Какво е това "ЕМО-та" ?

  • 5 963
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 563
Нима ще си щастлива, ако растеш в семейство, в което няма мир и любов, но има много пари?! Мисли като пишеш, хубавото детство не се изчерпва само с покупки на разни неща, били и те от първа или последна необходимост.

То пък в бедните семейства блика мир и любов, сякаш!  Вдигат си скандали хората, смазани от безпаричие, па плеснат с ръце и се прегърнат! 
Поне емо-тата, които познава синът ми са с проблем презадоволяване и преугаждане, а не обратното. И както казаха по-горе, скука поради прекалено многото свободно време и незнание как да се запълни то. Плюс мързел за някакъв спорт, липса на интереси и хобита.

Да, а в богатите всичко е любов и песен. Не можеш да съдиш за щастието на едно дете по това как е облечено, при това с такава злоба.

# 46
# 47
  • Мнения: 822

Е, те докато го разберат и...  детството ще свърши.  Laughing
Макар че, като гледам, някои цял живот не могат да го разберат, ами като маймуни се подчиняват на модите, без собствен стил и вкус.  newsm78

Ами да, някои се лутаха доста, и дето се вика, на всеки 1-2 години - нова промяна в напълно различна посока. То това е друг проблем...
За мен, това да се причисляваш към някаква група, все пак до някаква степен ангажира съзнанието ти и те отвлича от глупости разни, на които се натрисат обикновено хора без идеали, цели или занимания, скучаещи и т.н.

Тези Емо-та изключително много ме дразнят.И повечето им предтавители смятат, че не може да станеш емо, когато ти скимне.Това тяхното било религия, трябва сам да осъзнаеш, че си емо и някакви такива глупости.Едната им страна на лицето е закрита с коса и това символизира злото/тъммната страна/ Момчетата "имат право" да се целуват по между си, но това не значи, че са гейове.Както каза някой по-горе емо идва от emotional.Принципно емотата се обличат в някви шаренийки и пр.Тук в бг повечето "емо" са позьорчета/поне според мен/  Sick като цяло не харесвам "културата" им . Naughty

И мен много неща ме дразнят. А най-много ме дразнят малки момичета, които се преструват на големи и въртят с***ки по дискотеките за по едното возене на мотора, примерно. Също така не ми харесват и момичетата на 12 години, нагримосани и накипрени, да се препъват по главната, покачени на 10 см ток. И още много неща не ми харесват - ама такива сме си хората - всеки със своите странности, всеки е отделно луд...
 

# 48
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
моарейн ти иму ли си?

Споко, хора.
Ще се оправят нещата.

Някои от вас са били метъли, други хипари, пънкари, уейвчета и чалгарчета.
Някои са били дори всичко това.
Сега всички сте големи, отговорни и мислещи с главите си хора.

Етап в растежа.

# 49
  • Мнения: 822
моарейн ти иму ли си?


Не. И емо/ему също не съм.
Обикновена жена съм си, която не е забравила миналото си.
Не защитавам емота, просто си разсъждавам. 

# 50
  • Мнения: 4 555
Тези Емо-та изключително много ме дразнят.И повечето им предтавители смятат, че не може да станеш емо, когато ти скимне.Това тяхното било религия, трябва сам да осъзнаеш, че си емо и някакви такива глупости.Едната им страна на лицето е закрита с коса и това символизира злото/тъммната страна/ Момчетата "имат право" да се целуват по между си, но това не значи, че са гейове.Както каза някой по-горе емо идва от emotional.Принципно емотата се обличат в някви шаренийки и пр.Тук в бг повечето "емо" са позьорчета/поне според мен/  Sick като цяло не харесвам "културата" им . Naughty

Познаваш ги от близо ли?

Да, тя е на 15.

# 51
  • Мнения: 25 707
Да, а в богатите всичко е любов и песен. Не можеш да съдиш за щастието на едно дете по това как е облечено, при това с такава злоба.

Злоба???  Shocked
Какъв ти е проблемът, жено?  newsm78
И понеже тук става въпрос за емо-тата, а не за моята злоба към богатите, прочети поста над твоя - ще ти бъде много полезно, надявам се. Пък после ела ми обясни пак от какво са нещастни и депресирани горките дечица...  Mr. Green

# 52
  • Мнения: 179
Познавам едно 14-годишно момиче,обличащо се като "емо".Беше приятелка на дърщеря ми.От известно време я гледам с едни провесени бретони,тъмни дрехи и ...гипсирана ръка!?Дъщеря ми казва,че не и била счупена.Семейството и е изключително заможно,бащата е чужденец,има бизнес в България.На пръв поглед да се чуди човек какво не му е наред  на детето - то пари за дрехи,за уроци,кеф ти екскурзии и телефони всякакви.Обаче тези родители просто не познават детето си.Те и двамата са изцяло ангажирани с бизнеса .Като казвам изцяло,значи изцяло - не съм ги видяла да се разходят заедно,да отидат някъде.И двете им деца израснаха с бавачки,майката ми се оплаква,че не искали да учат.Че за какво да искат,всичко им е поднесено на готово,явно за внимание се борят.Да не говорим пък за писанията на скайпа,направо се плаша напоследък.Въпросното дете върти - суче,все за умиране го докарва.Разни неща от рода на"Кой ще ми даде две причини да живея?","Бунт против реалността,бунт против Бога" и т.н.Веднъж и се включих да поговорим,но тя ме увери че всичко е само моментно настроение.

# 53
  • Мнения: 2 563
Познавам едно 14-годишно момиче,обличащо се като "емо".Беше приятелка на дърщеря ми.От известно време я гледам с едни провесени бретони,тъмни дрехи и ...гипсирана ръка!?Дъщеря ми казва,че не и била счупена.Семейството и е изключително заможно,бащата е чужденец,има бизнес в България.На пръв поглед да се чуди човек какво не му е наред  на детето - то пари за дрехи,за уроци,кеф ти екскурзии и телефони всякакви.Обаче тези родители просто не познават детето си.Те и двамата са изцяло ангажирани с бизнеса .Като казвам изцяло,значи изцяло - не съм ги видяла да се разходят заедно,да отидат някъде.И двете им деца израснаха с бавачки,майката ми се оплаква,че не искали да учат.Че за какво да искат,всичко им е поднесено на готово,явно за внимание се борят.Да не говорим пък за писанията на скайпа,направо се плаша напоследък.Въпросното дете върти - суче,все за умиране го докарва.Разни неща от рода на"Кой ще ми даде две причини да живея?","Бунт против реалността,бунт против Бога" и т.н.Веднъж и се включих да поговорим,но тя ме увери че всичко е само моментно настроение.

За внимание плаче явно. Тъжно е.

# 54
  • Мнения: 2 229
Само това че четяли Мики Маус ме учудва. newsm78

# 55
  • Мнения: 25 707
Само това че четяли Мики Маус ме учудва. newsm78

Предполагам, че изразява копнеж по детството. Онова, което уж било много тежко...  newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 2 864
Само да кажа, че емо като стил музика не съществува. Повечето групи, набедени за "емо" са си чист поп рок или алтърнътив, най вече второто.
и да, и не точно  Wink

# 57
  • UK
  • Мнения: 3 959
Ще цитирам по памет един съфорумец от Егмонт, който в темата за емото каза, че напоследък всяка промяна в ритъма или тона на песента се записва като нов стил музика... Нещо такова е и емото. Ето я и темата.
http://forum.egmontbulgaria.com/viewtopic.php?t=14398

# 58
  • Мнения: 857
Тези Емо-та изключително много ме дразнят.И повечето им предтавители смятат, че не може да станеш емо, когато ти скимне.Това тяхното било религия, трябва сам да осъзнаеш, че си емо и някакви такива глупости.Едната им страна на лицето е закрита с коса и това символизира злото/тъммната страна/ Момчетата "имат право" да се целуват по между си, но това не значи, че са гейове.Както каза някой по-горе емо идва от emotional.Принципно емотата се обличат в някви шаренийки и пр.Тук в бг повечето "емо" са позьорчета/поне според мен/  Sick като цяло не харесвам "културата" им . Naughty

Познаваш ги от близо ли?
Нямам познати "емо" , но доста неща съм чела и чувала за тях, така че съм зпаозната с горе-долу с културата им.Както казах повечето в бг, за мен, са позьори.Ето един пример, едно момиче по чата ми каза"утре ще си правя "емо" прическа".И сега я гледам облича се леко като пънкарка и е "в крак с модата".Това за мен е позьорщина, но както и да е...
Знам, че е пълно с "емота" в Италия и Франция.

# 59
и в Испания са доста
като дойдох тук това ми направи впечатление че са наистина много
не бих казала чак култура а по скоро мода
не че искам да те обидя нещо де
но култура е малко по силно казано за мен

Общи условия

Активация на акаунт