рязане на нокти

  • 2 630
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 155
Отрязах й ги веднага щом се прибрахме от болницата, преди ги режех докато спеше, но вече не става и я взимам в мене и така ги режа. Имам ножичка на Чико, но нещо не успях да се спавя с нея и затова ползвам моята.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Режа му ги всяка седмица,много бързо растат тези бебешки нокти!Слагам го в столчето за хранене и го държа здраво,това е.Режа ги с моята ножичка,нещо не успях да се справя с бебешките такива.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 331
Докато спи, иначе ужасно много се дърпа. Около един път седмично, и на ръцете и на краката. И гледам да докарам нещо като права линия, ама без остри ръбчета в двата края на нокътя.

# 18
  • Мнения: 438
Режа му ги от едномесечен с бебешка ножица, мн ми е удобна.Гледам да е по-кротък и тогава действам.  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 362
Режа ги с ножичка,а от скоро и с нокторезачка.
Когато има нужда-тогава.Нямаме график Mr. Green
На краката ни е голям зор,не дава,но се справям някак.
Не съм рязала ноктите докато спи-и като бебе и сега.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 942
С нокторезачка и до дъно. Ползва ги като оръжие #Crazy, затова гледам да не го оставям с нокти

# 21
  • Мнения: 169
от край време му ги режа САМО, когато е заспал, вкл. и сега, иначе е невъзможно  Crazy
Като новороден и преди да се осъзнае му ги рязах и когато е буден.
Оставям тънка бяла ивичка.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Режа ги когато видя, че са пораснали, не режа до дъно  Peace
А сега от морето си взехме една нижичка на Солинген с затапено връхче и се родих и на детето и на бебо с нея направо е песен имах две на чико ножички заминаха за кофата за боклук.
 А забравих знам, че на крачето се режат в права линия не се заоблят, защото може да се получи нещо като забиране  Peace Това го знам от леля ми претърпя операция по тази причина и тогава и бяха казали, че това се получава при много хора кайто  си режат ноктите на краката заоблено. Ама как го обясних  Embarassed дано ме разбрахте.

# 23
  • Мнения: 204
Първият месец не е много добре да се режат ноктите, защото има опасност да се среже и живец. Ние ползвахме ръкавички, но от втория ги режа всяка седмица със специална бебешка ножичка на Чико. Режа ги, когато  ебудна, но зависи от детето. Ако много мърда, може и когато  едълбоко заспало.

# 24
  • Мнения: 649
Започнах да им режа ноктите на 3 месеца, дотогава им бяха много меки и ми бяха казали максимално да се възползвам от чупенето на нокътчетата. Но сега сякаш съжалявам - първоначално имаха много хубави плочки, но сега са едни малки, квадратни.. Tired.
Режи ги по-отрано, но не до дъно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Моето диване се роди с дълги нокти и като стана на около 15дни му ги изрязах.С нокторезачка,докато спеше,не много дълбоко и много внимателно

# 26
  • Мнения: 2 677
На моят много бързо му растат ноктите - и на краката, и на ръцете. Режа ги с детска ножица на Чико. Докато беше по-малък, нямаше проблем, сега вече е приключение.

# 27
  • Мнения: 753
Преди беше лесно като бебенце, но сега е голяма борба, той разбира и на 2-ия нокът започват протестите,...борба голяма Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Режа ги след хранене или до като спи.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Още след посещението на педиатъра у дома се престраших, защото му бяха адски дълги и се беше издрал като индианец...  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт