Люти чушки за зимата

  • 50 488
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 416
аз си правих на скоро такива,рецептата за компотени буркани(800г):
за един буркан
4 суп.лъж.олио
4 суп.лъж.оцет
1ч.лъж.сол
1 ч.лъж.захар
2-3 нарязани скилидки чесън
1 нарязано и предварително сварено леко морковче
става със всякакъв вид чушки(без сиврия),чушките леко се опукват и се затварят в буркана,като се напълни се объща за 5 мин и се стерилизира за още толкова.Много са хубави!

# 16
  • Мнения: 4 451
аз си правих на скоро такива,рецептата за компотени буркани(800г):
за един буркан
4 суп.лъж.олио
4 суп.лъж.оцет
1ч.лъж.сол
1 ч.лъж.захар
2-3 нарязани скилидки чесън
1 нарязано и предварително сварено леко морковче
става със всякакъв вид чушки(без сиврия),чушките леко се опукват и се затварят в буркана,като се напълни се объща за 5 мин и се стерилизира за още толкова.Много са хубави!
Тази вечер спретнах ето тези чушлета. Ще видим какви съм ги накъдрила. Laughing

# 17
  • Мнения: 11 747
Абе хора,вчера напълних един буркан с пукани чушки,ама гледам не съм наляла до горе оцет....Уж бях наляла,а сега горе са на сухо - дали ще се развалят - в хладилника са??? newsm78

Да ги отворя ли да долея оцет??

# 18
  • Мнения: 2 957
pina и моите не са заляти съвсем до горе ,но си изкарват цяла зима:)

# 19
  • Мнения: 11 747
Благодаря амбър!
Те както са в хладилника и без това трябва да търпят,мисля.Пък и смятам до 2-3 месеца ще ги изядем.После ще си купим.
Аз исках просто за кеф да си направя малко и ще ми е тъпо ако се развалят.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Как не съм се включила до сега...

Моите (на майка ми) люти чушки. Бързо, лесно, вкусно  Peace

Купувам от пазара люти чушки, тип "Шипка". Може и с "Рибка", но те са адски люти.
Оставям ги поне за 1 седмица на балкона в тава, да позавехнат. После ги напуквам по малко на скарата. Взимам си буркан от компот. Наливам в него оцет до долната резка. И започвам да редя чушки, чесън на едро, цвят от копър. И така, докато се напълни буркана. Слагам сол на вкус и доливам с вода догоре. Цяла седмица се обръщат (претакват) и след това, ако нивото е спаднало, допълвам с още вода. Ако има нужда от още сол, слагам и от нея.
Прибирам в хладилника.
Имаме за цяла година. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 780
Моята рецепта :

   Чушките леко се запичат  и се оставят да истинат . Обелва се много чесъни леко се начуква , прибавя се много магданоз – нарязан на едро и се разбърква с чесъна . Нареждат се ред чушки, ред магданози чесън и така докато се напълни бурканчето . Във всякоп бурканче се слага – 1ч.л. сол , 1ч.л. захар , 1 аспирин и се долива догоре с оцет . Бурканчетата не се затварят , а се слагат само капачките и се слагат на хладно място . След 2 дни се долива с оцет , затварят се , разклащат се добре . Не се стерилизира .

# 22
  • Мнения: 3 034
аз ги пека, не беля, осолявам с морска сол и затварям, беа варене, нищо друго не им правя, държа ги на хладно и тъмно, като ни се доядат вадя и подправям  Peace мисля, че морската сол им пречи да се развалят, но не съм сигурна  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт