Бихте ли облекли бебето си с дрешки втора употреба?

  • 19 237
  • 462
  •   1
Отговори
# 420
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Защо,тези,дето са в магазина знаеш ли точно как са пътували от Турция примерно дотук?Надали не са падали по земята...

О,о падали са и още как. Свекърва ми работи в шивашка фирма и ми е казвала когато купувам дреха непременно да я пера преди да я обличам. Такова мърляне и въргаляне пада, от машина на машина, че .... И какъв е извода - нова или втора употреба, дрехата все трябва да се пере преди първо обличане. Къде е разликата тогава се пита в задачата и отговорът е в главата на хората.

# 421
  • София
  • Мнения: 62 595
За мен, поне, разликата е в това дали някой е носил тази дреха и кой я е носил. Нова или стара, винаги се пере преди обличане, тук за мен спор няма. Ако става въпрос за носена вече дреха, то за мен има значение, дали я е носило детето на моя приятелка или роднина или някой незнаен индивид. Въпрос на усещане за комфорт и доверие в източника. По тази причина и като се женихме си купих рокля, а наех, независимо колко по-евтино щеше да ми излезе и прочее.

Последна редакция: чт, 17 яну 2008, 10:47 от RadostinaHZ

# 422
  • Мнения: 668
за сега се въздържам да купувам дрехи втора ръка.много е малък а и те миришат гадно.може би след 2 годинка.ина4е е не съм против

# 423
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
За мен, поне, разликата е в това дали някой е носил тази дреха и кой я е носил. Нова или стара, винаги се пере преди обличане, тук за мен спор няма. Ако става въпрос за носена вече дреха, то за мен има значение, дали я е носило детето на моя приятелка или роднина или някой незнаен индивид. Въпрос на усещане за комфорт и доверие в изпочника. По тази причина и като се женихме си купих рокля, а наех, независимо колко по-евтино щеше да ми излезе и прочее.

За мен това са скрупули и предубеждения. Казвам го без лоши чувства и с уважение към чуждото мнение и правото на избор   bouquet.

# 424
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
До сега не съм обличала, но бих облякла детето си в дрехи,но дадени ми от някоя приятелка или роднина,но не и купени от магазин втора употреба(имам си предразсъдъци). За обувките обаче съм категорично против

# 425
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 593
за сега се въздържам да купувам дрехи втора ръка.много е малък а и те миришат гадно.може би след 2 годинка.ина4е е не съм против

И като порасне детето, дрехите няма да миришат, така ли  newsm78
Това за миризмата е възможно най- тъпия довод, който чета. Не обиждам никого, но това наистина е простотия за мен...Миришат, докато се прибера в нас и ги пусна в пералнята.

# 426
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Само ако са на добри познати!  Peace

# 427
  • Мнения: 216
Купувам винаги щом нещо ми е харесало.

# 428
  • Мнения: 64
Бих си облякла детето с дрехи втора ръка, но дадени ми само от близки хора. Никога не съм купувала на себе си, а сега смятам и на бебо дрехи втора употреба.

# 429
  • Мнения: 1 103
Да  без никакви притеснения.Имам и много приятелки които също ми дават не ми дреме изобщо Whistling

# 430
  • Мнения: 252
Да, но само от познати.

# 431
  • Мнения: 258
охо .... колко дрехи втора употреба е носила и живот и здраве да е, ще носи и занапред. Не ми притеснява нищо и не виждам причина да не и облека дреха, носена от друго дете преди това  Peace

# 432
  • Мнения: 71
Ох, момичетаааа, защо така спорите и се обиждате???
Как така има хора втора ръка, ако носят втора употреба?? Финансовото състояние на доста хора не е цветущо, но това не значи, че не си обичат децата...
Всички си имаме мнеие по въпроса!Моля, уважавайте мнението на др...може да не ги разбирате, но не ги нападайте с обиди и упреци!
Относно мириса на дрехите от магазини втора употребаи скам да напиша нещо. Свекървата е луда на тема такива дрехи и аз само заради нея съм обличала някога преди няколко неща, но обличах и детето...А синът ми имаше атопичен дерматит- т.е суха, чувствителна на мн неща кожа!Слава богу нищо му нямаше, аз не можех тогава да и откажа!:(
Моля ви, внимавайте, когато копувате за бебенца!И не взимайте бодита например-те са бельото на бебето:( Внимавайте!Препаратите с които ги дезинфекцират са мн силни!Затова и миришат зле!Внимавайте такъв препарат може да доведе до обриви, алергии...да оставим настрана въпроса за енергиите...не ме разбрахте погоре и по него:(
Ако дрешките са 2-ра ръка от приятелки, познати, роднини...така може тях ги познавате..ще ги изперете, изгладите, ароматизирате...ама от магазините незная дали ще можете да обезвредите!А иначе-всички дрехи се перат и гладят хубаво...ако знаете през колко ръце минава една дреха, докато стигне до нас:(((((((((((и то не само през ръце...къде ли не...Перете, гладете, ароматизирайте и си имайте едно наум!Това е моят съвет!Моля ви, спрете нападките си!

# 433
Аз лично не бих го облякла в дрешки второ употреба.Освен ако вече няма как.

# 434
  • Мнения: 641
Ами аз и братовчедка ми само си прехвърляме дрехи през няколко години Simple Smile.Та нашите са четворна употреба/само бебешките дрехи/.Захабените не си ги въщаме,а допълваме с нови.Относно магазините "втора употреба"-не бих купила нищо заради химикалите ,с които ги обработват.Мисля , че са вредни за нежната детска кожа.

Общи условия

Активация на акаунт