До кога според вас е ПРИЕМЛИВО да се кърмят децата?

  • 41 866
  • 873
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 679
До към година и поливина.

# 16
  • Мнения: 7 914
2-2,5 години

 за публичното кърмене- докогато майката се чувства удобно...ако ще детето да е на 10 години на мен не ми пречи да видя подобна картинка Peace

# 17
  • Мнения: 10 758
Година, година и малко.
Нямам против да кърмя навън.Което означава, че нямам против да гледам други как кърмят навън.

# 18
  • Мнения: 11 005
Колкото повече, толкова по-добре Peace За кърменето навън - докогато майката пожелае.

# 19
  • Мнения: 1 420
Според мен не може да се каже, че детето трябва да се кърми до някаква възраст и след това хайде отбива се. Всяка майка сама решава до каква възраст да кърми детенцето си. Много либерално съм настроена към това, ще се радвам да видя мама, която кърми детето си дори и на 3 годинки. Всичко е много индивидуално и не мога да се съглася с хората, които заклеймяват и критикуват такива дългокърмещи майки  newsm78
 За публичното кърмене - правя го откакто Карина стана на месец и нещо. Това е най - естественото нещо и е крайно време хората да го осъзнаят. Според мен, гледката на майка с бебе на гърдите е една от най-милите.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята вътрешна граница за момента е 4-4,5 години - вероятно няма да я надминем, но не се заричам Mr. Green
За кърменето навън - започна да ми става некомфортно някъде след като дребната навърши 2г, макар че не ме притеснява да гледам кърмещи майки с деца на каквато и да е възраст.

# 21
  • Мнения: 503
Колкото може повече, за това гласувам с максимума. Всъщност над три ми е трудно да си го представя, но защо не.

# 22
  • Мнения: 1 616
Приемам за нормално, допустимо и т.н. кърменето до 3-4 годишна възраст. Така или иначе малкото дете има нужда от мляко, защо тогава да не получава майчино мляко, а да го блъскам с кисело (както правя в момента). Тази тема ми е болна - още ми е мъчно, че кърмих детето си едва 7 месеца, че не бях достатъчно уверена в себе си и в прочетеното, а под давлението на лекари и бабишкери тръгнах да давам вода и адаптирано мляко... Вината си е изцяло моя, но за следващия път ще зная... Sad

# 23
  • Мнения: 4 371
Година, година и малко.
Нямам против да кърмя навън.Което означава, че нямам против да гледам други как кърмят навън.
Peace

# 24
До 2.5 е приемливо да се кърми едно дете. 

# 25
  • Мнения: 689
Максимум до година и половина.

# 26
  • Мнения: 2 381
Възможно най-дълго.Гласувах с последна опция...и ще ми е драго да видя навън едно голямо сучещо кърмаче Grinning

# 27
  • Мнения: 375
До годинка е добре,след това вече предполагам зъбките ще разраняват гърдите.Аз лично кърмих 9 месеца

# 28
  • Мнения: 1 216
"До когато може да махне сутиена на майка си с една ръка."

Аз спрях да кърмя сина си по технически причини - имаше 4 зъба и хапеше!

# 29
  • Мнения: 5 391
Година, година и малко.

Общи условия

Активация на акаунт