Въпрос към мамите, които спят с децата си в едно легло.

  • 1 736
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 332
  Не мисля,че има някакъв проблем,всяко дете само усеща кога е "безопасно" да спи само.Моят син спеше при нас до 4г.От 3 до 4г. имаше кошмари с буболечки и вечер преди да заспи "чудовището" ни все се криеше под леглото и в гардероба,просто го беше страх да е сам,а и аз не съм го мъчила.Като стана на 4г. "чудовището" и буболечките изчезнаха и той сам пожела да спи сам!    bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 622
Докато се кърмихме през нощта, аз спях с бебето на един диван в неговата стая, а таткото на спалнята. В един прекрасен ден, когато беше на 6 месеца,просто спря да се буди през нощта. Аз поспах още месец, два на дивана и вече съм в спалнята. Вече спи в своята стая, в креватчето непробудно. Ако го взема на спалнята, се сърди, започва да лази и да се върти и не може да заспи. Свикна да заспива в креватчето си, без да съм искала.

# 17
  • Мнения: 505
И на мен ми е приятно да се гушкам с дъщеря си, но тя никога не е спала в едно легло с мен и баща и. Когато беше на 11м. я отделихме да спи в и в дуга стая. Не съм имала никакъв проблем с приспиването, слагам я в леглото, пожелавам и лека нощ и гася тока  Peace Имам приятелка, чийто син е на 6г. и до днес спи в залепено до тяхната спалня легло, просто всякакви опити да го отдели са безуспешни  Tired

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
До две години спяхме в едно легло с малката. След това я отделих в нейно легло (и досега опряно до нашето, т.к. няма място за иначе).
Често гостуваме при майка ми - там пак спи в нейно легло, отдалечено от нашето - без проблем.
Когато детето е готово за отделяне, същото протича много лесно и безболезнено.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 610
Големия си спеше при нас до 5г.възраст.Заспиваше в неговото легло и по някое време се местеше при нас и така до сутринта.Много ни беше тясно,но тогава всички спяхме в една стая.Затова като си взехме другото жилище си купихме доста по-голяма спалня та да има място и за бебо Hug,но за щастие баткото си свикна в неговата стая а бебо няма мераци да спи при нас(поне за сега) та за сега сме добре и ние широооко Wink

# 20
  • Мнения: 8 242
Тони спи при мен откакто се е родил. Не съм мислила за момента с отделянето, даже и легло не сме му купили  Laughing

# 21
  • Мнения: 773
И ние спим с долепени легла. През нощта си спи в неговото легло, а на сутринта се премества при нас да си доспива гушнат в мама и тати. Опитвах се да го отдалеча, но не става. Ако махна решетката пада на земята, а ако я сложа тръгва да я прескача.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Щом спите всички спокойно по този начин, значи всичко е наред.
Аз понякога съм взимала малкия при мен на спалнята, но той толкова се върти, че аз му преча и спи най-добре сам в леглото си.

# 23
  • Мнения: 4 111
И ние спим заедно. Не е гаранция, че като спите отделно няма пак да иска да легне до вас след време. Аз като бебе не съм спала с родителите си, но си спомням към 5-6 годишна, че съм лягала между тях, когато съм се страхувала от нещо.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 079
Докато се кърмехме (до 9 м.) спеше САМО в нашето легло. Никога не съм се притеснявала, че така ще го "свикна" и пр. Струваше ми се най - естественото нещо на света, фактът, че търси моята близост и топлина. Сам се отказа и от кърменето и от спането при нас (на 10 м.), при първото му боледуване на тази възраст исках да спи при нас, за да ми е по - спокойно, но той не беше на това мнение. Разиграва се при нас, започва едно диво бъркане в очи, в уши  Laughing Обича да е самостоятелен.
Моето мнение е, че всичко е индивидуално, детето само си показва. Не се измъчвайте взаимно. Няма до 1 - ви клас да продължи да спи при вас, ако по - дълго търси вашето присъствие, изходът е да го изчакаш да порастне мъничко и да започне да разбира. Тогава можеш да започнеш да го "обработваш"  Mr. Green, че е голям мъж, да му купите готино собствено легло и т.н., на децата им харесват подобни приказки. Всичко с времето си, включително нуждата от самостоятелност. Wink

# 25
  • Мнения: 7 201
не мисля, че има нещо притеснително в съвместното спане, дори напротив. наслаждавайте му се.
PeaceИ моето дете спи при мен,но само вечер.През деня си е в кошарата.

Общи условия

Активация на акаунт