Тайната на перфектната кожа.

  • 193 861
  • 831
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 231
Моята кожа е мазна , но си ползвам масла както вече споделих довършвам масло от арган ,
дават го противостареещ, ползвала съм жожоба , кийсиево , и бадемово ,карите и като цяло съм доволна . С леки масажи го нанасям на лицето и така до сутринта всичко е попило , забравих да спомена преди намазването почиствам лицето с ексфолиращ продукт.
Myriad Canaan  благодаря че сподели за метода за почистване с масло от карите , определено ще го пробвам. От маслата и аз си купувам на Икаров,но CI e прав вероятно ще се разровя да потърся и  други марки ... 

# 436
  • Мнения: 12
Привет, dgeni   Simple Smile

Аз съм избрала за себе си маслото от карите/ши, защото моята кожа е доста суха напоследък и имам нужда от повече хидратация  Peace За Мазна кожа съм чела, че се препоръчва т.нар. castor oil (мисля, че на български се превежда като рициново масло, но не съм 100% сигурна, поправете ме ако греша), обикновено в комбинация със зехтин  Peace

Ето малко информация за техниката плюс различните масла за различните видове кожа :
http://www.acne.org/messageboard/OIL-CLEANSING-METHOD-Hi-t141871.html
http://www.theoilcleansingmethod.com/



# 437
  • Мнения: 231
Да рициново дават за мазна кожа ,прочетох доста неща в Гугъл и смятам да пробвам
смесва се рициново масло и зехтин, или масло по избор довечера ще направя проба и ще споделя за резултата. Благодаря за сайтовете,ще разгледам и тях !

# 438
  • Мнения: 277
Проверих състава на кокосовото масло на Икаров(в момента само него имам) в skindeep и всички съставки бяха със зелено кръгче,освен Летицина и Citric acid,които бяха с жълто.Според мен е добре и не мисля да сменям маслата,които толкова харесвам  Rolling Eyes

# 439
  • Мнения: 3 835
Маслото не е задължително да е само един вид!  Wink

Ползвала съм почистващо масло на SK II


и е невероятно!     chef
bouquet

# 440
  • Мнения: 12
Минал е срокът за редактиране на мненията и затова добавям в отделен пост:

Когато съм описвала маслената баня с ши/карите съм пропуснала, че като последна стъпка наплисквам лицето си няколко пъти обилно с много студена вода, за повторно затваряне на порите. И освежаване, естествено  Flutter

П.С. Поздрав за всички:  Hug  http://www.youtube.com/watch?v=p0KWyWwVp0E

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 23:07 от Myriad Canaan

# 441
  • Мнения: 231
 Myriad Canaan почистих си лицето , като направих смес от рициново масло и масло жожоба и каквито и да бяха очакванията ми останах изненадана все пак от резултата , не остава мазно лицето , а добре почистено . За следващия път мисля да си добавя 2-3 капки етерично масло ,
но ще разгледам към кое да се ориентирам кое е подходящо .
Благодаря че сподели поне при мен ефекта е много добър  bouquet

# 442
  • Мнения: 18
Здравете,

виждам, че темата само временно е била в застой и сте писали доста интереснинови неща.
Метода с маслата ми се струва логичен, забелязала съм, че колкото повече третирем кожата си с цел изсуаване толкова по-зле. В момента Т зоната ми продължава да събира черни точки а бузите се изсушават и са зачервени. Ще опитам метода с карите непременно.
Винаги съм се чудила как жени в зряла възраст изглеждат перфектно и запазват блясъка на кожата си. Преди време бях чула че една медицинска сестра си прави серии от инжекции с алое, всяка пролет и есен. Аз пиех алое след като претърпях две операции с цел да помогна на организма да се изчисти. Определено имаше ефект но за реакция върху кожата конкретно не съм сигурна, защото тогава приемах и много други неща, сокове витамини. Скоро си купх капсули с алое реших пак да опитам, но направих алергична реакция. Клепачите ми подпухнаха, неприятна работа.

Интересно ми е какво знаете за алоето и имате ли впечатления от подобни методи. Това е като бирената мая на Myriad Canaan.
За нея също съм чувала, че действа много добре на кожата, а тя го поттвърждава, аз се притеснявах, че от нея се пълнее. Myriad Canaan не разбрах от коя марка е тази която пиеш? Имам една опаковка която не съм се осмелила да започна и още се чудя !!!


 

# 443
  • Мнения: 12
Привет, Ane, радвам се да те видя отново  Hug

Бирената мая, която ползвам, е на SOMA, (в оранжево-жълти опаковки, вземам от тези по 125 таблетки). Цената варира между 5.90 и 6.00 лв, намирала съм ги във всяка аптека. За състава й цитирам предишно свое мнение:

".... в състава си тя има (цитирам опаковката) : Вит. А, Вит.С, Вит.Е, Вит. В1, В2, В6, В12, фолиева киселина, пантотенова киселина, холин, фосфор, каций, магнезий, цинк, калий, манган и желязо.А., и ниацин (каквото и да е това   Heart Eyes ). Поради това съм склонна да вярвам, че дори човек да няма някакви сериозни проблеми като моите, подобен "коктейл" би му се отразил благотворно  Peace ..."

Вече след 2 пълни месеца ежедневен прием на мая мога да се похваля, че проблемът, който преди имах, вече не съществува  Blush Кожата ми е "успокоена" в дълбочина и няма и помен от предишните възпаления, само като си помисля какво беше...   ooooh! Като цяло кожата ми е възстановена от премеждията си - има здрав и свеж вид и се върна към състоянието, в което беше преди цялата ми одисея  Blush

Възнамерявам да продължа да приемам бирена мая и занапред, чрез наблюдения върху кожата си ще определя оптималната профилактична дозировка  Peace
Относно увеличаването на апетита - да, при мен имаше този ефект, повече в началото, докато свикна с дневната си доза (как звучи само  Joy ). Но засега нямам увеличение на теглото, а си похапвам добре. Не се притеснявам и занапред -  считам, че здравето на кожата е по-важно  Peace

Много ще се радвам да споделиш какви са резултатите при теб от банята с масло, насреща съм за всякакви въпроси по темата  Hug

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 15:07 от Myriad Canaan

# 444
  • Мнения: 18
Здравей Myriad Canaan ,

ефекта определено е страхотен. Оказа се че и моята опаковка е същата, но е доста стара. Сигурно на няколко години. Ще си купя нова и ще започна да пия. Аз имам нужда от витамини и полезни вещества в момента не само за кожата, така че ще започна такава терапия.
Чувствам се доста изтощена, мисля че и тялото и кожата ми се стресираха доста от недоспиването и кърменето и трябва да взема мерки.

Имам една молба, искам да си купя ръкавица от естествена коприна, но не намирам. Можеш ли да ми съдействаш?

 

# 445
  • Мнения: 56
Здавейте! Много интересна тема. От известно време я чета и ми припомнихте метода за почистване на лицето с масло. Аз го прилагах по друг начин. Да подчертая, че и моята кожа е проблемна в следствие хормонални проблеми, които почти излекувах, съотетно кожата на лицето ми също се подобри и основният проблем си останах черните точки, които също намаляха, но кожата ми все още не е това, което искам. Метода е следният: кожата се намазва с масло/аз използвам от жожоба/, оставя се да действа няколко минутки и след това се почиства с 1-2 тампона, напоени с розова вода. За още по-добър ефект 2 пъти в седмицата след като се намаже кожата се стои 5минути на пара и тогава се почиства с тампончетата и се прави маска с хума. Аз съм изхвърлила напълно вредната си козметика и от доста време ползвам органична, вечер мажа кожата си с гел от алое вера направо от листенцето/имам си вкъщи голямо цвете/. Отразява се добре, раничките заздравяват много бързо. Пила съм и алое вера 3 месеца тази пролет, добре ми се отрази. По принцип приемам харнителни добавки непрекъснато, в момента съм на водорасли, пробиотик и храносмилателни ензими. Определено помагат за кожата. От около 2 месеца започнах да се мажа сутрин и вечер с домашен ябълков оцет и петънцата ми много бързо започнаха да избледняват.
Изпробвах и няколко пъти метода с маслената баня, наистина е добър, но искам да попитам за рициновото масло от къде мога да си го намеря? Прочетох, че той извлича черните точки като се смеси с друго масло.

# 446
  • Мнения: 12
Здравей Myriad Canaan ,

ефекта определено е страхотен. Оказа се че и моята опаковка е същата, но е доста стара. Сигурно на няколко години. Ще си купя нова и ще започна да пия. Аз имам нужда от витамини и полезни вещества в момента не само за кожата, така че ще започна такава терапия.
Чувствам се доста изтощена, мисля че и тялото и кожата ми се стресираха доста от недоспиването и кърменето и трябва да взема мерки.

Имам една молба, искам да си купя ръкавица от естествена коприна, но не намирам. Можеш ли да ми съдействаш?

Благодаря, Ane Hug

На опаковката на моята мая, при предназначението освен всичко друго пише , че "Употребява се за възстановяване след тежък физически труд и спорт и след заболявания". Дано ти се отрази добре и на теб и да ти помогне да се почувстваш по-енергична   bouquet

Относно ръкавичката - аз ударих на камък в опитите си да я закупя от аптечната мрежа в София, затова я купих от Варна -от  Първа Частна Аптека на Червения площад (под магазина за рокли).  Ако не си от Варна, опция е поръчката онлайн или някой от другите посочени адреси тук : http://order.silkvirgin.com/. В една друга тема в КМ момичетата бяха споделили, че преди Виргиния Здравкова да си сложи името на етикета, ръкавицата е струвала в пъти по-малко  ooooh! "Новата" цена е 15 лв.

.... Метода е следният: кожата се намазва с масло/аз използвам от жожоба/, оставя се да действа няколко минутки и след това се почиства с 1-2 тампона, напоени с розова вода. За още по-добър ефект 2 пъти в седмицата след като се намаже кожата се стои 5минути на пара и тогава се почиства с тампончетата и се прави маска с хума.
...
Изпробвах и няколко пъти метода с маслената баня, наистина е добър, но искам да попитам за рициновото масло от къде мога да си го намеря? Прочетох, че той извлича черните точки като се смеси с друго масло.

Привет,desi82 Simple Smile
Мисля, че този вид почистване действа на различен принцип  Peace По метода, който аз прилагам, винаги се ползва гореща кърпа за изтегляне на маслото (заедно с натрупания себум, който е разтворил) от порите. Розовата вода е все пак воден разтвор и не "разтваря", а просто отмива маслото. Напарването на кожата след намазване ми звучи много по-добре, топлината отваря порите и помага да се почистят  Peace

Не съм купувала досега рициново масло, но предполагам, че във всяка аптека го имат и фармацевтът може да те консултира  Peace

А ти с каква цел пиеш водорасли? Виждаш ли ефект от употребата им?   bouquet

# 447
  • Мнения: 56
Мириад, благодаря за мнението ти! Водораслите имат всички минерали и витамини, от които се нуждае организма. Приемам ги вместо други синтетични витамини и въпреки, че се храня разнообразно и разделно с много плодове и зеленчуци, организма не може да приеме всички необходими вещества от храната. Убедена съм в това! Също така водораслите изчистват организма от токсините, засилват имунитета и човек не се разболява. Не се сещам от кога не съм боледувала. Определено си имат ефект и кожата се изчиства от тях, пъпчиците минават много бързо. Основният проблем остават черните точки, защото генетично кожата ми е пореста. Определено с грижите, които полагам запушените пори са много по-малко и от времето когато давах пари за козметици, обезобразяваха ме и докато ми минат раните наново се запушваха. Смятам да продължавам с почиставането с масло от жожоба няколко пъти седмично като го смесвам с рициново. Мисля, че ефекта ще е по-голям. В acne.org пише, че то извлича тосините от кожата. Утре ще го потърся в аптеките.  Grinning

# 448
  • Мнения: 1 685
 PeaceСамо да вметна,че с рициновото масло трябва по-внимателно да се третира лицето,защото ще увеличи окосмяването по нежелани части.Не напразно е едно от основните масла използвани в маските при косопад,вежди и мигли Hug

 PeaceMyriad Canaan  Поздравления за страхотния резултат Hug

# 449
  • Мнения: 18
Здравейте,

направих си маслена баня, първо опитах със зехтин, и с него се получава но с маслото от карите ефекта найстина е много добър. За първи път успявам да почистя така добре черните точки. А и кожата се освежава доста, моята има доста сухи участъци и ефекта беше много добър.

Чета за водораслите, аз пиех от Зелената енергия ... и още няколко продукта на Аква сорс, но чувсвах тежест в стомаха. Не мога да отреча, че при настинка и ако се приемат определен период найстина дават добър ефект. По отншение на проникването на полезните вещества в организма, бих препоръчала приема на прясно изцедени сокове. Под формата на течност веществата намиращи се в съответния плод или зеленчук проникват по-бързо в кръвта и така в обмена на вещества в организма.
Аз преминах терапия със сокове преди около година, и не съм се чувствала по-добре. Ето накратко това което съм взимала.

Сутрин и Вечер: 30мл. дестилирана водка + 30мл. студено пресовано олио, миксират се за да се получи хомогенна смес и се изпиват. След което се изпива и сока на един лимон;
През деня от 250 до 500 мл. на ден сок от моркови;
Сок от кромид лук  5мл. + 10 мл. сок от крставица - за стимулиране на имунната система.
Още веднъж ще кажа, че не съм се чувствала по-добре!
Това обаче е моя режим, човека при който ходех на прегледи прави такъв режим конкретно за всеки според неговите проблеми и състояние. Преди няколко месеца след като вече бях родила се опитах да приложа терапията но вкусово не можах да я приема и засега ще изчакам малко. Затова може би ще прибегна до маята.

Myriad Canaan исках да те питам, ти ползваш ли услугте на козметик за почистване или изцяло ползваш козметика вкъщи? Лицето ти найстина е много добре !

Общи условия

Активация на акаунт