Срам не срам ще стискам кълки до Октомври - аз си знам!

  • 15 607
  • 289
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 817

Здравейте , мили момичета!
Страхотна тема....ще стискаме до октомври няма как...
Джена, абе младежа много ясно се вижда-истинско човече е вече. Нека още малко да порасне и да се срещате вече. Сладур!!!
Абе , момичета  за срамотиите да питам: как ги слагате тези картинки/снимки отдолу в подписа си?
Мечтание, кажи как го направи това скафетата. Аз до сега се мъчих да ви почерпя с едни торти тука, ама нищо не става... Sadсамо линка се помества в подписа ми, а картинката не се вижда.
Ама ,..както и да е , де... Аз ви черпя така да знаете Grinning  party023  cook newsm38, защото моето добро момче КРИСТИАН днес има РОЖДЕН ДЕН! Става на цели 6 години.Да ми е жив и здрав!Кога минаха само -тези шест години....
Пожелавам навсички чудесен ден и положителни емоции!!!

# 16
  • Мнения: 276
Здравейте момичета! Благодаря ви за честитката за наградата ама нищо още не знам за нея!
Никой и не ми се е обадил за да ми каже! Ама ще чакаме!
Джена все едно е дниман вече роден! направо е страхотен! То за теб и татето няма да има изненада отностно това как изглежда сладура!  smile3521
Ивон много са хубави тези космонафтчета!после разкажи подробности как изглеждат от близо!
Дани честит рожден ден и от мен на патерици! Много щастие и здраве ти желая!  smile3525
Ani*DI и моите крачка от една седмица са постоянно подути - даже и нощно време не спадат съвсем!
Mpulle аз си мисля че като влезнем в 9 се ходи всяка седмица на лекар а също и на запис на тоновете!
geriing благодаря ти ама наистина само знам че печеля някаква награда ама подробности никакви  Rolling Eyes  Ако знаеш нищо повече свиркай! Иначе аз утре също няма да ходя на лекцийте че си имаме праздник та не знам как ще си я получа наградата!
Времето днеска е смарангясано и то като мен.....нещо не ми се връща настроението! но до утре трябва да съм бомба!
Лек и спокоен ден сладурани!

# 17
  • София
  • Мнения: 1 524
Джена фотогиничен ти е юнакът, а с тези бузки ми идва да го намачкамммм. Явно присъствието на мъжо ти влияе на килограмите  Joy  Joy - Повече никакви замразени торти  Naughty

Ивон тези дрешки изглеждат страхотни на снимката, бързо се връщай да кажеш как са на живо, ако също така сладки ще ни водиш в този магазин. Тези предродилни, следродилни и всякакъв вид депресии са АБСОЛЮТНО забранени на мами октомвриики, по-добре да ни хващат бесовете, а не депресиите.

Мечтание кафенцето е мечтаа, сега се чудя с какво да си направя този каймак в къщи, че лиги ми потекоха, а нямаме кафемашина която да прави такъв каймак  newsm78 Аз кафето не съм го спирала, то без него от леглото не мога да стана - ниско кръвно, световъртеж, но се огроничавам само по едно сутрин, а гледам бебка свикна с него, вече не рита след кат ого погълна, преди ми боксираше корема.

geriing кажи нещо за лекцията, че чух била гадничкааа.

dobra    Joy  Joy това слонче е много готино, аз така се чувствам сутрин като се опитвам да стана от леглото.

Me_and_baby ако те боли многоо, поискай си упойката и не се мъчи, с колкото и мами да съм говорила, всички викат най-любим доктор ми беше анистезиологът  Mr. Green А може и толкова бързо и леко да мине, че да няма нито време нито нужда от нея. Дай боже всеки му.

Имам си аз една сладка съседка, тя роди преди месец. Искала е твърдо секцио, но докторът и казал - не. Започнало раждането, болките абсолютно търпими, после толкова бързо се развило, че не останало време за упойка и бебо излязъл бързо. На втория-трети час тя била вече в пълна кондиция и можела даже да си отиде в къщи, не че някой я пуснал де. Та такова раждане пожелавам на всички нас. Предполагам шевове е нямала, забравих да питам.

_venera да ти е жив и здрав юнакът и много да те слушка   bouquet   bouquet   bouquet

 Alyona и моя така се изкривява, а понякога и бебка започва да рита, явно и е неудобно, аз слагам възглавници под крака и корем и някакси се нагласявам.

# 18
  • Мнения: 948
Ето ме и мен! Преместихме се! Само, че още не са започнали ремонтите; не ми е много ясно кога ще стане всичко...оставила съм мъжа ми да се оправя! Снимки: към края на октомври, като ми пристигнат всичките мебели  Sunglasses

Аз си ходя на работа; смятам до края на месеца да изкарам  Crazy Чакам да ми пристигне новата пералня, и тогава ще оправя на бебо дрехите; почти всичко друго си имаме. Остават ми консумативи разни да взема, ама покрай местенето си изрових всички други неща: помпата, люлката, дъската за повиване.

За кафето: по едно на ден няма проблем Peace; аз не се лишавам  Simple Smile

А, и ме прехвърлиха в друга болница; сега нали сменихме квартала; в петък отивам на оглед. Дано да ми хареса; не че имам избор  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 157
meggyv , аз също вчера бях на "аудиенция" с една комшийка, която си има бебче на по-малко от месец. Та и тя точно така ми описа раждането си - бързо, лесно, почти безболезнено!!!   bouquet  Дай Боже всекиму!

misholina , честито ти преместване, ама - стига вече с тая работа.  Време е за почивка!

Мечтание, аз с моето ниско кръвно мога да си пия кафе без проблеми, ама нещо изгубих интерес към него откакто самата аз съм 2 в 1.  Wink  Пия си кафенце, ама - рядко. Обаче това, дето го "черпиш" е толкова изкусително, че направо лигите ми потекоха  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 100
Да се запиша и аз за ноата ни хубава темичка

Jenna, радвам се, че си намазала! Много ти е сладък бебока! Пу пу да не му е уроки Simple Smile

misholina, честито ви преместване, дано навреме привърши всичко за посрещането на малкия човек Simple Smile

И аз май от днес спирам кафето, че и хапчета не ми помагат май.

Да ви кажа...адски ми е мъчно и така ще е май оттук нататък Sad Няма да мога да се нарадвам на нищо около бебето. Бяхме си казали, обещахме си с таткото да не купуваме нищо! И двамата искаме първо бебо да се роди и аз трябваше само да обиколя и да маркирам какво и откъде да купи като се роди малльока...Да, ама майка ми и свекърва ми започнали да купуват разни работи. Не стига, че майка ми донесе преди 2 седмици един чувал дрехи (ясно е, че няма как да участвам в купуването на дрехи в този случай, че и тези са прекалено много). Оня ден ми обяснява за някакво невероятно одеало, ама перфектно, била във един фирмен магазин за одеала и и позволих да го купи (тя като ми го описваше човек да се влюби)! И после като го видях... newsm45
Свекито купила обиколници някакви, доста шарени, но не са в комплект с нищо-нямат чаршаф, калъфка и т.н....и каква шарения ще е?!?! От къде ще намерим такъв спален комплект. Искала да ни купува одеалце дето ставало на чувалче. Искала и комплект за разходка да купува и... smile3514  newsm45 Добре, че искат да помагат, ама и двете са тоооолкова докачливи, че нищо не може да им каже човек и го приемат твърде лично. Много ми е мъчно, тръшкам се в нас и никой не ме сайдисва  Cry Мъж ми казва само да си трая, защото помагали. В общи линии само за количката и леглото се допитаха до нас и то пак за леглото едва едва...И сега на мен какво ми оставя да му купя на това дете!?!?!? ШИШЕТА И ПАМПЕРСИ! smile3518
 Наоплаквах ви се, сега продължавам да ревтуня Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 20
Момичетата, ако ви е интересна темата за слинга - ето една много хубава "сламка":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.15
тук има инструкции за употребата и ушиването на слинг, както и филмчета как точно се борави с него! На мен ми се видя полезно...
Усмихнат ден, въпреки лошото време навън!
 Laughing

П.С. Джиджа, сега видях мъката ти... Недей да се натъжаваш много! Вярно, че те не го правят от лошотия или за да те дразнят, те така си го разбират положението в момента - ето, ние сега нали сме с опит, дай да помогнем! Но... ти си поставена наистина в кофти ситуация... Дано нещата касаят само покупките и да са заради ентусиазмът и еуфорията около първото (вероятно) внуче... Тази докачливост и обидчивост на роднините е много коварно нещо, получава се някакъв омагьосан кръг  #Cussing out... От него трудно се излиза, особено като им стане навик все да се "обиждат". Дано успеете да отклоните по някакъв начин тази помощ още от сега, че после като се сетя какво наставаше с даването на акъл за името, пък кое как се правело, пък ние едно време... Стискам палци поне това да ти се размине! А за пазаруването - споко! После на всяка разходка с бебенцето ще можеш да си взимаш по нещо и повярвай ми - удоволствието е същото!!! Няма да ти се размине!!!
 Hug

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 13:31 от siluchka

# 22
  • Мнения: 318
Здравейте Simple Smile

Вали ли при вас?  Тук се ръси един ситен дъждец, прохладно, ммммммммм направо прекрасно Simple Smile и на мен ми едно мързеливо Simple Smile станах сутринта прегледах форума, новините и хайде пак обратно в леглото та до сега Simple Smile)) Сега ще ходим да си купим продукти да направя една тортичка на децата  и едни пълнени чушки да завъртя, а после смятам да си се излежавам с книга в ръка, приятна музика или някой филм Simple Smile

Вчера прекарахме много добре, макар и в намален състав, запознах се с Пра, Поли, Ивон и Надето Hug хапнахме, побъбрихме. Купих си одеало за бебулинка, пухкавко, мекичко и много топло за зимата, еднократни гащи също най-накрая , които са ми много удобни, но взех най-големия размер и еднократ кърпички за почистване на гърдите на Чико. Видях си на живо комплекта чаршавчета, който поръчах има ги в Пигис Хаус и са супееер Peace, днес и балдахин поръчах, дайте идея от къде да си купя стойка за балдахина newsm78:
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products_id=1478   и апликациите им са рисувани на ръка

ей тук открих чудни космонавти и такъв като чувал, който ми се струва по-удобен за бебе което не ходи:http://www.smenzamen.com/default.php?cPath=530_547_555_564_565_566_615

За Ла Редут mysteryVT пазаруваме от френския, в красива мама има тема с продробно обяснение как става поръчката и преводач има изброени и картите с които може да се пазарува, аз лично съм плащала с кредитна Американ Експрес и с дебитна Виза Електрон на ДСК Peace

Мишонка, честит нов дом  bouquet, venera а на теб честито пораснало момче да те слуша и радва  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 1 593
ох, поосвестИх се малко... егаси гадния ден вчера  Sick
Не стига, че ми беше лошо като на куче, ами и имах температура, и мускулите ме боляха до смърт. Тези лигаментите дето болят ниско долу от време на време, вчера явно заради треската, просто беше пронизваща болка, като при апандисит - чак си мислех че е контракции... ох... зобнах малко лекарства, поизпотих се в леглото, и въпреки че съм спала недоспала и скапана, поне се чувствам по-добре.

Пазете се, момичета от разни вируси и бактерии, че по-ужасно, не се бях чувствала отдавна!!

Благодаря ви за милите думи за бебчо,   bouquet, вчера чаках цели 4 часа за видеозон, и жената беше страшно мила да ни "разнообрази" прегледа, но просто не можах да се нарадвам, така ужасно се чувствах  Confused

Наде, да споделиш веднага каква награда са  ти дали, да можем съвсем благородно да позавиждаме  Mr. Green Кога е рожденния ден на каката?

Венера, честит рожден ден на твоето вече пораснало момченце!!!    bouquet  bouquet  bouquet
Между другото 6год е страхотна разлика, и аз бих искала нещо такова живот и здраве между двете си деца.

Альона, много ме разсмя с тази "молитва"  Joy Joy hahaha

Ивонка, и на мене много ми харесват тези космонавти, покажи снимки като направиш покупката, аз лично лекувам депресии като гледам вашите покупки  Blush, нито едно албумче не съм пропуснала досега, да знаете!!! Много ме кефи да зяпам бебешки нещица.

Мирама, честита ти количка, ще се получи идеално да дойде около изписването на Калина. Ти, когато си я вземеш в къщи, ще имаш ли някакви ограничения за това, дали можеш да я извеждаш навън докато стигне някакви килограми, или като я изпишат се счита за напълно укрепнала и няма да има проблеми?

Me and Baby, не си спомням, ти казали, че ходиш на курсове подготвителни за раждане? Снощи с мъжът ми пак гледахме ДВД-то с курсовете, и се учихме на трета дихателна техника, както и техника за напъване, и позиции за ускоряване на раждането - беше много интересно, и аз се подготвям в случай, че не ме хване упойката.
Истината обаче е , че ми се струва безкрайно сложно и изтощително, и няма да мога да устоя за без упойка.  Embarassed

аз и днес ще стоя в къщи в болничен, утре мисля да ми е последен ден на работа, като ще ида да си оправя административните бакии и това ще е. Явно има защо хората в БГ да дават 45 дни преди раждането, просто работенето в 9ти месец си е мъка...  ooooh!

Джиджа, ама МНОГО те разбирам, купуването на нещица трябва да е удоволствие само за мама и татко (главно за мама). Според мене обаче недейте се ограничава, да чакате след раждането, няма да имате време да се насладите истински на бебешките покупки, а иначе от суеверие полза няма. Ще си родиш като "пушка", здраво и хубаво бебче, със или без покупките  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 1 845
Привет момичета и от нас!

Вчера бях на преглед да видя моите юначета. Имам си 1 см разкритие и две слончета в корема - едното го измериха 2800, а другото 3 кг.  #Crazy
Иначе са послушнички, този път не са се обърнали и пак са с главичките надолу, поне за това съм спокойна.
И мен ме пращат на запис на тоновете, а първия път и аз не съм ходила. То няма лошо де, ама как ще лежа 40 минути не ми е ясно. Поне веднъж ще отида обаче, така или иначе ще си правя и тест за алергия за всеки случай, та ще комбинирам.
Джена, ама е голям сладур твоя бебок. Да ти кажа на мен ми се вижда едричък, я му виж бузките. Да ги изпапкаш. Гаранция, че ще е поне 3500.
И на нас с таткото ни е много любопитно как ще изглеждат нашите бебоци и дали ще си приличат, все за това си говорим, а още имена не сме измислили. И то не за друго, а защото със сигурност ще се заформи спор и всеки си трае, ама ще е голямо шоу да родя и да спорим в родилното за имена.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 25
За Ла Редут mysteryVT пазаруваме от френския, в красива мама има тема с продробно обяснение как става поръчката и преводач има изброени и картите с които може да се пазарува, аз лично съм плащала с кредитна Американ Експрес и с дебитна Виза Електрон на ДСК Peace

маграт чеснова , много ти благодаря, ще проверя.
Момичета, днес ми е последният работен ден и едва стоя в офиса. Чакам с нетърпение да свърши работния ден и да вляза в отбора на пазаруващите newsm44. Досега нищо не съм купувала за бебо, а като слушам вас май вече всичко сте купили. Дано сте оставили нещо и за нас по магазините  newsm03.
Другата седмица съм на консултация и тогава ще се отчета как сме с мерките и теглилките. Моят бебо много се бунтува, постоянно се върти, рита, но като чета и при други мами е така. Какви ли ще са след това newsm12.
Какво стана със срещата в София, която щеше да е за вчера? Все не мога да ви уцеля и да се присъединя към вас. Ако има нова среща, ще се радвам да се видим. А от другата седмица мисля да се включа и в училището, виждам, че там поне сте редовни newsm10
Доскоро.
 newsm51

# 26
  • София
  • Мнения: 521
Ей момичета да не отидете в четвъртък на лекцията на  "9 месеца" - ЛЕКЦИЯ НЯМА ДА ИМА, заради почивните дни се отменя!!!!

Надя, доколкото успях да видя печелиш чаша на Нук от тези, които не се разлива течността дори и да се обърнат....много  сладурска  smile3521 и казаха, че ще ти се обадят да ти кажат.

meggyv да ти кажа за лекцията не сте изпуснали кой знае какво.....един професор ни говореше за някакви статистики от преди 100 години....ако станело еди какво си майката умирала, пък плода ако едикакво си умира....пък жената като раждала била с единия крак в гроба #Shocked Малко стряскащо на моменти беше, но нещо много важно аз лично не научих....с две думи рискове има и при нормално и при секцио, но едва ли ви казавм нещо ново smile3503 Освен това говореше все едно преподава на студенти по медицина 4 курс  smile3506 термини, термини.....
Единственото, което беше добре е, че отговаряше на зададените въпроси много подробно.
Интересна беше презентацията - на банка за стволови клетки. Едно много младо докторче  newsm09 от Шейново ни разказваше за това. Накратко за банката, намира се в Белгия, съхранение за 20 г. на стволови клетки струва 3 100лв., плаща се еднократно за целия срок /няма годишни такси  и т.н./. Стволови клетки могат да се вземат и при нормално и при секцио. След 20-тата година вече пълнолетното дете може да продължи срока на съхранение или да реши да се унищожат тези клетки. Иначе  лекуват тежки болести, но като цяло ако не дай боже се наложи да се използват кетките, то обикновенно трансплантацията се прави в чужбина. Малка част от определен вид трансплантации може да се направи в БГ. А и това каза доки, че е хубаво един месец предварително да се заяви желание за съхранение на стволовите клетки на този адрес http://www.cryo-save.com/  и че на раждането присъства човек, който ще вземе кръвта и т.н.  Представителството е на ул. "Любен Каравелов" 86, тел. 02/989 44 00 и 944 96 92 /София/.Ами това е най-същественото, за което се сещам сега.Ако нещо друго ви интересува като се видим ще разказвам smile3521
маграт чеснова   ама много сладка и всеотдайна помощница си имала при боядисването на креватчето  smile3501.....сигурно много ще помага и за бебата  smile3521

Джиджа това наистина е неприятно  newsm11.......аз точно за това реших, че сама ще пазарувам рано не рано по-добре сама отколкото да се нервя на чужди покупки.....то бабите за добро го правят ама...нали пък и ние сме едни изнервени бременелки newsm61
Танини поздравления за юнаците

venera  ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ РОЖДЕННИКА И ВЕСЕЛО ИЗКАРВАНЕ НА ПРАЗНИКА  Tada

 smile3501Това е от мен момичета пожелавам ви приятни почивни дни  smile3521 ние щипваме за прованса утре  smile3503 за разнообразие  newsm62
Целувки на шкембетата   love001  love001  love001

Последна редакция: ср, 05 сеп 2007, 14:37 от geriing

# 27
  • Мнения: 33
Jenna, ами той много хубав бебчо, да ти е жив и здрав

Джиджа, съчувствам ти, незнам как бих постъпила на твое място. Ние всичко сами си купихме, даже количката я поръчах още като бях в 3 месец. Аз от свекъра ми нищо не очаквам, той ако дойде да види бебето пак е нещо, а че пари и подарък нямам да има- то ми е ясно, ама аз от него и нищо не искам. Иначе мaйка и баба още от началото искаха да ми плетaт knit терлички и елечета  Shocked, забраних им категорично и им казах, че искам само да ми дадат пари, а аз ще си купя оттук каквото ми харесва. Та сега са обърнали в евро това, което имат на сърце като сума и чиста работа. Аз работех като учителка в една детска градина и получих много подаръци от родителите на децата- всички бяха от сърце, радвам им се, но има неща, които никога няма да облека на бебка, просто си имам мой си вкус и никoй на може да ме накара да я облека с нещо, което не харесвам. Но ти явно си по-добродушна от мен, аз съм си малко инат.

При нас дойде зимата  cold! Без майтап, в Бавария до 1000 м надморска височина вали сняг, а при мен в момента са 6,5 градуса. Откачено време.

Отгоре на всичко вчера се събудих с един огромен херпес на горната устна, ходих да си взема кремче и ми продадоха едно на билкова основа, два пъти по-скъпо от нормалните, ама те пък не били полезни за бременни. Тъкмо бях се наканила мъжо да ме снима с видеокамерата, докато още съм бременна, и какво стана, цъфнах като трендафил.

Иначе за кафенцето  kaffeetrmker_2- и аз пия по едно с много мляко, но рядко, само ако имам компания.

Това е от мен, лек ден.

# 28
  • Мнения: 10
здравеите на всички мами
много ви благодаря за пожеланията за рожденния ми ден трогнахте ме Embarassed
честит рожден ден и на твоя син венера да ви е жив и здрав и да е най-грижовния батко на есен.
да ви се оплача аз пък откакто захладня не мога да спя вечер като стана към 3 и до сутринта няма заспиване а сега на работа вече едва се влча Sick Tiredужас
а и малкия вместо да му е тясно в коремчето вече и да рита по-малко,точно обратното като че ли с всеки изминал ден става все по зле Thinkingсамо да ми падне в ръчичките как ще му го върна Heart Eyesбеше застанал на последния преглед в идеална изходна позиция ама сега вече не знам newsm78
оф ама пък и времето е едно smile3518думи нямам.
Джиджа напълно те разбирам тя и моита свекърва е решила че всичко тя щяла да купи да не се притесняваме, ама доре че е мъжо Thinking обясни и ако иска да ни даде паритее да напазаруваме ако не да си гледа работата smile3534
а пък за името  Wink аз си предложих да е кръстено на свекитата,ама пък мъжо хич не беше съгласен и сега няма да е на никого Laughing

# 29
  • Мнения: 22 446
Здравейте отново на всички от мен. )))

За сайта Ларедут, поръчваме от френския, както е казала и маграт, в красива мама има подробно описание как става всичко. Относно размерите, там има и таблица, започват от най-малките 45см и вървят нататък. Но аз съм поръчвала досега няколко 50 и повечето 61см. Има и обяснение кой размер за колко месеца е, така че ще можеш да се ориентираш.

Jenna, мерси много, ще чакам сега да пристигне в БГ, че да я видя най-сетне и на живо. )))
Относно излизането и разходките още нищо не са ми казали, кога може да я изведа, но предполагам няма да има ограничения.

Общи условия

Активация на акаунт