Не спим по цели нощи

  • 2 707
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 336
При нас това е перманентно състояние, разбирам те чудесно Cry

# 16
  • Мнения: 152
И аз от както са се родили нямам спомен да са спали по цяла нощ .Най вече Елеонора тя ме събужда мрънка писка и няма успокоение .Дори когато бяха жегите ставах по сто пати да давам шишето с вода по 3-4 шишета на вечер само за единия .Бях се шашнала  питах педито и ме посъветва да им давам чай от маточина за успокоение.От както го давам Павлин започна да спи по цяла нощ много рядко да ме вдигне ако не може да си намери шишето с чая ако си го намери се самообслужва и заспива .Докато Ели хем си намира шишето хем си пие и същевременно мрънка това ме събужда и не мага да заспя докато не заспи и та и така си откарваме цяла вечер.От няколко дена  я взимаме при нас да спи успокоява се но много шава и мята ръце по сред нощ получавам някой шамар или ритник и пак не мога да се наспивам .Сигурно когато пораснат на по 2-3 години тогава ще се рахатясаме .

# 17
  • Мнения: 983
При мен са на периоди. Има нощи когато се будят през 10 мин. Давам вода и биба и заспиваме всички за по 5 мин. Добре, че бързо заспивам. А има нощи, в които си спят по цяла нощ. Ще мине, стискай зъби и това е.Ние в момента вадим зъби и са ужасни. До сега си заспиваха сами, а от 1 мес едната се научи все на ръце. Ако не я вземеш се дере. И през деня е така. Вече полудявам, защото трябва да ходя с нея и до тоалетната, а ако някой неочаквано дойде в нас, може да се гръмне. Добре, че заспиват вечер към 23.00 за по час, та да поизчистя малко.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 037
и моите маймуни ме будеха по 10-на пъти всеки на вечер,като никога не го правеха едновременно(какво като са се родили заедно, нали трябва да покажат характер и да ясно кой командва парада).Отначало беше за мляко,като спрях млякото искаха сок,после вода ......и така докато татко им не се върна(бяха на 2г и 1 м.) и не ги отряза от раз.За около седмица-две чувствително намаляха събужданията ,а след месец не можех да повярвам ,че съм спала цяла нощ Laughing.Предполагам ,че и аз имам вина за тяхното държание-в смисъл те си плачат,аз ставам и ме пробват докато издържа Joy

# 19
  • Мнения: 89
Напълно те разбирам, завиждам на майките, които спят по цяла нощ. Моите откакто са се родили не е имало вечер да не се събудят. До преди месец Марти се будеше в най добрия случай на час. Сега се буди по 3-4 пъти, но аз и на това съм доволна. Мануела спи с баща си в друга стая и по принцип е по-спокойна. На мен се падна по-ревливото  Joy

# 20
  • Мнения: 141
Може да имат причина да се будят. Затова се опитаи да я откриеш. А може и да няма Wink Едното ми дете се будеше по няколко пъти на нощ до 2 години и 4 месеца просто защото му е по-чувствителна перисталтиката. Със сигурност е период, които трябва все някога да приключи. Това е мисълта, която ме крепи в подобни изтощителни моменти. Стискам палци и ти желая по-скоро да преминете през тези трудности Laughingче други идат

# 21
  • София
  • Мнения: 12 231
   Джина, явно доста си приличаме с теб. Абсолютно същото е и при нас. Първо легълцата са в спалнята при нас. Второ ако са много неспокойни просто си  спят при нас. Така не се налага да става никой и спим спокойно. Е бих искала спалнята да е малко по-голяма. В спокойните нощи са си в техните легълца, но задължително поне веднъж на вечер стават да хапнат. Това обаче ни най-малко не ми е проблем. Сучат десетина минутки, изпишквам ги и отново им давам да сучат. Заспиват за отрицателно време. После или остават при нас или просто ги връщам в легълцата.   
    Определено не бих се наспивала ако трябваше да ставам постоянно, защото първите месеци се будеха на всеки час. Така че за мен спането заедно в момента е единственето решение понякога, но обикновенно ми е приятно, рядко е имало моменти да се изнервя и да искам да са си в легълцата. Имало е едва една две нощи в които не съм могла да ги приспя набързо и съм и оставяла да си поиграят един час и тогава да заспят, но това е точно един два пъти.Колкото по големи стават мисля, че почват все повече да спят. Така че има светлина в тунела  Simple Smile
   

Общи условия

Активация на акаунт