От кога на ясла

  • 2 781
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 156
Аз смятам да пусна моя син на 1г и 6-8месеца.Според мен пън не е добре да гледаш детето си до 3г. възраст, свиква с теб, не умее да общува добре и да дели играчките си с другите деца.Всеки сам си преценява Peace

Сина ми тръгна на градина на почти 4 години. Дотогава си се гледахме в къщи. Много е общителен. Ходи с голямо желание. Дава си играчките без да се замисля. Даже е обещал парите, които дядо му му даде за морето на едно дете от детската градина Simple Smile

Ако майката издържи е по-добре да си гледа детето докато е готово за градина. Да може сам да ходи до тоалетна, да се храни сам, да говори добре  - да си сигурна, че ще е добре там.

Само че сега с малкия ми писна в къщи. И вече майчинството ми е в тежест. Как ще издържа до 2-та му година - не знам.

# 16
  • Мнения: 2 978
Само да допълня, че точно в градината хич не се научават да си делят играчките. Точно там се научи да ги дърпа и да не ги дава.

Иначе по темата.
Дадах я на 1.3м, трябваше да ходя на работа. После я спрях за няколко месеца, че изкара две гнойни ангини една след друга.

Не съжалявам за нищо..тя харесва да ходи там.

# 17
  • Мнения: 3 089
по изключение се приемат деца и на 6 месеца, но в определени ясли. моя позната е самотна майка-студентка и просто се наложи да започне работа, за да си изхранва детето. приеха бебето й на ясла на 6 месеца. спор няма, че е раничко, но като нямаш друга възможност...
петра стана ученичка на 1 г. и 5 месеца. адаптира се за 3-4 седмици и сега се чувства чудесно. гледачка също имаме, но за мен гледачката е втори вариант - за мен детето преди всичко има нужда от други деца, игри, занимания и т.н., а именно това дава добрата ясла.

# 18
  • Мнения: 4 555
Според мен пън не е добре да гледаш детето си до 3г. възраст, свиква с теб, не умее да общува добре и да дели играчките си с другите деца.Всеки сам си преценява Peace
Това са градски легенди. Изобщо няма такова нещо  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
На единият ми брат жената работи в детска градина.В яслата имаха бебе на 8 месеца.От нея съм знам,че полагаха изключителни грижи за това бебче,не,че е някакво успокоение,де!

# 20
  • Мнения: 179
нормално е от когато започне да се храни самичко

# 21
  • Мнения: 195
Ние тръгнахме на 1г и 6 мес. на ясла, свикна бързо и бях много доволна. Всичко обаче е до детето и трябва да се подхожда индивидуално.

# 22
  • Мнения: 934
Синът ми не е ходил на ясла, беше гледан от детегледачка до 3г и 7м. и после - градина.
Дъщеря ми също беше с детегледачка от бебе и тръгна на ясла на 1г. и 8м.
Определено варианта Детегледачка е за предпочитане, стига да случите на добра и спокойна жена.

# 23
  • Мнения: 505
Пратих дъщеря ми на ясла, когато беше на 1г. и 3м., не съжалявам, на нея и беше хубаво, а и до днес поздравява учителките от яслата  Peace

# 24
  • Мнения: 2 577

Моят син тръгна на 1год и 6 месеца,като ходих да питам в яслата,ми казаха,че имат условие детето да е проходило Thinking.Скоро се рових напред -назад и случайно попаднах на:

Глава четвърта.
ЗДРАВНА ЗАКРИЛА НА ОПРЕДЕЛЕНИ ГРУПИ ОТ НАСЕЛЕНИЕТО
Раздел I.
Здравна закрила на децата
[Препратки от актове]
Чл. 117. Държавата и общините, юридическите и физическите лица създават условия за осигуряване на здравословна жизнена среда и нормално физическо и психическо развитие на децата.

 
Чл. 118. (1) За подпомагане на семейството при отглеждане на деца до тригодишна възраст и за осигуряване на тяхното нормално физическо и психическо развитие се създават детски ясли и детски кухни.

(2) Детските ясли са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти осъществяват отглеждане, възпитание и обучение на деца от тримесечна до тригодишна възраст.

(3) Детските кухни са организационно обособени структури, в които медицински и други специалисти приготвят, съхраняват и предоставят храна за деца до тригодишна възраст.

(4) Изискванията към устройството и дейността на детските ясли и детските кухни, както и нормите за здравословно хранене на децата до тригодишна възраст се определят с наредба на министъра на здравеопазването.


Което значи,че нито имат право да изискват да са проходили,нито да са навършили 10 месеца,просто понякога е хубаво да си знаем правата и да можем да си ги устояваме Simple Smile

подкрепям я напълно  Peace

Нямат никакво основание. Аз съм виждала 6 месечни в ясла, а и малко по-големи с проходилка в ясла - леля имам дето до пенсионирането си само в ясли е била възпитателка.
Това са им неписаните правила, както яслите, така и градините си измислят
Измислят си ги за улеснение и времето за прием, и ваканциите им, че и работното време даже не си спазват... всичко е, нямам думи...
Аз лично на една директорка й занесах наредбата за детските градини да си я прочете, дори бях подчертала с маркер разни членове. И както бяха изписали сина ми края на май, тъй като щял да ходи на у-ще. Майка ми го води на 1.06 и я върнали  Shocked И от следващия ден продължи да си ходи на  градина докато аз прецених - до септември  Mr. Green

колкото за малката - записала съм я още февруари, за да си чака реда Mr. Green

Последна редакция: пт, 21 сеп 2007, 23:52 от Amelia

# 25
  • Мнения: 983
И аз съм чувала, че по закон е над 3 месеца, но за реален такъв случай не съм. Иначе мисля моите да ги пусна към 1 год и 5мес

# 26
  • Мнения: 1 029
Твърде рано ми се струва да си оставя детето на ясла преди да е навършило поне 2 години. Ако ми се налага все пак да тръгна на работа, бих предпочела да наема детегледачка. Но разбира се всичко е въпрос и на възможности и при липса на друга алтернатива сигурно и яслата ще върши работа.  Rolling Eyes
А това за общителността не бих казала, че е свързано с ходенето на ясла или градина.  Naughty

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Пуснах я на година и 4-5 месеца. Сега съжалявам, само защото много се разболяваше. Спрях я след няколко месеца поради честите боледувания.
Сега планирам отново да пробвам. Вече е по- голяма и се надявам да не се разболява толкова  Praynig

# 28
  • Мнения: 1 883
Голямана на 1,8г , а малката на 1,10г

# 29
  • София
  • Мнения: 581
При нас е след 10 м. но за мен е твърде рано ,ако имаш възможност до 3 г.е най добре да си го гледаш ти или детегледачка.След това съм с две ръце за детска градина никакви детегл.или баби.

Общи условия

Активация на акаунт