зачервено дупенце

  • 1 702
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
Бебка е на 2 месеца и половина с много чувствителна кожа. Тъй като се роди в големите жеги, още нямаше и месец, когато се сблъскахме с проблема с подсичането. Първо се зачерви дупето, после врътлето и накрая зад ушичките. Беше кошмар. Около месец опитвахме различни неща, включително и антибиотици ни бяха предписали. В крайна сметка мисля, че за дупето най-много помогнаха баните със смрадлика и кремче Стела актив на Мустела. Правихме и бани на цялото тяло с Линола фет за баня - и сега ги правим един път в седмицата. Кремчето Линола фет също е доста ефикасно, но все пак трябва да се направи консултация с лекар, тъй като това не са козметични препарати, а лекарства. Задължително сменете марката бебешки гащички. При нас "Памперс" не ни понасят. Използваме "Либеро", но при различните бебчета е различно.

# 16
  • Мнения: 1 878
Памперс имат някакво мазило в самите пелени - възможно е да е реакция от него, или пък да сте яли нещо ново - също води до зачервявания и обриване, или .................. аз бих третирала с чиста вода и въздушни бани, след които леко с Мустела и старите памперси. Като ви отмине обриването, опитайте пак на Памперс и ако повтори - не ползвайте вече, като виж и от какви мазила са напоени пелените - явно правите алергична реакция и не е зле да запомните кое ви дразни, за да избягвате контакт за бъдеще, докато поротраснете.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 397
Като видя, че се е зачервило дупето минаван на много пудра и след два памперса вече всичко е ок.

# 18
  • Мнения: 2 039
Нормално е, от жегата, от консистенцията на акото, от инат, абе...от всичко. Просто спри да го миеш при всяко изхождане, почиствай с мокри кърпи(ама качествени, защото евтините са пълни боклуци и създават големи неприятности на чувствителната кожа) и мажи с кремче( в това отношение правените в аптеките са ненадминати!!!). Миенето на дупето по 100 пъти на ден, а не дай си боже и със сапун  ooooh!, е най-големият враг на бебешкото дупе  Peace Успех,не се тревожи, ще мине   bouquet

# 19
  • Мнения: 127
Аз ползвам LIBERO , но веднъж пробвах PAMPERS и при нас резултата беше същия като вашия . От както се е родил тези за4ервявания ги оправям веднага с Pasta Protettiva Soffice на CHICCO

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
. От както се е родил тези за4ервявания ги оправям веднага с Pasta Protettiva Soffice на CHICCO

И аз

# 21
  • Мнения: 588
    Крем "Бочко", крем "Здраве" или Охладителен крем, който го правят в аптеките - той според мен е най-добрият. Peace

# 22
  • sf
  • Мнения: 10 156
с каката имах такива проблеми, оправяше се с Бейби тан, някакъв много невзрачен крем, струваше стотинки, ама вършеше чудеса. и сега си купих, ама не се е налагало да го ползвам

# 23
  • Мнения: 400
Мноооого харесах кремчето Бейби тан, май е най-евтиния крем по аптеките, но не е истина колко е добър!

Доста по-добре от Бочко, надявма се д асъм била полезна:)

# 24
  • Мнения: 253
И ние ползваме Либеро. Два пъти пробвах други марки (включително и Памперс) и резултатът - червено дупе. Мажа го със специалния крем на Бюбхен против подсичане и за 1 ден се оправя.

# 25
  • Мнения: 156
Здравейте! Аз също ползвах "Бочко" и крема против подсичане на "Бюбхен",като от първия определено съм по- доволна, но преди няколко месеца ми подариха един сръбски крем - Оригинална павловичева маст, така се казва, действието му е почти мигновено, най много зачервеното ми е стояло до смяната на втори памперс, като ефекта е видим още на първата подмяна.

# 26
  • Мнения: 2 211
Всички ги изредих, но кремчето на Чико даваше най - добри резултати. С две намазвания решавах проблема.

# 27
  • Мнения: 566
казват, че при зъбоникненето също може да се зачерви дупето

# 28
  • София
  • Мнения: 3 408
Малко време по голо дупе и избери някакъв крем от типа на "Бочко" - аз също съм най-доволна от него, независимо, че имам доста козметика от по-реномирани марки.

# 29
  • Мнения: 3 500
Може да не му понася алоето от Памперс. Върни се към Либеро и мажи обилно с Бочко.

Общи условия

Активация на акаунт