споделете (има ли опастност от забременяване докато кърмя )

  • 2 203
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 075
Странно, а породените деца дали са мит?

# 16
  • Мнения: 3 069
Ама разбира се, че можеш да забременееш.
Тук има много мами забременяли по този начин.

# 17
  • Мнения: 120
 Като гледам отговори много ,нямам направо какво да добавя,то е ясно на всеки,само защо  ти досега не си се интерисъвала за това... Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 4 588
Да, разбира се, че може. Най-добре се пазете. Peace

# 19
  • Мнения: 268
ИМА! Вземай предпазни мерки Wink

# 20
  • Мнения: 1 006
Ее-е-е, момичета, взимайте си сериозни мерки!

Не разчитайте на това  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 4 451
Има и то съвсем реална опасност.

# 22
  • Мнения: 281
Може, много са се опарили от тази легенда Wink.
Именно!  Peace
Когато излязох от родилния акушерката специално ме предупреди, че първата овулация е много преди първия цикъл (поне 20 дни, а може и повече). Аз лично имам две приятелки, които децата им са с по-малко от 1година разлика във възрастта точно защото не се пазиха в този период  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 622
Има естествено. Влез в кърмаческия и ще се убедиш.
Реза, опасност се пише.

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Темата за бременните кърмачки е пълна с майки, чиито деца са около и над 2-годишни Mr. Green
Съвсем ясно е, че дотогава вече не важи кърменето като контрацептив.
Медицински доказани факти са обаче, че при екологично кърмене (на поискване, без паузи, по-големи от 4 ч без кърмене в денонощието, без даване на вода, залъгалки, добавки от АМ, сокчета и пюрета и без възстановена менструация след раждането) ефективността на кърменето като контрацептив е равна на тази на хапчетата - 98% - за първите 6 месеца след раждането. При огромната част от жените менструация не се появява в този период, а дори да се прояви тя не е била предшествана от овулация и се нарича предупредителен мензис - след това вече не може кърменето да се ползва като единствено предпазно средство. Естествено, че има някакъв процент жени, които ще забременеят въпреки това - както има и жени, които забременяват докато вземат противозачатъчни таблетки. Което не прави противозачатъчните абсолютно ненадежден метод, нито пък кърменето.
Съвсем друг е въпросът, че много малка част от жените в днешно време кърмят по този начин - ако се спазват тричасови режими, залъгалки и нощна пауза, не може да се разчита на контрацептивен ефект от кърменето.
Аз лично съм ползвала съвсем спокойно кърменето като единствено средство за контрацепция до захранването на дребната на навършени 6 месеца, защото отговарях на всички условия. Не съветвам никой да го прави, особено ако не е наясно какво е нужно, за да е надежден метода - но да се отрича ефектът на кърменето върху плодовитостта просто не почива на истината.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 079
Не е невъзможно, макар, че е рядко срещано, по принцип.

# 26
  • Мнения: 4 405
да , взимайте  мерки !

# 27
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
В кърмаческия има цяла тема" Бременни кърмачки." Peace

И аз съм от тях  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
ДА- брат ми е нагледен пример,как: пази кърмата Hug

# 29
  • Мнения: 193
Напълно съм съгласна с hedra - кърменето може да бъде доста надежно средство за контацепция, стига да се "прилага" както трябва; самата аз кърмих до 8-я месец и през това време не съм имала никакви притеснения.
Но факт е, че много жени забременяват докато кърмят, имам две приятелки, които са с бебета на по една годинка и бременните им тумбачета вече ясно се очертават Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт