Канадки мили и красиви посрещат есента щастливи - 18

  • 22 503
  • 283
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 743
Здравейте мили мами!
Преди време бях влизала във вашата тема за да ви питам за процедурата и бяхте много мили и отзивчиви към мен ,особено Гери и Писанка,за което съм им много благодарна!  Hug  bouquet
Виждам че темата се е напълнила с нови много красиви  бебчета ,че се очакват и нови ,а тези които бяха малки бебоци са станали прекрасни дечица ,да са ви живи и здрави ! Heart Eyes
Ние сме на етап Букурещ,т.е чакаме медицински.Нашето интервю мина много спокойно,въпреки че се притеснявахме в началото ,аз бях водеща и си ударихме голям лаф с интервюиращия 1ч и 20 мин. ,можехме и още да изкараме но все пак и други чакаха,мъжа ми не знаеше почти нищо на френски ,но и малкото което знаеше влезе в употреба,така че съвета ми към мамите на които това им предстои е да са спокойни, да използват чувството си за хумор максимално,и да знаят че това не е изпит,никой не иска да ви скъса ,ако покажете увереност и нормално отношение всичко ще е ок  Peace

Вече сме четирима имаме си малка дъщеря на годинка и 2 месеца,казва се Елица.
Тук цените наистина скачат стремглаво,вече достигнахме западно европейските,но това се очакваше  Wink

Искам да ви попитам нещо ако имате време и желание да ми отговорите ще се радвам,та така :
Притеснението ми е ако пристигнем март месец ще мога ли да запиша веднага сина си ,(той е на 10г,4кл.) на училище и какво трябва да е то,смисъл има ли паралелки за имигранти или по облекчена програма ,кой клас ще бъде ?Уточнявам че става дума за Торонто ,защото там ще кацнем ,ще живеем първоначално в Норд Йорк,мисля че така се казваше,знаете ли нещо за учлищата там,що за квартал е ?  newsm78
Emi w Ottawa при мен ми се случи с Ели , слъзното каналче понякога е по малко ,така че трябва да се разтрива в основата до носа и се почиства с памуче натопено в преварена вода ,дано се оправи  Hug
Ами това е засега от мен,дано не съм досадна  Embarassed
Марги  Hug

# 211
  • Мнения: 270
Eми, Дензъл, и моето детенце имаше същия проблем Sad. Бях откачила от притеснение, защото си мислех, че е инфекция. При нас всичко започна още през първия ден в болницата. Оченцата чу отделяха жълто-зелен секрет и сълзяха. Сестрата ни каза, че било нормално, понеже се чистел и само му почисти очичките. Прибрахме се в къщи и положението се влоши. Едни секрети, гурели ту зелени, ту жълти, ту бели Shocked. Дойде сестра от поликлиниката и пак каза, че му няма нищо, а само да почистваме очичките с преварена вода и памук от вътре на вън. Минаха две седмици и никаква промяна. Тогава сестрата ни посъветва да видим лекар. Лекарят го прегледа и каза, че няма нищо, да продължаваме да чистим с преварена вода и най-накрая ни даде някакво кремче, което да му слагаме в очичките в продължение на 1 седмица. Отново ни посети сестрата от поликлиника. Този път жената сама се поинтересува за очичките на детето. Показах и крема, изписан от лекаря, а тя зяпна от почуда. Обясни ми, че докторът не е трябвало да изписва този крем без да е изследвал очния секрет Shocked.А ефект - НИКАКЪВ. Вдигнах ръце от безпомощност.
Един ден, тъкмо беше направил три месеца, едното оченце изведнъж се напълни с бял секрет. Не се виждаше нищо, само бяла слуз. Толкова гадно и зловещо нещо не бях виждала. Откачих. Почистих го. И за мое най-голямо изумление това оче повече не секретира. Заминахме за България. Веднага заведох детето на български педиатър и му обясних всичко. Той каза, че детето има запушени слъзни канали и ако до 9-тия месец не се отпушат, се налага сондиране на очния канал. За щастие, към шестия месец, се отпуши и другото оченце и всичко се оправи. Незнам какво да Ви посъветвам, но ако искате питайте за запушени слъзни канали. Чела съм, че със специални упражнения и почистване нещата  се оправят. Успех и не се притеснявайте Hug!

# 212
  • Мнения: 96
Мерси за съветите за очетата. Ще продължавам промиването с преварена вода, дано полека лека има промяна. Аз мисля, че е от каналчетата, но да видим. Дензъл -доктора ми каза, че е инфекция ако очичките са зачервени (в бялата част) - ако ходиш на специалист кажи непременно какво е станало.

Мама Десислава - това звучи окуражаващо - дано и ние до 9тия месец сме гурело-free Simple Smile

Мама Марго - мойта информация е старичка. Брат ми почна 1ви клас тук без проблеми на средата на годината. Само посещаваше английски класове допълнително.

Още нещо да питам .. Ирина е на 3 месеца и все още иска да яде на всеки 2 часа (само на кърма е) - дали не е знак, че не и стига? Споделете мнения, аз се замислям дали да добавям формула и да почвам захранването. Доктора каза, че е ок - ама те винаги за всичко казват че е ОК... Shocked

# 213
  • Мнения: 369
Здравейте момичета,

Emi w Ottawa, ако можеш да стиснеш зъби и да изкараш до поне 4-4.5 месеца без да захранваш е добре. Изцяло от теб зависи. разликата между нахранване и прехранване е съвсем малка и с формулата лесно се преминава. На мен това ми беше единственото притеснение и все още ме е страх да не създам предпоставки за нездравословно напълняване на дъщеря ми.

  Ивет също страдаше от запушени сълзни канали. Едното око постоянно й сълзеше и от време на време се възпаляваше, а тя като си търкаше очите пренасяше възпалението и на другото  Crazy. Питах детският лекар и той каза, че обикновенно след годинка отшумява, но ако много съм се притеснявала ще ми даде направление за очен лекар, но отново натърти -  след една годинка. Аз съм много мнителна и бях решила, че нарочно ме мотае. Особено като прочетох в другият форум за сондиране и колкото по-рано се направи толкова по-добре, се чувствах много зле, че неправя добро на детето си  като се бавя, а дори напротив нещата се затлачват. Ивет навърши годинка и аз се бях приготвила с пълно бойно снаражение да ходя при доктора да искам направление, обаче отидохме на почивка и други неща поотложиха визитата. Сега не мога да кажа точно кога, но един ден забелязах, че окото е чисто, а дори и не можех да си спомня кога за последен път е сълзяло . Това беше около 15-16 месечна възраст, така че доктора се оказа прав. Моята дъщеря го беше израстнала този проблем около годинката. Та от моят опит аз бих посъветвала изчакайте до след годинката и вижте как са нещата.

MamaMargo , за училищата си нямам понятие как е т.е дали ще го запишат за оставащите 2-3 месеца. Но всички деца са радостни тук от учебната система, че е малко яваш-яваш  Laughing, така че надали твоят син ще бъде недоволен, каквото и да решите.  Laughing Избрали сте хубаво време за пристигане. Успех!

 Misty, мога да отговоря за френският. В документите ина таблица 1-3 начинаещо, 4-8 средно и от 9-12 добро(доколкото си спомням, мпже да не е много точно).  Според мен за човек, който никога не е учил френски, колкото и да му се отдават езиците, може максимум 9-10 да пише ( това е максимума който може да защити на интервюто). В www.bgcanada.com със сигурност има като вашият случай за водещият кандидат и езиците. Но водещият кандидат трябва да знае поне на средно ниво езика, не може без хич.  Веднъж взели визи няма значение, кой ще работи и кой е бил водещият, с изключение на това , че трябва да дойдете заедно или водещият пръв. Разбира се, който знае езика има по-големи възможности тук за по-бързо намиране на работа и утвърждаване.

 Хайде до скоро  Heart Eyes

# 214
  • Мнения: 743
Благодаря за отговорите момичета!
Pisanka   bouquet
Emi w Ottawa около 3тия месец е първата "криза на разтежа" и тогава детето суче по често докато кърмата се регулира,ако дохранваш това ще я намали и ще ускори отбиването,моя съвет е непременно да кърмиш в периода от 3 до 8ч сутринта ,тогава се се произвежда най много от хормона стимулиращ лактацията и тя се увеличава,при мен стана,ние още се кърмим, но ако детето си наддава и е спокойно значи наистина всичко е ок,постепенно тя сама ще започне да прави по големи паузи,не се тревожи и ако гърдите ти са по меки и изглеждат "празни",това е знак че произвеждаш толкова мляко колкото е нужно Hug

# 215
  • Мнения: 21
Здравейте, мами,

аз като начинаещ бъдещ родител си блъскам главата да проумея разнообразието от потребни и излишни продукти на бебешкия пазар тук, та в тази връзка моля за съвет:

Чудя се какво да взема за бебо да седи/спи през деня понякога (и да се храни евентуално като почне захранването): засега се ориентирах че има swings, bouncer chairs, rocker chairs; и че лидер май е фирмата Fisher-Price.

Като пример се спрях на тези два модела: Fisher price infant to toddler rocker и  Fisher Price Nature's Touch Baby Papasan Cradle Swing (солена цена)

Имате ли опит с продукти от този спектър, които да са ви харесали? Ако се вземе суинг (по-скъп), отпада ли нуждата от рокър/баунсър??

Притеснява ме това, че столчетата (bouncer или rocker) ми се виждат малко нестабилни, едни такива като паянтови.

Благодаря за идеите и хубав семеен уикенд на всички!

# 216
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Пате Яки ние ползвахме Fisher Price Nature's Touch Baby Papasan Cradle Swing и съм страшно доволна. Даже и до БГ си я занесох, а накрая я и продадох там. И за коликите помагаше и да приспи бебето - изобщо супер - но не можеш да държиш бебето 100% от времето там - нашия змей по едно време го приспивах в люлката и после го местех в леглото.  Ако вземеш нея няма да ти трябва шезлонг. Освен това в БГ обърнахме и часовата разлика с люлката - абе с две ръце гласувам за нея още повече, че материята на кошчето е много добра и не се поти бебето там - докато в единствения шезлонг, който пробвахме щеше да се свари. Само за информация тази люлка е с 4 големи батерии, ако имаш кой да ти я направи на ток ще ти е по-лесно и икономично - иначе има още един модел почти същия, но с нещо като завески, който е на ток.

# 217
  • Мнения: 327
Fisher Price Nature's Touch Baby Papasan Cradle Swing (солена цена)


Ей на това чудо съм му страшно благодарна - приспиваше детенце, докато аз не можех да го гушкам заради шевовете. Ако искаш ела до Мисисага и ще ти дам нашето.

# 218
  • Мнения: 40
Привет, скъпи мами!  Simple Smile

Ние вече сме на 1 месец и 6 дни, а аз още не мога да отделя време за компа. Малката ни сладурана я гони голям апетит откакто се научих да я кърмя и яде почти на всеки час или на всеки два часа и деня и нощта.  Нощта вече започна на 3 часа, следващото хранене след трите час пак е на два часа и така. Вече и клечки за очи не могат да ми помогнат сигурно от толкова много безсъние. Ама да е живи и здрава, това е най-важното. Дали ще си промени режима през втория месец и да вземе да прави по-големи паузи между храненията?  newsm78 При вас как беше в началото?

Сега е 6:30 сутринта, а ние сме будни още от 5 часа. Поне мирува на коленете ми върху една възглавница докато пиша, та се надявам да успея този път да ви напиша обещания разказ.

Началото:
След положителния тест за бременност отидох в най-близкото Си Ел Си и там ми дадоха списък с клиники и болници, в които има доктори следящи бременност. Съответно получих откази, защото нямало места или дати чак за след 3-4 месеца.
Накрая се обадих на моя бременна позната и тя помоли секретарката на нейния доктор, та така се сдобих с първото си ранде-ву.

По време на бременността:
Ми предполагам при всички е така - На всеки преглед - тегли ме да види колко съм натежала, чуваме с един уред тоновете на сърцето на Викито, измерва кръвното налягане, с едно тестерче проверява донесената от мен урина /приготвена на гладно рано сутринта в деня на срещата/, ръчен преглед.
Докторът ме информираше за резултата от направените изследвания и ме съветваше като имах въпроси.
Доволна съм много от доктора си - с много стаж в професията си и наистина доста компетентен, внимателен и отзивчив.


Изследвания по време на бременността:

- Ехограф - в 20-та и 32-та седмица

- Изследване на кръвната захар. Тук имам 2 съвета:
Първият: Отидете без да сте яли нищо, за да не се налага като мен да повтаряте изследването. То всъщност представлява - Дават ти едно 50 мл шишенце с глюкоза /има вкус като фанта оранж/, която трябва да изпиеш за не повече от 10 мин. и ти вземат кръв за изследване.
Ако се наложи втори път да ви изследват - Ти дават да изпиеш 75 мл глюкоза пак в продължение на не повече от 10 мин. Взимат ти кръв три пъти през един час тоест поне три часа стоиш в болница.

Вторият съвет: Не забравяйте да си вземете номерче за поредността още като пристигнето в болницата за изследване и отидете много рано, за да не се налага да прекарвате почти целия ден в болницата. Ние бяхме към 6 сутринта и вече чакаха 4 човека. След 1 часа вече чакалнята беше пълна и се даваха часове за следобяд.

За друго изследване не се сещам.


Болницата:
Аз раждах в Сен Мери. Доволна съм много от обслужването и хигиената. Тя доколкото ми е известно се води гинекологична болница и наистина има много добри специалисти в нея.
Чувствах се като в "Дързост и красота" - на всеки 2 мин ме наглеждаше сестрите като влязох за раждане, носеха ми всичко, което ми бе необходимо. Имаше даже балон за правене на масажи като се появят контракции.
Обясняваха ми всичко, което предстоеше да ми правят. Постоянно ме  окуражаваха, даваха ми много полезни съвети.
Поставиха ми епидорална упойка без много бавене още с пристигането в болницата, защото имах редовни контракции и 3 см разкритие.
Поставиха ме в частна стая без да се налага да плащам заради малката, тъй като имаше малко проблеми след раждането.


Раждането:
Почувствах за първи път що е конракция едва на седмия ден след датата на термина. Толкова време ми даде и доктора, ако се забави до 1 седмица след термина, посочен ми от ехографа и ти го предизвикат.
В началото конракциите бяха на около половин час, постепенно болката се явяваше на 15-20 мин и когато в продължение на 2 часа имах контракция на всеки 5 мин тръгнахме към болницата с предварително приготвената още от 7-мия месец чанта.

Тук да отбележа, че от всичко, което бяха написали в списъка, имах нужда само от чехлите, превръзки, памперсите на бебчо и тоалетните принадлежности. Никакви нощници не се ползваха като гледах и другите жени също. Ходих през цялото време с тази, дадена ми от болницата и когато поискаш ти дават чиста и си я сменяш.

Влязох в 9 вечерта в болницата и родих на следващия ден тоест на 20ти септември точно 12:07 ч.
Още като пристигнеш ти искат здравната карта и се обаждат на доктара ти. Гледаха пулса на бебето и контракциите и ме преместиха в родилната зала.
Още с влизането в болницата има инвалидни колички /поне в Сен Мери е така/, грабвате си спокойно една и мъжа ви да ви "вози" до мястото на приемане, както и от приемната до родилната зала.

Още при приемната си поисках епидорална упойка. След поставенето и всичко стана по-розово. Изчезна болката и даже успяхме да си поспим вечерта. За мъжа ми имаше фотьойл, който става на легло. През цялата нощ се грижеха за мен, ако поискам вода или нещо искам да питам. Мереха през цялото време контракциите и пулса на бебето.

Единственото, от което бях много разочарована, че по време на самото раждане когато имах вече 10 см разкритие и бебето тръгна да излиза, епидоралната упойка спря да бъде ефективна. Понеже беше страшно болезнено настоявах да направят нещо по въпроса, а не да ми показват, че има достатъчно епидорал в торбичката на системата. Така ми поставиха още един вид упойка, която обаче в съчетание с епидоралната ме приспа за цял час, нямах сили за нищо, въпреки, че бебето вече беше тръгнало да излиза.
Затова явно доктора реши да не ми поставят повече упойка и се наложи да родя "натурално" и да изживея всеки миг от болката. Това слава Богу беше в продължение само на 2 часа, така че после всичко отминава, особено като видиш малкото си съкровище. Hug

Изключително много ми помогна ходенето на курс по плуване за бременни. Голяма част от наученото на упражненията приложих от самото начало на раждането и това ме спаси накрая да не завърши без малко с цезарово сечение, че големичка ни се роди Викито - близо 4 кг,  53,5 см. Докторът многократно повтаряше, че е страшно изненадан за адекватното правилно напъване, така че се съгласи да  опитам да завърша естествено раждането без цезарово, защото малката нещо не можеше да се извърти в посока към земята, за да успее да излезе. Но всичко завърши добре и вече е в миналото. Peace

Докторът постави местна упойка така, че не усещах като ме шиеше. Разминах се с малко шевове.

Викито беше нагълтала околоплодни води и затова като я поставиха непосредствено след раждането на корема ми, веднага я взеха и отнесоха в така да го нарека Интензивното. Дадоха ми я чак на следващия ден като първо ме преместиха в частна стая, изкараха майка ми и мъжа ми. Облякога ги в специални наметала, като нощница, поставиха им маски и тогава донесоха малката в стаята. Изолираха ни, за да няма контакт с другите докато се довъстановят белите и дробчета заради нагълтаните води. Забраниха визитите. Изрично помолихме за разрешение да ни посетят едни наши приятели. Разрешиха с уговорката да няма деца до 12 год.
Всички сестри, които влизаха първо си поставяха маска и обличаха жълтата дреха.

Носеха храна сутрин, обяд и вечер. Изглеждаше много добро количество и апетитна. Питат те дали ядеш месо или дали има нещо, което не консумираш и се съобразяват с желанията ти.
Мъжът си хапваше всяка порция, защото аз още не можех да се освободя от неотдавнашния спопомен за повдиганията, та според неговите думи е много вкусно всичко.

След два дни ни изписаха, защото помолихме да идваме, ако трябва на процедури, но да не стои повече, тъй като искаха да ни оставят още. Надупчиха пак петичката на малката с един като телбод и като взеха проба за жълтеница и се оказа, че е в границите, ни пуснаха.

На излизане проверяваха как сме закопчали бебчо в кошчето за кола и като се удовлетвориха всичките им изисквания, дадоха ни документите и със задължителното: Бон шанс си тръгнахме щастливи към дома Hug

Ми това е. Извинявам се, че дългичко стана, но се надявам да съм помогнала да се ориентират мамите, на които им предстои раждане.

Леко бременеене на всички и леко раждане!  Peace

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 06:31 от milla_

# 219
  • Мнения: 5 713
Благодаря за разказа!  Wink   bouquet

# 220
  • Мнения: 37
Здравейте момичета!
Първо искам да благодаря на всички, които си предлойива услугите и ми изпратиха покана за родител, действаме по вапроса.  bouquet
Имам въпросче: Някой ползвал ли е съпортваш колан за бременни и какви са отзивите. Почнах много сериозно да се замислям за нещо такова, че болките в кръста и крака вече са непоносими и на моменти напрактика немога да се помръдна. Предполагам че е от преумора, но по-добре не мисля че ще става, напротив.

# 221
  • Мнения: 21
Някой ползвал ли е съпортваш колан за бременни и какви са отзивите. Почнах много сериозно да се замислям за нещо такова, че болките в кръста и крака вече са непоносими и на моменти напрактика немога да се помръдна. Предполагам че е от преумора, но по-добре не мисля че ще става, напротив.

Здравей, nevenska,

Имам се за неволен експерт по темата, така че ето какво мога да споделя, дано ти е от полза, малко дълго се получи:

За болките в кръста и крака по-добре да се лекуваш комплексно.

Аз в 22 седмица си докарах доста тежка болка, която ме държа към 3-4 седмици, куцах с всяко стъпване.

Взех сама да чета в нета, щото OB доктора ме "успокои", че до края на бременността може и да се влоши...Каза да пия тиленол за болка. Да правя масажи, топли компреси, много внимателно при ставане, навеждане...

Четох, че може да боли по различен начин по време на бременност - lower back pain, sciatica (удря в крака, но не винаги боката в крака е sciatica ), aз уж успях да определя, че мен ме боли около sacroiliac joint - около опашката ниско в таза при ходене и движение.

1. Започнах да правя упражнения на пода сутрин и вечер по около половин час, които да подсилват таза, тазовото дъно (pelvic floor) и кръста. Намерих си ги в нета, плюс някои знаех от един полезен курс по пилатес за бременни (между другото - препоръчвам го, на Блър и Спадайна е в еврейския спортен център: www.babyandmefitness.com).

Много е важна и стойката по време на бременност - да се избягва патешкото ходене с дупе назад, кръстът да е изправен и тазовата опашка - прибрана към тялото, а не изнесена назад - и при седене, и при вървене.

2. Спрях плуването, защото ме болеше от него. Четох, че може да помага, но може и да пречи - зависи от болката и случая.

3. Ходих три пъти на масаж по 1 час в седмицата, много помогна да облекчи напрегнатите мускули в областта. Ако имаш застраховка чрез работодателя, това се покрива 100% до определена сума годишно. Мога да ти дам координатите на масажистката, ако те интересува.  После карах мъжът ми да ме натиска там, ама той все пак не е трениран, но и  това помогна малко.

Може евентуално да помогне и chiropractor (услугите му също се покриват до известна степен от застраховка), но не съм пробвала.

4. Топли компреси - носят само моментно облекчение, но са приятни - намокрях хавлиена кърпа, изцеждах и слагах в микровълновата за около 50-60 сек, внимание - пари!. След това си я слагах на кръста и таза ниско като си лягах странично или дори права. Бързо изстива, така че може няколко пъти да се повтори.

5. Купих си колан за $62 май (докторът ми даде рецепта със задна дата в последствие, за да опитам да си взема парите от застрахователя си, още не съм разбрала дали ще стане, но май да) - Sacroiliac Belt на Serola Biomechanics от магазина за медицински материали Старкман'с. Този се слага ниско на таза, под корема и стяга, определено помага да прибере/стегне ставите и таза при ходене. Онези за бременни са различни модели, но на мен в магазина като ме пробва сестрата с един огромен широк колан, затискащ целия корем и от гръба материя, не си представих особено в жегите така да ходя, обясних, че не ми трябва такъв, че болката е ниско тазова и тя ми даде този моя, от който бях много доволна.

Можеш да потърсиш онлайн "maternity belt", но е по-добре да се пробва, защото може да се окаже неудобен, да стяга, да е груба материята.

Ето специализираният магазин в Торонто, там май имаха тези два колана само:
Starkman's: 1243 Bathurst near Davenport (416) 534-8411

УСПЕХ!

# 222
Здравейте на всички мами и бъдещи такива !
Мамо Марго , ние живеем в Норд Йорк, но това е един много голям квартал и е трудно да се опишат всички училища в него. От нашето аз съм сравнително доволна. Когато пристигнахме ( в средата на февруари тази година) синът ми го записаха моментално в училище. Косьо беше стигнал до средата на втори клас в България, но тук го записаха да довършва трети, защото за тях е важна възрастта на детето, а не колко е учило до момента и говори ли английски.
Твоето детенце е на 10 години което значи, че ще го вземат вероятно да довършва пети клас. Допълнителни часове по езика за новопристигналите деца има, но не очаквай непременно те да са с учител по английски. В нашия случай ги води  библиотекаря на училището, който е и треньор по футбол на децата. Simple Smile  Всички останали предмети детенцето ти ще ги учи заедно с децата  знаещи езика.

# 223
  • Мнения: 24
Fisher Price Nature's Touch Baby Papasan Cradle Swing

Аз също съм много доволна от тази люлка - все още е любима на Филип /а вече е на 7,5 месеца/. Особено полезна е вечер, когато е кисел, уморен и му се спи. А през деня ми дава възможност да свърша доста неща дори и да е буден. Гласувам с 2 ръце, че абсолютно си заслужава.  newsm10

# 224
  • Мнения: 68
Здравей невенска,
Mоже би от 2-3 седмици, а може и повече да станаха вече съм с кoлан за бременни. Купих го от драг марта от тези специализираните. Има 2 вида, единият е по-семпъл, аз си взех takyv с таксите излезе $52, а има и още един вид към 62-65, но на мен не ми хаареса, защото е с много части и докато се запаааша с него...  отиде та се невидя.

От как съм с колана се чувствам много по-добре. По едно време едва вървях от болки в таза и кръста. Сега пак си ме наболява от време на време само, но не е толкова зле- търпи се.
x x x

Общи условия

Активация на акаунт