8 ОДЗ в ремонт, родителите в неведение!

  • 1 598
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 421
И при нас е същото положение - сложили са бележка на вратата, че градината работи от 03.09, като се обадих казаха, че няма да върнат деца, но ако имаме възможност да го оставим вкъщи поне до 17.09(т.е. не е ясно дали ще е свършил ремонта до тогава).

 

# 16
  • Мнения: 761
Здравейте, тук съм за първи път, моята дъщеря също ходи в 8 ОДЗ, доколкото знам ще започнат работа на 17,09. Не се обаждат да предупреждават защото им е забранено. Аз също съм имала такава случка. ОТ една от майките обаче вчера разбрах, че и двете деца ги е завела и не е имало проблем, може ми защото са по- големи.

# 17
  • Мнения: 3 116
Момичета, това е направо топ новина за новинарските емисии. Според мен е добре да напишете по едно емайл-че до телевизиите  Thinking

# 18
  • Мнения: 7 821
Днес ходих до 8 ОДЗ да попитам от кога ще работи. От Понеделник, но това за съжаление не важи за яслата. Записах телефони за повече инфо, ако на някого му трябват да ми пише ЛС ще му ги дам. Ремонта на блокчетата ще се извършва поетапно и децата от съответното блокче ще бъдат пръснати по другите групи за по седмица докато трае ремонта в тяхната сграда. За съжаление не се знае кога ще свършат  Twisted Evil , защото и днес не са дошли майсторите. Твърде вероятно е последното блокче, където са моите момчета, да  му дойде редът чак Октомври  Confused.
Съгласна съм с Дидиа, не са виновни нито директорките, а още по-малко учителките! Проблема е в общината, която за пореден път отпуска парите в последния момент  Twisted Evil .
От друга страна е добре, че се сменя дограма и се правят ремонти ...

# 19
  • гр. софия
  • Мнения: 190
Разбира се, че са виновни от общината, но и директорката трябваше по някакъв начин да ни уведоми и да организира няколко зборни групи. Така или иначе за един ден не може да бъде сменена дограмата навсякъде. Моето дете е в яслена група там и ми беше ужасно неприятно, когато вчера сутринта я заведох и ми казаха, че не работят. Отидох при директорката и тя нареди да приемат децата докато не доидат да поставят дограма. Когато отидох да си я взема беше сам самичка с една госпожа. Стана ми неудобно, но пък и аз имам своите ангажименти. Нямаме баби, няма как да отреагирам. Днес я оставих на голямата ми дъщеря, която е на 11г. и цяло лято я водя с мен на работа /не съм я оставяла до сега сама/тоест нямам и доверие да е сама, а сега и поверявам сестра и, която е на 1 год. и 8 месеца, но нямам избор. Това е поредната недомислица в нашата държава.

# 20
  • Мнения: 5 468
Момичета, това е направо топ новина за новинарските емисии. Според мен е добре да напишете по едно емайл-че до телевизиите  Thinking
Peace абсолютна новина.

# 21
  • София
  • Мнения: 9 478
"Ми то си беше новина в Новините по БТВ миналата седмица. Wink
Явно, не сте го гледали.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 285
И аз да пиша за протокола. 32 ОДЗ в Лолин3, за което чаках на 3 януари от 6 сутринта, не е ясно кога ще отвори. Сигурно е виновна общината, но реплика " По-добре си гледайте детето още известно време" изобщо не ми изглежда нормална. Аз съм добре, защото вече съм в болнични, а останалите майки??? И питам докога да си го гледам и ми отговарят " Дано приключим в рамките на този месец." Абе хора, аз в рамките на този месец мога и да родя, исках Алекс да свикне с новата обстановка, да видя как че тръгнат нещата, да отида на родителска среща, ама няма. Само като си помисля, че ако не бях в болничен, трябваше да съм на конференция във Варна тази седмица, и ми става ясно как се чувстват другите майки. "Да живеят общинските администрации!"

P.S. Те се задават местни избори, някой протест няма да им дойде зле.

# 23
  • София
  • Мнения: 14 688
И 62 ОДЗ на Врабча е на вили и могили. Но там имат и друга сграда на Дунав и там са събрапи сборните групи. Директорката каза, че ще се опитат да свършат до 10. Дано, тогава смятам да я водя момата.

# 24
Навсякаде родителите помагат на детската градина или училището с каквото могат.
Хвала, е  на районните кметове и Бойко Борисов,че намериха пари за ремонти на дограмата.Да нещата се забавят,защото се ремонтират над 70 детски градини и почти толкова училища,така съобщи пресата и медиите.Самите фирми се затрудняват,защото сградите са стари,износени стени...............
Не прочетох никой от Вас да даде похвала за това,което прави Столична община и районните кметове,директорите,което е много важно да не духа на децата през зимата,да се подобрят условията.
Напротив тук се лее злоба и агресия на всяка цена да уязвя образованието и да им покажа какви нищожества са там.
Нима е било толкова трудно, когато пресата и медиите съобщават,че текат сериозни ремонти в образованието,да се звънне един телефон до градината.
Имам усещане,че се търси атракция, за да видим как едно лице ще звъни на 200 телефона.............но те са  само длъжни, ние не.

Успех във възпитанието на децата.Успешна учебна година с повече позитивно поведение.............,тези хора утре ще ни гледат децата, да им покажем малко уважение.

# 25
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Да кажа, че в 64- то ОДЗ в Люлин е същата работа. Добре, че преди няколко дни минах от там и се видяхме с директорката. Жената най учтиво ме помоли, ако може на 17- ти да го заведа, не, че на 10- ти ще го върнат, но още нямало да бъде изчистено, ще бъдат сборни групи, ей такива работи  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 26
  • Мнения: 47 988
а защо по 200 телефона?всяка група има по 3 дущи персонал, на около 30 деца
значи всяка звъни по 10 телефона

и пак повтарям, как яслата я ремонтираха без да нарушават раб. процес, а детската почива 3 месеца за ремонт?!
хвала на бойко борисов че реши проблемите на софия, та и на детските градини, само че дъщеря ми сега няма да бъде в ремонтираната детска, а във филиал на същата, който не е ремонтиран изобщо, но не работи солидарно с градината- майка - въпрос на организация виждам тука аз  Wink
може да се направи сборна група там, ама не- предлагат дежурна градина която е доста далеч

# 27
  • Мнения: 5 468
Напротив тук се лее злоба и агресия на всяка цена да уязвя образованието и да им покажа какви нищожества са там.
А защо непременно трябва да бъдем благодарни, че ни се затруднява живота? Цяло лято градините бяха затворени, въпреки обещанието на г-жа Фандъкова, че тази практика ще бъде прекратена. Цяло лято не можаха да се направят тези ремонти, а сега, когато родителите работят и не всеки има на кой да разчита да гледа детето му - ремонт!
В нашата държава или си майка или работиш Tired.

# 28
  • Мнения: 7 391
Напротив тук се лее злоба и агресия на всяка цена да уязвя образованието и да им покажа какви нищожества са там.
А защо непременно трябва да бъдем благодарни, че ни се затруднява живота? Цяло лято градините бяха затворени, въпреки обещанието на г-жа Фандъкова, че тази практика ще бъде прекратена. Цяло лято не можаха да се направят тези ремонти, а сега, когато родителите работят и не всеки има на кой да разчита да гледа детето му - ремонт!
В нашата държава или си майка или работиш Tired.
        За щастие практиката показва , че от 30 - 29 са готови да помогнат с каквото могат ,за да завърши ремонта и дори да почистят а само 1 мърмори  Mr. Green Чудесно е когато на вратата виждаш усмихнати родители и деца. Може да ни завиждате при нас родителите са супер и до сега освен прочетеното тук никой не е поискал да му се обадя ,а телефона /личния ми / звъни с предложения за помощ при почистване и подреждане.Може и да има екстремни ситуации ,но по-важното е спокойствието и взаймното уважение. Peace  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт