Моля за съвет относно пишкането в детската градина!

  • 3 242
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Използвам темата, за да попитам и друго - за акането. Бършат ли ги, когато ходят по голяма нужда, защото съм чувала противоречиви неща  Thinking

Ти ме шашна. Нима някъде очакват от 3-годишни деца да си бършат дупетата сами???  #Crazy

# 16
  • Мнения: 3 880
Тук не ги бършат (съдя по някои "следи" от време на време). Обаче съвсем не го отдавам на немърливост от страна на градината. Просто моята не им дава отчет какво е правила точно в тоалетната, децата ползват въпросното помещение самостоятелно и не мога да очаквам, че там ще стои по една учителка дежурна да гледа кой какви ги върши и дали се е избърсал както трябва Wink Тя се бърше колкото може и понеже се случва много рядко да ходи по голяма нужда там, никога не съм го смятала за голям проблем Embarassed

# 17
  • Мнения: 1 172
никога, ама НИКОГА не е бил с изцапани слипчета. Но аз по принцип съм от групата на доволните от ДГ и не съм ставала свидетел на 90% от страхотиите, дето се разнасят като градски легенди в реалното и виртуално пространство...

И аз мога да кажа същото за нашата градина. Макар, че както писах в една друга тема, я избрахме главно заради работното време на частните, което не ни устройваше. А бях чела и слушала толкова лоши неща за държавните градини, че се бях настроила много песимистично към идеята детето да ходи в такава.

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
Ти ме шашна. Нима някъде очакват от 3-годишни деца да си бършат дупетата сами???  #Crazy

Не знам какво се случва точно, но съм чувала от мои приятелки за системно нацапани гащички...Явно е до градина.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 109
Като прочетох какво сте написали, малко се поуспокоих. HugРешила съм да говоря с госпожата преди да го оставя.
А за бърсането на дупета след акане и аз мислих по едно време, но проблемът с пикането ми се стори по-важен.Пък и моят син гащите не може да си вдигне сам, пък какво остава сам да се бърше Rolling Eyes
Успешно започване на всички новаци и на техните майки!

# 20
  • Мнения: 1 731
И аз това се надявам,но ми е свито сърцето.Кака му беше тръгнала на детска една година по-голяма и нямам спомен как се е решил тогава проблема.Но и аз бях по-млада и не гледах толкова драматично на нещата,ама сега явно съм се размекнала.

 FlutterНа мама момчето ,а?И аз съм така ,ама гледам уж много да не задълбавам да не го правя "мамино синче".Със сигурност няма да се стиска.Ако не иска на тоалетна,ще му вадят гърнето,не се притеснявай.Нали иначе ще се напишка в гащите . Heart Eyes

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И на мен ми е болна темата.
Дъщеря ми нито веднъж не е седнала на тоалетната. Прави си всичко сама в гърнето, даже се и бърше вече като пишка, но в градината няма гърне Sad.
Дано наистина копира от децата, мен не ме имитира в това. На 17.09 тръгва на градина, ще видим как ще е.

# 22
  • Мнения: 7 106
но в градината няма гърне Sad.

Сигурна ли си в това? Питай в градината, защото съм убедена че поне едно гърне се намира в цялата градина  Simple Smile.
Моята дъщеря също започва градина от 15 септември и точно вчера ходих до градината да позадам няколко въпроса. Въпреки че тя си ходи и на гърне и на тоалетна, ги питах как стои въпроса и ми казаха че имат и гърнета, за децата които предпочитат да ползват такива.

Така че не се паникьосвайте предваритело, а разпитайте госпожите за всичко, което ви тревожи, както и споделете с тях за всички странности и предпочитания на децата ви. Така и на самите госпожи ще им е по-лесно да реагират в дадена ситуация, път и самото дете няма да се чувства неразбрано.

# 23
  • Мнения: 1 172
но в градината няма гърне Sad.


Дори и да няма гърне, по-важно е персоналът да е съгласен да занесеш гърне там. Това ще улесни твоето и останалите дечица, предпочитащи гърнето пред тоалетната. Отиди и питай в градината, ако нямат гърнета и нямат нищо против да им занесеш, купи едно и го подари на градината. Какво са 5-10 лв пред комфорта на детето ти и твоето лично спокойствие?

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Една съседка искала да си води детето с гърне преди 2-3 години  и не й дали незнам. Ще разберем скоро.
Нямам против и две ще им занеса, но си имали правила ще питам пак за всеки случай.

# 25
  • Мнения: 6 461
Малко  ми е тъпо заглавието,ама нищо друго не измислих.Та, притеснена съм, защото синът ми на 17,09 ще тръгне за първи път на градина....
Не се тревожи
По същия начин беше Тошко когато го дадох на ДГ на две годинки и половина.
В къщи ползваше само гърнето.
Но в градинката се приучи и то доста бързо да ползва при нужда тоалетната.


Предполагам ,че край другите деца бързо ще свикне.

# 26
  • Мнения: 1 172
Една съседка искала да си води детето с гърне преди 2-3 години  и не й дали незнам. Ще разберем скоро.
Нямам против и две ще им занеса, но си имали правила ще питам пак за всеки случай.
Да, точно затова казах, че по-важно е желанието на персонала Wink  Сигурна съм, че никоя майка не би се скръндзила за такива дребни неща Simple Smile Дано решите проблема и на детето да му е комфортно.

По същия начин беше Тошко когато го дадох на ДГ на две годинки и половина.
В къщи ползваше само гърнето.
Но в градинката се приучи и то доста бързо да ползва при нужда тоалетната.


Предполагам ,че край другите деца бързо ще свикне.

Имайте предвид, че в детските градини тоалетните са по-малки и специално предвидени за деца. На тях хлапетата не се чувстват толкова несигурно, както на голяма тоалетна чиния.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Включвам се за това, за което се чудехме - дали ги бършат, след като акат. Днес ходих до градината на Калина и си говорих със старшата сестра - каза ми да носим мокри кърпички, защото с тях им бършели дупетата.
Дали на практика е така - ще си проличи  Wink

# 28
  • Мнения: 9 990
Използвам темата, за да попитам и друго - за акането. Бършат ли ги, когато ходят по голяма нужда, защото съм чувала противоречиви неща  Thinking

питай вашите лелки.В едни градини бършат, в други майките роптаят.Истината е, че ги учат Сами да се оправят, а едни се научават по-бързо от други.И докато се научат, гащите са позацапани.В което не виждам драма.

# 29
  • Мнения: 639
При нас с пишкането нямаше проблем, обаче с акането... Понеже тоалетните са клекала, в началото като тръгна на градина през ден го вземах наакан. Защото трябвало да ходят сами, а пък него го било страх да не падне в дупката. Говорих няколко пъти с директорката (по принцип има гърне в градината), но тя упорито твърдеше, че клекалата били по-хигиенични. Е, свикна постепенно, но ни трябваха почти две години.

Общи условия

Активация на акаунт