Проблеми с детето и баща му

  • 14 076
  • 205
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 951
За полицията вече писах- полицаите казаха, че при следващо обаждане, тъй като ще бъде трето- ще ни съставят актове и на двамата и ще ни наложат глоби, защото не можем да се разберем сми, а ги намесваме. На майка ми са казали, че и да ги викаме, вече нямало да дойдат. Пела каза, че ще се жалваме и от тях до Военна прокуратура. Аз от опит обаче занм, че това не действа- гарван гарвану око не вади.


Аз също от опит ще ти кажа:действа .Имала съм оплакване срещу полиция,прокуратурата им наложи наказания.Случаят  беше друг,но няма значение.Аз затова вчера те посъветвах,че може да подадете жалба срещу полицията,защото поне другия път като дойдат,няма да гледат от ред да мине,а ще вземат по-присърце работата.
Така че,не се отчайвай напълно Hug
Опитай,момичетата имат повече опит!Не бива нещата да се оставят само в ръцете на полицаите.Подавай навсякъде оплаквания.Децата ще се приберат сами  при майка си.МАЙКАТА е една!

# 46
  • Мнения: 4 176
Няма да разрешаваш да се изнася бе. Вие сте в процес на равод. Докато се раведете ти,ще останеш на голи стени. Подай каквото се иска там. Смени ключалката и предупреди полицията( нищо, че е избил една врата).И от полицията подай жалба ако трябва. Не знам какъв е реда, но той няма право да изнася от къщата нищо. Той трябва да докаже, че са негови. Все пак това в съд се решава. До тогава нещата остават в къщи. Подай жалба за кражба. Трябвало е да викнеш лоция още тогава когато ги е изнесъл и да подадеш жалба за кражба. Той, ще ти се хили ихидно и ти на него. Поне, ще го моташ по полицейски участъци. В работата му ( ако работи де) също иди и говори с шефа му. Злепоставяй го всячески.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 951
И аз се дразня,от това ,че ти изнася нещата,които ТОЧНО ТИ ще изплащаш.Нищо ,че ще ги използват твоите деца.След време,а то не е дълго,децата ти ще имат нужда от тези неща в ТВОЯТА къща.нЕ ДОПУСКАЙ,да изнася повечеАКО ИМА НУЖДА И 15 ПЪТИ НА ДЕН щЕ ИДВА ПОЛИЦИЯ.
А и да ти оставя малкото дете за по няколко минути ,е недопустимо.Ти си майката,имаш работа ,дом.

# 48
  • Мнения: 4 176
Ще сложа охрана пред вратата. Точка. Който плаща, той поръчва музиката. Плюс това нека те осъди, че не му даваш да краде от къщата ти. Като те осъди, че това с анегови неща, тогава ще ги вземе със съдия изпълнител. До тогава ти имаш претенции, че са твои. Те са на "ДОМАЪТ ти" все още.
А и по всичко прочетено си съставям мнение, че този мъж е комплексар и страхливец ( щом те удря). След, като с полиция не мога да ми опазят къщата, ще сложа охрана. да дойдат ония дебеловратите и да му счупят крачетата. Пък нека викне полиция той тогава, че не може да влезе да изнася. Нека полицията му разреши хаххах. Никога няма да стане.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 12:29 от Mamica

# 49
  • София
  • Мнения: 1 951
Да ,вземи охрана,ако можеш да си я позволиш.Пък и само за няколко дни.Трябва да се изгони тоя тип,но с празни ръце.И двамата имате равни права върху малкото дете.По равно време и всичко останало.Големият може да решава сам,но за малкия стоят по друг начин законите.

# 50
  • Мнения: 4 176
Да не говорим, че той нарушава твоите и на детето конституционни права.
1. твоите: всеки има право на почивка и спокойствое в дома си ( бие те, краде те, настрийва детето)
2. на детето: всеки квалифициран психолог може да ти даде заключение, което ще ползваш в съд, че за едно детет е най-добре да има майка и баща, а не да го манипулира и настройва ( думи, като ти с любовника ли си не са измислени от него). Дори и да си най-лошата съпруга, това не означава, че си лоша майка. Това го определят специалисти, а не той.
3. баща ти- тормози го. Посяга му.

Момиче, търси си правата, докато е още топло желязото. Подай жалба за кражба от дома ти. Кажи къде са вещите и, че ги е взел уж временно, но сега отказва да ги върне. Кажи, че е станало в твое отсъствие. Че си пробвала да смениш ключалката, но той разбил дома, защото имал права. Ти също имаш. Все пак много е важен момента, че той е НАПУСНАЛ СЕМЕЙНОТО ЖИЛИЩЕ. Напуска го с голи ръце и ще вземе каквото прецени съдът.
Сега действай да си върнеш вещите. Нали говорим за дразнене? Ми дразни го. Нека видим как, ще се почувства да влачи бюра и компютри обратно.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 951
Имам приятелка,чийто бивш съпруг беше напуснал семейното жилище и си отиде с празни ръце.Дори семейното жилище го оставиха на майката с двете деца.Светла,с теб сме,миличка!Няма право да ти изнася неща от дома.

# 52
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ще сложа охрана пред вратата. Точка. Който плаща, той поръчва музиката. Плюс това нека те осъди, че не му даваш да краде от къщата ти. Като те осъди, че това с анегови неща, тогава ще ги вземе със съдия изпълнител. До тогава ти имаш претенции, че са твои. Те са на "ДОМАЪТ ти" все още.
А и по всичко прочетено си съставям мнение, че този мъж е комплексар и страхливец ( щом те удря). След, като с полиция не мога да ми опазят къщата, ще сложа охрана. да дойдат ония дебеловратите и да му счупят крачетата. Пък нека викне полиция той тогава, че не може да влезе да изнася. Нека полицията му разреши хаххах. Никога няма да стане.

В как пък да не разреши? Точно това е станало вчера- ПОЛИЦАИТЕ УСТНО СА СЕ ДОГОВОРИЛИ С НЕГО- ДА ИЗНЕСЕ БЮРОТО И КОМПЮТЪРА.Не са направили протокол, нищо ! Това според тях са лични вещи. В тяхно присъствие са изнесени. Обаче след тяхното заминаване- останалите вещи.

Не мога да сменя патрона, разберете го. Децата са снего. Той извърта нещата в негова полза. Довечера ще дойде с тях и като е заключено- казва- тя ний изгони с децата на улицата. Е как ви звучи това в съда- добра майка, а ?Като каза, ч епускам само децата- те пък викат, че без него няма да влязат, не искат и заминават с него. Той после пак си твърди, ч ене съм го пуснала, заедно с децата- т.е изгонила съм ги. Все едно гоня и децата. И без това остави големия при майка си и сега ще го изтъква, че аз не го искам, живее при баба си.
Много е объркано и заплетено. НА ръба е , тънка е нишката и трябва да се внимава кое как ще се използва срещу мен после.

Как да предотвратя да изнася- не мога да стоя 24 часа у дома.
Вчера като ходих в районното, дежурният ми се изсмя и ми каза, че не е кражба. не бил той изнасял от дома ми, а съпругът ми. Това са вещи, колкото мои, толкова и негови, имал право да си ги вземе. Нямате си на идея какво става  вмалкия град. Шуробаджанащината е навсякъде. На приятелски начала е всичко. Да не говорим, че при едно идване на полицията, полицаите-негови познати, го тупаха по рамото и му викаха- Илиянски, кво става бе, що така.  Те на работа ли са или на гости са ни дошли, питам аз?

В понеделник отивам да си пускам жалбите, спокойно. Да уточня- не е напуснал дома. Изнася се по малко, нмо в същото време идва да спи тук, за да не му спра окончателно достъпа, води се че не е напуснал семейното жилище. И ползва за това детето, затова го взима със себе си. да има очи да се прибира- ето идвам си с детето у дома. И само да посмея да не го пусна- изгони ни с детето. Познавам и кътните му зъби, предсказуем е и не е за първи път. Тия номера се повтарят периодично от 2002 год насам.

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 13:06 от Джемма

# 53
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Имам приятелка,чийто бивш съпруг беше напуснал семейното жилище и си отиде с празни ръце.Дори семейното жилище го оставиха на майката с двете деца.Светла,с теб сме,миличка!Няма право да ти изнася неща от дома.

О, той затова идва да спи тук, за да не се води -напуснал доброволно семейното жилище. Нищо,че идва през вечер понякога. След 22 часа.

  bouquet  bouquet  bouquet Страшно много ви благодаря на всички. Такава подкрепа сте ми. Ще се побъркам, ако не пиша тук.  bouquet  bouquet  bouquet

# 54
  • София
  • Мнения: 1 951
пиши,колкото си искаш.С теб сме!сТИГА ДА МОЖЕМ ДА ТИ ПОМАГАМЕ ,МАКАР И ОТ РАЗСТОЯНИЕ.
Ако вървят нещата ,както в момента след около месец .ще имам път към теб,и ще ти се обадя.Само да сме здрави. С теб сме!

# 55
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ще се радвам да се видим. Simple Smile

# 56
  • Мнения: 215
О, той сигурно в понеделник ще изнася остатъка, защото няма да има никой в къщи, знае кога съм на работа, майка ще се явява на ТЕЛК в понеделник, това се зане отдавна.Татко ще я води. Ей тогава на спокойствие ще се разпорежда безнаказано. Лошото е, в исковата молба Пела е посочила ,ч еискаме анкета и оглед на жилището от социалните, за да докажем,ч е има условия за отглеждане на децата  при мен.
А той ще се постарае да няма условия, когато те дойдат. Отгоре на всичко имам ужасно неразбрана шефка- няма да ме пусне в понеделник сутринта от работа, а трябва да занеса жалба до прокурора и да заведа делото по закона за домашното насилие с входящ номер на всяка цена. За неплатен- иска да я предупреждаваме 7 дни по-рано.

Не можеш ли да упълномощиш Пела да отиде вместо теб?  newsm78

# 57
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,вярно!Предполагам,че точно адвоката ти има такова право.А особенно ,ако се обясни на служителките,че нямаш право на отпуск,особенно през учебната година.

# 58
  • Мнения: 4 176
Само да уточня, че преди време бях в задънена улица с нашата община. Отказваха да ми приемат едни документи, защото зам. кмета бил наредил така. Идваха и ми пишеха актове, че не съм подала документите, а в същото време отказваха да ми ги приемат. нямам ли входящ номер - не съм подавала. нямах доказателство, че ходя всеки ден да им се моля. Ставаше дума за подкуп, който отказах да платя, защото всичко си ми беше изрядно.
Накрая ей така от гениялност  Laughing се сетих и отидох при един нотариус. Платих му да дойде с мен в деловодството на общината. Мълчи си човека- просто е като мой съдружник/придружител. Влизаме ние " идвам за пореден път да пробвам, ще ми приемете ли документите". Ония пак отказаха без обяснения, (а са длъжни да приемат).
Тогава нашия човек " добър ден, аз съм нотариус.....идвам да съставя констативен протокол за случващото се".
Състави го. заведе го в регистъра си и да видите как никога не получих актовете. Даже ходих да си ги искам, за да ги съдя, ама цъ. Отпаднаха.
Така, че ти можеш същото с полицията да направиш. Знам ли.
Начин винаги има.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 951
Много ми е мъчно за теб.Онзи ден просто не можах да повярвам,за случващото ти се.Опитай,но нотариус не знам ,дали ще ти свърши работа.

Общи условия

Активация на акаунт