Само през септември ли приемат в яслите?

  • 2 934
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 885
Тона ми бил виновен сега......За деленето на яслите го знам от този форум. Рових се преди синът ми да стане на 3 месеца, записах го на 6 месеца и в двата вида ясли. Вратичките са два вида, като със заповед от кмета единият вид отпадна.
Преди за ясли се подаваха молби по всяко време, за ДГ само след 01.01. Със заповед на кмета /за да намали корупцията/ сега молби в ясли към ОДЗ също се подават след 01.01. Другата вратичка за ясла към ОДЗ - пари под масата. За ЦДЯ няма такива неща.
Е, аз успях да подам молба преди влизане на тази заповед на кмета в действие.
Дребното днес е за пръв път на ясла към ЦДЯ. На 1 г. и 11 м. е. Т.е. мина повече от 1 г., от както се рових по темата. Тези неща не се правят в последният момент. Мое мнение. Трябва да има поне 2-3 месеца период на адаптация на МАЙКАТА, когато е решила да се върне на работа, преди или след като е пуснала детенце на ясла. Защото нейните притеснения/нерви автоматично се прехвърлят в/у детето.
Идея си нямам къде се намира кв. Света Тройца, дала съм линкове с ДЗ по райони. Живея в центъра на София. Тук борбата за място в яслата си е като на война.
Ако искаш детенце да тръгне преди септември това ще стане, ако имате в района ЦДЯ. За ясла към ОДЗ - децата тръгват от септември месец. Като учениците.

# 16
  • Мнения: 33
и аз отдавна се интересувам по темата, но след като звъннах в  ОДЗ-то с ясла, която си бях избрала през тази  пролет ми обясниха, че молбата вече се анулира в края на годината - ако не е приета - така, че беше невъзможно да подам по-рано от януари 2008. Казаха, че ги искат стабилно проходили, което е в разрез, с така наречения правилник. А все пак този септември ми се вижда още мъничка. Явно наистина вариантите са ЦДЯ или някоя частна по-далеч. А Света Троица е на 5 минути от центъра по бул. Тодор Александров. Peace

# 17
  • Мнения: 9 990
Разбира се, че разделение има, но аз съм с две деца и по-удобно би ми било да ги водя и прибирам на едно място, а не да ми трябва още час в обиколки да оставя едното някъде, пък другото другаде.За това ми трябва ОДЗ, пък там тръгват септември.

# 18
  • Мнения: 1 951
Ходих да го запиша март месец. Казаха ми, че няма да стане от 01.09. Директорката беше разбрана и ми обеща, че ще го вземе от 01.12. Каза, че дотогава обикновенно  се освобождават по 2-3 места.

# 19
  • Мнения: 3 695
Не смесвайте обаче условията в различните градове, защото разликата е от небето до земята.  Stop
В по-малките градове например не само, че приемат по всяко време, ами дори учителките ходят по домовете да търсят деца, за да не закрият групата.
Доколкото разбирам авторката на темата пита за София.

# 20
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Каката ни тъгна на ясла през Май,а малката през Ноември.Стига да има места приемат по всяко време. Peace

# 21
  • Мнения: 1 951
Не смесвайте обаче условията в различните градове, защото разликата е от небето до земята.  Stop
В по-малките градове например не само, че приемат по всяко време, ами дори учителките ходят по домовете да търсят деца, за да не закрият групата.
Доколкото разбирам авторката на темата пита за София.



Не бих казала, че е уточнено за кой град се пита.
А това, за учителките, че ходели по домовете не знам за къде се отнася. Сигурно за съвсем малки селца останали без млади хора. При нас в Плевен е изключително трудно да си запишеш детето на ясла.

# 22
  • Мнения: 3 695
За квартал Света Троица пита, който е в София.
Не става въпрос за малки селца - за Ямбол знам, че е така. В Плевен явно сте по-добре с раждаемостта или пък зле откъм детски градини. Както и да е, дано да се подобрят нещата.  Peace

# 23
  • Мнения: 500
Доколкото знам-не.

# 24
  • Мнения: 2 616
Аз доколкото знам, приемът е от юни нататък

Общи условия

Активация на акаунт