Проблеми с детето и баща му

  • 14 109
  • 205
  •   1
Отговори
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Много спешно ми трябват координати на детски психиатър във Варна. От три дни детето ходи с баща си по цял ден, вечер си идват в 11 часа. На работа съм, а той не го дава на майка ми. Виждам , че се отдалечава от мен , както направи с големия син. Вчера мму се обаждам от работата, а детето ме пита- "Ти беше ли днес с любовника си" ? 
Тази сутрин , за почивните дни няма да дам детето. Обаче то направо изпадна в нервна криза- онзи го вика, нещо му говори, настройва го да не идва при мен. То се разтръшка, разрева се, креши- не те искам, махай се. Принудих се да заключа вратата и да не го пусна с баща му. Сега плаче тук, вика. Не мога да разбера какво правят той и майка му с децата ми. НЯМАМ ПОВЕЧЕ НЕРВИ, позвярвайте ми повече от кошмар е. Такова нещо не се беше случвало до сега. Преди време бях го водила във Варна в отдела за закрила на детето, говорихме с психиатър. В понеделник ще подам жалба в отдела. Но искам и да го заведа на специалист за самостоятелно мнение и работа с детето. Не мога да си обясня причината за такова отношение към мен . Мам...му, не заслужавам такова отношение !

Майка ми и баща ми са на предела на нервите си. Ядосват се от това отношение, викат му, става още по-лошо. Казвам им да не му крещят, ама то блъска, удря ги не иска да ги видя. Недържам вече изобщо.

Детето изръси, че дядо му бил крадец, баща му казал,ч е той е откраднал парите му, представете си. А нийе живеем в къщата на баща ми, купил ни е толкова много работи и с пари ни помага.
Големият не идва почти, сега разбрах, че си подготвял една стая при свекърва ми- там щял да живее зимата, на 17 г е. Но докато минат делата може и  на 18 да стане.
Е това ако не е психически тормоз, кажете ми какво е. Не мога да направя нищо, безлисна съм. Ще загубя децата си...

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 17:51 от Джемма

# 1
  • София
  • Мнения: 17 340
Не съм от Варна и не знам специалисти, но искам да ти пратя малко виртуална подкрепа  Hug
Не се предавай, ще се справиш! Съжалявам, че не мога да ти помогна по друг начин  Hug

# 2
  • Мнения: 2 327
Попитай във форума Деца с увреждания. Там има няколко мами от Варна, които са ползвали и могат да те насочат по-добре. И са доста отзивчиви Simple Smile

# 3
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря.

# 4
  • Мнения: 1 732
Джемма, не може така да се продължава.
Какво става с развода ти?
Докато не се установи някакъв режим на свиждане, ти не можеш да отказваш срещи с бащата.
А и да отказваш, каква полза? Sick
Детето явно доста добре го обработват и са се впрегнали не само мъжа ти, но и свекър, свекърва, евентуално брат...
Много ти е трудно. Ужасна ситуация.
Направо ми се дорева. Sad
Прегръщам те поне виртуално!  bouquet

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря за подкрепата, наистина имам голяма нужда от нея точно сега.
Аз не отказвам да се виждат с баща си- той прави всичко възможно детето да не е с мен. Три денонощия беше с него. Сега аз имам почивни дни и той направи всичко възможно да го вземе. Аз четвърти ден виждам детето си за по няколко минути.Както аз нямам право, така и той да го спира да е с мен, няма режим на свиждане. Защо ли обаче за него никога нищо не важи и всичко постига и нищо не м у се случва,остава безнаказано (лирично отклонение, предвид емоционалното ми състояние, но е истина, късметлия е голям). Не мога да седя безучастно. Какво е това, аз съм майка на това дете, не може да го оставя при мен, само когато той има работа или трябва да излиза и детето му пречи. На практика това се получава. Сега големият син го взе, по-точно буквално го открадна. Влезе да си вземе нещо от втория етаж и докато аз бях на първия в кухнята, той тихичко е взел малкия и са излезли . Не ми вдига телефона . На малкия телефона е изключен пък.
Това е човек, който на нито едно тържество на детето не  е отишъл, едни гащи не  е сменил. Сега навсякъде взема децата, отдалечава ги от мен, трупа активи за себе си и негативи за мене за делата. Децата са му единствения шанс да остане в семейното жилище и това му е цел № 1. Не мога да седя ей така, давайте съвети,ще се побъркам.
Сабина първото дело е чак в средата на октомври.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 17:54 от Джемма

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Съжалявам,за тормоза ,който е надвиснал над главата ти,С теб съм,Не познавам психиатър във Варна,

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Попитай във форума Деца с увреждания. Там има няколко мами от Варна, които са ползвали и могат да те насочат по-добре. И са доста отзивчиви Simple Smile
подкрепям и пиши на nnnina ще й потърся координатите - може да познава някой от варна лично
боже много е страшно
не можеш да спреш работа за малко нали? предполагам отговора де...
направо съм потресена какво може да направи хорската глупост със собствените й деца само за да го върне тъпкано...
иде ми и на мен да ревна от отчаяние - представяш ли си що за човек е мъжа ти и какви деца ще възпита, щом със жена си постъпва така и причинява това на децата си...ми ако утре някой др зависи от него????
страх ме хпваща в какъв свят живеем

# 8
  • Мнения: 393
НЕ си давай детето-ще реве,реве,ама измисли нещо и изчезнете двамата...Ще му премине,смени ключалките и ако има нужда-обади се в полицията и на адвоката-той ще подготви жалбите..
 Прегръдки и здрави нерви!!! Hug

# 9
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Това и направих, рева, рева- успокои се. Обаче батко му го измъкна тайно и го заведе при баща му. Сега идва полиция и той го накара да каже на полицаите,ч е съм го заключвала. Той не ми го дава. Аз успявам за малко да го задържа, после той го взема и не го дава.
Боже, когато бях бремення и му казах, думите му бяха- "Мам...а му да е..а за какво ми е това дете. Можете ли да си представите ??? Едва ли.

непрекъснато има скандали, полиция, нерви, сълзи. Но ако спра това означава да се откажа от детето си. Не мога, просто не мога. Големия вече го прежалих.

# 10
  • Мнения: 2 863
Искренно ти съчувствам Hug
Дано някой адвокат се включи със съвет, но истината е, че  срещу злобата   трдуно се намира противодействие.
Скоро имаше таква тема, спомням си, че ти се включи в нея... От личен опит знам, че отложените решения винаги ни излизат през носа. Вероятно в годините си правила компромиси, опитвала си се да спасяваш брак и отношения,  докато едното ти дете е станало голямо, а в днешно време колко  е лесно да подмамиш едно момче със свобода и пари.... Страхувам се, че в момента няма как да я спечелиш тая битка.... не виждам как ще успееш да противодействаш, той вече е настроил децата против теб......остава само да се надяваш, че като пораснат ще разберат и оценят кой  ги е обичал березервно....В момента като спираш малкият, той се озлобява още повече към теб... дано намериш читав психиатър и дано имаш добър адвокат Hug
Сега ти чета последният пост... не си прежалвай децата, но може би трябва да ги оставиш, да отидат при баща си, той ги иска, за да ти връща, за да те наказва, но ако спреш да участваш в тая война , дето той я е заформил, може да го лишиш от мотив да го прави... направо не знам  и аз какво да кажа Praynig

# 11
  • Мнения: 4 176
Мила не ти знам историята, но ще кажа, че ти си ми кулинарния идол. Знам те от този подфорум. Лошите неща се случват на свстните жени.

# 12
  • Мнения: 2 655
д-р Иванка Бончева
61.62.75
0887.72.25.81
Извини ме за забавянето, нямах Нет!
Прави експертизите в съда. Много е добра.

# 13
  • Мнения: 451
Джемма,видях какво е станало.Просото изтръпнах.То какво да се каже в тази ситуация.И все пак,НЕ ПРЕЖАЛВАЙ ДЕТЕТО ! Сега си просто емоционално и физически смазана.Както и други казаха,звънни в Анимус,свържи се с адвокат и детски психолог. Изритай изрода от живота си,колкото може по-бързо.Големия си син може и да не върнеш,в смисъл,че той вече поема по своя път. Но не оставяй малкия,мозъчето му е промито,то не мисли така,сигурна съм! Представи си какъв ще израстне той,живеейки с баща си и имайки него за пример. Като извадиш съдебно-мед.експертиза,както и заключението на психолога,всичко в съда ще излзе наяве,няма да  го дадат на баща му !
Много,много смелост ти пожелавам и кураж!
Като гледам кулинарията и подредбата ти ,съм сигурна,че си страхотна майка !!!
САМО НЕ СЕ ПРЕДАВАЙ ! ! !

# 14
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря  на всички  bouquet. Ето как изглежда подредбата сега,парола 123456:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=117820

# 15
  • Мнения: 1 732
Джемма, твоят човек е пълен нещастник, пълен!  Sick
И това го е направил, защото много те обича  Shocked
Представям си, ако те мразеше...
Боже, защо има такива хора? Дребнави, егоисти... Sick
А детето ако беше на 1-2 години, дали щеше да иска да го вземе? Големият баща.
Ама нали е отгледано...та лесна работа... #Cussing out

Само не разбрах за какво му е да сваля по една щора от прозорец - напук май, а? Thinking

# 16
  • Мнения: 303
Най-добрите психиатри във Варна работят в ''Психиатри4на клиника'' във Варна.
Иди там и питай на регистратурата,те ще ти препоръ4ат.

# 17
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Точно така- пълен нещастник. И понеже не знае с какво да ме ядоса друго, освен детето- ми е оставил по една щора да не ми пече слънцето. Laughing
За сведение- нещата са взети, защото обзавежда стая за големия син при свекърва ми. Това е обяснението. Ще взима и бойлера и пералнята. Има надежда обаче да се изнесе окончателно, тъй като  е взел кафемашината- без нея не може той. Аз му я подарих и не си я искам, да я взема. Обаче взел си е и всички дрехи. Голям кеф. имам надежда, че се изнася помалко. Независимо какво ще взема, поне ще се отърва. Яд ме е, обаче, защото са купувани нещата със заем, който ще изплащам още 3 години. Почти без средства съм, а той си има всичко, има пари и взима и общите неща, които евентуално трябва да ползва и малкото му дете, не само голямото. Ега ти простотията.
ДЕа, звънях на кумците да им покажа, да дойдат да видят как ме обича, ама не вдигат телефона. Аз като им аказвах,ч е обича материалното покрай мен- т. е имота ми, те не вярват. Добре поне, че къща си имам, макар и полупразна скоро. Laughing
Да бе, преди като беше малко- не го взимаше. Пак имахме период на раздяла, не се натискаше. А сега е супер баща. И ще ми казва,ч е и двете деца не ме исксали. Като му свършат парите на старини ще го питам, както ги глези сега с подаръци покрай развода- дали него ще го искат. Simple Smile
Да се надяваме, че и на мойта улица ще изгрее слънце и той няма да тържествува на края. Много големи благодарности на Пела, така спокойна се чувствам след разговор с нея.  bouquet

# 18
  • Мнения: X
Джемма , ти адвокат имаш ли?
Ако не още,гледам и че си от Варненско,защо не се консултираш с Пела?Тя е бракоразводен адвокат от Варна,доколкото съм запозната.  Помогнала на много от този форум.Консултирай се с нея(ако не си го направила вече,де).Отиди и в кантората и,най-добре лично да се запознаете.
А за полицията,нямам думи ooooh!Аз и в други теми съм писала,че на тях не може да се разчита.
Много лесно е да кажеш:"изгони го,смени ключалката,извикай полиция!Ако има разправии,съседите ще станат свидетели!" ДА бе Да!Който не си е имал работа с агресивен тип,той не знае за какво става въпрос.Хем нищо няма да му се случи,хем ще го озлобиш още повече.И най-вече,ще му вдигнеш самочувствието,че е недосегаем. Tired
Така че,моят съвет е да си намериш свестен адвокат,на който можеш да разчиташ по всяко едно време.Да звъннеш по всяко едно време,когато имаш проблем.Той ще ти даде най-адекватен съвет.Даже мисля,че може да пуснете жалба срещу полицаите,за неадекватната им реакция.Но това само адвокат може и знае, как да го направи.
Ние тук можем само да ти съчувстваме.Нищо повече!
Пожелавам ти успех в предстоящите ти битки  bouquet

# 19
  • Мнения: X
Сори,писали сме по едно и също време Embarassed
Виждам,че си се свързала с Пела.Радвам се за което!Една приятелка от този форум,и тя след разговор по телефона с Пела се чувстваше по-спокойна.Хем не беше от Варна,но и звънеше по телефона и и даваше съвети.Много е отзивчива,дори без да си и клиент Hug

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Много точно си го написала. само, който не  еимал работа, не знае какви са гадове агресивните. И наистина- нищо не му се случва и се кефи. Понеже всички ми препоръчват Пела, да уточня- тя ми е адвокат. Вдъхва ми спокойствие и увереност. Но въпреки това на моменти се чувствам адски кофти и затова имам нужада да споделям с вас и да общуваме. Много ми олеква така.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 493
Добре си направила, че си избрала Пела да те представлява - УСПЕХ с борбата с вредителя.
Продължавай да пишеш как си и как се развиват нещата, щом така ти е по-спокойно - не спирай да го правиш   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 176
Смени ключалките. Страх те е нали? . И щом те заплашва подай жалба в полицията. Не може да живееш на този тормоз.

# 23
  • Мнения: 289
Джемма, много ми е мъчно за всичко, което се случва с теб и децата ти. Съвет не мога да дам, но искам да споделя как реагира моя приятелка, когато техните се разведоха. Да е била 12 годишна, баща и работеше зад граница, а майка и сама гледа двете деца години наред. В един момент той си идва и се развеждат/майка и имаше май някаква авантюра,както и да е.../ Бащата пак заминава зад граница, а приятелката, обидена на майка си замина в другия край на България да живее при техни близки/не бяха роднини/ една година я нямаше... дали беше настройвана от бащата или не за това заминаване не знам, но следващата година се върна на училище и си живееше с майка си. Дано и твоите деца минат през този период и отсеят нещата, да осъзнаят какво точно им се случва и че майчините грижи и  обич не са заменими  с никои други!   bouquet Кураж от мен, виждам, че си силна.  Hug

# 24
  • Мнения: 2 863
Джема не съм много в течение на историята ти, но си мисля   да зарежеш материалните загуби, не си струва нервите... ще си подредиш къщата пак, само да се изнесе мъжът ти.....Много кураж ти пожелавам Hug

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не ме яд за материалните, яд ме е че той си постига каквото си иска с лекота и ми се присмива. Матераилните ще ги плащам още 3 години, а той ще си ги изнесе и ще се кефи,ч е съм без пари. И децата ще вземе. ето вече минава 8 няма ги, няма и да дойдат. детето не отговаря на телефона. Няма да го даде. А вчера на полицаите каза,ч е днес ще е с мен детето...
Ще го подредя, но за кого и за какво? Cry

# 26
  • Мнения: 2 863
Виж, децата няма да са завинаги с него, от майка си човек така лесно не се отказва... не се отчайвай, но без да знам подробности ми се струва, че в момента ако го оставиш да вземе каквото иска ще е по-добре.. може точно съпротивата ти да му вдига адреналина...извратена работа... не ги  разпъвай децата, нека идат там, баща им е, щом ги иска да поседят при него... като почне да му писва, да ги навика един два пъти, може сами  да се върнат.. и без друго насила сега не можеш да ги вземеш....Въоръжи се търпение и да не рухваш,  трябва да мине развода, после може би ще е по-лесно...

# 27
  • Мнения: 6 315
Джемма, не зная какво да те посъветвам, но само едно мога да кажа - пълен кретен е този човек! Сменяй ключалките - каквото взел - взел. И аз така като теб оставих моят да си изнася и си теглих два заема в последствие за да си оправя дома. Това си е чист тормоз!

# 28
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичета, завърна се току що с цялото си нахалство. И отново не пуска детето при мен. Затваря се в тая спалня с него и се кефи.

# 29
  • Мнения: 4 176
Момичета, завърна се току що с цялото си нахалство. И отново не пуска детето при мен. Затваря се в тая спалня с него и се кефи.
Викни полиция! Ей така да имаш доказателство, че ти създава главоболия и настройва детето.

# 30
  • Мнения: X
Мамица,личи си ,че не четеш другите теми в "Родители отглеждащи сами децата си"
Ето ти една друга тема,за да разбереш,защо не вика полиция
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=217887.100
А ето и друга ,където Джема е  споделила пак нещо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=206849.180
Май и в още някои прочетох ,че е сменяла бравата,но той е разбил вратата. барабар с касата ooooh!
Тя,защото е объркана жената,та е писала в почти всяка тема, по малко.
Дано ти помогнах да наредиш пъзела на Джемината история  bouquet

# 31
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Джема сега видях снимките,този е луд не ти. ooooh!Не бих могла да ти дам подкрепа по-друг начин освен морална,душевна и обичта си като приятел.А как бих искала да направя много повече за теб. Hug

# 32
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
ДА, бая оплесках темите и само моя ник се вижда напоследък. Вече ще пиша само в моята тема. Извинете ме, наистина не съм на себе си.  bouquet

# 33
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Джема,не се притеснявай пиши където пойскаш.Ние те четем навсякъде.В момента не се затваряй сама в болката си,пиши имаш ни нас ,макар и някои да сме доста далеч от теб ,сме с теб.И се притесняваме.Пиши ни така поне знаем ,че си добре(колкото се може)

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Джема какво те съветва Пела - да продължаваш да викаш полицията или че това е безсмислено в момента с тяхното настроение?
ако счита че това ще се отчете после в съда - викай ги всяка вечер ако трябва
и съвет - ако можеш и имаш сили не го закачай за детето - ще му бръкнеш в ....да не казвам къде, ако се правиш че ти е кеф без децата...или поне че не напъваш да ги взимаш
даже както ти е казала Джали може да ги натири обратно

# 35
  • Мнения: 4 176
Прочетох. мерси!
Не може да няма начин да не се срещат. Не може да няма начин да му забрани да се доближава до нея. Просто не го вярвам. Все пак този дом е на баща и.

Иначе за децата не го тормози. Кажи му, че му ги даваш да ги гледа той. Бързо ще му писнат.

# 36
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Джемма - изпращам моята подкрепа към теб.

# 37
  • Мнения: 215
Пиши колкото можеш жалби до районния, не че ще ти помогне с нещо, но могат да ти послужат в съда. Все пак Пела да каже... Съчувствам ти и ти пожелавам в най-скоро време тоя помияр да си получи заслуженото  #2gunfire

# 38
  • София
  • Мнения: 1 951
Много ми е мъчно за теб.Не съм спряла да те мисля!И аз бих сменила ключалките.Какво право има  да изнася от твоето жилище.Споделих с теб много неща.
Децата ще се приберат при теб!Буди сигурна в това!Може да е след седмица ,две ,но ще се приберат при майка си!С теб съм, Светла!

# 39
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За полицията вече писах- полицаите казаха, че при следващо обаждане, тъй като ще бъде трето- ще ни съставят актове и на двамата и ще ни наложат глоби, защото не можем да се разберем сми, а ги намесваме. На майка ми са казали, че и да ги викаме, вече нямало да дойдат. Пела каза, че ще се жалваме и от тях до Военна прокуратура. Аз от опит обаче занм, че това не действа- гарван гарвану око не вади.
Не съм спала вече 2 вечери, цялата треперя от нерви, мноооого ми е мъчно за малкия. Не мога да го гушна, чуваме се по телефона с него, но ми липсва физическият контакт. Имам постоянно чувство на тревожност . когато не е с мен.
Те още спят. Сега ще идва една колежка на кафе. КАто станат дано поне да се засрами от нея и да остави детето с мен.
А проблемът е, че не искам да го оставям, защото му говорят много, много и ужасно ги настройват срещу мен, до толкова, че въобще да не ме търси и да не иска при мен. И това го постигат, колкото повече го отдалечават от мен. А и имаме 1 седмица да сложим ваксина, да научим стихотворението и да ходим в първи клас. Дълбоко се съмнявам, че оня ще го заведе на първия учебен ден, ако му го оставя. Той дори не зане къде точно е записано детето, при коя госпожа и кой клас е - "а" или "б". Не зане какво ще изучава детето му като ЗИП и СИП,не се поинтересувал от нищо. Не зане каква е организацията за първия учебен ден, не му е купил нищо за целта. Всичко купих аз.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 951
Светла,мисля,че е добре ,като идва да взима неща,да не бъдеш сама.Извикай някоя приятелка,комшиийка.С ТЕБ СЪМ МИЛИЧКА!

# 41
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
О, той сигурно в понеделник ще изнася остатъка, защото няма да има никой в къщи, знае кога съм на работа, майка ще се явява на ТЕЛК в понеделник, това се зане отдавна.Татко ще я води. Ей тогава на спокойствие ще се разпорежда безнаказано. Лошото е, в исковата молба Пела е посочила ,ч еискаме анкета и оглед на жилището от социалните, за да докажем,ч е има условия за отглеждане на децата  при мен.
А той ще се постарае да няма условия, когато те дойдат. Отгоре на всичко имам ужасно неразбрана шефка- няма да ме пусне в понеделник сутринта от работа, а трябва да занеса жалба до прокурора и да заведа делото по закона за домашното насилие с входящ номер на всяка цена. За неплатен- иска да я предупреждаваме 7 дни по-рано.

# 42
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Току що си уговорих среща с д-р Бончева за понеделник.Олекна ми, поне ще получа професионална помощ за емоционалното си състояние. Praynig

# 43
  • София
  • Мнения: 1 951
А нямали някакъв начин ,да се спре неговото изнасяне?Много добра новина,ч е си си уредила среща с професионалист.Поне ще ти даде консултация!

# 44
  • Мнения: X
За полицията вече писах- полицаите казаха, че при следващо обаждане, тъй като ще бъде трето- ще ни съставят актове и на двамата и ще ни наложат глоби, защото не можем да се разберем сми, а ги намесваме. На майка ми са казали, че и да ги викаме, вече нямало да дойдат. Пела каза, че ще се жалваме и от тях до Военна прокуратура. Аз от опит обаче занм, че това не действа- гарван гарвану око не вади.


Аз също от опит ще ти кажа:действа .Имала съм оплакване срещу полиция,прокуратурата им наложи наказания.Случаят  беше друг,но няма значение.Аз затова вчера те посъветвах,че може да подадете жалба срещу полицията,защото поне другия път като дойдат,няма да гледат от ред да мине,а ще вземат по-присърце работата.
Така че,не се отчайвай напълно Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 1 951
За полицията вече писах- полицаите казаха, че при следващо обаждане, тъй като ще бъде трето- ще ни съставят актове и на двамата и ще ни наложат глоби, защото не можем да се разберем сми, а ги намесваме. На майка ми са казали, че и да ги викаме, вече нямало да дойдат. Пела каза, че ще се жалваме и от тях до Военна прокуратура. Аз от опит обаче занм, че това не действа- гарван гарвану око не вади.


Аз също от опит ще ти кажа:действа .Имала съм оплакване срещу полиция,прокуратурата им наложи наказания.Случаят  беше друг,но няма значение.Аз затова вчера те посъветвах,че може да подадете жалба срещу полицията,защото поне другия път като дойдат,няма да гледат от ред да мине,а ще вземат по-присърце работата.
Така че,не се отчайвай напълно Hug
Опитай,момичетата имат повече опит!Не бива нещата да се оставят само в ръцете на полицаите.Подавай навсякъде оплаквания.Децата ще се приберат сами  при майка си.МАЙКАТА е една!

# 46
  • Мнения: 4 176
Няма да разрешаваш да се изнася бе. Вие сте в процес на равод. Докато се раведете ти,ще останеш на голи стени. Подай каквото се иска там. Смени ключалката и предупреди полицията( нищо, че е избил една врата).И от полицията подай жалба ако трябва. Не знам какъв е реда, но той няма право да изнася от къщата нищо. Той трябва да докаже, че са негови. Все пак това в съд се решава. До тогава нещата остават в къщи. Подай жалба за кражба. Трябвало е да викнеш лоция още тогава когато ги е изнесъл и да подадеш жалба за кражба. Той, ще ти се хили ихидно и ти на него. Поне, ще го моташ по полицейски участъци. В работата му ( ако работи де) също иди и говори с шефа му. Злепоставяй го всячески.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз се дразня,от това ,че ти изнася нещата,които ТОЧНО ТИ ще изплащаш.Нищо ,че ще ги използват твоите деца.След време,а то не е дълго,децата ти ще имат нужда от тези неща в ТВОЯТА къща.нЕ ДОПУСКАЙ,да изнася повечеАКО ИМА НУЖДА И 15 ПЪТИ НА ДЕН щЕ ИДВА ПОЛИЦИЯ.
А и да ти оставя малкото дете за по няколко минути ,е недопустимо.Ти си майката,имаш работа ,дом.

# 48
  • Мнения: 4 176
Ще сложа охрана пред вратата. Точка. Който плаща, той поръчва музиката. Плюс това нека те осъди, че не му даваш да краде от къщата ти. Като те осъди, че това с анегови неща, тогава ще ги вземе със съдия изпълнител. До тогава ти имаш претенции, че са твои. Те са на "ДОМАЪТ ти" все още.
А и по всичко прочетено си съставям мнение, че този мъж е комплексар и страхливец ( щом те удря). След, като с полиция не мога да ми опазят къщата, ще сложа охрана. да дойдат ония дебеловратите и да му счупят крачетата. Пък нека викне полиция той тогава, че не може да влезе да изнася. Нека полицията му разреши хаххах. Никога няма да стане.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 12:29 от Mamica

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
Да ,вземи охрана,ако можеш да си я позволиш.Пък и само за няколко дни.Трябва да се изгони тоя тип,но с празни ръце.И двамата имате равни права върху малкото дете.По равно време и всичко останало.Големият може да решава сам,но за малкия стоят по друг начин законите.

# 50
  • Мнения: 4 176
Да не говорим, че той нарушава твоите и на детето конституционни права.
1. твоите: всеки има право на почивка и спокойствое в дома си ( бие те, краде те, настрийва детето)
2. на детето: всеки квалифициран психолог може да ти даде заключение, което ще ползваш в съд, че за едно детет е най-добре да има майка и баща, а не да го манипулира и настройва ( думи, като ти с любовника ли си не са измислени от него). Дори и да си най-лошата съпруга, това не означава, че си лоша майка. Това го определят специалисти, а не той.
3. баща ти- тормози го. Посяга му.

Момиче, търси си правата, докато е още топло желязото. Подай жалба за кражба от дома ти. Кажи къде са вещите и, че ги е взел уж временно, но сега отказва да ги върне. Кажи, че е станало в твое отсъствие. Че си пробвала да смениш ключалката, но той разбил дома, защото имал права. Ти също имаш. Все пак много е важен момента, че той е НАПУСНАЛ СЕМЕЙНОТО ЖИЛИЩЕ. Напуска го с голи ръце и ще вземе каквото прецени съдът.
Сега действай да си върнеш вещите. Нали говорим за дразнене? Ми дразни го. Нека видим как, ще се почувства да влачи бюра и компютри обратно.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам приятелка,чийто бивш съпруг беше напуснал семейното жилище и си отиде с празни ръце.Дори семейното жилище го оставиха на майката с двете деца.Светла,с теб сме,миличка!Няма право да ти изнася неща от дома.

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ще сложа охрана пред вратата. Точка. Който плаща, той поръчва музиката. Плюс това нека те осъди, че не му даваш да краде от къщата ти. Като те осъди, че това с анегови неща, тогава ще ги вземе със съдия изпълнител. До тогава ти имаш претенции, че са твои. Те са на "ДОМАЪТ ти" все още.
А и по всичко прочетено си съставям мнение, че този мъж е комплексар и страхливец ( щом те удря). След, като с полиция не мога да ми опазят къщата, ще сложа охрана. да дойдат ония дебеловратите и да му счупят крачетата. Пък нека викне полиция той тогава, че не може да влезе да изнася. Нека полицията му разреши хаххах. Никога няма да стане.

В как пък да не разреши? Точно това е станало вчера- ПОЛИЦАИТЕ УСТНО СА СЕ ДОГОВОРИЛИ С НЕГО- ДА ИЗНЕСЕ БЮРОТО И КОМПЮТЪРА.Не са направили протокол, нищо ! Това според тях са лични вещи. В тяхно присъствие са изнесени. Обаче след тяхното заминаване- останалите вещи.

Не мога да сменя патрона, разберете го. Децата са снего. Той извърта нещата в негова полза. Довечера ще дойде с тях и като е заключено- казва- тя ний изгони с децата на улицата. Е как ви звучи това в съда- добра майка, а ?Като каза, ч епускам само децата- те пък викат, че без него няма да влязат, не искат и заминават с него. Той после пак си твърди, ч ене съм го пуснала, заедно с децата- т.е изгонила съм ги. Все едно гоня и децата. И без това остави големия при майка си и сега ще го изтъква, че аз не го искам, живее при баба си.
Много е объркано и заплетено. НА ръба е , тънка е нишката и трябва да се внимава кое как ще се използва срещу мен после.

Как да предотвратя да изнася- не мога да стоя 24 часа у дома.
Вчера като ходих в районното, дежурният ми се изсмя и ми каза, че не е кражба. не бил той изнасял от дома ми, а съпругът ми. Това са вещи, колкото мои, толкова и негови, имал право да си ги вземе. Нямате си на идея какво става  вмалкия град. Шуробаджанащината е навсякъде. На приятелски начала е всичко. Да не говорим, че при едно идване на полицията, полицаите-негови познати, го тупаха по рамото и му викаха- Илиянски, кво става бе, що така.  Те на работа ли са или на гости са ни дошли, питам аз?

В понеделник отивам да си пускам жалбите, спокойно. Да уточня- не е напуснал дома. Изнася се по малко, нмо в същото време идва да спи тук, за да не му спра окончателно достъпа, води се че не е напуснал семейното жилище. И ползва за това детето, затова го взима със себе си. да има очи да се прибира- ето идвам си с детето у дома. И само да посмея да не го пусна- изгони ни с детето. Познавам и кътните му зъби, предсказуем е и не е за първи път. Тия номера се повтарят периодично от 2002 год насам.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 13:06 от Джемма

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Имам приятелка,чийто бивш съпруг беше напуснал семейното жилище и си отиде с празни ръце.Дори семейното жилище го оставиха на майката с двете деца.Светла,с теб сме,миличка!Няма право да ти изнася неща от дома.

О, той затова идва да спи тук, за да не се води -напуснал доброволно семейното жилище. Нищо,че идва през вечер понякога. След 22 часа.

  bouquet  bouquet  bouquet Страшно много ви благодаря на всички. Такава подкрепа сте ми. Ще се побъркам, ако не пиша тук.  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 951
пиши,колкото си искаш.С теб сме!сТИГА ДА МОЖЕМ ДА ТИ ПОМАГАМЕ ,МАКАР И ОТ РАЗСТОЯНИЕ.
Ако вървят нещата ,както в момента след около месец .ще имам път към теб,и ще ти се обадя.Само да сме здрави. С теб сме!

# 55
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ще се радвам да се видим. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 215
О, той сигурно в понеделник ще изнася остатъка, защото няма да има никой в къщи, знае кога съм на работа, майка ще се явява на ТЕЛК в понеделник, това се зане отдавна.Татко ще я води. Ей тогава на спокойствие ще се разпорежда безнаказано. Лошото е, в исковата молба Пела е посочила ,ч еискаме анкета и оглед на жилището от социалните, за да докажем,ч е има условия за отглеждане на децата  при мен.
А той ще се постарае да няма условия, когато те дойдат. Отгоре на всичко имам ужасно неразбрана шефка- няма да ме пусне в понеделник сутринта от работа, а трябва да занеса жалба до прокурора и да заведа делото по закона за домашното насилие с входящ номер на всяка цена. За неплатен- иска да я предупреждаваме 7 дни по-рано.

Не можеш ли да упълномощиш Пела да отиде вместо теб?  newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,вярно!Предполагам,че точно адвоката ти има такова право.А особенно ,ако се обясни на служителките,че нямаш право на отпуск,особенно през учебната година.

# 58
  • Мнения: 4 176
Само да уточня, че преди време бях в задънена улица с нашата община. Отказваха да ми приемат едни документи, защото зам. кмета бил наредил така. Идваха и ми пишеха актове, че не съм подала документите, а в същото време отказваха да ми ги приемат. нямам ли входящ номер - не съм подавала. нямах доказателство, че ходя всеки ден да им се моля. Ставаше дума за подкуп, който отказах да платя, защото всичко си ми беше изрядно.
Накрая ей така от гениялност  Laughing се сетих и отидох при един нотариус. Платих му да дойде с мен в деловодството на общината. Мълчи си човека- просто е като мой съдружник/придружител. Влизаме ние " идвам за пореден път да пробвам, ще ми приемете ли документите". Ония пак отказаха без обяснения, (а са длъжни да приемат).
Тогава нашия човек " добър ден, аз съм нотариус.....идвам да съставя констативен протокол за случващото се".
Състави го. заведе го в регистъра си и да видите как никога не получих актовете. Даже ходих да си ги искам, за да ги съдя, ама цъ. Отпаднаха.
Така, че ти можеш същото с полицията да направиш. Знам ли.
Начин винаги има.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 951
Много ми е мъчно за теб.Онзи ден просто не можах да повярвам,за случващото ти се.Опитай,но нотариус не знам ,дали ще ти свърши работа.

# 60
  • Мнения: 6 315
Миличка, навсякъде ги има такива полицаи! Когато аз звънях ми казаха, че не можели да знаят кое е негово и кое - мое и изобщо не се помръднаха. Както каза един приятел после "Остана ли нещо и аз да дойда да си взема?!" Просто нямам думи  Cry.

Стискам ти палци, много много! И искрено се надявам всичко да се нареди. Много нерви ще изхабиш, но няма как... Пази се!

# 61
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря за съвета с нотариуса, може да ми послужи някога.  bouquet
Имам напредък, по съвет на Пела се обадих в полицията и след проведения с по-рязък тон разговор, онзи доведе детото на 5-тата минута. Grinning Сега учим стихчета за първия учебен ден. На мама сладурчето, много умно бе, запомни го много бързо.  Laughing
Мойто гардже най-хубаво. Joy

# 62
  • Мнения: 2 274
Джемма, само така! 
С гордо вдигната глава и смело!
Всички те подкрепяме!  Hug

# 63
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Margarita, точно така ще ми вика той имал право да си вземе. Да, ама не- ние нямаме подялба на имуществото. Хем не разбвира,хем ми се присмива- щото ми го каза с подигравателен тон полицаят.

# 64
  • Мнения: 4 176
Обнезателно подай жалба с/у полицията, че онзи е дошъл да изнася и полицията му е разрешила. нямат право!!!!!
Натопи ги яко. Подай жалбата - Пела знае къде. Все пак, когато някой ти изнася лични вещи от дома без да е установено от съд кое е твое и кое негово си е кражба. Наистина- колкото са негови, толкова и твои. Купени са за дома. Той е "ваш" дом. Той е решил да изнася, а ти пък казваш, че ти ги краде! В такъв случай, това се доказва другаде, а не от кварталния хахахахха
Натопи ги, защото утре в съд, ще ти казажт знаеш ли какво " ми вие защо не сте си ползвали правата"? На мен веднъж ми казаха " ваше задължение е да знаете законите и правата си. Никой няма да ви ги защитава, и никой не е виновен, ако се окажете потърпевша. да сте внимавали". Говори с адвоката си.

# 65
  • Мнения: 4 176
Сетих с еоще нещо.
Дали сега, ако ти им се обадиш и решиш да отидеш там където са ти вещите, полицията, ще ти съдейства да си ги вземеш?

Кой решава кое чие е? smile3511

# 66
  • София
  • Мнения: 1 951
Много се радвам,че си прибра детенцето.С теб сме!И винаги с гордо вдигната глава!И жалба срещу полицията,обезателно!

# 67
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ето, това е. Гад мръсна. Пак взе детето. Обади му се по телефона и мина да го вземе, а то хукна веднага. Ей , нямам нерви. Не мога повече.

# 68
  • Мнения: X
Джемма ,споко бе, жена!
Още малко ще ги прави тези номера,после няма да може.Прави се,че не се ядосваш и че не може да те манипулира с децата.Какво те съветва Пела,да направиш в тази ситуация?
Един съвет от мен:заключи си албума в подписа.Махни всяка информация по профила си,с която може някой  да те разпознае.В твой ущърб е!Много народ наднича в темата.Може да си навредиш още повече така. Naughty

# 69
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Evana, благодаря за съвета. Спирам да го търся , да прави каквото иска с децата. На първия учебен ден детето нито ваксина ще има, нито медицинска бележка за профилактичен преглед. Да се спасява както иска !!! И без това всичките ми мечти са разбити, защо да не се разбие и мечтата за първия учебен ден на детето. Както иска, така да го подготвя. #2gunfire Да го видя отворкото колко добър татко е.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 19:37 от Джемма

# 70
  • София
  • Мнения: 1 951
Аз мисля,че като е бил безотговорен до този момент и занапред ще е същия.Съответно няма да издържи с детето,и ще си го получиш,дори може да е по рано от решението на съда.И на мен ми стана много гадно,като видях,че го е взел пак.Точно се появи усмивката и на твоето лице и отново мъка.Жалко!Но има и утрешен ден!Той е по мъдър от днешния!Успех!

# 71
  • София
  • Мнения: 399
Недей-ще каже на детето-"Виждаш ли майка ти как те изостави за първия учебен ден?".Зарежи вещите и спешно се заеми с детето,най-добре ако имаш отпуск го вземи или болнични нещо и бъди постоянно с него.Обясни му,че баща му говори лоши неща за теб,защото...и не му спестявай истината за апартамента,за злобата,ревността...Не мисли,че малките не разбират тези неща.Но му кажи,че много те боли сърчицето,затова че то му вярва,защото всички майки обичат децата си повече от всичко на света.Показвай му постоянно любовта си ,обръщай му внимание,играй с него...Абе направи всичко възможно да възстановиш емоционалната връзка между вас и доверието му към теб.И след всяко посещение там го предразполагай да споделя и да анализирате заедно обзелите го емоции.Може и да го подготвиш как да излезе от бъдещи неприятни коментари на бащата и бабата.Не се опитвай да пазиш реномето им,детето може да помисли ,че одобряваш поведението им.И без това вече са му напълнили главата с глупости,покажи му истината! Peace

# 72
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
ОЛЕЕЕЕЕЕЕ. Shocked Да се побъркаш е малко. Сега го осатви пред дома и запраши с колата, сега чука детето на вратата.
Момичета, аз ли съм луда? Това ли цели- да ме подлуди?
Или чете тук и видя, че с еотказах от борбата ? Crazy

Аа, сетих се, тъй като казах на полицая,ч е води детето в 22 часа, а трябва такова малко дете да си е в 20 в къщи и може би от полицията са го предупредили,ч е до 20 часа трабва да връща детето у дома.

Или пък му пречи, тъй като все пак трябва и д аизлиза човека, не може само да стои у дома. Как ще си намери нова мама, ако си гледа детето у дома само всяка вечер. hahaha Joy Joy

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 20:20 от Джемма

# 73
  • София
  • Мнения: 1 951
Пак ли ти го върна?Този наистина е луд.Поговори с детето.Кажи му ,че майката е една ,и ти си неговата.Научете стихчето.Поиграйте.Много е важно за него.Предполагам,че и психолога,ще го пита дали играете,общувате.

# 74
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
О, стихчето го научихме още преди да го вземе баща му. Наистина е луд и иска мен да подлуди. Надявам се психологът да ни помогне много.

# 75
  • Мнения: 4 176
Ех, тоя е за жена като мен. Каквато съм зла и непукист, щеше да си изяде топките. Щах да наслагам скрити камери в къщи и всичко щях да запиша. Уеб камера, като дойде в нас да КРАДЕ да прави снимки и да праща на мейл. Тоя щеше да съжалява, че ме познава.
После, щах да взема отпуск и с детето на почивка или при роднини. Сот щях да сложа. И хиляди подобни.

# 76
  • Мнения: 215
Ех, тоя е за жена като мен. Каквато съм зла и непукист, щеше да си изяде топките. Щах да наслагам скрити камери в къщи и всичко щях да запиша. Уеб камера, като дойде в нас да КРАДЕ да прави снимки и да праща на мейл. Тоя щеше да съжалява, че ме познава.
После, щах да взема отпуск и с детето на почивка или при роднини. Сот щях да сложа. И хиляди подобни.
[/quote

 Naughty Добра идея, сложи уебкамера и ни го пусни като се върне да го видим що за стока е, а така и свидетели ще имаш  hahaha Това беше в кръга на майтапа. Никак не ти е розово положението, лошото е, че нищо не можеш да направиш и с идиотската ни съдебна система, с мудността и безразличието на полиция и всякакви там служби уж в наша закрила, той може да си разиграва коня както си иска без да може някой да го спре. Кураж!

# 77
  • Мнения: 215
Ех, тоя е за жена като мен. Каквато съм зла и непукист, щеше да си изяде топките. Щах да наслагам скрити камери в къщи и всичко щях да запиша. Уеб камера, като дойде в нас да КРАДЕ да прави снимки и да праща на мейл. Тоя щеше да съжалява, че ме познава.
После, щах да взема отпуск и с детето на почивка или при роднини. Сот щях да сложа. И хиляди подобни.

Добра идея, сложи уебкамера и ни го пусни като се върне да го видим що за стока е, а така и свидетели ще имаш   Това беше в кръга на майтапа. Никак не ти е розово положението, лошото е, че нищо не можеш да направиш и с идиотската ни съдебна система, с мудността и безразличието на полиция и всякакви там служби уж в наша закрила, той може да си разиграва коня както си иска без да може някой да го спре. Кураж!
 Hug

# 78
  • Мнения: 4 176
Стига пък вие с тия! Как да не може? Може и още как! Ако реши, ще го побърка в пълния смисъл на думата. Накрая може и в затвор да го тикне.
Не забравяйте, че време оного си отива!
Само трябва да има самочувстие и хъс. Тя така и така губи. По-добре да стисне зъби и да напада както може. Виж, че се оказало, че може и да спечели. Действие трябва!
Миличка с теб съм и давай смело напред. И само да е посмял да те удари! Гад!

# 79
  • Мнения: 818
Опитай се да да имаш свидетел пред който той да откаже да ти даде
детето,спомени ,че то трябва да се ваксинира и да иде на ще.
И друго нещо ми идва на ум,след като смениш бравата не можеш ли,
да сложите СОТ,те поне да го сплашат.Няма ли някой,мъж(роднина,познат),
който да му се изрепчи на това ......подобие на мъж?
Мисли,трябва да има нещо от което го е страх или слабо място.Настъпвай смело,
не се оставяй.Говори с големия си син,като с голям човек.Покажи му,че го обичаш..
както една майка обича.Не искай от него да си дойде,кажи му,че ти липсва и искаш
да си останете приятели,накарай го да се замисли.
Знам,че е лесно отстрани,но ...опитай
Кураж и сили,дано любовта ти към децата те прави силна.

# 80
  • Мнения: 393
  Когато преди време бившия и майка му настройваха моя син( а то беше голямо будалче на 3-4годинки..)аз го изиграх пред него като в Соломоновата приказка-много те обичам,ти си най-важното в живота ми и искам да си щастлив.Щом там ще ти е по-добре и аз ще се радвам за теб.Не спирах да говоря колко е важен за мен и за чувства,като изтъквах и м/у другото някои от тъмните страни на другата рода.Така му показах подрепа и разбиране,които там липсваха,,а също и никога не виках пред него-момента беше и без друго деликатен,за да крещя-усмихната,леко замислена,плачеща(момченцата не обичат мама да плаче и тогава то се чувства по-голямо,когато те успокоява)
  Ти си познаваш детето най-добре,но не се отказвай-майната му на вещи и предмети- и да ти ги върне,само като ги видиш -ще ти се сгажда...Голям идиот,голямо чудо,бре!!!!!!!Защо от 2002 до сега го търпя?Имаше любов или нужда?И като гледам какви хубави неща можеш да правиш-тц-тц-тц-дивя се какво  му е на говедото и как си позволява!Кога ви е делото?
  Иначе работат с малкия град и полицията-позната история,ама мен само ме заплашваше и ругаеше по телефона.После и за неплащането на издръжката беше същата пародия.Лошото е ,че патката от АЗД е негов човек и не иска да ми съдейства(дори и като колежка).Дано поне от там да не ти пречат!!!
   Ако детето е при теб,покани някое приятелче ,братовчед на гости:заведете се на разходка ,състезание,игра някъде-с повечко деца,а може и други майки-не го оставяй да мисли за него-направи му го по-интересно с теб-дори и с колата да отпрашите някъде(ако имаш)пак става...Това се сетих сега-лек  ден и много прегръдки!!!!С теб съм!!!!!

# 81
  • София
  • Мнения: 1 951
Имаш ли микрофон или добра звукова карта.Sega излизам,ще се прибера скоро и тогава ще пишем!Имам нещо впредвид.Чао и успех!

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 10:08 от marianasot

# 82
  • Мнения: 451
Джемма,прегледах съветите,които са ти дали и съм твърдо ЗА !!!
Изхождайки от позицията ,че "всичко си загубила" (аз лично не мисля така),значи няма какво повече да губиш.Тогава ти остава единствения вариант да нападнеш,да се защитиш с всички позволени и непозволени средства ! Щом насреща си имаш такова чудо #2gunfire,тогава и ти така,ааааааааааа #Cussing out #Cussing out
С каквото можем ще помагаме Hug
Кураж и не се предавай Peace Peace
Това с камерите в къщи е добра идея,да се види в съда детето на какъв псих.тормоз е подложено и как е емоционално объркано,питай адвоката дали ще издържи в съда ,тя ще каже какво може да се направи и в тази насока.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 10:31 от patricia_p

# 83
  • Мнения: 4 176
Имам едно предложение.
Ако на Джема и трябва една финансова инжекция да и помогнем. Знам, че има много по-нуждаещи се, но пък и това не е малък проблем. Все пак в такива ситуации нещата стават с пари.
Вие какво, ще кажете?

# 84
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря за съветите. Уеб камера няма как да сложа, той взе компютъра, аз пиша от майкини, те са на първия етж, а ние на втория.
СОТ- някой зане ли  да ме ориентира с цени ? Направо едва ли ще мога да ис го позволя сега. Имам 2 дела, 2 заема, предстои сплидна сума при психолога да платя. 
Но да викажа- снощи остави детето в 20 часа и замина. Десега нес е е прибрал. Подозирам къде е прекарал нощта и това не е при майка му. Изнесъл си е дрегите, останали са само зимните. Мйисля, че имам всички основания да сменя патрона. Искам днес да го сменя. Той довечера ще дойде пак да спи тук. Баща ми обаче не иска да го сменяме- не иска повече раправии и простотии. Той е кротък човек и изживява всички панаири като голяма трагедия. Как да го убеда, че днес е момента, след като не е спал у дома и е изнесъл доста неща -да не го пусна в къщи. И тъй като той ще се прибере към 22часа. Тъкмо като разбива ще е късен час, полицията няма как да не се отзове на сигнала.

# 85
  • Мнения: 2 274
Помоли съсед или приятел да смени патрона.

# 86
  • Мнения: 4 176
Абе незнам.
Това да не е някой хитър ход от негова страна сега, след като предстоят дела, за да каже, че си го изгонила. Трябва да се докаже, че той си е изнесъл багажа. Следователно се преоблича, къпе и спи другаде. В съд важи всичко написано на хартия.
Внимавай.
Защото вече веднъж си сменяла ключалка, но на своя глава.
Той все още се води твой съпру, живее на този адрес и ти нищо не си направила, за да го документираш по съответен начин, за да имаш доказателство, че се е изнесъл.
Сега това може да е ход! Човека си идва в къщата, бута ключа и не може да влезе. Нормално е да помисли, че ключалката е развалена и да тегли едно рамо и да влезе.
Утре, ще каже " ми тя смени веднъж ключалката. Сега пак. Ми на мен какво ми остава освен да се изнеса. тя ме изгони"
Тук в София ние когато слагахме СОТ ни го монтираха безплатно с/у договор от 2 години. Нещо подобно беше.

Пак дописвам
И ще каже " ми аз си взех дрехите, за да има какво да обличам. Аз никога не знам кога, ще имам достъп до тази къща. Поне дрехите си взех и ги занесох у майка ми, че да има с какво да се обличам"

Започни с обвинение към полицията, че благодарение на тях той е взел и твои вещи и се чувства силен и прави каквото иска. Напиши, че си е взел дрехите, без да те уведоми в твое отсъствие. Заплашил те, че ще те унищожи и ти планираш да смениш ключалката. Напиши, че снощи не е спал в къщи и се тревожиш за него. Живееш в постоянно очакване и стрес.
Бъди 1 ход напред.

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 11:39 от Mamica

# 87
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Джема, снимките и записите в българският съд намат никаква сила,важни са само свидетелите.Винаги ,когато предполагаш ,че той ще изнася,обижда и т.н. имай свидетел с теб.........В нашият съд- само така може да го обориш с факти и свидетели,който да ги потвърдят.

# 88
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Имам свидетели, няма да пиша конкретно какво и що, не искам да се добере до тях предварително. Особено единият човек . Адвокатът ми каза също- сменяй патрона. Той се е изнесъл сам, взел е не само дрехи, а и покъщнина. Това си е изнасяне + неприбиране у дома.

Mamica, тъкмо ми вдъхна кураж и баща ми отиде да сменя патрона и сега така се отмяташ. Laughing Не ме тревожи, моля те. Абе смянам и да става каквото ще. Не може в къщата ми да се прибира когато си иска, да изнася каквото си иска, да ме бие и аз да търпя, не може!

# 89
  • Мнения: 6 315
Спокойно Джемма, моят във възражението си писа, че е бил брутално изгонен. Много интересно как сама жена може да изгони брутално мъж с черен колан по карате  Laughing. Няма страшно - смело сменяйте и това е!

Това че имаш свидетели е голям плюс, защото на нашите скандали бяхме или сами или с родителите му, които (преди бяха на моя страна) след като му казах да си излиза от нас застанаха срещу мен, разбира се.

Стискам ти палци най-вече за децата. Моето го настройваха срещу мен в началото и сега самото то се обърна и започна да плаче, когато го взимат. А аз не искам да е така - в крайна сметка баща му е, въпреки че ако не започне да се държи по-добре... Ние също ще ходим на психолог заедно - за мен и малчо.

# 90
  • Мнения: 4 176


Mamica, тъкмо ми вдъхна кураж и баща ми отиде да сменя патрона и сега така се отмяташ. Laughing Не ме тревожи, моля те. же!
Абе не се отмятам аз. Обаче се страхувам и да не би да те изиграе нещо. Страхувах се, че няма как да докажеш, че не се е прибрал в къщи. Това ми беше основната мисъл.
Ако бях аз на твое място, нещата щяха да стоят по съвсем различен начин за него, но минало бешело. Спокойно. Слушай адвоката си.

# 91
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичета, готово. Сменихме патрона и сложихме две резета. Очаквам включване довечера. Цялата треперя от нерви. Маргарита, много ме успокои.  bouquet
Аз си мислих, че не е взел зимните си дрехи, но не- не съм видяла. Взел си е всички дрехи. Оставил е само 1 яке, обувки ,хавлията за баня и малко козметика. Събрах ги в еин чувал и като извикам полиция, ако разбива, пред тях ще ги дам, след като първо ги поканя да видят че ги няма всичките му дрехи.

# 92
  • Мнения: 1 732
Джемма, веднага щом се появи, му кажи, че си говорила с частна охранителна фирма да ги потърсиш при проблем  Twisted Evil
Ако е страхлив, ще офейка, гадта му недна! #Cussing out

# 93
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А това едва ли ще го стресне, само на думи. Но благодаря за съвета.
Ох, сега имам нужда от голяма подкрепа. Аз, веднъж да се отърва от него.

Сега очаквам да свали гумите на колата ми, щом не го пускам у дома.
Не мога да я прибера в гаража, защото нямам ключ, само той го ползва, а е за 2 коли.

# 94
  • Мнения: 6 315
Ако имате познат ключар може да отвори гаража и да смени ключалката.

Горе главата и кураж - с теб сме!

# 95
  • София
  • Мнения: 1 951
С теб сме!Момичета,ако сте се разбрали да окажем помощ на Джема ми пишете.Вече  съм тук във форума.Току що изчетох написаното от тази сутрин.С теб сме!А днес има много лош нет

Последна редакция: нд, 09 сеп 2007, 16:40 от marianasot

# 96
  • София
  • Мнения: 1 951
Ако е катинар на гаража с една ножовка се реже и си слагаш нов.

# 97
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичета, обади се на детето, уговаря го да излезе. Пела каза да не го давам. Но то сега ще се разреве, разтръшка и онзи ще дойде с адвокат и полиция. Не знма какво да правя. Утре трябва да го водя на лекар. Ще ми изскочи сърцето. След малко очаквам включване, ще дойде да вдига скандали.

# 98
  • Мнения: 1 227
Джемма, щом Пела те е посъветвала да не го даваш, слушай я. Измисли някакво занимание на детето, покани гости или нещо друго, за да няма драми от негова страна... И извикай някого при теб, не бъди сама...
 Hug

# 99
  • Мнения: 1 227
И още нещо. Нямаш ли някакъв начин да контролираш тези телефонни разговори. Тоя ви подлага на страхотен тормоз и теб и детето...

# 100
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ох, то  не си дава телефона горкото.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 951
Съчувствам ти!Но не мога да ти помогна с нищо.Те имат равни права върху детето и ако не го даде оня ще дойде с полиция,А агенцията за закрила на детето не може ли да се намеси?Дори и без да има съдебно разпореждане.На това дете ще му се наруши ритъма на ученик,ако продължава да го взема и връща баща му.УЖАСС!

# 102
  • Мнения: 3 461
Джемма, не съм в течение дали сте в развод, но дори и разделени, нямаше ли нещо за временно попечителство над детето с прокурорско нареждане. Нещо ми се върти в главата, но юристите ще кажат.

# 103
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Може би говориш за привременни мерки. За сега нямаме такова нещо. Но предвид обстоятелствата, може и да се  наложи.
Наскоро тук четох тема за режим, при който детето всеки ден сменя родителя, при който живее.при нас е нещо такова сега и без наложен режим. не мога да си представя кой нормален съдия би отсъдил такова нещо. МНОГО Е ЛОШО за детето. ooooh!
Сега е спокойно и тихо. Не  едошъл оня гад все още. Детето досега чете малко, занимавахме се с него. Сега гледа едно предаване по руската телевизия и след малко отиваме да се къпем. А после ще очакваме дали ще дойде да разбива...

# 104
  • Мнения: 3 461
Може би говориш за привременни мерки.

Да, според мен е добре да го проучиш подробно преди той да  го направи. Сегашното положение наистина е ужасно за теб и за детето, но явно си силна личност и ще се справиш, сигурна съм и ти го желая от сърце.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 951
Съчувствам ти!И аз мисля,че трябва да прибегнеш до тези привременни мерки.Не бива да се разваля Първия учебен ден на малкия!

# 106
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря на всички.
Току що идваха с големия син. Ужким той иска да влезе ( това и очаквах- номерата му ги знам), обаче Пела каза никого да не пускам. А и те не са искали да им отключа. Само попита малкия- кой смени патрона. Качиха се в колата и замкинаха. Сега очаквам следващия ход.

# 107
  • Мнения: 393
  А защо не смени и патрона на входната врата-там живеете 2 семейства-ами ако не са майка ти и баща ти,ще  може ли така свободно да си влиза?Никакви качвания и никакви разговори-вземи телефона и го разбъзикай...Абе,спри му и ти контактите!!!
  Стискам палци за спокойна нощ!!!

# 108
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичета, ще кажа само че дойде с дежурен полицай, но не му дадоха достъп. Обаче взе детето.
Дала съм му поръчение утре да го заведе на ваксина, на профилактичен преглед и да занесе бележката в училище. да видим какво ще свърши. Спирам вече д апиша много подробности, за да не си навредя. Адвокатът му, два пъти ми намекна,ч е се консултирам доколкото му е известно и с други, освен адвокатката си. Затова не знам кой ис каква цел може да чете тук. Искам да съм един ход пред него и не искам да знае плановете ми. Така че, ще пиша повече при сигурни резултати.
Утре ни викат и двамата в районното, стискайте палци. Praynig

Следователят дето дойде беше толкова спокоен и мил човек, направо не повярвах какво спокойствие настана и мина мирно и цивилизовано. Макар че, той се переше, че ще разбие, ако не го пусне следователят. Е, и свестни хора работят в полицията все пак. Разгледа човекът всичките ми налични документи- нотариални актове, медицински, изслуша го него, поиска му неговите документи за собственост- такива той няма. Най-после малко светлина в тунела. Но утре ще видим, само за тази вечер му е отказан достъпа. Praynig

# 109
  • Мнения: 2 655
Следователят дето дойде беше толкова спокоен и мил човек, направо не повярвах какво спокойствие настана и мина мирно и цивилизовано.
Той е гл. дежурен ГЕОРГИЕВ. Непременно напиши благодарствено писмо и искай да го поощрят. Адресирай го до Началникът му.
Все пак е добре от целата полиция един да е безпристрастен и да не назовава съпругът ти на малко име.

# 110
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
А, да грешката е моя. Вярно, че каза, че е главен полицай . Изключително възпитан и мил човек.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 754
Успех, стискаме палци всичко постепенно да се нареди! Нека Пела прецени дали написаното във форума може да навреди по някакъв начин и ако да, предполагам няма да е проблем, каквото трябва, да се "измете".

И следващия път да ни пишеш с хубави новини!  Praynig

# 112
  • Мнения: 393
 И аз стискам палци за теб и децата ти!!!!И да ти пожелая здрави нерви,екстра непукизъм и дано след тези почивни дни сега,положението да се подобри и да намериш спокойствие Hug Hug Praynig

# 113
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Добро утро на всички. Тръгвам за работа, да се оправям с шефката, че ми трябва цял ден. После идва Пела и отиваме в Районното. Praynig

# 114
  • София
  • Мнения: 1 951
С теб сме,Миличка!

# 115
  • Мнения: 2 327
Джемма, казвай ако трябва може да изтрием темата.
Ако смяташ, че може да ти навреди.

# 116
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Джема успех!
стискам палци и дано има повече като г-н Георгиев! дай боже!

# 117
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Нямах идея, че Джемма има такива проблеми...

Джемма, стискам палци всичко да бъде както ти го искаш!

# 118
  • София
  • Мнения: 1 951
Стискам палци,и се моля!

# 119
  • Мнения: 2 655
Джемма, казвай ако трябва може да изтрием темата.
Ако смяташ, че може да ти навреди.
Защо да трием?
А ми тя тема като тема,а може да помогне на много хора в неиното положение. Мисля, че до тук адвоката й няма достъп. Тя е писала до лех.бг и е искала правна помощ, за това знае.
И в Библията се пише: "Искайте и ще Ви се даде!"
А на които не му изнася какво става да не чете.
Всичко мина нормалко. Служителите на РПУ са страхотни, но не и колегата, които иска да води война за да спечели за клиента си, а клиента му иска само пари от Джемма, нищо друго.
Надявам се, че след размяната на реплики и дуплики, намам да си позволи да разбива повече.

Днес подадохме дело за домашно насилие по ЗЗДН и се справихме с полицията.
За следващите действия: нека да са изненада, но ще Ви уведомим като станат реалност.
Имаме план, цели, стратегия и набелязани мерки. На война като на война.

Джемма е силна и борбена, ще оцелее и ще се пребори, а и е изключително разумна и интелигентна, изпълнителна .....вообще е мечта-клиент за всеки адвокат Laughing Могат др. колеги да ми завидят за нея!
Поздрави на всички и благодрим за подкрепата!  bouquet  bouquet  bouquet

# 120
  • София
  • Мнения: 1 951
Радвам се ,че засега всичко е добре.

# 121
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Пела, браво!
Джема с теб сме! мислим те и дано имате успех! това мисля ще значи много за много хора!

# 122
  • Мнения: 6 315
Браво Пела!   bouquet  bouquet  bouquet

Джема, стискам ти палци! Hug

# 123
  • Мнения: 714
Браво Пела!   bouquet  bouquet  bouquet

Джема, стискам ти палци! Hug

Присъединявам се и аз!  Peace Браво, момичета! Както на адвокатката, така и на клиентката! Успех!

# 124
  • Мнения: 451
Браво момичета, и от мен  bouquet Hug
УСПЕХ Peace Peace

# 125
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Лелеее, Пела , как ме засрами само... Laughing

Чак сега се прибирам. Затова нищо не съм писала. Много напрегнат ден. +Бях при психолог вечерта. И понеже той е във Варна, тръгнах след работа с две колежки. Та после ходихме до Метро, после хапнахме в Годзила и така  късно се прибирам. За сега - мирно и тохо. Детето е при него обаче. Вече обаче имам правилни насоки от специалист за действията ми спрямо него, как да се държас, да не насилвам събитията. Чухне се 2 пъти по телефона. Липсва ми, но ще се справя. Утре слагаме СОТ
Благодарности отново на Пела.  bouquet и извинение, че не успях да свърша днес поръчението да напиша за децата. Изцедена съм като лимон. Утре ще свърша това обаче, по възможност още сутринта. В работата имам нет, мога и от там да изпратя написаното.

П.П ХИЛЯДИ БЛАГОДАРНОСТИ  И НА ВАС МОМИЧЕТА.  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 22:47 от Джемма

# 126
  • Мнения: 1 187
Джемма пожелавам ти много кураж и късмет в тази тежка и сложна ситуация.
Не губи вяра. Дано по-бързо нещата да се наредят в твоя полза и да се радваш спокойно на децата си.  Praynig

# 127
  • Мнения: 215
Поздравления и кураж и на двете ви!  Hug   bouquet
Дано по-леко се оправят нещата и най-вече без каквито и да е поражения особено психически за детето  Praynig

# 128
  • Мнения: 5 476
Браво момичета, и от мен  bouquet
УСПЕХ Peace

# 129
  • Мнения: 393
  Все по-благоприятно развитие!!!Много беше кофти,че мизерникът използва почивните дни,ама сега го натикай..на м... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
 

# 130
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Преди малко ми доведе детето. Сложили с аму ваксина вчера, обаче няма да ви описвам колко е мръсен и как ужасно мирише на цигари. Утре искал да го вземе да му купи дрешки. Щял да дойде и на първия учебен ден, таткото прави поведениееее. Е, добре, детето е много щастливо от факта, че  и двамата ще сме там. Само да ме остави аз да го облека и приготви. Да не му щукне утре да купува нещо и той да го води. Аз съм приготвила отдавна всичко и всичко е планирано. Кой знае той с какво би го облякъл.
Сложихме СОТ- доста парички е.  #Crazy

# 131
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Утре е първият учебен ден на малкото слънчице. Заради него се налага да изтърпя баща му- щял да дойде на тържеството в училище. Той, който никога не е стъпвал там с големия. hahaha hahahaТрябва му поведение на човека. Е, няма как, детето е щастливо от този факт, че приемам нормално баща му да е до мен в този важен за него ден. Стискайте палци, като го оставим в училище да не се изпобием. Joy

# 132
  • София
  • Мнения: 1 951
Успех!С теб съм,знай че те мисля!

# 133
  • Мнения: 393
  Добро утро и Честит Празник и първокласник!!!Жив и здрав и много шестици Laughing!!!
 Стискам палци да го изтърпиш и да не проваля и този празник!
 Ние днес също ще се видим в училище преди делото...Нямам представа как ще реагирам,мн зле ми действа на нервата ....

# 134
  • София
  • Мнения: 1 951
Джема-ка,как мина днес!При мен засега всичко е ОК!баба СВЕКи се самопокани,но не дойде!

# 135
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Тържеството мина много добре. Учебниците обаче - не дошли, останаха разочаровани дечицата. Снимах с камерата, а онзи- с фотоапарата. после си тръгна с него. Сега да видим- ще видя ли апарат или ще си останем без снимки от първия учебен ден. През цялото време стоя зад мен на прилично разстояние, не ме доближава. И на двора и в класната стая също.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 17:17 от Джемма

# 136
  • София
  • Мнения: 1 951
Радвам се ,че всичко е минало добре!
А ти как си?

# 137
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Добре съм.Откакто се е изнесъ, от дома, т.е откакто не го пускам у нас съм много добре. даже гледам положително на нещата. Ама не знам какво ще ми се сервира по-нататък. Доколкото разбрах от отдела за закрила на децата са говорили и с големия, и с малкия. Какво ли са ги питали, какво ли са казали- били са с баща си. И с него са говорили.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 951
Не се притеснявай!Ако служителките са с опит не могат да не преценят кой е прав и кой крив.Гледай оптимистично на нещата.Още малко!

# 139
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Момичето е съвсем младо. Притеснено ми е какво е казал големият, я пък и малкият под въздействието на баща си. Дано насаме да са говорили, защото ако е пред него- те ще се страхуват да му противоречат и ще кажат каквото той иска .

# 140
  • Мнения: 208
Тая вечер научих за преживелиците на Джемма и ми настръхна косата.

Присъединявам се към групата за подкрепа.

Моля се всичко да се разреши в най-добрата за нея светлина и то възможно най-скоро!

БРАВО - ДЖЕМА! БРАВО -ПЕЛА!
Момичета - хубаво е, че ви има, както и форумите!
Заедно сме голяма сила, нали?

# 141
  • Мнения: 1 187
Джема как е мъничкия първокласник? Харесва ли му на училище?
При теб ли е?  Hug

# 142
  • Мнения: 154
влязох и прочетох на диагонал, ама и това ми стига. направо ужас. ей в такива моменти си мисля, че не съм ощетила сина си, като не живея с баща му и даже не съм му казала, че има дете.иначе - стискам палци да се справиш. да знаеш, че рано или късно има възмездие. чакането му е майката. на една позната съпругът преди повече от десет години отмъкнал големия син при развода и децата раснаха разделени - в търново и бургас. но големия стана пълнолетен и реши да учи в търново и съвсем откровено казваше, че ходи при баща си само за да му измъква пари. не изпитваше особено уважение към него. малкия също. така че - всеки със съдбата си. а като кажеха "мамо"...и да бяхте идеалното семейство, можеше да имате проблеми с децата, вярвай в децата, все някога ще порастнат и ще поумнея.и не се притеснявай за големия. направила си всичко, като стане пълнолетен само той ще носи отговорност за съдбата си. нещо такова казваха римляните - всеки е ковач на съдбата си.споко. ще се пребориш с всичко. била съм адвокат и определено не обичах бракоразводните дела...все се опитвах да ги накарам да се споразумеят. но съм имала и особено неприятни случки...мога с гордост да заявя, че в най-кофти случая успях да се преборя и децата заминаха с майка си в испания, дори въпреки безумието на доклада от закрила на детето... добре че има разумни съдии все пак.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 951
Вчера си писахме с Джема.Детенцето беше при нея.Но не смее милата да се отпусне.Много изстрада.

# 144
  • Мнения: 1 425
... не живея с баща му и даже не съм му казала, че има дете...
Ако някой още не е наясно защо припознаването на дете от страна на бащата е безсрочно.

# 145
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Здравейте. Не смея да се зарадвам, защото не знам какво мне чака. Какво щ е това затишите и каква буря ме чака. детето е при мен и сме много добре. Толкова му харесва на училище. Ходя го взимам следобяд. Не се и сеща за баща си. Но утре няма да учат и аз няма да съм на работа, имаме празник на града и сигурно ще се яви "супер татко" да си вземе детенцето за уикенда. Като се върне си представям как наново започват проблемите, след обработката при любимите ми свекър и свекърва. #2gunfire 

# 146
  • Мнения: 585
Въоръжи се с търпение децата ти ще оценят кой истински ги обича обаче им трябва време . При развода на свекърва ми преди 18години съпруга и макар че той е поискал развод заради връзка с друга жена за около две години успява да настройва децата и не малки големият и син тогава е бил на 12 години , а малкият на 8г  срещу майка им , макар че те живеят с нея и тя изцяло се грижи за тях  а от татко има само обещания . Страшен тормоз , но се въоражи с търпение и сила и много непукизъм ,за да не загубиш равновесие  с  времето нещата се подреждат , при свекърва ми са били нужни 5 години за да се успокоят нещата и децата да разберат истинската ситуация и това кой  действително държи на тях и кой ги използва , но сега 18 години по късно и двамата са неотлъчно до майка си и много я уважават за тов акоето е направила за тях , отношенията с баща им са точно потвърждение на максимата каквото си посял това ще пожънеш , чуват се с него по телефона и се виждат по скоро от добро възпитание и от куртоазия , и заради това че все някога им е бил добър баща и че все пак друг баща нямат но определено огорчението , а оттам и отношението към този човек е точно каквото сам си е заслужил с лъжите и манипулациите си . Така че Видов ден има , просто потърси сили в себе си да го дочакаш , колкото по-спокойна си в тази сутиация толкова по-лесно ще можеш да не губиш контрол и да запазиш уважението и обичта на децата си . Просто им  трябва време за да разберат как са манипулирани , не се поддавай и ти  . Между другото психолога ти Бончева наистина е много добра , и аз съм ползвала услугите и , мисля че ще ти бъде  от полза със съветите си . Кураж и късмет ! Всяко нещо на този свят се връща и направеното добро и причиненото зло , въпрос на време е да жънеш това което сам си посял имай търпение и кураж !

# 147
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Моля да не спамите в моята тема, намерете си друго място за забавления. Whistling

# 148
  • Мнения: 2 863
Моля да не спамите в моята тема, намерете си друго място за забавления. Whistling

  newsm78

# 149
  • Мнения: 2 274
Имаше няколко постигна извън темата, които изтрих. Оставих само този на авторката, като напомняне.

# 150
  • Мнения: 14
д-р Иливанова
преглежда в п-ка Европа

# 151
  • Мнения: 393
  Не знам дали е спам,ама виждам,че Джема си е променила аватара:)
 Как си сега?След номинациите,утихнаха ли страстите и най вече как е първокласника?

# 152
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не са утихнали страстите. От четвъртък следобяд детето е при него. Вчера трябваше да си дойде- не го доведе. За днес ми каза, че ще дойде , не го доведе. Не само емоционално и физически съм изцедена като лимон от липсата на детето. МНОГО МИ ЛИПСВА. Не съм предполагала, че мога да изпитвам и физически дискомфорт от това. Cry Cry Cry... За щастие на враговете ми.

П.П Новият ми аватар просто много ми хареса- не изразява нищо. Нямам сили за нищо, освен за малкото ми дете. Големият го виждам в училище.

# 153
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Взермам си думите назад. МОМИЧЕТААА, доведе го. Току що. Вижте колко е часа само. #2gunfire
Ето го маминото юначе, яде пъпеш току що:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173303&photo=13

Последна редакция: пн, 24 сеп 2007, 21:57 от Джемма

# 154
  • Мнения: 393
  И аз тъкмо видях,че си го променила пак....
 Ама ,добре че го е върнал PraynigИ защо така го взима-това има ли го в тези привременни мерки?Може ли ,т.е. има ли право и особено след като не спазва режима на връщане? newsm78
  Смени си го(аватара),прегръщам те и да знаеш,че не си сама!!!

# 155
  • София
  • Мнения: 1 951
И снощи и днес и утре пак те прегръщам!С теб съм!Горе главата,малкият ще бъде с теб!

# 156
  • Мнения: 1 227
Джемма, голям сладур е малкият  bouquet

Накрая всичко ще се оправи. Само кураж и търпение

# 157
  • Мнения: 2 655
До излизане на РЕШЕНИЕТО по делото родителите имат равни права. РП не се намесва.

# 158
  • Мнения: 208
Взермам си думите назад. МОМИЧЕТААА, доведе го. Току що. Вижте колко е часа само. #2gunfire
Ето го маминото юначе, яде пъпеш току що:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=173303&photo=13
Сладурчо мамин сладък!

С теб сме, Джемма !  Hug Hug Hug

# 159
  • Мнения: 1 187
Прекрасен е мъничкият ти рус първолак.
С желание да ходи на училище и само радост да ти носи.  Hug
Ох, дано проблемите да стоят на далече от вас и най-накрая да
настъпят спокойни дни и нощи в дома и в сърцата ви.  Praynig

# 160
  • Мнения: 2 336
Много слънчево дете!

# 161
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Днес идваха от отдела за закрила на детето у дома. Казаха ми, че са дали становище в съда за делото. Препоръчват големият да остане при баща си, малкият- при мен.
Момичета, стискайте ни палци с Пела във вторник сме на дело - помирителното първо дело и за домашното насилие. Имам нужда от подкрепата ви. Като се сетя за вторник и топка се свива в корема ми. А като се сетя , че ще видя и господина- цялата ми кръв се качва в главата. Sad

Последна редакция: пт, 12 окт 2007, 18:45 от Джемма

# 162
  • София
  • Мнения: 1 951
Джема ,браво!!!Много се радвам ,миличка!Само така ,смело и ще има напредък!

# 163
  • Мнения: 1 809
Джемма,разбирам те как се чувстваш..вичките тревоги и това качване на кръвта...така до болка ми е познато.Стискам палци и се моля всичко да мине както за теб и децата е най добре!Вярвам в Пела,вярвам в теб че ще си силна,вярвам в най-добрия изход от този ад!Пожелавам ти го от сърце! Hug

# 164
  • Варна
  • Мнения: 10 806
Днес идваха от отдела за закрила на детето у дома. Казаха ми, че са дали становище в съда за делото. Препоръчват големият да остане при баща си, малкият- при мен.
Момичета, стискайте ни палци с Пела във вторник сме на дело - помирителното първо дело и за домашното насилие. Имам нужда от подкрепата ви. Като се сетя за вторник и топка се свива в корема ми. А като се сетя , че ще видя и господина- цялата ми кръв се качва в главата. Sad

 Praynig Hug

# 165
  • Мнения: 1 227
Джемма, вие с Пела ще се справите. Дано по-бързо да минава този кошмар, за да можеш най-сетне да заживееш нормално Hug

# 166
  • Мнения: 208
Джемма, вие с Пела ще се справите. Дано по-бързо да минава този кошмар, за да можеш най-сетне да заживееш нормално Hug
УСПЕХ ВЪВ ВТОРНИК, ДЖЕММА!  Hug

# 167
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря ви, момичета. Още от днес треперя цялата, нервно ми е. Ще вземем валериан май.

# 168
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мисли си хубави неща и бъди горда.

# 169
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
След малко тръгваме за съда. Готова съм, спокойна съм. Бог да е напред, а ние след него. Praynig

# 170
  • Мнения: 1 732
Джемма, стискам палци всичко да мине бързо.
Не влагай емоции!

# 171
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
 newsm10

# 172
  • Мнения: 1 809
Стискам палци и се моля всичко да мине както за теб е най-добре! Praynig
Успех! Hug

# 173
  • София
  • Мнения: 4 493
Стискам палци и се моля всичко да мине както за теб е най-добре! Praynig
Успех! Hug

И АЗ  Praynig Praynig Praynig
УСПЕЕЕХХХХ  Hug
А за господина не мисле сега - той ще се уплаши от теб, като те види силна и спокойна

# 174
  • Мнения: 6 315
Джемма, стискам палци всичко да е наред!  Hug Praynig

# 175
  • Мнения: 1 227
Бог да е напред, а ние след него. Praynig

И ние с теб, УСПЕХ

# 176
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Мерси момичета. Двете дела - за домашното насилие и привременните мерки ги отложиха за 19 ноември. Господинът не бил запознат с исковата молба, не бил получил нищо. #2gunfire
Помирителното беше смях в залата. "Опечаленият" господин и двамата му адвоката поддържаха категорично тезата- против развода в името на 17-годишния брак и двете прекрасни деца. Laughing Той виждате ли смятал, че тези емоции, можели да се потушат и всичко да се оправи. #2gunfire Гадняр. Нищо не иска да оправя, ама да ме мота. Дадоха му 2 месеца помирителен срок, на 19 декември е делото.
Не знам какво д аочаквам сега- цветя, букети, сълзи, сополи- какво? Много ми е чудно как ще се помирява с мен. А искаха максималния срок- смешници. От май месец сме разделени до ден днешен няма ни най-малък опит за помирение от негова страна, та тези 2 месеца ли ще го оправят. Laughing
Обаче има 1 добър адвокат и 1 не чак толкова.

# 177
  • Мнения: 1 227
Джемма Hug То беше ясно, че екссъпругът няма да се съгласи лесно. Важното е, че си поела в правилната посока. Само имай сили и търпение, накрая всичко ще се нареди.

# 178
  • Мнения: 2 655
Остана ми най-накрая малко време и аз да си пиша мнението:
Всичко мина много добре, като на село. В селския съд със селските номера. Адвокатите готови за делата, знаят ги, но направиха изявления, че не са им връчени книжа и призовки Shocked.
Аз помолих да им ги връчат в с.з.
По брачното, оказа се че съпругът я обича и иска да се помирят и да отглеждат заедно прекрасните си деца. Само дето се сети след 17 години, че има 2 прекрасни деца.
Има 2 месеца и надявам се, да я "скъса" от ухажване Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А после ще видим. До това време ще излезе ОПРЕДЕЛЕНИЕ по привремените мерки и мисля и делото за домашно насилие. А брачното нека си го моткат.
На съдийката дори и стана ясно, че това е цирк, които разиграват палячовците-колеги т.е. недостоен цирк (с оглед системния тормоз, физическото насилие, взимането на децата, изнасяното на част от покъщината). А адвокатаката, от която Джемма се притеснява и стана неприятно, че има и втори адвокат. #Crazy #Crazy #Crazy
Много интересно ще стане.

Аз съм измисляла, два, три хода и ще Ви пишем в следващия епизод Mr. Green

# 179
  • Мнения: 208
Остана ми най-накрая малко време и аз да си пиша мнението:
Всичко мина много добре, като на село. В селския съд със селските номера. Адвокатите готови за делата, знаят ги, но направиха изявления, че не са им връчени книжа и призовки Shocked.
Аз помолих да им ги връчат в с.з.
По брачното, оказа се че съпругът я обича и иска да се помирят и да отглеждат заедно прекрасните си деца. Само дето се сети след 17 години, че има 2 прекрасни деца.
Има 2 месеца и надявам се, да я "скъса" от ухажване Mr. Green Mr. Green Mr. Green
А после ще видим. До това време ще излезе ОПРЕДЕЛЕНИЕ по привремените мерки и мисля и делото за домашно насилие. А брачното нека си го моткат.
На съдийката дори и стана ясно, че това е цирк, които разиграват палячовците-колеги т.е. недостоен цирк (с оглед системния тормоз, физическото насилие, взимането на децата, изнасяното на част от покъщината). А адвокатаката, от която Джемма се притеснява и стана неприятно, че има и втори адвокат. #Crazy #Crazy #Crazy
Много интересно ще стане.

Аз съм измисляла, два, три хода и ще Ви пишем в следващия епизод Mr. Green
Радвам се за развитието на нещата и стискам палци още по-добре да се развиват занапред!

# 180
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Да, точно така беше. Селски съд си е. Чакам си букетите, "Море-то от любов" или там каквото му хрумне (то от къде ли такава фантазия у него) и съм "разочарована", че още ги няма. hahaha

# 181
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Малко ме избива на носталгия . НАвикъут трудно се забравя, въпреки всичко. Не искам ,но ми идва отвътре, та написах нещо посветено на "моя съпруг". Отдавна не съм имала муза (иначе пиша отдавна стихове). НАли си е моя темата, мога си пиша свободно тук. Споделям ги с вас. Ама да не сметнете, като приятелката ми,ч е още го обичам. Не е тов, просто нощем ми е много тъжно и самотно...

###

Къде си ти, къде съм аз?
Два пътя в неизвестното, разминали се непознати.
Болка, сълзи, самота и смях...
Недоизказаните думи- нож в душата.

Нощта без сън клепачите изгаря,
две свещи на прозореца мъждукат без вина.
В камината, като в душата- огънят догаря,
последният триптих на любовта.

Две свещи на прозореца горят,
два пламъка в нощта се разминават-
опарват две сърца и две сърца кървят.
Две рани, като две следи остават.

Къде си ти, къде съм аз?
Две свещи на прозореца догарят...
А две ръце, две устни, смях
душата в сънищата ми изгарят.
         30.08.2007

###

Ти нож в сърцето ми опита да забиеш,
то дълго и болезнено кървя.
От силата ми искаше да пиеш,
но станах и на пук вървя.

Ти искаше душата ми да скриеш
в тъмницата на мойта самота.
Ръцете си от всичко да измиеш
и да излезеш чист от пеплта.

Покоя ми опита да отнемеш,
та да се лутам в тъмното сама
и мисллите ми трайно да превземеш-
не се получи, отървах се от това.

Ти искаше робиня да съм твоя
и цял живот във огън да горя.
Но слънце пак изгрява след пороя.
не те обичам, тръгвай си сега.
     3.09 .2007

Самодива

Ще стана аз среднощна самодива
и в твоя сън неканена ще идвам.
Когато викаш ме- ще си отивам,
когато искаш ме- не ще ме имаш.

Когато видиш ме във хубава премяна,
но в чужди дом, във чужди двори,
щв искаш да ме имаш пак, засмяна,
но ще си спомниш ли какво ми стори?

Ще исакш да ме имаш, но няма да съм тук,
че две съдби сме с разменени роли
и двете стиснали юмрук
далеч една от друга, но защо ли?

Каквато и да стана- няма да се върнем,
нито аз към тебе, нито ти към мен.
И мене друг сега ще ме прегърне,
и друга теб ще стопли в този ден.
                 21.09.2007


###

Погуби бавно в мене любовта,
дори не мога вече да се смея.
Не ме вини за мойта самота,
в която аз за другия копнея.

Вина не търся вече, остави я-
отдавна в мене нищо не боли.
А любовта си, моля те- вземи я
и ако искаш ти на друга подари.

Че вече между теб и мен
пространството е празно безвъзвратно.
Дори да искаш някой ден-
не можеш да се върнеш пак обратно.

Съдбите ни са вече кръстопът,
макар че две светулки светят в мрака.
Поема всеки по обратен път.
Животът никого не чака...
                           25.09.2007

На война

Не, не искам стрели да изпращам,
достатъчно с твоите ти ме рани.
На война сме, но пушка не хващам-
щом искаш, ти пръв я вземи.

Прицели се и стреляй в сърцето,
но знай- то е мъртво и ти го уби.
После втори път стреляй където,
знаеш, че най ще боли.

И не спирай, довърши ме с приклада,
щом е истинска, страшна война...
Ще остана завинаги млада,
като цвете прекършено от груба ръка.

Като всяка война, победител ще има,
но дори и това да си ти
ще настане и в твоя сват зима,
коята сърцето горещо ще вледени.
                               3.10.2007

###

Топли, слънчеви, нежни лъчи
през прозореца сякаш ме галят,
а в очите напират горещи сълзи,
чувства стари в душата ми палят.

Те неканени идват при мен
и не зная защо се вълнувам,
уж те мразих до днешния ден,
 а от днес- теб отново сънувам.

Но теб или образ далечен,
който аз съм създала сама-
идеал във невинност облечен,
нереална, напразна мечта.

Не палете ме слънчеви, нежни лъчи,
аз не искам от страст да изгарям.
Ти, туптящо сърце- замълчи !
Аз прочетена книга затварям.
                         16.10.2007



И 3 стихчета, посветени на малкия ни син:

На Дани
( написах го, когато беше бебе още и плачеше от зъбки, тогава го гушнах и спонтанно го изрецитирах, гледайки играчките в стаята. Laughing)

Дани има мишле, което казва "цър"
Дани има тигърче, което казва "р-р-р"
Дани има вълчо, който казва "ау"
Дани има Шаро, който казва "бау"
Дани има прасчо, който казва "грух"
Дани има мечо, той се казва Пух.
Дани има конче, то е вихрогонче.
Дани има пушка, влак и телефонче.
Дани има всичко, само да расте
умно и послушно, здравичко дете. 
           10.10.2000

А тези двете, ги писах, когато не ми го даваше БНД-то и умирах от мъка:

На Дани

Една звездичка свети в  мрака
и Дани се нарича тя.
И мама толкова я чака,
че няма друга на света.

Плаче мама пак за своята звездичка,
че няма кой да скъса и цветя,
дори и да и донесе водичка,
когато жадничка е тя.

А всички майки имат си звездички
и са щастливи много те,
и при тях живеят всички-
прегръщат ги с най-нежните ръце.

Сега е нощ и моята звездичка
сънува вече сладък сън,
а мама тук съвсем самичка
се лута в тъмното навън.

Тя ще намери пътя към дома
и няма в мрака да остане.
По пътя и ще свети малката звезда
с най-хубавото име- Дани !
                    3.10.2007

Монолог с Мечо

                       на Дани

Ей, Мечо, моля те кажи
днес виждал ли си Дани ?
Но моля те, не ме лъжи-
Не иска ли със мене да остане ?

Ех, Мечо, Мечо- с тебе сме сами.
При нас не иска Дани да се връща.
Какво да правим, моля те, кажи
във тази празна, пуста къща?

Недей така, ти Мечо, не плачи !
Аз тук съм, имаш мене.
Изгрява слънце с бляскави лъчи
и никой няма да те вземе.

На никого аз няма да те дам,
сега ще дойде моят Дани.
Той няма да живее там,
 а тук при нас със тебе ще остане !
                                    3.10.2007


НА Дани страшно много му харесаха стихчетата. Четах му ги по телефона тогава, когато беше при баща си. Като си дойде поиска да му ги прочета отново и даже повтаряше с мен, някои фрази- беше ги запомнил. Това говори, че са му направили впечатление. Hug

Айде стига с лиричните откклонения. Надявам се, да ви харесат стиховете ми. БНД-то ми задигна тетрадката (единствен екземпляр) с предишните стихове. Сега имам само 47 стихотворения- още толкова са в онази тетрадка. Как ли да си ги измъкна от него???

# 182
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
леле като гледам - наистина ти е самотно!
дано скоро се намери кой да те занимава и стиховете да блъдат изместени от други приятни занимания...
иначе пишеш добре поне о колкото аз чувствам стиховетет ти...

# 183
  • Мнения: 2 655
Връщам темата на Джемма тук, напред.
Само за да се похваля.
Първото от петте и дела е спечелено на първа инстанция, дори са им присъдени разноските. Аз много не се надявах, защото на това дело "стъпнах" накрая, но станаха нещата, а и колегата не се сети да иска да ни глобят Laughing.
Мисля, че ще спечелим и другите.
Но Джемма ще спечели, когато се махне от този град и устрои себе си и децата далече от там и от лошия пример.

# 184
  • Мнения: 1 732
Браво, Пела!  bouquet
Все така да ви върви по вода и на двете!

Но Джемма ще спечели, когато се махне от този град и устрои себе си и децата далече от там и от лошия пример.

Така е. Но дали ще има възможност за такава крачка?

# 185
  • Мнения: 2 655
Да, аз вече действам с родителите и в тази насока Laughing. Те са съгласни, само дано успеем с добра продажба на имота Laughing

И Джемма, да смениш заглавието на темата.
Например: разправих се подобаващо с БНД:mrgreen: или ще смажа БНД както той мен през тези години Mr. Green или .... БДН ще рони крокодилски сълзи за мен и децата Mr. Green или БНД ще ме моли за милост Mr. Green или измисли нещо подобаващо, така и другите майки тук ще разберат, че могат да успеят в борбата!!!

# 186
  • Мнения: 474
Джемма - "Монолога с мечо" направо ме разрева...... страхотно се справяш със стиховете.....
Сега стискам, палци всичко да мине като по вода с предстоящите дела...., хм то и рима излезе  Wink
С теб сме мила   bouquet

# 187
  • Мнения: 3 091
Браво! стискам палци Джемма да се пребори! Наистина, както казва Пела, трябва да смениш заглавието на темата!

# 188
  • Мнения: 1 227
Пела, Джемма браво на вас  bouquet  bouquet и само успехи занапред

# 189
  • Мнения: 1 809
Пела,Джемма поздравления и от мен!Вярвам и пожелавам всички останали дела да завършат с успех!Успех и с осъществяване на идеята за смяна на града! Hug

# 190
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Успех момичета.

# 191
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря ви момичета. Благодаря и на Пела. Дано и в понеделник имаме късмет. Не мога да сменя заглавието- стара е темата и не мога да я редактирам за съжаление.

# 192
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Джема,стихчето за Дани и мечо е много силно,копнах си го даже в моята папка(не ме съди за авторски права). Praynig
Видях Дано в първи клас,имаш много ,много хубаво дете. Peace Peace Peace
Успех  ти желая и на другите дела и само кураж и сила. Peace
Цункай малкият красавец от нас. Hug Hug Hug

# 193
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Заглавието е актуално. Днес цял следобяд беше с БНД детето. За пръв път от 6 месеца насам ми се обади по телефона да ми каже, че- цитирам " Ще направя всичко възможно да го доведа до 1 час". Доведе го в 18 часа, а разговорът беше в 14.30. #2gunfire Детето е странно, мълчи и дума не обелва, не иска да се храни.
В пшонеделник е делото за пшривременни мерки и не занм какво му е казал онзи идиот. #2gunfire

# 194
  • Мнения: 474
Ох, мила...... кураж  Hug

# 195
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Мила Джемма, току що дочетох темата.... Shocked
Шокирана съм, не - потресена, от всичко изписано... Cry
Съжалявам че не съм била виртуално до теб и едва сега научавам за този ад през който минаваш! Sad
Моля се за това всичко по-скоро да се оправи за теб и децата ти (сигурна съм, че и големия ще се връзуми)! Praynig Бъди силна мила, ще се справиш! Ти си един много положителен и раздаващ се човек, а от такива злото се плаши!
Прегръщам те крепко и се моля за твоето "освобождение"!  bouquet

# 196
  • Мнения: 2 655
...сигурна съм, че и големия ще се връзуми
Не няма уви. Той е зависим финансово от баща си и манипулиран правилно, дори свидетелства(лъга безобразно в с. заседание) срещу майка си.

# 197
  • Мнения: 2 336
Ох, момичета желая ви железни нерви и успех в тази битка!
Не мога да спра да се чудя какви тъпанари може да има. Как могат да вредят но собствените си деца?

# 198
  • Мнения: 1 615
Макар и със закъснение, искам да се включа към виртуалната подкрепа. Стискам палци, миличка!!!
Искам и да следя темата, защото зълва ми има опасност да се окаже в подобно положение (по-лошото при нея е, че сама си залага капан за недалечното бъдеще) и ако иска да ме чуе, бих искала да мога да й помогна с нещо Sad

# 199
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Много, много благодаря за подкрепата. Толкова съм трогната.  bouquet

# 200
  • Мнения: 6 315
Джемма, аз макар и да не пиша много в темата ти, я следя и продължавам палцестискането! Много, много искам всичко да свърши добре!  Hug

# 201
  • Варна
  • Мнения: 966
Здравейте,
Изключително много съм ви благодарна, че подкрепяте сестра ми.

....Моля се за това всичко по-скоро да се оправи за теб и децата ти (сигурна съм, че и големия ще се връзуми)! Praynig

Трябват му 2-3 год. да поживее с баща си и сам ще се върне. Сигурна съм в това.

Още веднъж МНОГО БЛАГОДАРЯ МОМИЧЕТА ЗА ПОДКРЕПАТА  newsm51
Тя има нужда от всички нас.

# 202
  • Мнения: 463
Здравей,отдавна следя темата ти,но не смеех да се изказвам защото пред мен тепърва стоят тези проблеми.Настръхна ми косата,какво си изтърпяла.Пожелавам ти да продължаваш в същия дух,не се предавай.Ти си толкова силна,желязна си.С теб съм Hug

# 203
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Благодаря за всички.  bouquet  bouquet  bouquet
Днес имам толкова голям напредък- успях да седна с този човек на една маса, без да изпадна в нервна криза. Laughing Срещата естествено не беше на 4 очи, а с адвокатите. Реч идеше за споразумение. Ама съм твърде скептично настроена, върти суче- все до парите и имотите опира. Няма да даде нищо ей така. Както и аз- едва ли ще се споразумеем.

А делата- пак се отложиха, мотат ни.

# 204
  • Мнения: 2 336
Като те чета направо си мисля, че моите проблеми са бели кахъри пред твоите. Нищо не разбирам от съдилища, дела и така нататък... Но това твоето е мъка.
Бори се, мила!   bouquet
Желая ти успех с цялото си сърце.

# 205
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Проблемите с БНД-то си продължават по старому. Въпреки, че имаме напредък и си говорим понякога по телефона. Вчера детето след училище е отишло при него. Той обеща като напишат домашните да го доведе. След обяд се обади, че детето иска да остане до 9 часа и той ще го доведе в 21 ч. Познайте от първия път дали го доведе. В 8 и 5 днес детето звъни на вратата. Госпожата го върнала да си вземе 2 учебника, защото ги нямал. Как ще ги има, като не е спал у дома и  не си е приготвил чантата. Звъннах бясна на БНД-то и го попитах знае ли от колко детето му е на училище, а той каза- "Не, баща ми трябва да го е закарал сутринта на училище". Попитах го и дали зане къде точно е сега детето му, дали е там, където го е оставил дядото. Познайте пак отговора.
Е, на кого да се оплача- на арменския поп ли #2gunfire. Току що ме набра БНД-то, а аз отхвърлих разговора- още съм бясна.

Общи условия

Активация на акаунт