"Оцеляване в химичния свят на храните" - как да се справим

  • 15 905
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 735
Кафевият ориз се сварява по-бързо, когато се накисне за половин час във вода. Това може да го знаете, ама аз да кажа  Wink

Да, вярно че е така. Пропуснала съм да кажа. Аз обаче го накисвам от предната нощ, 'щото за половин час накисване не виждам голяма разлика в сваряването.  Peace

Ето и един линк по темата  http://www.vegebg.org/materiali/razumniat_vegetarianec.html  има и други в нета по този въпрос.Препоръчвам ви и една книга,която трябва да я има в книжарниците "Е-номера и консерванти" на издателство "Софтпрес".Освен пълната Е-номерация на разрешените Е-та в ЕС в нея е дадена и иформация за зехтин,яйца минерална вода,лайт продуктите,месото,рибата и т.н.

Много полезен линк!  newsm10
И книгата ми звучи ценно, ще я потърся при първа възможност!  smile3529

# 16
  • Мнения: 2 722
Цяло лято живеем на село - далеч от праха на София и садя малка градинка с най-необходимото - всички подправки, моркови, домати, краставици и т.н. От април до октомври се яде само домашно пълноценно прясно и кисело мляко и домашни яйца.
Поне с това някак си си мисля че неутрализирам химията с която се сбълскваме в ежедневието.
През есента и зимата също правя прибежки до село за мляко и яйца, защото се оказа, че веднъж вкусили домашното, децата се мръщят на купешките млека.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
дай малко домашно и насам. Grinning Че като няма къде да садим, ще пукнем от боклуци.
Имаше един период, в който успявах да намеря храни на Биопродукт, чела съм и как се контролира производствения процес, но за съжаление вече не ги виждам. Вярно, че бяха почти 2 пъти по-скъпи и финансово е трудно да се храни човек само с тях, но поне от време на време е повече от никак.


Чудесно е споделянето на такъв полезен опит. Темата е още малко хаотична, но пък в началото беше Хаос, и после светът се послежда. Дори и да не можем да откажем напълно вредните храни, поне малко по малко да си променяме хранителните навици и отношение към живота. Иначе ще се удавим в масовост и плуване по течението.

# 18
  • Мнения: 2 722
Знаете ли кое е интересното - морковите, отгледани в домашни условия миришат невероятно и са сладки. Същото важи и за доматите. Все едно съм слагала захарен сироп, а не прегоряла оборска тор.
RadostinaHZ , заповядай на млекце и салатка, когато пожелаеш.
Не съм маняк на тема здравословно хранене, но оставих децата да ме водят сами, а градината посадих за да се ровя по двора докато спят. Сега не съжелявам - труда ми беше оценен по достойнство /както и новопридобитото ми умение да правя домашна ракия, но това е за друг форум  newsm62/

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Приветствам всяка тема, свързана със здравословното хранене. Макар че вече не знам какво означава "здравословна храна".

Цяло лято живеем на село - далеч от праха на София и садя малка градинка с най-необходимото - всички подправки, моркови, домати, краставици и т.н. От април до октомври се яде само домашно пълноценно прясно и кисело мляко и домашни яйца.
Поне с това някак си си мисля че неутрализирам химията с която се сбълскваме в ежедневието.
През есента и зимата също правя прибежки до село за мляко и яйца, защото се оказа, че веднъж вкусили домашното, децата се мръщят на купешките млека.
Това е най-добрият вариант. Но не си представям как можеш да работиш и да си гледаш градинката извън София.
Между другото млякото и яйцата спадат ли още към графата "здравословни продукти"?
Домашните зеленчуци наистина са сладки (свекърите ни носят, та и ние хапваме), но някои от купените също са сладки.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз пък ще се включа в темата с един от моите начини семейството ми да се храни здравословно-преди година си купих хлебопекарна и оттогава хляб вкъщи не се купува.Правя всякакви хлебчета-бели,черни,със сусам,слънчоглед,овесени ядки...каквото се сетите.Искренно препоръчвам този уред-правенето на хляб в него не изисква почти никакви усилия. Peace

Какво брашно ползваш?

# 21
  • София
  • Мнения: 62 595
Според мен млякото и яйцата, особено когато са домашни (и месото) са здравословни, особено за децата. Ако животните са хранени нормално, т.е. без да се добавят хормони, ензими и твърде много ваксини, са чудесни за всички.
Проблемът с промишленото животновъдство и птицевъдство е, че задължително се слагат от горепосочените добавки в храната (и още знайни и незнайни), за да може да се скъси производствения цикъл - животните да наддават по-бързо, да не боледуват и по-ниски разходи.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Цяло лято живеем на село - далеч от праха на София и садя малка градинка с най-необходимото - всички подправки, моркови, домати, краставици и т.н. От април до октомври се яде само домашно пълноценно прясно и кисело мляко и домашни яйца.
Поне с това някак си си мисля че неутрализирам химията с която се сбълскваме в ежедневието.
През есента и зимата също правя прибежки до село за мляко и яйца, защото се оказа, че веднъж вкусили домашното, децата се мръщят на купешките млека.

Ооо, мой колега има на село крави. Колежките си купуват. Аз не, защото Александра не иска да го пие. Но от октомври почвам да купувам и да квася, а и тя пропи мляко напоследък покрай гадните зърнени закуски. Sick И без това по магазините млякото не е мляко. Кажете ми, хората дето сте виждали крави как е възможно "На Баба" да е 4,6% или там колкото е. Ми те кравите дето имат масленост над 4 са единици. Къде ще се събератм че да се прави Бабата от Данон. Пълна измама е това. Тази вечер в новините казаха, че проверки на млека 3,6% установили, че реално маслеността е 2%

Рени, мисля си, че в БГ все още се намират чисти продукти, плодове и зеленчуци има предвид!
Чувала съм, че на Ситняковския пазар има една жена, която продава контролирани плодове и зеленчуци. Мерят нитрати, чудеса. по-скъпи са й, но гаранция дава. Сортирани били по показатели. Ако човек има бебе може съвсем спокойно да си купува оттам. Моя приятелка ми каза, аз не съм ходила, но й вярвам. Жената от години продавала така.

Последна редакция: пн, 10 сеп 2007, 00:00 от Vache

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
/както и новопридобитото ми умение да правя домашна ракия, но това е за друг форум  newsm62/

А, за друг! Баш за този си е. И ние пийваме ракийка, ама от магазина е спирт с есенции, щото ако тярбва да е от казан литъра ще е 20 лв  Twisted Evil

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Малка питанка за домашното мляко. Не се заяждам, просто питам, защото е сериозна част от въпроса.
Как да се справим с хигиенните изисквания - микробиология, хигиена на отглеждане на животното, на хората, които го доят, липсата на пастьоризация.
Все пак има някакъв риск от незнание (или по-лошо, от немърливост). Може човекът, който дои кравата да е болен и да не знае.
Зная, че звуча параноично, но в днешно време хората, които отговорно си гледат работата се малко. Как да разберем на кого да се доверим?

# 25
  • Мнения: 3 376
Според мен млякото и яйцата, особено когато са домашни (и месото) са здравословни, особено за децата.

Аааа,Радостинче тука можем да поспорим Laughing Особено за месото ....Ама това е друга тема,няма да разводнявам Peace

Момичета,искам и аз да си купя такава хлебопекарна.Май в Готварския има цяла тема за това Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Радостина, ми няма гаранция!! Колега ни е, вече повече от година купуват и варят млякото. Аз също се стягах, но съм взимала, а и редовно пием кафе с мляко на работа. Човека има малко дете, брат му също. Вярвам, че дори заради децата си спазват хигиена. А за чичковците по улиците, не купувам аз от тях. И дори напоследък много ми се сгадни като гледах колшарите как вадят от кофите пластмасови бутилки. Веднага се сетих за млякото по улиците в бутилки от кофите, бляк! Sick

# 27
  • Мнения: 3 376
Малка питанка за домашното мляко.

Най-добре е да спрете да го употребявате.Сериозно говоря.Ние у нас вече мляко не пием/ядем,изобщо млечните продукти много рядко се появяват на масата ни.
Иначе ако имате някои познати в близко село евентуално...Май само това е начина.
И не звучиш параноично,така си е.Аз като чух за това как докато се доели козичките например и ако им дойде голямата нужда по това време попада в млякото Sick Извинявам се ама е така.Че и като видях в какви съдове го доят млякото......Хигиена ли? ooooh!

# 28
  • Мнения: 2 722
Селцето ни е малко в чист от промишленост район, краварника е с 20 крави - семейно занимание на ентусиасти с малки деца. Имам им пълно доверие. Кравите се доят автоматично - всичко свети от чистота. Животните са проверени.
Също така се доверявам на един дядо от селото с три овце и две козички /децата ми не са кърмени, та ползвам доста козе мляко, защото било най-близко до майчиното/
Никога не бих купила мляко от улицата или от хора които не познавам.
Квасенето правя в домашни условия - изчетох де що има писано по въпроса, от 15 години не купувам от магазина кисело мляко. Естествено, спазвам перфектна хигиена.
Но не се вманячавам - не ми е хрумвало да си "изварявам" ръщете, преди да пипам продуктите  newsm62

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Много интересни работи разказвате. Започвам сериозно да мисля върху тази възможност.

 EASpirit, А защо да има проблем с млечните продукти? Успя да ме изненадаш.  Разкажи малко повече, ако е възможно.
Доколкото зная, те заедно с месото са важен източник на незаменими аминокиселини и имат значение за подрастващия организъм. Твърди се, че човечеството е оцеляло и благодарение на тези храни, а по-късно и с опитомяването на "домашните" животни и земеделието.

Общи условия

Активация на акаунт