Последна лятна немска ´07 Nr.43

  • 18 093
  • 288
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 434
За мен всичко над 22 градуса е горещо лято.

Още от Ирландия се чудех на шортите и тениските в късния ноември, но вече и аз изпълзявам по потник при всеки слънчев лъч.
Явно вече съм се интегрирала.

# 16
  • Мнения: 3 423
Мацки, манете го шибаното време.
Дайте, да поговорим за друго. Ето
ви темичка. Детските имуностимулатори.
Признавам си, че днес за първи път чух,
че имало такова церило, и се почувствах
кофти, защото в България били много ин.
Вие какъв опит ще докладвате по случая:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181908.120

# 17
  • Мнения: 3 880
Биба, накъде, ако не е тайна?
Тайна е, страх ме е да не ме намери и там лошото време  Wink Mr. Green

Към Майорка сме се запътили, за 2 седмици. Гледам, поне до неделя го дават слънчево и 30 градуса там  Praynig

# 18
  • Мнения: 3 521
За мен всичко под 25 градуса е нечовешки студ.cold
Изпадам в криза, когато чуя някой да ми обяснява за подгрят басейн с Т 20/21 градуса ooooh!
Изобщо не вярвам по този критерий да успея да се интегрирам. Добре поне, че тук е горе-долу топло (изкл. това лято)

Имуностимулатори не съм давала все още. Давам Мулти Саностол в началото на пролетта и есента за по една седмица, и ако се чуе за някоя епидемия 4/5 дни. Чукам да дърво-всичко и минава като на куче.

Биба, весело плажуване Peace.

# 19
  • Мнения: 3 423
Ай, малко топлина, сгрейте си стомасите:

http://sashka-gumi.hit.bg/bio.html

# 20
  • Мнения: 3 521
Нормално е около нас лисици да въртят опашки.

Е, не! Тя е пророк!!! Shocked

# 21
  • Мнения: 3 880
Изпадам в криза, когато чуя някой да ми обяснява за подгрят басейн с Т 20/21 градуса ooooh!
И аз първото лято тук щях да се гръмна, когато моят ме заведене на "отоплен" бесейн- 21 градуса Laughing Не ща да знам колко градуса са били неотоплените Wink
Преди 2-3 седмици пък получаваме картичка от леля му, били на Остзее и обяснява как било супер хубаво, слънчево, водата..... 19 градуса Shocked кво му трябвало повече на човек- супер урлауб. Баси, настръхнах само докато четох, аз под 24 градуса и краката си не мокря Simple Smile

За имуностимулантите- май не съм се замисляла newsm78 Да чукна на дърво- детето е природно здраво и засега добре се справя с вирусите и без странична помощ.

# 22
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз за имуностимулатори научих от форума, преди не подозирах, че има такива неща.

За басейните да не отварям дума, а това, че мен редовно през зимата ме питат, дали мъжът ми има яке, и зако ходи по тениска навън, като е паднал сняг хептен не ща да се подсещам  Crazy

# 23
  • Мнения: 3 521
В крапелгрупата има един татко, който ходи винаги бос-миналата зима, щях да припадна като го видях как шляпа по леда. Краката му са станали като копита - едни черни, дебела, напукана кожа ooooh! . Жена му е някаква супер öko-танте, сама пече хляб, гледа си царевица в двора, прави си нишесте от нея и т.н. Изобщо пасен цузамен Mr. Green . Щерка им се казва Луна, да не забравя Rolling Eyes.

# 24
  • Германия
  • Мнения: 8 099
леле, сигурно не пере с прах, а с кестени...

Моят мил съпруг е каляван като дете, свеки като ми разказа за процедурите в ГДРските ясли и градини и настръхнах направо. Тя през зимата се носи леко облечена. Като отидем у тях аз зъзна, а тя се оплаква, че и топло (по едно време си мислех, дали не я е подхванал климактериум) newsm78

# 25
  • Мнения: 122
Good bye summer 55 Nature Partly Sunnyи здравейте и от мен ...тук също почнахме да зъзнем...парното още не са ни го пуснали и се топлим с ония духащите печици cold 
Приятно изкарване на урлауба ,Бибке и да си починете добре,пийте една бира и за мен  cheers

За тези имуностимулатори аз сега за пръв път чувам,ще взема да претърся старите теми да разбера какво е това Thinking
Аз за имунизациите имах въпрос.Бяхме при докторката миналата седмица и нея я питах кога ще го имунизират малкия .Тя ми даде едни брошури да чета .Две имунизации.Парвата се прави 9 та седмица след раждането.Комбинирана някаква .Ама аз се чудех защо не са ни имунизирали детето още в болницата.В бг разбрах че в болницата още им слагат ваксини на бебетата Rolling Eyes
 Кажете на вас кога и какви имунизации ви препоръчаха да направите.

Днес обаче май е по добре времето,вижда се слънцето поне от време на време  Nature Sunny

# 26
  • Мнения: 434
Ей туй зелените öколози са ми любима тема. Гледа той биологична царевица, сади я и я полива по лунния календар, пък полето му между A1 и А7. После идва на Изе-маркт и лепи на мамулите една огромна табела Био.
Много ми харесва етикетът "контролиран район" - значи излиза селянина сутрин на двора, поглежда небето, после полето, после свинете в кочината и се прибира доволен, защото вече си е контролирал района
Ние имахме една дългосрочна кърмачка в бебешката група, която защитаваше присъствието на бащата по време на раждането с аргумента "повече присъствия - по-малко войни и кръвопролития".
А иначе  - имах един професор по немски език в университета, той лете и зиме ходеше с едни и същи сандали с лепки, стил Биркенщок, но само от плат. Иначе костюм и вратовръзка. Това, така да се каже, беше един от първите ми културни шокове тук.

Имуностимулаторите - както пишеше Петър Димков - "Сутрин фрикция на корема и половите органи, последвани от самовнушение по формулата "всеки ден във всяко отношение ми става все по-добре"

# 27
  • Мнения: 122
Ооо,забравих,...Нашият дундьо стана на месецна 29ти...така че с малко закъснение ,но да ви почерпя по едно виртуално кухенче newsm38 и по едно кафе  food010

# 28
  • Германия
  • Мнения: 8 099
апропо странни професори, и ние имаме една такава. Спи понякога в института явно, веднъж се изтъпанчила на лекция по сандали, а навън сняг...Млада жена, но отнесена от вихрите на форшунга и науката  Crazy

# 29
  • Мнения: 911
апропо странни професори, и ние имаме една такава. Спи понякога в института явно, веднъж се изтъпанчила на лекция по сандали, а навън сняг...Млада жена, но отнесена от вихрите на форшунга и науката  Crazy
А, ма това може и да е друго. Аz винаги си имам чифт "токчета" в шкафа на работата, с които сменям маратонките, когато пристигна.

Общи условия

Активация на акаунт