За или против проходилката

  • 5 278
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Съгласна съм с ортопедите, но в момента сме в една такава възраст дето нито ни боли, нито ни сърби. Не иска да лежи нито по гръб нито по корем, омръзва ни да седим, искаме да се ДВИЖИМ, нужна ни е повече територия и по - интересни занимания. затовя я слагам в проходилка и в бънджи. За малко, за по 5- 10 минути, после и това и омръзва.
 За ставите не зная, но за психическото развитие на детето проходилката е добро средство, дава възможност за активно опознаване на околната действителност още от най-ранна възраст, когато другите възможности за придвижване в пространството са ограничени.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
И не виждам с какво проходилката ще попречи на прохождането. Нали движенията, които прави детето с крачетата си са подобни на тези при ходенето, само дето са улеснени от колелцата.

# 17
ne smjatam da slagam deteto si v proxodilka

# 18
  • Мнения: 7 201
И моя син е бил в проходилка.и не,няма изкривявания,ходилото му е нормално,походката-също...Въпрос на разбиране е....
PeaceИ моят-също.Една анкета ще ти даде най-точна представа!

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Ортопедичната страна на въпроса е много важна но сега ще я оставя на страна.
Според мен в случая по-важна е психическата страна - взаимоотношенията между детето и родителите.
Децата имат нужда от родителите си, защото иначе не биха могли да оцелеят. Когато бебето се развива то през цялото време учи физически и емоционално. То натрупва опит както в откриването на света, така и в усещането за степента на подкрепата от родителите си. Когато бебето се учи (по-скоро мъчи) да се изправя и да пази равновесие и да се привдижва по този начин, то има нужда и от физическа, и от емоционална подкрепа. Усеща помощта и по двата начина и това му дава увереност в себе си.Може да звучи странно, но децата предпочитат живия, физически контакт когато се учат да ходят (и за всяко друго нещо).

От друга страна е добре за тях да се научат да използват максимално заложените им възможности - когато са сами, те се оглеждат наоколо и търсят най-подходящия предмет или мебел, който би им осигурил опора. Така те мислят, преценяват и вземат решение. Всеки успешен или неуспешен опит за тях е важен и ги приближава до целта. И като решат, че не могат повече да се оправят сами, те молят за помощ възрастния. И когато възрастният му помогне, това пък дава сили и увереност на детето.

Това е някаква циклична дейност, от която детето при всички случаи печели - опитва самичко да намери изход, а когато вече му стане много трудно, знае че мама ще помогне.
Направете си експеримент - опитайте се да преброите какви и колко физически движения прави детето докато само се мъчи да се изправи и да ходи. А представете си колко енергия хаби и колко много физическа работа извършва. Така заякват и мускулите му, и мозъкът му се развива по-добре.
Опитайте вие да направите същите движения като детето. Гарантирам мускулна треска.

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Съгласна съм с ортопедите, но в момента сме в една такава възраст дето нито ни боли, нито ни сърби. Не иска да лежи нито по гръб нито по корем, омръзва ни да седим, искаме да се ДВИЖИМ, нужна ни е повече територия и по - интересни занимания. затовя я слагам в проходилка и в бънджи. За малко, за по 5- 10 минути, после и това и омръзва.
 За ставите не зная, но за психическото развитие на детето проходилката е добро средство, дава възможност за активно опознаване на околната действителност още от най-ранна възраст, когато другите възможности за придвижване в пространството са ограничени.
Ние бяхме в същото положение.Искаше движение,но нито можеше да се изправя нито да пълзи. А сега след като започна да се изправя ,да пълзи и да прави стъпки, хващайки ръцете ми, изобщо не иска да припари до проходилката. Ако се опитам да я сложа реве ,все едно я дера Simple Smile

# 21
  • Велико Търново
  • Мнения: 269
Ние бяхме в същото положение.Искаше движение,но нито можеше да се изправя нито да пълзи. А сега след като започна да се изправя ,да пълзи и да прави стъпки, хващайки ръцете ми, изобщо не иска да припари до проходилката. Ако се опитам да я сложа реве ,все едно я дера Simple Smile
Аз също не мисля да я държа вечно в проходилката, даже ми се струва, че както и при вас в един момент тя сама няма да иска да стои там като започне да се изправя и прохожда, но на този етап от развитието е добър вариант поне за нас. Wink

# 22
  • Мнения: 127
Сложих сина ми в проходилка на 7 месеца , нямаме никакви проблеми като изкревявания и други . Кра4етате са му прави , ходилото също, , проходи на цяло стъпало ,а не на пръсти . Аз съм за проходилките . Паяка определено си е голямо улеснение за детето да си изразходва енергията и за майката да си свърши домакинската работа.Абсолютно вси4ките ми познати сдеца са ползвали проходилки и нито едно от тях няма проблеми.

# 23
  • Мнения: 102
Баткото го сложих в проходилката на около 7месеца.Слагала съм го около десетина пъти(имаше проблем с тестисите заради който ни бяха забранили да ползваме седалки от този род-които притискат слабините)
За малката също може би ще ползвам.Така че май съм ЗА.

# 24
  • Мнения: 1 216
Не съм фен на проходилката  и не сме я ползвали. Смятам, че децата прохождат по-добре и по-правилно самички!!!

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Абсолютно вси4ките ми познати сдеца са ползвали проходилки и нито едно от тях няма проблеми.
А аз познавам майка, чието дете беше с проблем в резултат на проходилка.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз се поддадох и използвахме въпросното "средство" за кратко, за което и до днес съжалявам. Прохождането му се забави и отначало стъпваше на пръсти. Зарекла съм се за в бъдеще да минем без това. Каквото и облекчение на майката и радост на детето да носи. Naughty

# 27
  • София
  • Мнения: 4 035
Ползвала съм проходилка много,Ина проходи на 10 месеца,никога не е стъпвала на пръсти,да чукна на дърво за момента няма изкривявания PeaceТолкова по въпроса за моето дете,по-нататък ще ти кажа на каква възраст я сложих.Сега-за мен едно дете е готово за проходилка когато:седи само,без да го придържаш,изправя се само като се държи за неподвижна опора и като го сложиш в проходилката знае какво да прави с нея,а не виси като парцалче.Моето дете е в проходилка от преди да навърши 6 месеца,защото правеше нещата,които изброих Peace

# 28
  • Мнения: 4 451
Аз съм против, но не виня майките решили да ползват. С голямата дъщеря, поради недостатъчна информираност, използвах. Тя обаче така и не поиска да седне вътре. Обичаше да се хване за облегалката и да я разхожда из стаята. Wink Малката дъщеря изобщо не е слагана в проходилка. Вече може да върви и всички са удивени колко правилно стъпва - не замята краче, не стъпва на пръсти... Grinning

# 29
  • Мнения: 3 478
Не мога да кажа че съм против, но аз лично не ползвах. Тук не ги препоръчват. В интерес на истината ми дадоха такава, но малката никога не прояви желание да я ползва и я разкарах.

Общи условия

Активация на акаунт