ПОМОГНЕТЕ ми да си скалъпя дипломна работа.

  • 5 413
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Работя във фирма, притежаваща завод за производство за стъкло. Но съм в отпуск до 10-ти.

Ще те свържа с хора, които работят там и да ти дадат материали, ако искаш.
Ще имаш каса бира от мен, конкетно ме интересува какъв е обслужващия персонал на автоматична пещ за стъкло? Абе маааалко инфо за някоя автоматична пещ за стъкло.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Миглена_Аллауи, написала съм. Имам проблеми с някои моменти. Не съм чааааааааааак такъв мързел, все пак съм висяла в тоя университет, все нещо ми е останало в главата от ученото. МЕИ-то.

# 17
  • Мнения: 274
Миглена_Аллауи, написала съм. Имам проблеми с някои моменти. Не съм чааааааааааак такъв мързел, все пак съм висяла в тоя университет, все нещо ми е останало в главата от ученото. МЕИ-то.

Извинявай, не съм искала да те обидя (в случай, че се е случило). Wink Wink
МЕИ-то ми звучи ужааасно сложно. Самият факт, че си завършила семинарно си е цяло постижение - в моите представи, разбира се. Laughing От друга страна темата ми се вижда лесна за МЕИ. Или може би слуховете за него са твърде преувеличени. newsm78
Дано Кроасания успее да ти помогне. Няма по-добър вариант от това, което ти предлага тя - да почерпиш информация от извора. Praynig

# 18
  • Мнения: 3 423
Работя във фирма, притежаваща завод за производство за стъкло. Но съм в отпуск до 10-ти.

Ще те свържа с хора, които работят там и да ти дадат материали, ако искаш.
Ще имаш каса бира от мен, конкетно ме интересува какъв е обслужващия персонал на автоматична пещ за стъкло? Абе маааалко инфо за някоя автоматична пещ за стъкло.

Изобщо не ми дреме, че може и да се
засегнеш, обаче ми се струва, че яко
се ебаваш с всички тук. Не е по-добре
обаче и ако не се. Не мога да те мисля
на колко години си, но шикалки от този
род стоят грозно на една майка, почти
толкова грозно, колкото фалшиво бижу.
Откъде накъде някоя си от нас, дето има
познати там и там, ще трябва за една каса
бира да ти търси информация за пещ за
стъкло. Ти си имала достатъчно време, за
да намериш адреси и телефони, да се свържеш
с някой от фирмата, да изпиете въпросната каса
бира и да си наясно с дейността, проблемите,
надеждите и плановете на фирмата, включително
и с благотворителната й дейност, че и вътрешните
интриги. Темата ти звучи адски несериозно, да не
кажа инфантилно и обидно за всяка една от нас тук.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Мда, в този форум само сериозни сме се събрали. Нека да си кажем, че съм мързелива и некадърна. И НЯМА фирма, фиктивна е. Понеже нямам връзки не можах да се уредя с фирма, която да си изпее цялото битие пред мен, включително и  бюджети, отчети, амортизации за 5 години назад. Много е лесно да се плюе по мен, ама щом тези които пишат дипломни работи има какво да ядат, значи има и по-зле от мен, аз поне се мъча сама да напиша. Да, темата е лесна, не знам как, случайно стана. И не всички, които са влизали в университети на 18 години са били оринетирани какво искат. Аз не съм била за Техническия. Искам да напиша проклетата дипломна и да продължа напред.

# 20
  • София
  • Мнения: 938
 Ако пуснеш търсачката на Тракия глас или Шише Джам, излиза доста инфо, вкючително и за пещи.

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
А казано ли е фирмата да е истинска? Защото се съмнявам някоя компания ще даде толкова информация за себе си. А пък ако тайничко се надяваш просто да попрепишеш цифри...
Една от майките каза за сайта на Шише джам. Но не съм съгурна дали са публична компания, че да публикуват отчети.

За бизнесплан не съм срещала условие за автентичност на компанията. Или си измисли фирма и проучи какъв е производствения процес и го съчинявай, или си смени темата и пиши за нещо по-лесно и достъпно.

Трябва да си го направиш сама. Бизнеспланът е курсова работа за икономическите ВУЗове, така че, е напълно изпълнимо като дипломна работа в МЕИ.

А за искането или неискането за конкретното учебно заведение - това е проблем не на специалността, а на човека и неговите родители. Изобщо не става въпрос за ориентиране на 18 години. Светът е широк и щом на 18 години по закон човек има право да се жени и да гласува, то може и да определя сам какво да учи и кога.

# 22
  • Мнения: 3 782
Прави са тук всички, аз когато завършвах преди 3 год. това с писането на дипломна работа ми беше най-хубавият спомен от студентстването, написах я за по-малко от два месеца. Като имаш предвид,че я писах почти без намесата на интернет, ходих в библиотеката нон стоп и се ровех като мишле.
Не знам,това,че темата не ти допада е много гадно, ти всъщност нямаш друг избор, освен да седнеш и да я напишеш. Влез в някои сайтове, все ще има нещо. Сигурна съм, не е добра идеята някой да ти я напише, изобщо.  Naughty
А това,че не ти харесва това което си завършила си е вярни само твой проблем. Поне са те издържали, пък и аз имам колежки, които не искаха да учат това, мразеха го, ама сега го работят и им е много хубаво. /П.с. завършила съм Библиотечно-информационни дейности/

# 23
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Леле направо нямам думи, да не може да си напишеш дипломната работа, да седиш и да се тръшкаш че мама ще ти се сърди и други подобни детинщини. Същевременно гледам детенце имаш, което предполага да си попораснала и да си се отделила от мама. Ако аз навремето не можех да си напиша дипломната работа сериозно щях да се замисля ставам ли затова за което уча и изобщо защо съм си пропиляла 5 години от живота в нещо, което не ми е интересно и ме отегчава.
Каквото и да решиш занапред ти пожелавам да успееш да се отделиш от мама и да можеш да имаш собствено мнание за това какво всъщност искаш да си.

# 24
  • Мнения: 19 302
Янтра,как върви дипломната работа?напредваш ли с писането?
братовчедка ми също трябва да представи бизнес план за дипломна,само че на английйски и в момента й търся инфо.ако намеря нещо ще пейстна тука.

# 25
  • Мнения: 620
Навремето като завършвах имах финансови проблеми и нямах пари за печат и подвързя  Cry иначе темата ми беше прекрасна "Полова идентификация на изоставените деца"

Та аз оставих всичко в едно чекмедже и седнах за една седмица научих огромния материал и се явих на държавен изпит.  Hug

После бях доволна от себе си !

# 26
  • Мнения: 101
Здравей, пише ти най-големият некадърник на тема дипломна работа Wink но се надявам да ти бъда доста полезен. И аз като теб отлагах дипломирането си около 3 години и ми дойде времето когато трябваше наистина да защитя защото губих студентското си право. Гледам, че тук има много хора който пишат, че щом не можеш да си напишеш дипломната си работа означавало че не си за това и един вид че си бездарна, на това ще кажа - бля, бля пълни глупости, когато дойде време за дипломиране аз се хванах в една доста сериозна работа да работя и то по специалността ми - нещо което трудно се почва. Закъснях доста с направата на дипломната ми работа но не заради твърдения както тука някой пишат - горе долу колкото да се намират на работа, а защото бях единственият служител който си разбираше от нещата и вършех на другите работата. Седнах за два дена и си написах дипломната, ръководителя ми се нервеше че не е била пълна, но аз казах че това мога да направя и нека комисията реши каква оценка да ми постави. Рецензията ми беше написана вечерта преди защитата и аз я прочетох в деня на защитата ми - 15 мин. преди да започна. Целта е да говориш по такъв начин, че да звучи достоверно, а никой да не те разбира. След защитата даже имах и предложения за работа в университета. Защитата това е неголямата формалност!!!!!!!!!!!! Почерпи ръководителя си дори да не си готова, никой няма да седне да ти чете помамена 50-60 страници. НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ - ИДИ И ГИ РАЗБИЙ  Hug

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Написах я Simple Smile Много благодаря на момичетата, които ми помогнаха Simple Smile Обаче моя дипломен ръководите наистина чете всичките 70листа писаници Simple Smile До последния ги чете, и ме накара да му я оставя да си я четял. Обаче сега съм наред и другат седмица ще го разбия Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Браво!  bouquet
Успех на защитата!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Аааа, не, още не е защита, ще си говорим дали ще ми я приеме и да ходи при рецензенти. Ама той горкия си е много падантичен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт