???? - Гърнето

  • 1 444
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 389
Пробвахме на 7 м, но беше неуспешно. На 1 г пак пробвахме и оттогава си пиша в гърне, а вече сме и без памперс.

# 16
  • Мнения: 223
беше някъде около1.5 г лятото и беше доста трудно,тогава махнахме и памперса

# 17
  • Мнения: 730
Като започна да седи стабилно-8-9 месеца. Много бързо свикна.

# 18
  • Мнения: 952
Почнах го след втората година, никакъв интерес и желание в началото, след месец пак го подсетих пак същото и всъщност на 2г и 3мес махнахме дневния памперс Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 146
От всичко прочетено, чуто и видяно, от моя личен опит, стигам до извода, че или детето се слага на гърне щом почне да седи стабилно, или след 2та година. Моят хубостник махна памперса едва преди няколко седмици, стана много бързо и почти без никакви инциденти, направо на тоалетната. Доста пъти преди това опитвах да го приуча на гърне но без резултат, оставих го той да ми покаже кога е готов и успях.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 181
На 2г и 6м махнах памперса и за една седмица се научи.

# 21
Благодаря на всички за отговори.

# 22
  • Мнения: 1 727
Започнах да я слагам на 11 мес.,за 2-3 месеца разбракакво се прави на гърнето и от 1,4 г започна да си казва

# 23
  • Мнения: 46 518
Пробвах на 1г. и 8м. - пълен провал   ooooh!
На 2г. и 8м. стана от раз, без учене.

# 24
  • Мнения: 3 886
На 1г и 3 месеца PeaceНе слушай че няма да стане децата са толкова умни и всичко зависи от теб.Стига да искаш и на може. вземи пример ор МИК  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 573
На 1год и 11 месеца ,учудващо лесно и без'' произшествия''.

# 26
  • Мнения: 1 263
Пробвах на 1г. и 8м. - пълен провал   ooooh!
На 2г. и 8м. стана от раз, без учене.
Същата работа и при нас!

# 27
  • Мнения: 179
Пробвахме с гърнето още на 10 месеца.Отначало стоеше там колкото я оставя,а по-късно,когато можеше да се изправя сама ставаше веднага и се отказах да я слагам.Махнахме памперса на 1г.10м.-сега е вече почти на 2,но ходехме до тоалетна над тоалетната чиния,като я държах в ръце.От миналата седмица я пратих 3 дни на ясла и от вчера.........чудо!пишка и ака на гърнето!та мисълта  ми беше че става от само себе си,когато му дойде времето.Аз не съм полагала усилия,стана по нейно желание.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 079
Опитах на 8 месеца, досега отказва категорично. Вероятно след втората годинка ще се учим... Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 6 461
Здравейте, мили мами!
Бихте ли споделили, от кога започнахте да приучавате децата си към гърнето?
И двете ми деца започнах да ги уча месец преди втория рожден ден.
Тошко свали памперса малко след втория рожден ден.
Пламен свали памперса около две седмици преди втория рожден ден.
Много бързо се научиха и от както свалих дневния им памперс не съм използвала  нощен.

Общи условия

Активация на акаунт