Бременни чужбински мами - 14

  • 12 529
  • 291
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 550
Dezita,
smile3550 това е голям проблем, знам Sad
та аз вземам един сапун (няма значение какъв), оставям го във вода да омекне и го режа на малки парчета. използвам го като свещички. понеже си кърмачка, нямаш кой знае какъв избор. аз го четох това за индийските йоги, дето по този начин си правили клизма всеки ден. аз прибягвам до този метод, когато се наложи.
дано съм ти помогнала  Hug

# 91
  • Мнения: 2 804
Звездичка , мерси за подкрепата !  bouquet
Децита , можеш и сутрин преди да станеш да правиш 15 пъти едно упражнение .
То е следното забиваш пети и плешки  към  леглото след което се въртиш на ляво и дясно без да си отлепваш гореспоменатите органи от леглото .
Това е упражнение за освобождаване на дебелото черво .
Прави се точно 15 пъти всяка сутрин , на мен ми помагаш !
Можеш и по лъжица зехтин да поемаш на гладно , за това също казват , че помагало .

# 92
  • Мнения: 3 478
Ооо, честито на Сонитка за малчо  bouquet! Да им е жив и здрав, много да ги радва. На нея бързо възстановяване!

Дезита, при нас се къпе от първия ден, вода не дават, особено ако са кърмени. Аз по принцип почнах да давам след 6 месец, но тя така и не я хареса, пропи доста по-късно. Не мисля че е проблем ако не пият.
Не съм се ограничавала от нищо заради кърменето освен шоколад!

# 93
  • Мнения: 3 638
Честито бебче на Сонита!!! Да радва много нея и татко Роберто и да расте здрав и послушен!!!

# 94
  • Мнения: 3 638
Десита и аз имах малко такъв проблем след раждането - опитай да пиеш повече течности и евентуално ленено семе, дано помогне  Hug

За храненето и кърменето да ви кажа всичко си ям и кърмя две едновременно без проблем  Simple Smile Тук ми казаха, че бебчо е свикнал от коремчето с нещата, които си ял през бременността и няма проблем да ги ядеш и по време на кърмене. Първите дни ядах много шоколад и пиех какао, че нали бях много слаба от загубата на кръв... После четох, че не трябвало, но на бебките нищо не им стана. И мляко пия, и яйца и чесън ям, че и наденичка с горчица и свинско и барбекю и пържено... Mr. Green Вода не давам, те си я набавят от кърмата.
За къпането при нас е голямо преживяване като ревнат и двете  #Crazy Тук засега си е доста хладно и ги къпя на всеки 2 дни, веднъж и на 3, че беше много хладно и не ми се рискуваше. Но ги минавам всеки ден с едни влажни почистващи ръкавички на Zwitsal
По въпроса за спането - спя, когато спят и малките, през деня обикновено не ми се спи, но лягам вечер към 9 и спя после на пресекулки от кърменията до към 9-10 сутринта.

А за мъжете и раждането - моят беше много подготвен, даже той ме караше да гледам филмчета, отначало не искаше да присъства на самото раждане, а и аз уж не исках, но след два дни висене в болницата в очакване видя раждането и на двете и дори пъпната връв преряза  Simple Smile

Сега зачезвам, че малките лами са вече будни и гладни  baby_neutral baby_neutral

# 95
  • Мнения: 810
Me_and_baby  newsm59  Gift  party023  Много щастие ти желая!

Дивиана, наистина колко много си приличате Grinning Аз съм разглеждапа преди ваши снимки и си спомням какво голямо впечатление ми направи малката принцеса. Много е красива /пу пу/. И още тогава мислех, че прилича на теб.

Десита, искай си от лекъря витамини с омекотител, или само омекотител. Помага.

По повод присъствието на мъжете на раждането - аз лежа вкъщи и гледам да не родя, а мъж ми е в командировка в Европа. Дано не се налага да го викам на пожар и дано ако се наложи да го викна успее да дойде навреме  Laughing

# 96
  • Мнения: 216
Здравейте мами...

Как започна при вас раждането? Моята дата е 20 септември и вече всеки ден стоя на тръни. Бебчо ме ритка доста силно и понякога си мисля да не би пък вече да мисли да излиза:)
Та как беше при вас? Тия начални контракции болезнени ли са? Как разбрахте, че раждането започва?

Поздрави и усмихнат ден на всички вас,
Калина

# 97
  • Мнения: 4 390
Цитат
Дивиана, ... 

Благодаря ти, Пумпал, много си мила! Blush

Kalina_I , аз не мога да отговоря на никой от въпросите ти, защото съм раждала с операция.
В подфорум "Бъдещи и настоящи майки" има доста теми по този въпрос, можеш да прегледаш, ако желаеш.  Peace

# 98
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Мами,

Как сте, надявам се да сте добре всички - и родилите и неродилите  bouquet Wink Hug

Имам въпроси за кърменето: по колко кърмения имате за 24 часа? Изплюват ли вашите бебета мляко след кърменето? Хълцат ли? Какво правите, когато не заспят веднага след накърмване - люляте ли се, биберон залъгалка ли давате??

Аз прочетох, че общо кърменията трябва да са около 10-12 newsm78 newsm78 аз правя по 8, а някога когато Симон се оспи и по 7 Sad Кое е правилно кажете?

  bouquet

# 99
  • Мнения: 3 638
Десита, тъкмо влизам за малко и използвам да ти отговоря  Hug

На мен в болницата ме караха да ги кърмя на всеки 3 часа по 20 мин. Особено едната беше по-мъничка и ме караха да я будя. Откогато си наваксаха теглото ги кърмя на поискване, когато се събудят -  е, гледам като се събуди едната да будя и другата, защото иначе с две е невъзможно, минава ти целия ден в кърмене  Mr. Green
Та сега се кърмим на всеки 3 - 4 часа. Онзи ден се успаха и изкараха дори 5 часа между 2 кърмения. Общо-взето са 7, 8 кърмения на денонощие, като сучат по 15-20 мин. Твоя юнак беше доста голям, така че предполагам му стигат и на него толкова кърмения. При всички случаи ако наддава добре няма смисъл да се притесняваш. Иначе и моите малко плюят след ядене, случва се и малко да повърнат като преядат. Джордана хълца всеки път след ядене, тя още от корема много си хълца. Мариза също хлъцка от време на време, гледам след ядене да се оригнат, ако не си хълцат по малко и после спират. За мое щастие обикновено после заспиват сами, случва се и да поплачат, забелязах, че по-лесно заспиват като ги обърна по корем  Wink пък после ги обръщам лекичко по гръб...
Целувки на теб и на малкия Симон  Hug

Kalina_I за раждането не мога да ти помогна, моето го предизвикаха. Ритниците май не са признак, моите и двете ритаха като луди коремът ми приемаше невероятни форми  Crazy А и както се шегуваше гинекологът ми като почнеш да раждаш няма начин да не разбереш  Mr. Green
Успех!

# 100
  • Мнения: 1 593
Дезита, аз не съм раждала още, ама където попрочетох, пише че нормално бебчетата ядат оот 7-8, та до 12 пъти дневно, а от многото четене на новородените майки писания из отчетните, разбрах, че няма бебе едно с едно да си прилича... ха, дано на мене от "добричките" ми се падне  Praynig

От днес съм официално в майчинство  bowuu - хем искам да раждам, че от една седмица стана невъзможно тежко, тъй както ми беше лекичко лекичко до 36та седмица... хем искам да си използвам 2те седмици преди термин (защото ги губя, ако родя по-рано, не се прехвърлят)...

отивам сега да мързелувам...  Mr. Green

# 101
  • Мнения: 1 610
Това с кърменето  на поискване- Ще ме прощават кърмачките, но не е за мен. Пробвах, побърках се, не става.На 3 часа си е супер, ти си знаеш режима, детето си знае, вода в интервалите между 3те часа.Ако може нощем да не се събужда още от начало- супер!Аз млада, неопитна събудих детето за нощно кърмене, да не остане гладно.И после ми разказа играта.А можеше да си спи непробудно от самото начало...Глуупава съм билаа!
Мая не хълцаше, заспиваше на гърдата, после се будеше след час и дай наново  #Crazy...Докато открих водата и биберона.
 Аз пресъхнах с Мая от стрес, сега да видим какво ще стане  newsm78
За тоалетната- говори с гинеколога. Те предписват за такива случаи медикаменти... това са пълни глупости, че кърмачка не може да си слага свещички
Аз съм за къпане на бебето, но в този върл студ...нямам идея...може да си променя мнението и да премина на обтриването с кърпи...
Успех!

# 102
  • Мнения: 7 914
dezita
в началото и мен ме съветваха да го кърмя на 3 часа...след като изчетох доста тук из форума реших, че за мен е най добре да си го кърмя на поискване.. и досега сме така.. в крайна сметка за мен е трудно ако Ерик реве от глад да го гледам ревящ смао зашото не е станал часът за кърмене ( пък и как да накараш някой насила да яде Crazy ..)в началото цокаше по около 20 мин сега по около 10 + 20 за играчка Mr. Green

хълцането е вместо уригване
 а иначе си повръщаме и досега и то по 3-4-5 пъти след ядене понякга и час след яденето Crazy
 щом наддавате значи всичко е ОК Hug

щом не заспи след хранене- гушкане, носене на ръце, пеене на песнички, и тн и нт Hug


Kalina_I
неприятна са контаркциите в началото и болезнини...ама е началото на края и това дава сили Hug



Това с кърменето  на поискване- Ще ме прощават кърмачките, но не е за мен. Пробвах, побърках се, не става.На 3 часа си е супер, ти си знаеш режима, детето си знае, вода в интервалите между 3те часа.Ако може нощем да не се събужда още от начало- супер!Аз млада, неопитна събудих детето за нощно кърмене, да не остане гладно.И после ми разказа играта.А можеше да си спи непробудно от самото начало...Глуупава съм билаа!
rien
ама на посикване не означава да го будиш по което и да е време.. то само си иска.. а под час особено в началото е добре да се буди заради лактацията Peace
 и от самото бебе зависи режима... моя държа една семоца режим и така се зарадвах...ама ей го преди два дена обърна пак всичко с краката нагоре Rolling Eyes
а вода по принцип не се дава... кърмата си е достатъчна Peace
 и за ношното кърмене.. моя в началото не се будеше...ама сега ей го на по 2-3 пъти се буди.... ooooh!

# 103
  • Мнения: 1 199
Здравейте мами  bouquet
Ами аз с моите две деца стигнах до извода че не може да се говори по принцип като става въпрос за режим, а си зависи от детето. Синът ми нямаше проблем да бъде на режим. Изсукваше наведнъж големи количества, беше способен да спи и да суче. И така издържаше без проблем 3 часа. Дори през нощта не се будеше. Вода не искаше и да опита, ами не е имал нужда човека след като е бил способен да изпие толкова мляко. Дъщеря ми, която също беше на режим, пък се уморяваше много бързо като сучеше и заспиваше почти веднага гладна и нищо не можеше да я накара да продължи да суче докато спи. Събуждаше се след малко гладна и ревяща, аз обаче ще следвам режим Embarassed И вместо да го нахраня детето, го наливах с вода. А после си изцеждах и си хвърлях млякото, докато детето ми караше предимно на вода. Ще се съобразявам с детето, то не знае на кой свят се намира, няма ден и нощ за него, има си съвсем индивидуални нужди. 

# 104
  • Мнения: 1 199
Калина, и двете ми раждания започнаха и протекоха различно Rolling Eyes При едното тапата ми падна непосредствено преди да започнат контракциите, при другото тапа не ми е падала. При едното началото бе съпътствано с нещо като разстройство - 56 пъти, при другото не, абе и двата пъти доста време се колебаех дали раждам или не, сега също ще се колебая. Най-общо - нещо като менструални болки придружени с контракции, които започват и спират и стават все по-чести. Интервалите между тях обаче не е ззадължително да са еднакви или да се сближават равномерно (това вече го прочетох тия дни). Ритането на бебо не е никакъв признак. Абе признаци няма. Днес ми падна тапата и какво? Можело да родя след 2-3 седмици, можело след няколко часа Mr. Green Сякаш не си го знам и без това.
Лека вечер или ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт