Велоергометър или кростренажор за вталяване

  • 75 717
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 678
Аз отдавна го мисля,но го приемах като компромисен вариант,не искам да скапвам надеждите Peace
Кроса става за малко стягане,но и това е под съмнение newsm78Стяга временно ,но няма траен ефект.
За стягане-силовите тренировки
За отслабване е нужно кардио -това е колелото,другото е компромис.  bouquet

# 16
  • Мнения: 739
Кроса става за малко стягане,но и това е под съмнение newsm78Стяга временно ,но няма траен ефект.

временен ефект? важи за всяка тренировка, ако не е регулярна (2-3 пъти седмично минимум). Тялото помни упражненията 2 месеца ако прекъснете и после наваксва много по-трудно.
Преди да купя кростренажора правех упражнения и малко аеробика, редовно. Свалих всичките 22 кг. качени преди и по време на бременността, имам приятно оформени мускули на тялото. Тренирам с гирички 2 х 1кг. Освен това лекарите не ми препоръчват да вдигам повече от 5кг. поради други причини, но с детето е неизбежно.
Каквото и както и да спортувате - правете го редовно, иначе каквото и да е - няма да има ефект !

Пример: Като ученичка едно лято правех само коремни преси всеки ден по 50, като си пъхах краката под дивана. На снимките на плажа имах ясно видими плочки, а не се бях стегнала специално за снимката.

# 17
  • Мнения: 270
а някой може ли да ми даде някакъв сайт с цени и модели, да си разгледам и харесам кростренажор?

# 18
  • Мнения: 624
Поци,какво ще кажеш за велоергометър Vento 500 на Кетлер,добър ли е,защото цената му е доста приемлива-394лв в Метро.newsm78
В Спорт Депо,не го видях като модел http://www.sportbul.com/search/brand/2-kettler ,каква е всъщност разликата между моделите-Vigo,Polo,Vento,Golf,или важна e само марката?

# 19
  • Мнения: 4 678
Вземай Вентото,не му мисли Peace

# 20
  • Мнения: 596
Имам велоергометър, идеален е за отслабване и поддържане на фигурата. Важно е, разбира се, да се върти поне през ден, иначе няма ефект. Успех , каквото и да избереш.  Peace

# 21
  • Мнения: 4 678
Важно е да се върти много бързо(дори отстрани да изглежда смешно)на малка степен Peace
Така се отслабва Peace
Някой като ми каже ,че върти по 2 часа, а няма ефект
Как ще има като той чете книга докато върти #2gunfire
Ама професори много Laughing

# 22
  • Мнения: 164
Гласувах за кростренажор, ама и аз ве4е доста се за4удвам. 4ета мн. противоре4иви мнения
в нета. Ина4е имам от доста време. От няколко седмици го ползвам по - редовно. За отслабване
не знам, но усещам мускулите си по - стегнати /правя 20-30 мин. разни упражнения и 20 мин. въртя по 3-4 пъти седми4но/

# 23
  • Мнения: 596
....някои гледаме филми  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 4 678
Филми и аз гледам,без комедии. Peace
Развалят ми дишането Mr. Green

# 25
  • Мнения: 1 479
Ще си купя крос! За сега ползвам турбо джама и слим ин сикс , но съм много редовна, почти всеки ден, даже по 2 пъти на ден, когато не съм на работа! И има резултат!Е с кроса, сигурно ще е повече!

# 26
а с каква скорост трябва да се кара?аз се старая да я поддържам над 30 горе-долу варира 30-33 понякога стигам и до 35,но рядко

# 27
  • Мнения: 596
Според мен "много бързо каране" не е критерий за една ефективна кардио тренировка. Трябва да се вземат под внимание параметри , като пулс , например, който трябва да се следи по време на тренировката и зависи от годините на трениращия и спортната му подготовка и издръжливост.

Цитирам от тук:  http://www.bb-team.org/articles/1039
"Интензитет - той се изчислява като процент от максималния пулс(максималния пулс е равен на 220 минус годините на атлета). Правилният интензитет на тренировката е най-важният параметър. Начинаещите трябва да започнат с около 55% от максималния си пулс, докато свикнат с натоварването. За по-напреднали атлети се препоръчва 65-75% от максималния пулс. Ако пулсът ви е прекалено нисък - не работите достатъчно ефективно. При висок пулс се натоварва сърдечносъдовата система".

Това си е мое мнение и не задължавам никого с него.    bouquet


# 28
  • София
  • Мнения: 2 381
С велоергометъра не се отслабва много. Поне моят личен опит това показва. Но аз съм си го купила за стягане на тялото. Но с подходящ хранителен режим сигурно човек може да отслабне. Зависи и колко кг. иска да свали, де.  Wink

# 29
  • Мнения: 2 375
Мисля, че с кростренажора се включват повече мускули и е по-изморително (поне за мен), но за съжеление вкъщи имам велоергометър Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт