Ти си това, за което се мислиш, че си.

  • 1 734
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 984
просто гледам отвисоко.
гледането от високо е манталитет, а не личностно възприятие. А заблудите ги умеят най-добре неискрени хора...

# 16
  • Мнения: 412
аз и това не умея. въобще за нищо не ставам!  Grinning
Честно толкова неща искам да си самонабия в главата,ама не. Аз съм си аз и това е.
Самонавия Naughty, не така. Трябва да ги осмислиш, да ги оставиш да узреят в теб и едва тогава може да се получи нещо. Защо си мислиш,че не ставаш за нищо, я без такива реплики. Всеки човек е уникален. Ти също!!!
Аз не се самосъжалявам, поне не в самоубийствената му форма. Просто твоята тема, доста дълбоко ме замисли над нещата, които не мога да си наложа.

# 17
  • Мнения: 1 250
Inessa кое за теб е по-важно - външната красота или твоята вътрешна? Защо смяташ,че ако не си красива /каквото и да значи това/, но ако се чувстваш такава, или просто ако се чувстваш добре, не можеш да живееш по-добре? Разбра ли ме? Rolling Eyes
Тук не говорим за това коя красота е по-важна. А това, че ако съм грозна, дори и най-добрият човек на света да съм, като се погледна в огледалото пак ще съм си грозна. Аз съм реалист. И това, което исках да кажа е, че не си въобразявам разни работи. Не си представям, че съм директор на фабрика, а да съм проста секретарка. Не си представям, че съм слаба и висока, а да съм ниска и дебела. Не живея в измислен свят. Ти разбра ли ме?

# 18
  • Мнения: 27 524
Дали е истина това,че ние всъщност сме това,което се вижда в огледалото или ние можем да проектираме себе си? Можем ли да променим своето мислене, своите чувства, амбиции?
Мисълта наистина ли е невиждана сила, която може да ни покаже едно ново "АЗ"?

От коя книга взе въпросите?  Wink Grinning

Не, не сме това, което виждаме в огледалото. Може би можем, не знам. Можем, но се иска нещо повече от разбираемото.
Да.

# 19
  • Мнения: 3 782
Inessa, явно приемаш всичко много на сериозно.Какво значи да си реалист? Нима реалистите не могат да контролират живота си или просто стоят и приемат нещата, такива каквито са?
А за измисленият свят, е аз никога не искам да живея в такъв, няма да го позволя, просто знам докъде да контролирам себе си, емоциите си.
Ти нямаш ли цели, не искаш ли да ти се случи нещо, е не правиш ли всичко възможно да се случи или просто стоиш и чакаш като си реалист?
Блонди, не са от игра. Обича да чета книги и тази,която започнах ме позамисли доста.

# 20
  • Мнения: 1 568
Дали е истина това,че ние всъщност сме това,което се вижда в огледалото или ние можем да проектираме себе си? Можем ли да променим своето мислене, своите чувства, амбиции?
Мисълта наистина ли е невиждана сила, която може да ни покаже едно ново "АЗ"?

От коя книга взе въпросите?  Wink Grinning

Не, не сме това, което виждаме в огледалото. Може би можем, не знам. Можем, но се иска нещо повече от разбираемото.
Да.


Wink
"От подсъзнанието може всичко"  bowuuбас ловя! Peace

# 21
  • Мнения: 3 782
Маргало, да се хванем ли на бас? Party А?
Книгата е "Да бъдеш най-добрият в МЛМ" на Джон Калинч

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 652
Имам приятелка, която е твърдо убедена, че е най-красивата, най-умната, най-талантливата, най-най-най...с каквото се захване го прави перфектно, всички я харесват и обичат, мъжете се влюбват в нея веднага и завинаги, всички са и приятели и я обожават, на хората им се случват лоши неща, защото не са се държали добре с нея...Минава през трупове, за да се чувства тя добре...Абе, пример за човек, който си мисли, че светът се върти около него. Или за необосновано високо самочувствие, въпрос на гледна точка  Simple Smile
И макар че действителността е съвсем друга, тя всъщност се чувства много добре, пречупвайки всичко през съвършеност  Simple Smile Така че, да, явно е възможно съзнанието да се проектира върху действителния образ, но аз за съжаление не мога да постигна такива висоти, може би става дума за вроден талант  Thinking
 Еееех, ако можеха всички да ме виждат толкова прекрасна, колкото се чувствам  Flutter

# 23
  • Мнения: 3 782
Защо ти е всички да те виждат толкова прекрасна bugaboo, нима не е достатъчно да е само един човек? Любимият?

# 24
  • Мнения: 2 323
Ани, аз мисля, че съм точно това, което мисля че съм. 100%. Съществуващият свят е този, който е в главата ми. Т.е аз ако се смятам за грозна,дебела и тъпа какво ме грее, че съседката ме смята за красива, умна и елегантна. Както и обратното. ....Ила ако аз се чувствам тъпо и нещастно в този живот не значи че животът попринцип е такъв, т.е. всеки живее с мислите си за нещата.
Ако не си чела - скоро пусках тема - Вие ли управлявате живота си ... или той вас / http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216050.0;all /- с подобна насоченост беше - погледни я. Много различни мнения имаше....

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 652
По принцип е напълно достатъчен един човек...ама как пък все се намира някой да ти подметне:"Е не се притеснявай де, все някога ще отслабнеш?"  Laughing
А сега сериозно, напълно съгласна съм с Агата, но имайки примера на спомената моя приятелка, смятам, че  човек все пак трябва да има връзка с реалността и да си дава сметка и за това, което причинява на другите хора, преследвайки своето добруване.

# 26
  • Мнения: 3 782
Явно аз не съм се изразила правилно, не говоря тук за "летене в облаците" или "вижте колко съм велика", думата ми е за това,че когато искаме нещо да се случи правим ли нещото, за да се промени или се задоволяваме с това, което сме. Гледаме се в огледалото и си казваме "Е имам сенки, малко съм понапълняла, ама какво от това, не мога да се променя" /ако става въпрос за външността/.
Добре де, ако сте се борили дълго за място във фирмата и изведнъж назначават ваша друга колежка, какво ще направите - ще си стоите кротко и тихо, ще си вършите предишните задължения или ... ще промените ли действията си, няма ли да се впрегнете и да покажете,че и вие можете да свършите не по-лошо тази дейност.

# 27
  • Мнения: 1 250
Явно аз не съм се изразила правилно, не говоря тук за "летене в облаците" или "вижте колко съм велика"...
Добре де, ако сте се борили дълго за място във фирмата и изведнъж назначават ваша друга колежка, какво ще направите - ще си стоите кротко и тихо, ще си вършите предишните задължения или ... ще промените ли действията си, няма ли да се впрегнете и да покажете,че и вие можете да свършите не по-лошо тази дейност.
Явно.
И пак явно не сте се борили достатъчно качествено, щом друг са назначили на така желаното място. Всяка по-нататъшна борба би била жалка. Ако не са те оценили преди, няма да го направят и след.

# 28
  • Мнения: 263
Мисълта е творческа енергия. Колкото по-съсредоточено мислиш по определен модел, толкова по-добри резултати ще получиш. Един от основните принципи е, че подобното привлича подобно. Ако си настроен положително, доброжелателно и т.н., ще срещнеш подобно отношение от другите. Ако постоянно мрънкаш и повтаряш, че на теб все се случват гадости, те ще продължат да ти се случват. Peace

# 29
  • Мнения: 263
Явно аз не съм се изразила правилно, не говоря тук за "летене в облаците" или "вижте колко съм велика"...
Добре де, ако сте се борили дълго за място във фирмата и изведнъж назначават ваша друга колежка, какво ще направите - ще си стоите кротко и тихо, ще си вършите предишните задължения или ... ще промените ли действията си, няма ли да се впрегнете и да покажете,че и вие можете да свършите не по-лошо тази дейност.
Явно.
И пак явно не сте се борили достатъчно качествено, щом друг са назначили на така желаното място. Всяка по-нататъшна борба би била жалка. Ако не са те оценили преди, няма да го направят и след.
Когато губиш, не знаеш какво печелиш  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт