За бибата...

  • 3 517
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 668
Моят син заспива с биба . Също така забелязвам , че я иска ако е болен или му растат зъби .
ще я махне когато реши . Аз съм се наложила , че я давам само за сън и толкова ...

мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него 
"Мъж ти " има късмет  Twisted Evil, че не ме е попитал мен нещо , което касае моето дете . Така щях да го "скопосам" , че друг път да се замисли преди да си вре носа в чуждите работи .
Ама то и това си е до възпитание ... Сигурно рано са му взели бибата и сега наваксва с други досадни навици .
п.с. ненавиждам досадни мъже ...

# 31
  • Мнения: 6 039
мъж ми не пропуска да попита някое ходещо дете с биба, защо още я смуче и който е с него обикновено се скопосва яко. ами смешно е, и е кофти за зъбите. мойта я отучих преди годинката- всичко е въпрос на навик.
Лекси, ами ако покрай бебето, каката ти поиска и памперси , ще й сложиш ли?

не не е
повярвай ми
има деца които имат нужда от биба напрекъснато, така като беше моето, има такива, които не я искати на такива, на които им е все едно.

махнах бибата, когато бях уверена, че тя е готова за това. Мисля че беше на 2.2г /не съм сигурна/
от хората изобщо не ми пукаше
тя по улиците си ходеше с биба. На хора които уважавам, премълчавах забележки, но на такива, за които не ми пука, хич не им спестявах скандала.
нито ми е смешно, нито ми е неестествено да видя ходещо, бягащо дете с биба. Напротив, вече се радвам на родителите им, че не страдат от болни амбиции и не ги интересува мнението на хора, че се замислят над това на детето им да е добре, а не да угодят на собствените си предразсъдъци.
Проблемът с бибата е в твоята глава, а не на детето ти.

за зъбите - доказателство, че няма никаква връзка са перфектно наредените зъби на Малена, която не се разделяше с бибата, понякога и с 2 в устата.

# 32
  • София
  • Мнения: 146
Преди около година, се скъса старата биба и той започна да си заспива без нея, само си я държеше. Бяхме му купили две нови но не ги дадохме, защото не търсеше нови. Една нощ го намерих с палец в устата и веднага дадох новите без да се замисля. Така до преди 1 месец,  направи ги на пихтия тези двете и те се скъсаха, сега не ги знам и къде са. Не се притеснявай е наистина не страдай от предразсъдъци, детето ще си покаже.

# 33
  • sf
  • Мнения: 10 156
за мене не са предразсъдъци, но всеки си знае най-добре. аз се радвам,ч е детето ми  не смуче биба на годинка и нещо и не смятам, че е трвамирано от това.

# 34
Моя син още от самото начало не искаше биберон.После околко годинката нещо му стана и беше почти денонощно с бибата.Като стана на 1,6 г. си играеше с едно плюшено коте и майка ми взе биберона и уж го натъпка на котето в устата и му каза,че котето изяде бибата и вече я няма.После той показваше на котето корема и викаше Биби.За  седмица спря да я търси.Не очаквах,че така лесно ще стане.Пробвайте ако искате.

# 35
  • София
  • Мнения: 553
Хорското мнение изобщо не ме интересува - това което ме интересува е дали ползването на биба след 2-годишна възраст /16 зъба в устата/, макар и само за обедното заспиване, няма да навреди на зъбките на моето дете, т.е. на техния растеж и подредба.

# 36
  • sf
  • Мнения: 10 156
ами според докторите би навредило

# 37
  • Мнения: 6 039
Хорското мнение изобщо не ме интересува - това което ме интересува е дали ползването на биба след 2-годишна възраст /16 зъба в устата/, макар и само за обедното заспиване, няма да навреди на зъбките на моето дете, т.е. на техния растеж и подредба.

познавам деца с криви зъби, които не са смучили биба, моето се раздели с нея сравнително скоро - зъбите й са перфектни

лекарите да ми докажат , моето що е с прави зъби?
ами с прави е, защото и моите са прави

# 38
  • Мнения: 1 416
За мен за зъбките е генетично ,едната кака е била с биба малката въобще не искаше пък и двете са с шини защото зъбките са ни кривички малко ,така че мисля че бибата и зъбките май е старо недоказано схващане

# 39
  • София
  • Мнения: 3 271
Сега ще споделя как отказах сина си от бибата (беше на 1г и 11месеца) - взех я и  отрязах силиконовата част, която се смуче до край, остана само пластмасата с дръжката. Вечерта той си ляга и си взима бибата - поглежда я, казва "биби", гледаше я много странно и жално. Аз отговорих - кучето я изяде (в леглото му има едно плюшено куче), той пак погледна бибата, кучето, и накрая се ядоса на кучето и го хвърли. Почна да мрънка и да се тръшка, стисках зъби и се правех че не го чувам. Така 3-4 вечери и после спря да я търси.
Успех Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 553
и аз по принцип знам, 4е си е генетично и затова и не я мазах с нищо профилактично като бебе...

# 41
  • Мнения: 43
Вчера гледах ортопедични биберони предпазващи от изкривяване на зъбките сигурно е рекламен трик но за зъбите е повреден шоколада и вафлите от колкото биберона поне моето мнение е такова

# 42
  • Мнения: 1 181
И Павел беше с биберон и с едно одеалце, което мъкне навсякъде и без него не заспива. Бибата я махнахме късно - на 2 г и три-четири месеца. Махнах я насила, защото той постоянно я търсеше, ходеше сам да си я взима, лапа я, вади я, тя пада на земята, той пак я лапа. Аз като готвя в кухнята, а той си играе в спалнята не мога постоянно да търча да видя дали е паднала на земята или я е топнал в някоя саксия. Затова реших, че за да ми е здраво детето ще я махна. Пък и в яслата ми бяха казали, че там вече е без биба - и през деня и докато спи, даже ми я върнаха. Много беше трудно, дълго я търси и плака. В един момент бях готова да се откажа и да чакам "да узрее". Но махнах я де. С одеалото още спи и не виждам причина да му го взимам. Щом му е любимо, щом си го иска няма нищо лошо да си спи с него до когато си ще Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 116
В петък намерихме биберона на малката с дупка, наръфан от зъбките. Тя е на 2 годинки и 2 месеца и заспива с биберон  Thinking

Казахме й, че биберона е скъсан и й предложихме да иде сама, ако иска, да го изхвърли в кофата. След известен размисъл отиде детето и изхвърли биберона. Драмите започнаха от обяд. Мрънкаше за биберона, но не беше голяма драма, но така и не можа да заспи. Вечерта драмата вече стана сериозна, след като почна да пищи и да реве за "бибенцето" и пак не можеше да заспи, а определено беше много уморена и колкото по-късно ставаше, толкова по-зле ставаше положението. Аз капитулирах, намерихме един стар бебешки биберон и го дадох. Заспа за 3 секунди детето. На другия ден купихме нов биберон. За мен тя още не е готова да се раздели с "бибенцето".

За зъбите, никога не съм смукала биберон или палец, имам изкривени зъби и обратна захапка. Според мен също до голяма степен това с изкривяването на зъбите и захапката е генетично  newsm78

# 44
  • Мнения: 6 039
Вчера гледах ортопедични биберони предпазващи от изкривяване на зъбките сигурно е рекламен трик но за зъбите е повреден шоколада и вафлите от колкото биберона поне моето мнение е такова

както и бонбоните и близалките

Общи условия

Активация на акаунт