колики през първия месец

  • 1 576
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585


Ами темата беше първоначално в Клюто, на маймуница, според мен достатъчно предизвикателство да се избъзикам. Не съм се избъзикал гадно, чичо ми е цоцал до 4г и половина 1922 набор е, жив и здрав.  Баба ми го отбила, защото забременяла с втория ми чичо. Той пък починал преди да го отбие, та така. Бебетата не могат да си контролират гълтателния рефлекс и лакомията като нас, та затова глътват въздух, независимо с какво мляко се хранят. Та тоя въздух предизвиква коликите. Въздухът може да излезе от бебето по два пътя. Затова след като се накърми, бебето се държи правичко, даже се дундурка - майката се подрусва с него, да се слегне млякото, а въздухът да излезе нагоре, бебето да се оригне. Другото, което може да се направи, когато е разповито, прави му се въздушна баня, масаж на коремчето - леко, с опакото на дланта. Бабичките по нашия краи ги масажират, като имитират месени на тесто - краченцата свити към коремчето после се кръстосват ръчичките - ту едната отгоре, ту другата. Това е съпроводено и с песенчица - Сити пити, топло пити ... по нататък не я помня. Аре, че дълъг постинг стана. А, и чайче от джоджен (гьозун, юзън) върши работа, обаче не знам на толкова малко бебе дали може да се дава. Той и затова се слага на боба, да намалява газовете след консумация на боб.

# 16
  • Мнения: 4 546
аз също като давам саб на беб  не му сипрат коликите. но може би има все пяк някакъв ефект - като го слагам в млякото забелязвам, че въобще няма пяна. а ако не сложа капки пяната е много

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Ползвала съм Саб симплекс и Бейбинос,но нищо не помагаше Naughty,само и единствен носене на ръце и затоплянето на коремчето със сешоар и така заспиваше. Peace

# 18
  • Мнения: 400
Инфакол давах, нямаше особен ефект. мисля, че с капките ние се успокояваме не децата:)

Не знам дали знаете, но всички капки са с еднакъв състав, веществото се какза симетикон и е същото като в еспумизан.

Това е синтетичното вещество, което отговаря на естетвеното вещество извлечено от копъра.

Така че дали чай от копър или капки от аптеката, все същия резултат...

А резултата е-малките мехурчета въздух се пукат и правят голямо мехурче, което по-лесно се изпръцква от бебчето.

# 19
  • Мнения: 2 524
Цитат
Другото, което може да се направи, когато е разповито, прави му се въздушна баня, масаж на коремчето - леко, с опакото на дланта. Бабичките по нашия краи ги масажират, като имитират месени на тесто - краченцата свити към коремчето после се кръстосват ръчичките - ту едната отгоре, ту другата. Това е съпроводено и с песенчица - Сити пити, топло пити ... по нататък не я помня
Правя го в осъвременен вариант и върши работа в комбинация с чай от копър и Долче Нанна.

# 20
  • Мнения: 753
Аз използвах Еспумизана, но мисля че нямаше много гплям ефект, незнам дали беше 'фнушение' от моя страна но след като започнах да давам чаят на Хип за храносмилане - лайка, копър, анасон....коликите се редуцираха при бебето,...също съм варила и само лайка, ...много бях доволна от чая, това беше при нас. Успех Hug

# 21
  • Мнения: 2 211
При нас нищо не помагаше. На 4 месеца отшумяха.

# 22
  • Мнения: 566
коликите ни мъчиха до 6-я месец близо.
първите месеци ги борихме с Еспумизан и Саб симплекс, а след това само с чай от копър и анасон

# 23
  • Мнения: 1 467
Нищо не ни помогна, освен дундуркане по корем и така нататък. Сами ще отшумят, надявай се по-скоро. Не бих го тъпкала с капки и такиви ми ти работи.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 150
При всяко бебе е различно!Някой нямат изобщо колики.Пробвай всичко ,пък ако нещо има ефект продължи с него!При нас Саб Симлекса помогна.Инфакол има абсолютно същите съставки ,като на Саб Симплекс само,че е друга фирма производител!

Общи условия

Активация на акаунт