Отново за зодиите-вярно/невярно

  • 12 616
  • 224
  •   1
Отговори
# 15
Мимина, много си красива!
Бързам да кажа, преди Сопранов да е дотърчал.

Разгледах и албумите току-що. Детето и е много готино. Мъжът и е Водолей, което е хубаво защото са точни хора. Все пак Христо Стоичков е Водолей, а? 38 гола на сезон или или или? Laughing

Мимина е твърде читава за този форум. Grinning

# 16
  • Мнения: 399
Мимина, много си красива!
Бързам да кажа, преди Сопранов да е дотърчал.

Liska , точно от тебе не го очаквах!  Shocked Аз съм добро и наивно момиче и дано да не бъркам,ама т'ва май е комплимент,за което културно ти благодаря!  Flutter

merzavec ,аз съм "твърде читава" под прикритие! Но ако държите ще се оттегля в покоите си!  Crossing Arms  Peace То и като бях мома,все за "твърде читава" ме мислеха и водеха на разходка в Морската градина с карамфил в ръка!   ooooh!
Отново мерси за милите думи!  bowuu

# 17
  • Мнения: 3 423
Liska , точно от тебе не го очаквах!  Shocked Аз съм добро и наивно момиче и дано да не бъркам,ама т'ва май е комплимент,за което културно ти благодаря!  Flutter

Понякога истината дори не боли, мило дете!

# 18
  • Мнения: 103
Слънцето и неговото разположение в даден зодиакален знак е основен, но не и единствен сигнификатор в хороскопа. Това е т.нар. зодия.

Има поне още два изключително важни сигнификатора: (1) Луната, нейната позиция по знак, дом и аспектите, които сключва с другите елементи в хороскопа; (2) Асцендентът или знакът, респективно градуса от еклиптиката, в частност и градуса от съответния знак, които изгряват на изток в момента на раждането.

Асцендентът до голяма степен определя първото впечатление, което даден човек ви оказва и то може да се различава от впечатлението, което ще добиете от този човек, ако прекарате повече време заедно, тогава започва да се прокрадва и постепенно да става съвсем ясно влиянието и на Слънцето и на Луната. Първите впечатления понякога лъжат!

Луната, особено в женски хороскоп, е много важен сигнификатор. Всичко, което коренспондира с несъзнаваното и в по-близка връзка с него, е (1) по-трудно за преработка и (2) поради тази причина по-често е потенциален източник на проблеми, да кажем в едно партньорство, например.

Привидното несъответствие между "зодиите", напр. той - Овен, импулсивен, активен, борбен, малко недодялан, воин; тя - Рак, по-пасивна, силно емоционална, лесно ранима, майка, всичко това се осъзнава по-лесно като характерови несъответствия и съответно е по-лесно преодолимо. Несъответствие от подобен порядък при Луната, например, ще доведе до много по-големи проблеми.

В хороскопа, особено мъжкия, Луната е сигнификатор е на майката. Мъжете често търсят жени, които приличат (психологически, не толкова физически) на майка им. Това означава в практически план, че трябва да акцентирате върху Лунния знак на мъжете/гаджетата си, а не върху Слънчевия! Т.е това със "зодиите", макар и вярно е опростено, а и не съвсем точно.

Гледайте Луната на мъжа до вас и как тя съответства (или не) на вашата Луна, Слънце и хороскопа ви като цяло.

Много често, ако някой е оставил във вас траен сладък, респективно горчив вкус, то стореното от Луната е в повече, отколкото от Слънцето. Така че изказвания тип "всички Близнаци са булшит, защото моя личен опит с тях го показва" са ограничени, стереотипни и неточни. Те ви лишават от възможността да сте непредубедени, съответно отворени за нов опит (нали за това сме тук) към всеки друг мъж след първия/първите Близнаци, например. Никой не печели от това.

Ако Слънцето е основният характер, а Луната - несъзнаваното, и в частното майчиния архетип.. то след като отчетете тези фактори, за изследване на другите страни от кое да е партньорство трябва да погледнете и:

Меркурий - как общувате с този човек в ежедневието.

Венера е неговата представа за жената, която той търси (най-често неосъзната, естествено; повечето мъже като чуят астрология и бягат като дявол от тамян): ако той има Венера в Лъв, например (което означава, че ще е зодия първа декада Везни, Дева, Лъв, Рак или последна декада Близнаци; максималната елонгация на Венера е 48 градуса "напред" или "назад" спрямо Слънцето), то той ще търси по-експанзивна, щедра, лоялна, истинска дама за жена, докато ако вие сте с Венера в Скорпион, например, то това ще е начина по-който вие сте жена, начина, по който изразявате вашата женственост: по-прикрита, интровертна, не толкова помпозна, сексуална, до степен да будите подозрения дали няма да кривнете от правия път..

Ако поради по-силното влияние на други фактори в хороскопа все пак сте брачна двойка, то това може да е източник на проблеми и е хубаво да го осъзнаете, защото осъзнаването на проблема е крачка към неговото решаване. Това е ясно, нали? А не плоското, той е Близнаци, пък аз съм Риба, и за това не се разбираме.

Марс отразява сексуалността и мъжествеността на вашата половинка.

Юпитер - неговия светоглед.

Сатурн - доколко той е авторитет за вас, съответно дефинира границите на свобода и зависимост във вашата връзка.

Транс-сатурновите ги оставяме настрана.

А темата за домовете в синастрията е неизчерпаема, както и самата астрология.

Ако това, което се нарича "астрология", а е просто един булеварден бизнес, беше такова, животът щеше да е доста по-прост, респективно скучен.

Никое познание, което не ви дава ключ за решаване на даден ваш житейски проблем не ви върши работа в живота. Но тъй като тук е клюкарник, спокойно можете да философствате на тема зодии и колко му е дълга пишката на Стрелеца, или колко му е здрава главата на Овена.

Извинявайте за сутрешната логорея. Прескочих си лимита от чукане на клавиатурата за днес.

Лек ден.

# 19
  • Мнения: 6 417
Аз съм типичен Скорпион и идеално се разбирам със себеподобни  Flutter

# 20
  • Мнения: 871
Вярвам много в зодиите. Скорпион съм и на 99% си отговарям на зодията. Естествено има значние и асцендентът, както и всичко онова, което  Hamaelleon е казал! Не понасям жени телец, но мъжете ги кльопам Mr. Green

# 21
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Огнените зодии са н1. Останалите са скучновати отрепки с претенции за средняци.
Сред огнените зодии, разбира се, Стрелецът е най-добрата.
Някой нещо да има да каже, а?

 newsm10 Аз имам да кажа нещо - стрелец съм !

# 22
  • Мнения: 3 835
Така че изказвания тип "всички Близнаци са булшит, защото моя личен опит с тях го показва" са ограничени, стереотипни и неточни. Те ви лишават от възможността да сте непредубедени, съответно отворени за нов опит .............................

Всички крайни и обобщаващи изказвания са ограничени, хората не сме нито черни, нито бели, нито само добри, нито само лоши. Влияят ни много фактори, зодиите помагат да се ориентираме само в общ план за човека, с който общуваме. Никога не трябва да се забравя, че всеки човек има своята индивидуалност. Дори двама човека да са родени на една и съща дата, в един и същи час, те никога няма да са еднакви, напротив. Вземете например близнаците, разликата им е само няколко минути, но обикновено се различават много като характери, толкова много, че започваш да се чудиш как е възможно.

# 23
  • Мнения: 2 716
Изобщо не вярвам в тия глупости. Аз съм рак  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 103
Възможно е. Хороскопът е просто "часовник" и е само "обвивка", а не ядка.

# 25
  • Мнения: 3 835
Огнените зодии са н1. Останалите са скучновати отрепки с претенции за средняци.
Сред огнените зодии, разбира се, Стрелецът е най-добрата.
Някой нещо да има да каже, а?

 newsm10 Аз имам да кажа нещо - стрелец съм !

С кое си съгласна, че стрелеца е най-добрата зодия, или с това, че всички останали са отрепки?

Само да вметна, че съм овен с асцендент стрелец, и дъщеря ми е стрелец, харесвам зодията много, ама чак пък толкова.

# 26
  • Мнения: 3 405

Стилияноу  #Cussing out и мен не понасяш, а  Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 1 312
Защо всички казват,че Водолеите са кротки и спокойни?
Синът ми е Водолей и в чудо се виждам с него.
Няма по-неизпълнително,разсеяно,саможиво,самодостатъчно си дете от него.
Не ме слуша,не се подчинява,всичко става когато и както той каже,сърди се,налага се,инат е,занимава се с неща,които не са типично детски,все с техники и токове играе.
Какво им е кроткото?
Това типично ли е за тях?

Иначе аз съм Лъв и си отговарям на зодията с малки изключения.
Мъжът ми е Дева и също е типичен представител #2gunfire.Скрита лимонка.

# 28
  • Мнения: 6 206
Не само вярвам, а и ми помагат ежедневно. Знам към кой как да подходя и от кой какво да очаквам, без изключения. Взело ми е дълги години наблюдения и заключения, но вече рядко, супер рядко някой може да ме изненада.

# 29
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Огнените зодии са н1. Останалите са скучновати отрепки с претенции за средняци.
Сред огнените зодии, разбира се, Стрелецът е най-добрата.
Някой нещо да има да каже, а?

 newsm10 Аз имам да кажа нещо - стрелец съм !

С кое си съгласна, че стрелеца е най-добрата зодия, или с това, че всички останали са отрепки?

Само да вметна, че съм овен с асцендент стрелец, и дъщеря ми е стрелец, харесвам зодията много, ама чак пък толкова.

Че е най-добрата - просто копнах цитата  Mr. Green Мерзавеца както винаги е краен в изказванията си   Naughty

Общи условия

Активация на акаунт