нр.37 Нова седмичка - ДА на слънцето, НЕ на дъжда 10-19 септ 2007

  • 4 540
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 475
 Да ,става точно както в кубинската. Wink
 Тук струва 52 еуро. Peace
Модела се казва - BIALETTI Easy Timer . Peace

# 16
  • Мнения: X
я, каква хубава кафеджийска тема

я си признайте набързо и без бой какво кафе пие - имам предвид марка
аз искам да е много ароматно, да не горчи и да не кисели
но все не го уцелвам
пробвах всички видове на Gevalia и разни други

иначе го варя в ей това


Astrea, pls, дай малко инфо за тази машинка
как се казва, нещо марка, цени
може да се намира и насам

за дъщеря ти - повелавам един щур и незабравим купон - случаят го заслужава

сега се присетих аз как отпразнувах това събитие - на първата и последна студентска бгигада в далечната 1989 - беше много яко (а и ми остана сериозен спомен - там се срещнахме с нашия татко)

палачинке, моето синче да не го срещаш - палачинкояд от малък, за теб - направо канибал

при нас се изсипа порой точно когато излизах с детето сутринта
отдавна беше да плувам в обувките си

но вече изсъхнак

поздрави на всички

Astrea, mersi за машинката
май сме писали заедно

# 17
  • Мнения: 5 475
 Wink Joel  Hug

  Кафе купувам само Lavazza ,Splendid или Kimbo.Принципно предпочитаме арабика Wink

# 18
  • Мнения: 1 294
Джоел, и аз от него копувам (най силния вариант) и аз като тебе така го оби4ам, но най мразя да е кисело... Оба4е не6то на последък не го намирам по магазините. Като сложа много кафе става ОК.
Лаваца и ИЛИ има тук, оба4е са твърде скъпи : пр. ИЛИ 250гр. идва към 10 Евро. Лавацата е малко по ОК ама тя пък не6то няма съ6тия вкус както това което си спомням. М/У другото веднъж от Швеция си купих супер Лаваца... се6та6 се Стйомстад и Норвежци на пазар. #Shocked Simple Smile

Астреа, 52 евто хи4 не е много... 6те взема те потърся дали не може по нета да купя.

# 19
  • Мнения: 5 183
По темата за кафетоп съм "пас" - не съм му разбира4, а и не пия много-много.
Наши приятели, оба4е, отвориха преди около 3 години "Кафе - бутик" в съседния до нас квартал. Пекат го, мелят го там, правят си разни техни комбинации. Ах как митрише в магазина им! Мммммм, всъщност, ухае на кафе още от ъгъла на светофара, който е на поне 50-тина метра от тях. Продават го в специални опаковки с логото на тяхната фирма. Не са кафене, а само магазин, но имат и хубава кафе-машина, с която могат да направят кафе на клиента да опита.

# 20
  • Мнения: 1 550
съвсем ме запалихте с тази кафеджийска тема  Crazy
макар че при нас няма кой знае какъв избор на кафе за жалост, поне не този избор който има в БГ например.
ние имаме Philips Senseo , защото Daouwe Egberts (те са монополист на пазара) произвеждат  newsm78 как се казва това pads за машината. получава се страхотен каймак, като на еспресо. но и аз си мечтая за истинска еспресо машина. и ще си купя като почна да работя. за сега е излишен лукс, както се изрази половинката  Sad
а лаваца кафето е за еспресо машини и доста скъпо тук  Crazy в БГ пиех

# 21
  • Мнения: 1 550
Майка, такова магазинче ми липсва. има ги в Амстердам, а ние не ходим толкова често на пазар там. само на зоо-то заради Алекс  Grinning
моя приятелка ми беше купила такова насипно кафе, такова вълшебство беше ммммммммм.....

# 22
  • Мнения: 1 294
Миленски абе аз работя ама пак ми идва малко надолу в списъка с желания, една хубава ма6ина за еспресо е над 800/1000 Евро и все не стигам до нея.
А тука има насипно кафе по хранитените стоки... малееее... невъобразима Шлякавица е.

# 23
  • Мнения: 1 550
какво е шлякавица?  newsm78
ами значи аз съм по-скромна в желанията си за кафе- машина, тия дето аз ги гледах бяха около 400-500. и пак ми се вижда голям лукс. наши познати си бяха купили "много скъпа" еспресо-машина (според техни думи) от Италия, защото много им харесало кафето там. и сега освен кафе в къщи, никъде други не пият кафе  Crazy

# 24
  • Мнения: 1 294
Миленски, хехе, Шлякавица е каквото зву4и... Simple Smile Опитах се да се изразя по образно.

# 25
  • Мнения: 250
Момичета,лека и спора седмица! Peace

# 26
  • Мнения: 1 909
Момичета, привет! Слънчева и приятна да е!

По въпроса с кафето - само Illy признавам, ама пусто, че е два пъти по-скъпо от другите

Може ли да задам един технически въпрос - като се опитвам да отида на втора страница от форума на Родители в чужбина,  ме праща в страницата от преди една седмица Sad  Има ли някой същия проблем, или  повредата е в моя телевизор newsm78 


# 27
  • Мнения: 1 550
Chumbi,
аз сега проверих дали ще ми се зареди втората страница от форума- нямаше проблеми.
но има моменти, когато доста чакам да изгрее нещо. имам чувството, че връзката не е особено бърза.

# 28
  • Мнения: 1 909
Milenski72, при мен се зарежда бързо, само че на втора страница, на която отгоре пише дата 6 септември - така че не мога да видя втората страница от днес, например. Третата излиза пак от 10 септември - нищо не разбирам, дали не съм хванала някаква буболечка (като Пепеляшкината, например Wink )

# 29
  • Мнения: 7 914
наближава есентаи зимата и започват голямото потребление на форума.. така, че  са възможни разни аномалийки Thinking

Общи условия

Активация на акаунт