принудително спиране на кърмата

  • 5 095
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 380
Едно от момичетата сблъскало се със същият проблем ми изпрати статия на д-р С. Маймарова Пускам я тук:
от д-р Слава Маймарова

МАСТИТ

КАК ДА РАЗЛИЧИТЕ МАСТИТА ОТ ОБИЧАЙНО НАПРЕГНАТИТЕ И ТВЪРДИ ГЪРДИ ПРЕЗ 1-ВИТЕ ДНИ ОТ КЪРМЕНЕТО?

Маститът започва с повишаване на Т, болки в гърдите, размерите и не са уголемени, кожата в началото не е променена, опипва се инфилтрат. С развитие на процеса гърдата се уголемява, над инфилтрата, кожата е зачервена, болезнена. Появява се главоболие, отпадналост, висока Т до 40 градуса, втрисане.

 Внимание: Потърсете веднага лекарска помощ, като до момента на прегледа поставяйте лед или студени кърпи върху гърдите. Не пренебрегвайте тези опаквания. В гърдата бързо може да се образува абцес, което налага провеждане на хирургично лечение.

ЛЕЧЕНИЕ:

Стриктно изпълнявайте назначенията на вашия лекар:

- антибиотично лечение

- продължавайте да кърмите бебето и от двете гърди, ако антибиотика  е съвместим или изцеждайте гърдите добре и хвърляйте кърмата.

Аз имах абсолютно същите симптоми, а ми предлагаха да си налагам гърдите с листа от зеле. Добре, че не продължих лечението със зелето........коментарите осавям на вас.

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зелето не би навредило никак, а в комбинация с останалото лечение много би помогнало нещата да се оправят по-бързо. В началната фаза на запушването, когато има бучка и температура, дори само зелевите листа могат да се окажат достатъчни, стига да се прилагат правилно и непрекъснато. За мастит се говори, когато температурата не може да се смъкне повече от 24ч с често сучене и зелеви компреси и чак тогава се мисли за включване на антибиотик - ако се хване навреме, нещата минават и без него.

Общи условия

Активация на акаунт