Методология на отглеждането и възпитанието на ОСИНОВЕНИ ДЕЦА ОТ РОМСКИ ЕТНОС!

  • 61 096
  • 361
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 652
Съгласна съм с Мама Галя .
Прекаленото вживяване в темата и възприемането й като проблем от родителите, ще накара и детето да гледа на това по същия начин. От една страна му казваме, за да сме искренни и да не си помисли един ден, че  родителите му са се срамували от него, както казва таткото на Ирина,  а от друга страна показваме, че това е проблем, защото боледуваме от него. Разбира се тук има един факт, който принуждава родителите да се държат така- отношението на обществото. Но според мен то е отношение към циганите – тези, които показват по телевизията,  по пазарите и т.н., а не към децата . И тук да прибавя- мое мнение- децата се променят и с времето отгледани добре няма да се различават по нищо от другите. Детето според мен може да знае, но не е необходимо да знаят хората, съучениците , роднините дори. Не винаги човек може да се защити от целия свят, никой не е по-силен от тълпата, от мълвата, от лошите хорски приказки. Няма да променим мнението на хората за циганите с факта, че сме осиновили дете от цигански произход. Премълчаването на един факт не означава тайна / говоря за другите хора, а не за детето/. Ако някой един ден разбере и ви попита, спокойно можете да му отговорите- „Да, и какво от това?” – което ще покаже, че вие самите го възприемате, като нещо нормално.
За пример само – знаете, че имам подобен проблем в друга посока- детето ми няма баща, това  е не по-малка рана за детето, а да не говорим за отношението на обществото. Просто се опитвам да накарам детето си да разбере, че всички хора са различни, на всеки нещо му липсва, нещо го боли, но най-важното е да си обичан, което ще ти помогне да преминеш през всичките тези липси и проблеми на живота по леко.

# 16
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз съм от форума за деца с проблеми
там интегрираме децата
тук се опитвате да изкарате ромите по-различни - че да има специфика на тяхното отглеждане
няма разлика между децата и не виждам причина излишно да се рови
НО! както е казал Т3-М4 - неп речи отделна подтема
ние си мимаме "пикаещи проблеми", "дцп", "очни проблеми" и т.н.
и всички много умело и мирно живеем в един подфорум хем бих казала че при здравословни проблеми - разликите наистина са доста по-големи
вижда ми се помпозно да се иска ЦЯЛ подфорум

и само за сведение на по-новите - на времето бе дори трудно да се създаде този подфорум - хората считаха, че осиновителите имат същите проблеми като всеки друг родител
тогава без гордост но с пълното съзнание какво казвам - бях една от движещите сили да се съберат гласове - пуснах тема и отделни подтеми въ ввсеки подфорум където посещавах
агитирах
сега съм твярдо проти в отделен подфорум и обясних защо - безсмислено търсене на несъществуващи проблеми и излишно товарене на форума
когато една ЗАКОВАНА тема би свършила същата работа

# 17
  • Мнения: 2 722
Да се закача към нещо написано от Дарена - отношението на обществото.
А спомняте ли си преди време какво беше отношението на обществото към осиновените деца, как за това се шепнеше зад гърба на осиновителите.
Ако правилно прогнозирам, след няколко години ще е същото и с осиновените деца от различен етнос.
Обществото се образова лека-полека, убедена съм че ще доживеем тази толерантност.
А докато чакаме от нас се иска да възпитаваме деца, от които да не се срамуваме като личности, независимо от етноса.

# 18
  • Мнения: 160
ох незнаиа как да коментирам темата.
имам 2 осиновени деца и вапреки 4е мога да разбера несто пове4е за произхода това не ме валнува.е след години може би те сами сте разберат.
аз се отказах да се занимавам с такива вапроси осте с ресението си да си осиновиа дете.
може би застото загубих 3 де4ица в напреднала  бременост и за мен моите деца са ми много ценни без зна4ение какав произход имат.
а и наскоро видиах ромка с 2 де4ица които биаха много руси и с много сини о4и.
а и моиа приателка идвасе с мене в дома и си бесе харесала моми4енце много биало сас сини о4и,отиде и попита лелката дали е балгар4е а тиа и каза 4е не е.
а на мене ми казаха 4е доброволно се писе от маиката каква е така 4е............
аз не мислиа да занимавам детето си с подобни неста.
ами ако през циалото време говорите на детето си 4е е балгар4е а се окаже 4е не е тогава какво?
те са наси деца-наси желани 4акани де4ица и това е важно
сажалиавам 4е писа с грески но не мога да превклу4вам от латинската тастатура на кирилица.отнема ми тарсенето на букви много време Rolling Eyes

# 19
# 20
# 21
# 22
  • Мнения: 677
tara 1 няма значение как пишеш важното е,че си го казала прекрасно.
Аз никога на моето дете не съм обяснявала,че има нещо различно като етноса.Не мисля,че и за него е  от значение,играе си с различни деца.Те всички са Деца.
Повтарям се,но важен е духът ,а не тялото.
Когато бях дете имах приятелка от различен етнос,когато работих със съпруга ми заедно имахме приятели от друг етнос,когато бях учителка имах ученици от различен етнос,сега внучето на моята голяма кака е от друг етнос и т.н.
Мисля,че е главно да направим нашите деца както се казва Човек, а другото ще се нареди от само себе си.
Цветът на кожата и вида на очите избледняват пред духовното излъчване ,което всеки от нас има като ЧОВЕК.

# 23
  • Мнения: 176
Извинявам се за неясното изражение - просто темата ми се видя направо "невъзможна". Тръгнах да пиша нещо - не реших, че не си струва.

# 24
Здравейте, вчера бях на първа среща с дете.Доведоха я, през цялото време тя плачеше ,не можах да и видя усничките.Има дълги миглички мокри от сълзичките , на год.и няколко месеца е ,а толкова сладка ми се видя че ми идеше да я грабна и да я нацилувам.След като се  запознах ме ,попитах за произхода и . Казахами че е от ромски.Въобще не се замислих и веднага реших че тя ще бъде моето слънце. Мога да кажа че не се притеснявам въобще от факта че е от ромски произход.Хората се привличат независимо от цвят ,ръст , етнос и др.такива.Всичко е въпрос на привличане,нещо подобно като влюбването.Затова че който страда от предрасъдъци и др.подобни жалко за него а пък и в кой век живеем.Мисля че тази тема няма смисъл.Почти е същото да се коментира за грозни и красиви хора.Не е важно човек от какъв произход е ,а що за човек е.

# 25
  • на път
  • Мнения: 2 804
Здравейте, вчера бях на първа среща с дете....... Казахами че е от ромски.Въобще не се замислих и веднага реших че тя ще бъде моето слънце. Мога да кажа че не се притеснявам въобще от факта че е от ромски произход.Хората се привличат независимо от цвят ,ръст , етнос и др.такива.Всичко е въпрос на привличане,нещо подобно като влюбването.Затова че който страда от предрасъдъци и др.подобни жалко за него а пък и в кой век живеем.

Честито!!!  Hug Hug Hug Поздрави, целувки и късмет!!! Колкото повече такива като теб - толкова по-малко нещастни дечица в институции (защото знаем, че повечето деца там са именно от малцинствата).   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 843
Честито!!!
Сега по-важното е тези дълги мигли да затрептят от радост и да забравят сълзите. Произходът е нещо толкова относително...
Желая ви много обич!

# 27
  • Мнения: 921
Честито и от мен!
Така е - детето си е дете, без значение на цвят, етнос или произход. И се нуждае от вашата обич, за да разцъфти.  Hug

# 28
  • Мнения: 883
Мими, първо добре дошла при нас!
Честито за твоето слънчице! Любовта няма цвят и етнос. А това детенце, както и хиляди други имат нужда някой да ги обича. След няколко месеца (дано това е по-скоро!) тя ще разцъфти и ти, надничайки в очите й ще можеш да виждаш целия свят!
Какво повече му трябва на човек?
 Hug

# 29
  • Мнения: 677
Добре дошла в нашия форум Мими и Честито за твоята принцеска.По-бързо да сте си заедно в къщи и много щастливи.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт