рязане на нокти

  • 2 636
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
момичета споделете кога как и до къде режете ноктите на вашите бебоци. Чух че дълбокото рязане обръща нокатя и той расте на горе

# 1
  • Мнения: 941
Не помня кога беше точно,но беше скоро след изписването,защото му бяха дълги и се одраскваше.Правех го докато спи и не много дълбоко,просто колкото да няма нокътче.Това за растеж нагоре не съм го чувала

# 2
  • Мнения: 4 496
Че иначе накъде расте-надолу ли? newsm78Пробвах да и ги режа докато спи,но се събуждаше.Сега я взимам в мен и така.Режа нокътчето не до дъно,а да остане тънка бяла ивичка.

# 3
  • Мнения: 4 111
Режа му ноктите редовно, не до живеца, разбира се. Режа ноктите от около 2 седмици след раждането, до тогава слагахме ръкавички. Сега ноктите му са много остри, не мога да си позволя лукса да не ги режа повече от 4 дни - дере и себе си и нас. Растат нормално, не се дърпа като режа, няма проблем.

# 4
  • Мнения: 2 082
режа ги от раждането им почти с крива ножичка и не до дъно ,защото боли.режа ги веднъж в седмицата...

# 5
  • Мнения: 2 005
Като излязохме от родилното веднага започнах да му ги режа с ножичка  newsm78 И до ден днешен нямаме проблеми с рязането - веднъж седмично Hug

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Режа ги веднъж седмично,след банята.Не до края, страх ме е да не го заболи.

# 7
  • Мнения: 4 451
А на моята маймунка много бавно и растат ноктите. За първи път ги изрязах скоро след като излязохме от родилния дом. С нокторезачка, иначе не мога. Confused И винаги, когато е будна. Гушвам си я и така. Не режа до дъно и аз оставям тънка бяла лентичка.

# 8
  • Мнения: 4 441
По препоръка на лекарката носи ръкавички до към края на втория месец после са ти казали другите майчета .При нас това е запазена територия за тати Grinning

# 9
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Режа ги веднъж седмично,след банята.Не до края, страх ме е да не го заболи.
и аз така

# 10
  • София
  • Мнения: 4 590
Като видя, че са пораснали, ги режа внимателно с ножичка на Чико. Гледам да не е съвсем до дъно. Peace

# 11
  • Мнения: 313
Започнах да ги режа, когато стана на месец- дотогава се късаха сами. Първо растяха бързо и ги режех два пъти седмично, сега по веднъж. Винаги докато спи, защото иначе много мърда и ме е страх да не я порежа. Използвам крива ножичка, оставям бяла лентичка и то не малка, защото нали е госпожица Simple Smile. Е, в началото се драскаше, но вече не.

# 12
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Режа ги от малко след раждането с ножичка на Чико.Първоначална,няколко пъти се пробвах докато спи ,но после нещо не мина номера,само го будех така.Имаше и един период,в който си ходеше с маникюрче,щото не даваше и да припаря до ръчичките му.Вече е малко по-добре,сякаш ме разбира и си трае.А иначе ги режа почти до края и когато видя че са поизраснали.

# 13
  • Мнения: 11 017
Още не съм рязала, страх ме е. Embarassed Ноктите й сами падат като люспици.

# 14
  • Мнения: 245
след раждането около месец ноктенцата се чупеха в ръкавичките и. не съм ги рязала. след това с ножичка когато виждах ,че са пораснали. сега вече не ми дава да ги режа,много мърда,дърпа се, та се налага да ги режа докато спи:) горе долу на 10 дена. на крачетата по същия начин Simple Smile

# 15
  • Мнения: 1 155
Отрязах й ги веднага щом се прибрахме от болницата, преди ги режех докато спеше, но вече не става и я взимам в мене и така ги режа. Имам ножичка на Чико, но нещо не успях да се спавя с нея и затова ползвам моята.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Режа му ги всяка седмица,много бързо растат тези бебешки нокти!Слагам го в столчето за хранене и го държа здраво,това е.Режа ги с моята ножичка,нещо не успях да се справя с бебешките такива.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 367
Докато спи, иначе ужасно много се дърпа. Около един път седмично, и на ръцете и на краката. И гледам да докарам нещо като права линия, ама без остри ръбчета в двата края на нокътя.

# 18
  • Мнения: 438
Режа му ги от едномесечен с бебешка ножица, мн ми е удобна.Гледам да е по-кротък и тогава действам.  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 362
Режа ги с ножичка,а от скоро и с нокторезачка.
Когато има нужда-тогава.Нямаме график Mr. Green
На краката ни е голям зор,не дава,но се справям някак.
Не съм рязала ноктите докато спи-и като бебе и сега.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 942
С нокторезачка и до дъно. Ползва ги като оръжие #Crazy, затова гледам да не го оставям с нокти

# 21
  • Мнения: 169
от край време му ги режа САМО, когато е заспал, вкл. и сега, иначе е невъзможно  Crazy
Като новороден и преди да се осъзнае му ги рязах и когато е буден.
Оставям тънка бяла ивичка.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 397
Режа ги когато видя, че са пораснали, не режа до дъно  Peace
А сега от морето си взехме една нижичка на Солинген с затапено връхче и се родих и на детето и на бебо с нея направо е песен имах две на чико ножички заминаха за кофата за боклук.
 А забравих знам, че на крачето се режат в права линия не се заоблят, защото може да се получи нещо като забиране  Peace Това го знам от леля ми претърпя операция по тази причина и тогава и бяха казали, че това се получава при много хора кайто  си режат ноктите на краката заоблено. Ама как го обясних  Embarassed дано ме разбрахте.

# 23
  • Мнения: 204
Първият месец не е много добре да се режат ноктите, защото има опасност да се среже и живец. Ние ползвахме ръкавички, но от втория ги режа всяка седмица със специална бебешка ножичка на Чико. Режа ги, когато  ебудна, но зависи от детето. Ако много мърда, може и когато  едълбоко заспало.

# 24
  • Мнения: 649
Започнах да им режа ноктите на 3 месеца, дотогава им бяха много меки и ми бяха казали максимално да се възползвам от чупенето на нокътчетата. Но сега сякаш съжалявам - първоначално имаха много хубави плочки, но сега са едни малки, квадратни.. Tired.
Режи ги по-отрано, но не до дъно.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 699
Моето диване се роди с дълги нокти и като стана на около 15дни му ги изрязах.С нокторезачка,докато спеше,не много дълбоко и много внимателно

# 26
  • Мнения: 2 677
На моят много бързо му растат ноктите - и на краката, и на ръцете. Режа ги с детска ножица на Чико. Докато беше по-малък, нямаше проблем, сега вече е приключение.

# 27
  • Мнения: 753
Преди беше лесно като бебенце, но сега е голяма борба, той разбира и на 2-ия нокът започват протестите,...борба голяма Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 3 271
Режа ги след хранене или до като спи.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Още след посещението на педиатъра у дома се престраших, защото му бяха адски дълги и се беше издрал като индианец...  Laughing

# 30
  • София
  • Мнения: 300
Изрязах ги седмица след изписването докато спеше, тъй като бяха дълги и се дереше.От тогава ги реже таткото и то с нокторезачка а тя стои винаги мирна!

# 31
  • Мнения: 238
Режа с ножичка на Чико само когато спи. Като беше бебе ги режех щом е буден, но сега е невъзможно. На ръчичките до дъно през 5-6 дни или ако са пораснали, на краката през 10 дни. После леко минавам с бебешка пиличка острите връхчета, иначе също си използва ноктите като оръжие. Laughing

# 32
  • Мнения: 474
Ами, още откакто се е родила й режа ноктите с бебешка нокторезачка /опитах с ножичка, ама нещо не се спарвих с нея  Embarassed/. Когато беше на един месец ги режех докато спеше, но от тогава си я гушвам и така.....само в тежки случаи карам баща й да я забавлява и помежду другото аз режа  Crazy..... Никога не съм рязала до край  Naughty, защото често се случва така нокътя да врастне и да забере /предполагам, че знаеш колко много боли това/

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
В началото се късаха и с рязането започнахме след 2-3 седмици.Режа с ножичка,но не до дъно/случвало се е и до дъно/.Интересно и е и мирува от малка още.

# 34
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
докато беше малък му ги режех с ножичка докато спи. След това открих че ми е много по лесно с нокторезачката. На ръцете нямаме проблем. Режа ги правички без да заоблям ъгълчетата за да не врастват. На крачетата също. От скоро не дава да му режа ноктите на краката и го правя докато спи. Горедолу веднъж седмично го правим.

# 35
  • Мнения: 268
Режа нокти с нокторезачка докато Даниел спи (по-точно казано татко му ги реже, мен ме е страх да не го порежа Blush). Не изрязваме нокътя до дъно, оставяме тънка бяла ивичка.

# 36
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Режа му ги от едномесечен с бебешка ножица, мн ми е удобна.Гледам да е по-кротък и тогава действам.  Grinning


И аз,но напоследък ми се отдава само когато спи

# 37
  • Мнения: 724
Офффффф една от най умразната ми задача "рязане на нокти".Режа ги веднъж в седмицата с ножичка но не до дъно когато спи.

# 38
  • Мнения: 3 478
Като излязохме от родилното веднага започнах да му ги режа с ножичка  newsm78 И до ден днешен нямаме проблеми с рязането - веднъж седмично Hug

И аз така. Това за растежа надолу и аз не го бях чувала.

# 39
  • Мнения: 250
Режа ги докато спи.Веднага като се прибрахме от родилното му ги изрязах,защото бяха много дълги.Растат му много бързо.

# 40
  • Мнения: 55
Първите нокти ми казаха , че не трябва да режа - падали сами.Сега 1г. и 9м. ги режа докато спи, във всички остали случаи мисията е невъзможна.

# 41
  • Мнения: 1 672
аз ги режа с нокторизачка и го режа хубаво не оставям нищо за да не се драска бебка и досега нямаме никакъв проблем



# 42
  • Мнения: 1 672
отначало ги режех докато спеше , но последния пат и ги рязах докато беше будна и се учудих че стояше


# 43
  • Мнения: 4 621
От самото начало ги режа с нокторезачка. Гледам да не е до дъно, но напоследък става все по-трудно ooooh!

# 44
  • София
  • Мнения: 2 435
Режа ги от самото начало с нокторезачка. Отначало по време на кърмене /защото само тогава мируваше/, но след като веднъж я порязах и щях да умра Cry, ги режа само докато спи!

Невъзможно е да стоят недобре изрязани, случвало се е да се одере до кръв. Затова доскоро ги режех до дъно, сега оставям по малко, защото вече е по-големичка.

На крачетата е по-лесно. Там и да са малко по-дълги, трудно ще се драска.

# 45
  • Мнения: 3 316
reja gi s bebe6ka noktoreza4ka dokato spi -zapo4nah edna sedmica sled izpisvaneto i sega gi reja vednaj na 6-7 dni no ne do dano

# 46
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Започнах да ги режа към 2-я месец, защото се дерепе ужасно. Пъро го правех докато спи, но сега вече ме усеща, затова се борим, докато успея да ги отрежа Mr. Green Mr. Green

# 47
  • Мнения: 2 381
Режа ги не до дъно, когато забележа, че са порастнали.Напоследък 2пъти седмично.В началото ми беше по-лесно.Извършвах процедурата, докато бебка суче.След това имаше период, когато  не ми даваше да й докосна ноктите.Вече се разбираме в това отношение и безпроблемно й ги режа Wink

# 48
До 40 ден почти сами падаха или само трябваше да ги подръпнеш и като люспичка се откъсват *те са мекички*  , но после стават яко резливи и ги режа почти до долу. Обаче това е много трудно заимание...и уж все ги режа и как успява някой път и с отрязани току що нокти намира начин и се драска -може би остава в ъгълчето или незнам...

# 49
  • BG
  • Мнения: 2 217
Не помня кога беше точно,но беше скоро след изписването,защото му бяха дълги и се одраскваше.Правех го докато спи и не много дълбоко,просто колкото да няма нокътче.Това за растеж нагоре не съм го чувала

И аз така. Само да допълня, че използвам нокторезачка вместо ножица, защото има ограничител и ми е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт