КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС

  • 69 034
  • 419
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 200
Някой да си е закупил сборници с логически задачи? Има ли изобщо такива? В теста тази година имаше няколко и ще трябва да им обърнем внимание.

# 31
  • Мнения: 1 210
И аз се записвам, с моята седмокласничка  Hug От 1 септември е в Иванови, ходи със страхотно желание и хъс там...доволна съм . Засега! Успех!   bouquet

# 32
  • Мнения: 150
Някой да си е закупил сборници с логически задачи? Има ли изобщо такива? В теста тази година имаше няколко и ще трябва да им обърнем внимание.

Вземи си сборника "Европейско кенгуру" - нещо такова му е заглавието.там задачите са все логически.
Ако ми дадеш мейла си, ще ти препратя разни логически задачи, които към си вадила от интернет.

# 33
  • Мнения: 150
И аз се записвам, с моята седмокласничка  Hug От 1 септември е в Иванови, ходи със страхотно желание и хъс там...доволна съм . Засега! Успех!   bouquet

Значи имаш дете със стабилна нервна система! Дано да издържи обидите на Иванов. подготви я че той ще я нарича мърла, гадина и т.н. Може да й се наложи и тоалетните да мие. Иначе системата му за работа е желязна. Но не съм убедена, че си струва жертвата. Все пак най-важното е да възпитаваме децата си да имат достойнство. Успех! Споделяй с нас как вървят нещата. Стискам ви палци.

# 34
  • Мнения: 3 200
Когато голяма ми дъщеря се готвеше за изпитите, говорих с учителката й по литература къде да я запиша на курс. Тя ми каза, че е преподавала в "Иванови" няколко месеца и ми разказа защо се е махнала. Ако половината от това, което ми каза е вярно, не знам как издържат децата. Според нея те са подложени на страхотен психически тормоз и унижения.
Не налагам това мнение, защото все пак не говоря от "първа ръка", само споделям мнение на специалист.

# 35
  • Мнения: 150
Някой да си е закупил сборници с логически задачи? Има ли изобщо такива? В теста тази година имаше няколко и ще трябва да им обърнем внимание.

Вземи си сборника "Европейско кенгуру" - нещо такова му е заглавието.там задачите са все логически.
Ако ми дадеш мейла си, ще ти препратя разни логически задачи, които към си вадила от интернет.

Това беше за теб cool witch

# 36
  • Мнения: 150
А относно Иванови не се сдържам да добавя още нещо. Два пъти се срещах с този човек - все с мисълта да взема доброто решение за детето си. И двата пъти си тръгвах като облъчена, макар че ми беше изпята една и съща заучена песен. А все пак съм възрастен човек - с тренирани нерви. Помислих си -ами детето ми? То как ли би се почувствало? И то във възраст, в която се формира характера...Моя близка ми каза - дъщеря ми показа добри резултати след курсовете в "Иванови", само че вече две години не мога да се справя с последствията в психиката й.
След завършване на курса - повечето деца са влюбени в него.
Психиатрите имат точно определена диагноза за това, наречена "стокхолмски синдром" - да се влюбиш в насилника си.
Спирам да пиша по темата "Иванови" - не мисля че заслужава повече внимание.

# 37
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дъщеря ми посещаваше школа "Паскалеви" - издателите на учебници и сборници по математика (изд."Архимед").
На изпита изкара 5.607 по БЕЛ, по математика около 4.400(забравих  Embarassed).
Много спокойна обстановка и приятни учители, учеха без напрежение...

# 38
  • Мнения: 3 200
Някой да си е закупил сборници с логически задачи? Има ли изобщо такива? В теста тази година имаше няколко и ще трябва да им обърнем внимание.

Вземи си сборника "Европейско кенгуру" - нещо такова му е заглавието.там задачите са все логически.
Ако ми дадеш мейла си, ще ти препратя разни логически задачи, които към си вадила от интернет.

Това беше за теб cool witch
Разбрах, благодаря!  smile3525 Аз пък ти пратих ЛС с мейла.

# 39
  • Мнения: 438
Здравейте!
И аз като майка на седмокласник се записвам при вас ,за да следя темата.

# 40
  • Мнения: 1 210
Е, аз наистина не разбирам защо само споменаването на Иванови разразява такива страсти... Аз не оценявам школите, в които сте записали децата си, защото не зная нищо за тях...напротив, стискам палци на вас и децата. Достатъчно сме объркани и напрегнати, както и устремени и внимаващи да направим правилния избор, тъй като той касае най- ценното, което имаме. Хайде да уважаваме избора си и ако може да си помагаме и да се подкрепяме, защото другото е излишно за всички в този момент...в крайна сметка, печем се на един огън! Аз също разпитвах много,но за съжаление повечето неща, които чух /лоши и страшни за школата/ се оказаха митове... Жалко, че хората са толкова озлобени и склонни към хиперболизиране на своите или още по- лошо чужди впечатления. Вярно е, че Иванов изглежда и говори като фанатизиран даскал, но той НЕ ПРЕПОДАВА!
1. Подготовката е сериозна и АДЕКВАТНА /разгледах лист по лист свитъците, има тук- таме пълнеж, но не е много/
2. Издевателства и обиди аз не съм чула, дъщеря ми с огромно  newsm68 желание ходи там, което ме насочва към извода, че не е обиждана
3. Нахъсана е, вярва в себе си, буквално и порастнаха крила/ не е лошо човек да поизправи раменцата, радвам и се/
4. НЕ пише домашни посред нощите, не се и излежава, но при един разумен режим има време за игра и каране на колела  1swing  Ставането сутрин обаче е не по- късно от 8...не ми звучи фашистко.
5. Относно миенето на тоалетни, чух го с ушите си от Иванов, но по- скоро като закана, тип: "Ще ти скъсам ушите!"
6. Наистина има изрази от рода: "Потъване в блатото", с които не съм съгласна/ споделени от дъщеря ми относно децата без домашни или други провинения, свързани с ученето/, но пък много знаем в училище как реагира учител на ученик без домашна работа
7. Учителите са внимателни, обясняват и не се изморяват да повтарят
8. Аплодират знаещите, можещите напредващите и трудещите се, без да пропуснат някого, което според мен също мотивира децата. Дъщеря ми в началото/докато настигне старите кучета  Wink /непрекъснато се бореше за това...да бъде похвалена...да отбележат напредъка и. Смятам, че "нахъсването" на децата е позитивно в по- голяма степен/ чрез похвали/, отколкото негативно/ с обиди/.
8. Няма да възхвалявам базата, защото е отвратителна и смятам, че за парите, които се плащат, би могло да се направи доста.
За начало съм доволна, момичето ми се променя в положителна насока пред очите ми и се надявам да продължава все така. Желая успех и много старание на всички дечица!  newsm51
И да уточня- не оспорвам ничие мнение, просто изказвам лични впечатления. Надявам се, обективни.Уважавам избора на всяка от вас, тъй като зная, че много сте мислили и премисляли, за да го направите, а и всеки си познава детето. Успех на дечицата, успех и на вас, майчета, защото ще ни е нужен...и здрави нерви!  Hug Hug Hug

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 17:53 от didkapitka

# 41
  • Мнения: 3 200
Защо се палиш толкова, всички изказваме мнение. Ти си преценила, че най-доброто за дъщеря ти е "Иванови", записала си я там и край!
Дай Боже здрави нерви на всички ни, другото ще се нареди.

# 42
  • Мнения: 3 479
дидкапитка, дъщеря ти в училището ли е или в школата? Моят син го записах направо в училището поради ред причини. Може би друг път ще ги напиша Wink Ще се радвам да обменяме информация, защото не познавам нито един родител. И при нас падна голямо мислене и чудене, кой път да поемем. Все пак всеки родител избира според детето си. На моят калпазанин му трябва строга ръка и дисциплина, иначе нищо не става. Close Преди десетина дни една от учителките го беше изгонила в коридора, защото се лигавел и пречел. Иванов като го видял, веднага ми загря телефона. Естествено моят синковец го отнесе и оттогава е примерен, е поне засега. Laughing Това в старото училище не се е случвало нито веднъж, имам предвид да ми се обади учител, а пък мога да кажа със срам, че дисциплината на сина ми не беше никак за хвалба Embarassed Най-вероятно щяха да ме извикат само ако е пред изключване Rolling Eyes
И наистина нека си помагаме в тази тема, а не да се караме и надскачаме  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 210
Галче, в школата. Ами много се двоумих, но ми се стори малко в повече да започва тази година да изучава и немски език /което не беше опция тази година в Евростар/. За дете, което се е занимавало с този език, това може би няма да е препятствие, но моето е учило само английски и руски до този момент. Преценихме, че излишно ще я натоварим. На наше приятелско семейство детето е в училището и знам, че материала по български, литература и математика върви паралелно за училището и за школата. Просто в училището го взимат през седмицата, а в школата- вторник, четвъртък, събота и неделя. Тестовете също са еднакви, така че наистина може да обменяме инфо.  Hug

# 44
  • Мнения: 150
Стига де дидка, не съм искала да обиждам ничий избор, аз също много много се колебаех, но надделяха други чувства над амбицията. Надявам се да сте доволни и да успеете.
И надявам се да си помагаме оттук нататък.
От какви сборници се подготвяте - кои учители ви помагат - какво се случва в школите, които посещавате-как се справяте с напрежението и с мотивацията на децата - как органицирате времето - по колко време на ден се подготвяте - и т.н.и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт