Как изкарахте лятото, кърмачки??

  • 1 216
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
За нас това лято ни беше 2-рата почивка с кърмаче.Миналата година(в Трявна) бебка беше на 7 месеца, в процес на захранване.Тогава отказа търдата храна и беше изцяло на кърма.Когато и където поиска Wink
Тази година бяхме в Мийковци, в Еленския балкан на чист въздух и спокойствие GrinningКърмих в гората, на път за връх Чумерна Laughing: http://images19.snimka.bg/003912308-big.jpg   (докъдето не стигнахме обаче).
   

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
От как Пеш се е родил го кърмя навън - в морската градина, по кафета, пейки, беседки. Сега е почти на  9 месеца и е доста разсеян навън, така че кърменето май от тук насетне ще си остане домашна тайна, ама то от друга страна идва зима и така или иначе кърмене навън ще стане мисия невъзможна. А иначе ние живеем на морето и не ни се налага да ходим на почивка на морето, съответно и да пътуваме до там. Но пък обичаме балкана и малките уютни хижи. Тази година още не сме ходили, защото те като, че ли не са най-доброто място за едно осем месечно бебе. Единственото ни дълго пътуване беше при баба на Свищов. Кърмих почти през целия път на отиване и връщане в колата. А в града любимото ми място стана на пейките пред Ректората, че то там лятото е рустош и няма нахални и любопитни студенти.

# 17
  • Мнения: 3 695
Това лято, макар че ни е първото лято с бебе, ходихме и на планина, и на море. Кърмих и край басейна, и на плажа  Laughing
Изобщо не си представях, че ще бъде някаква почивка с 8-месечно бебе, а всъщност беше чудесно.  Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 216
Силно се надявам, че лятото още не е приключило и ще ме огрее едно късно моренце.
Кърменето ме гепи август месец и приключението, което сътворих беше уикенд до морето с беб и кърмене на едни скали. В града - където ме свари - там

# 19
  • Мнения: 88
Чудесна темичка! Смях се на разказите за кърменето във фризьорския салон и този при зъболекаря.

Ние имахме вълшебно лято. Не съм очаквала, че с толкова малко бебе може да се изкара толкова добре. За това трябва да благодаря на съпруга си, който въпреки че имаше много работа се постара да ни е интересно и разнообразно, а и на бебешора, че е толкова добър и спокоен.

Целта ни беше да избягаме от София. Бяхме няколко пъти, с прекъсвания, при едната баба в Плевен. После при прадядо на село - ей там беше страхотно! Чист въздух, зеленина, прохлада, спокойствие - на Валентин такъв апетит му се отвори. И на другата баба във Варна гостувахме. И там престоя надмина очакванията ми. Бях се настроила, че плаж няма да има, но опитахме и то взе че хареса на бебо. Едни от най-дълбоките и продължителни следобедни дрямки му бяха в парка на Слънчев ден. 

А за кърменето - навсякъде когато ни дойде момента, без притеснения.

# 20
  • Мнения: 301
Нашето лято беше трудно и неспокойно. Въпреки честите кърмения моята бебка прихвана вируса с разтройство и висока Т, лежахме в инфекциозна болница и после следваше бавно захранване. През това време нашия тати беше на път и се гледахме самички. После и аз изкарах вируса и се наложи да ми влеят система.

Стабилизирах Габи и след около 10 дни пака започна разстройване, но този път се оказа, че е от зъбките. Сега пробиват три зъбчета.

Съжалявам, че моя разказ не беше слънчев и жизнерадостен, но и такива неща се случват ... Важното е, че всичко е зад гърба ни, а това че кърмя помогна Габи да се възстанови бързо и в болницата бях спокойна, че беба няма да остане гладна  Laughing
Аз бях 3 месеца във Варна при бабите и дядовците, докато моето съпружие беше в командировка и правеше ремонти тук. Бах забравила колко противно е край морето - въпреки по-ниските температури, влагата е непоносима, дребо успя да се оприщи на всевизможни места. Добре, че има цица, че да се успокоява.
Аз малко съм дръпната и не успях да се запозная с майчета от кварталната варненска фградинка, но с потрес гледах и слушах за хранителните навици на местните бебоци - ако не знаете, но на 4-5 месеца децата ядат кисело мляко, кроасани, риба, чер дроб и домати  Rolling Eyes

Звучи така все едно си била в дълбоката провинция  Mr. Green Съгласна съм че Варна напоследък не е много чиста, но се учудвам, че не си успяла да се запознаеш с една от всичките кърмещи майчета по алеите на морската ни градина.

Общи условия

Активация на акаунт