Прочети я цялата!  Peace

# 23
  • Мнения: 1 735
Просто е едно много палаво,любопитно,любознателно,активно,бързо и ред други описателни.Е и моето е такова-само мога да те успокоя ,че точно затези деца казват че стават много по умни от другите.Натях кръвта им кипи.
Напълно съгласна и с това!
Колкото по-палаво->любопитно, толкова по-интелигентно и амбициозно е едно дете. Не му спирай развитието, а просто играй с него.
Послушай ритка, и аз съм чела книгата на Ф.Додсън-"Изкуството да бъдеш родител". Смятам, че няма по-добра книга до момента писана за децата.   bouquet

# 24
  • Мнения: 205
  И ние имаме такъв проблем от известно време, но както повечето майки в темата и аз мисля, че това е просто някакъв етап от развитието на детето...няма да изброявам всички онези "дивотии", които правим, но ще споделя друго...едно нещо е сигурно- че в една или друга степен трябва да се примирим донякъде с това, тъй като то е част от пътя на детето, но когато ни дойде множко?...в много статии съм чела, че в такива моменти на детето трябва да се говори полека, с дружелюбен тон и по- тихичко за да му се привлече вниманието...аз лично се учудвах на тези съвети до момента, в който не започнах да правя точно така/естествено не винаги се контролирам до такава степен:)/...но наистина , когато го помоля най- учтиво да си прибере играчката, която е хвърлил или да спре да прави някоя щуротия, той просто ме слуша...обратно на това, когато не ми издържат нервите и избухна, той продължава с по- голяма и бушуваща сила...Simple Smile...ами това е моя скромен опит...Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт