хранят ли бебетата през ноща докато са в родилното?

  • 3 811
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 734
В повечето болници ги хранят,сестрите нЕмат нерви да слушат разревани бебета по няколко часа докато ги занесат при майките им.
А бебенцата искат да се хранят нощем докато имат нужда.По различно време всяко едно отказва нощните хранения когато е готово.Стомахчето на новороденото бебе е голямо колкото череша,представи си с какво количество се пълни и колко бързо се изпразва.Бебетата са програмирани да огладняват често,заради това е и тревожен признак когато бебето не търси храна повече от 5-6 часа.Новородените усещат глада толкова силно,че за тях е равносилен на физическа болка.Помисли си дали ще ти е приятно да слушаш бебчето си да плаче от глад с цел да го "възпитаваш",като знаеш,че се чувства зле,нещастно и изоставено.Защото то незнае колко са 6 часа нощна почивка и че след тях ще получи храна.За него има само една черна безкрайност,в която то пищи от глад и никой не откликва на нуждите му.Ужасно важно е да се откликва бързо на всяка потребност на новороденото,така то не се разглезва,а напротив-израства спокойно и уверено дете,за което света е хубаво място.

# 76
  • Мнения: 2 677
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Понякога не мога да повярвам на очите си! ooooh!

# 77
  • Мнения: 590
Аз родих в Шейново и там не ги хранят.

# 78
  • Мнения: 9 990
Хранят ги в Шейново. Grinning PeaceТ.е. хранят тези, които се будят и пищят от глад.Това, което си спи мирно и тихо не го хранят-сънят е храна също.

# 79
  • Мнения: 17 409
Аз може да се каже че съм потресена.Аз слава богу нямя да стана вманиечена майка и нямя да обрека бебето си. Naughtyдетето не е част от жената от момента в който се роди-то се изгражда и възпитава .това обаче някои жени не го разбират никога.ще обичам но и нямя дя правя от бебето си мамино синче

Много си далеч от действителността, да ти кажа честно. Явно ти като си гладна, не ядеш...
Да, на местата, където бебетата не са при майките си през нощта, не ги хранят. ДАват им само, ако много пищят и след като са ги натъпкали с вода. ОПитват се да пробутват номерата с нощните паузи и др. простотии. Сори, че съм груба, но ако си искала спокойствие, зашо си се решила да имаш дете! Лека бременност и по- малко се потрисай!

# 80
  • Мнения: 9 990
Марти-от какво точно си потресена и как реши, че кърмаче става мамино детенце, когато в 3 през ноща пищи от глад, а ти възпитателно и методично го лишаваш от храна, залъгвайки се, че това възпитава... ooooh!Ти колко деца си отгледала, апропо?
И какво значи лоши деца?Тези, които са гладни, са лоши и незнаят, че е нощ и какво беше там още...
И ако кърмиш, нали не се дава вода впрочем?
И няма такова нещо като отучване от ядене нощем, смяяяяях, голям!И то с даване на вода точно.Още по-голям смях!Детето само спира да се буди, едни спират още съвсем в началото, други-до 6-7-8-9 месец.Аз съм на 30 години и ако не съм яла  качествено денем, нощем съм гладна.Ако детето си проспи 6-те часа почивак през деня, ще си хапне два пъти през ноща.И ся кво, моето, малкото, като е яло нощем е глезено мамино детенце, бахти и тъпотията-това за първи път го чувам ooooh!Кой ви пълни главите с глупости, не мога да разбера.
Истината е мноооого простичка, хората са различни от деня на раждането им, ръководете се от техните нужди, докато са зависими от вас, те сами показват.За всичко е така.И за гърнето по-натам и за памперса и за всичко.Докато не стане самостоятелно и си каже, като го попиташ гладно ли е...

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 15:38 от пенелопа

# 81
  • Bapнa
  • Мнения: 762
В АГ - Варна ги хранят в 11 и после в 5 сутринта ... След като ни изписаха от болницата бебо почна да се успива и да става в 5.30, после в 6, 6.30, 7 и постепенно в 8 ... Сам се научи, не съм го насилвала - ако ми се будеше посред нощ, много ясно, че ще го нахраня !

# 82
  • Мнения: 41
В болницата, в която раждах не хранеха през нощта бебетата Rolling Eyes
И при мен беше така.

# 83
  • Мнения: 2 211
В Шейново, където раждах, не ни носеха бебетата нощем, но съм сигурна, че като се развряскат в 3 ч. им набутват по едно адапте. Което, разбира се е ужасно, защото в много случаи, точно така се създават алергиите.

А иначе казано, за бебето кърменето не е само хранене, то е любов, утеха и общуване с майката. За това, като проплаче посред нощ, трябва да го накърмиш, освен че е гладно, то има нужда да те усеща близо до себе си. Обичай бебето си и не го тормози с режими, те са отживелица.

# 84
Всъщност-за няколко дни в болницата няма никакво значение кой го хранят и кой не.Да свикваш да търпи на глад новородено е смешно.Което новородено няма нужда-то не се и буди и не плаче.Елементарно.Кое когато е готово.Същото е и с гърнето, и с пюрето, и с проговарянето и с всичко в този живот.


 newsm10 напълно подкрепям,само да се роди бебо живот и здраве ще правим това което той желае-индивидуално за всяко бебче.насилването или лишаването не са полезни за малкото същество,всеки организъм си иска неговото.режимите ще се налагат за в бъдеще когато започне да разбира малко от малко и ако позволява до някъде детето нали-не да не му се оставя избор Simple Smile
това е мое мнение нали Simple Smile
а накарайте ме да седя гладна или да ям нещо което ми е супер отвратително.доста хора мразят повечето храни или каквото и да е друго,което им е било налагано в ранна възраст.

# 85
  • Мнения: 666
Според мен много зависи дали си решила да кърмиш бебо или да го храниш с адапте. Прави ми впечатление че бебоците които са на АМ си поспиват повечко и по-рано спират да се будят нощно време. Кърмачетата имат силен сукателен рефлекс и това е една от причините да се будят по-често, друга причина според мен е и че кърмата се усвоява по-бързо от АМ и може би затова бебенцата на АМ огладняват по-бавно. Важно е също да се знае че и не е хубаво бебетата да заспиват много дълбок сън защото има опасност от СВДС и в първите три месеца е по-добре бебето да се буди 1-2 пъти нощем отколкото да спи непробудно до сутринта. В тукашните болници носят бебетата на 3-4 часов интервал за кърмене тоест кърмиш и през ноща. Аз съм писала и в други постинги - имах проблем с гърдите и се наложи само един път да го хранят с АМ и ми искаха писмено разрешение, но това е тук. Прави ми впечаткение че в БГ им дават АМ в болницата при положение че изрично се препоръчва на майки които искат да кърмят да не се предлага нищо друго освен гърда докато не потръгне кърменето гладко, но в БГ болниците си знаят защо правят така. Мога да ти кажа само че каквото и да те посъветваме и каквото и да изчетеш всичко ще ти избледнее като родиш поне при мен беше така. Всяко бебе е различно така че води се по детето си и се съобразявай с него а не с нас или със желанието си да си поспинкаш  Mr. Green Аз не знам кое e най-правилно, благородно завиждам на мамите чиито дечица спят нощно време моето зверче не е от тях  Crazy

# 86
  • Мнения: 1 216
Хранят ги по час в 01ч. и в 04ч.
Това, от което аз много се разочаровах беше, че различните екипи акушерки действат различно. Едни дават вода вместо АМ, други дават АМ и казват, че не им позволяват вече да дават вода, трети дава на ревящите бебоци по-рано папането, а на спящите и преяждащи пропускат.
Казвам го, защото една по една съм питала акушерките и всяка ми отговори различно, става въпрос за МД.

# 87
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Не можах да прочета всичко,но не видях в нито една болница бебетата да са при майките. Само в Плевен ли бебоците стоят в стаята на майката? Като ти го оставят и реве постоянно от глад се съмнявам,че ще пропуснеш нощното хранене. Аз я хранех май на всеки час,не бях спала повече от 2 часа за 3 дни в болницата. Другите как спяха в стаята не знам,но мойта постоянно наддаваше вой за ядене. Вкъщи се нормализираха нещата.

# 88
бебето трябва да се храни когато поиска до към 3-4 месец.след това то само си създава режим.ние се кърмим нощем и сме на почти 6 месеца.детето само решава кога да яде.

# 89
  • Мнения: 983
Аз родих секцио. Последните 3 дни децата бяха при мен. Първо ги кърмех, но ми носиха и шишета, за да дохранвам. През тези 3 дни през ноща не са ми носили шишета, а и те не се събуждаха. Когато ни изписаха, ми казаха, едната да я храня последно в 00.00, а другата, понеже беше 2300гр, да я храня и в 3.00 и аз я събуждах. После Джипито ми каза да го махам това хранене в 3. Опитах се, но към 4 се събуждаха. Давах им млякото все по-късно, докато сами си свикнаха да издържат до 6.00. Но това стана към 3ия месец.
Ако погледнеш практично, по-добре да го накърмиш или направиш мляко и да заспиш спокойно, отколкото да реве цяла нощ и въобще да не можеш да спиш.

Общи условия

Активация на акаунт