Проблеми с детето и баща му

  • 14 158
  • 205
  •   1
Отговори
# 135
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Тържеството мина много добре. Учебниците обаче - не дошли, останаха разочаровани дечицата. Снимах с камерата, а онзи- с фотоапарата. после си тръгна с него. Сега да видим- ще видя ли апарат или ще си останем без снимки от първия учебен ден. През цялото време стоя зад мен на прилично разстояние, не ме доближава. И на двора и в класната стая също.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 17:17 от Джемма

# 136
  • София
  • Мнения: 1 951
Радвам се ,че всичко е минало добре!
А ти как си?

# 137
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Добре съм.Откакто се е изнесъ, от дома, т.е откакто не го пускам у нас съм много добре. даже гледам положително на нещата. Ама не знам какво ще ми се сервира по-нататък. Доколкото разбрах от отдела за закрила на децата са говорили и с големия, и с малкия. Какво ли са ги питали, какво ли са казали- били са с баща си. И с него са говорили.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 951
Не се притеснявай!Ако служителките са с опит не могат да не преценят кой е прав и кой крив.Гледай оптимистично на нещата.Още малко!

# 139
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Момичето е съвсем младо. Притеснено ми е какво е казал големият, я пък и малкият под въздействието на баща си. Дано насаме да са говорили, защото ако е пред него- те ще се страхуват да му противоречат и ще кажат каквото той иска .

# 140
  • Мнения: 208
Тая вечер научих за преживелиците на Джемма и ми настръхна косата.

Присъединявам се към групата за подкрепа.

Моля се всичко да се разреши в най-добрата за нея светлина и то възможно най-скоро!

БРАВО - ДЖЕМА! БРАВО -ПЕЛА!
Момичета - хубаво е, че ви има, както и форумите!
Заедно сме голяма сила, нали?

# 141
  • Мнения: 1 187
Джема как е мъничкия първокласник? Харесва ли му на училище?
При теб ли е?  Hug

# 142
  • Мнения: 154
влязох и прочетох на диагонал, ама и това ми стига. направо ужас. ей в такива моменти си мисля, че не съм ощетила сина си, като не живея с баща му и даже не съм му казала, че има дете.иначе - стискам палци да се справиш. да знаеш, че рано или късно има възмездие. чакането му е майката. на една позната съпругът преди повече от десет години отмъкнал големия син при развода и децата раснаха разделени - в търново и бургас. но големия стана пълнолетен и реши да учи в търново и съвсем откровено казваше, че ходи при баща си само за да му измъква пари. не изпитваше особено уважение към него. малкия също. така че - всеки със съдбата си. а като кажеха "мамо"...и да бяхте идеалното семейство, можеше да имате проблеми с децата, вярвай в децата, все някога ще порастнат и ще поумнея.и не се притеснявай за големия. направила си всичко, като стане пълнолетен само той ще носи отговорност за съдбата си. нещо такова казваха римляните - всеки е ковач на съдбата си.споко. ще се пребориш с всичко. била съм адвокат и определено не обичах бракоразводните дела...все се опитвах да ги накарам да се споразумеят. но съм имала и особено неприятни случки...мога с гордост да заявя, че в най-кофти случая успях да се преборя и децата заминаха с майка си в испания, дори въпреки безумието на доклада от закрила на детето... добре че има разумни съдии все пак.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 951
Вчера си писахме с Джема.Детенцето беше при нея.Но не смее милата да се отпусне.Много изстрада.

# 144
  • Мнения: 1 425
... не живея с баща му и даже не съм му казала, че има дете...
Ако някой още не е наясно защо припознаването на дете от страна на бащата е безсрочно.

# 145
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте. Не смея да се зарадвам, защото не знам какво мне чака. Какво щ е това затишите и каква буря ме чака. детето е при мен и сме много добре. Толкова му харесва на училище. Ходя го взимам следобяд. Не се и сеща за баща си. Но утре няма да учат и аз няма да съм на работа, имаме празник на града и сигурно ще се яви "супер татко" да си вземе детенцето за уикенда. Като се върне си представям как наново започват проблемите, след обработката при любимите ми свекър и свекърва. #2gunfire 

# 146
  • Мнения: 585
Въоръжи се с търпение децата ти ще оценят кой истински ги обича обаче им трябва време . При развода на свекърва ми преди 18години съпруга и макар че той е поискал развод заради връзка с друга жена за около две години успява да настройва децата и не малки големият и син тогава е бил на 12 години , а малкият на 8г  срещу майка им , макар че те живеят с нея и тя изцяло се грижи за тях  а от татко има само обещания . Страшен тормоз , но се въоражи с търпение и сила и много непукизъм ,за да не загубиш равновесие  с  времето нещата се подреждат , при свекърва ми са били нужни 5 години за да се успокоят нещата и децата да разберат истинската ситуация и това кой  действително държи на тях и кой ги използва , но сега 18 години по късно и двамата са неотлъчно до майка си и много я уважават за тов акоето е направила за тях , отношенията с баща им са точно потвърждение на максимата каквото си посял това ще пожънеш , чуват се с него по телефона и се виждат по скоро от добро възпитание и от куртоазия , и заради това че все някога им е бил добър баща и че все пак друг баща нямат но определено огорчението , а оттам и отношението към този човек е точно каквото сам си е заслужил с лъжите и манипулациите си . Така че Видов ден има , просто потърси сили в себе си да го дочакаш , колкото по-спокойна си в тази сутиация толкова по-лесно ще можеш да не губиш контрол и да запазиш уважението и обичта на децата си . Просто им  трябва време за да разберат как са манипулирани , не се поддавай и ти  . Между другото психолога ти Бончева наистина е много добра , и аз съм ползвала услугите и , мисля че ще ти бъде  от полза със съветите си . Кураж и късмет ! Всяко нещо на този свят се връща и направеното добро и причиненото зло , въпрос на време е да жънеш това което сам си посял имай търпение и кураж !

# 147
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Моля да не спамите в моята тема, намерете си друго място за забавления. Whistling

# 148
  • Мнения: 2 863
Моля да не спамите в моята тема, намерете си друго място за забавления. Whistling

  newsm78

# 149
  • Мнения: 2 274
Имаше няколко постигна извън темата, които изтрих. Оставих само този на авторката, като напомняне.

Общи условия

Активация на акаунт