Още за мъжкият стерилитет

  • 6 302
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 148
zdravejte momi4eta,nie ystanovihme 4e imame su6tia problem.ziveem v 4yzbina i kogato napravihme spermograma sled tova ni izpratiha na videozon i tam se ystanovi 4e supryga mi ima raz6ireni veni i na dvata testisa.objasniha ni 4e 6ans za zabremenjavane po estestven put ima no e minimalen.opitahme 2 meseza s ystanovjavane na ovylaziata(imam neredoven zikul)i hormoni za narastvane na jazikletkata,oba4e ni6to.mislja da ne si gybim vremeto i da otidem v klinika za da obsudim vuprosa za icsi.ne me e strah,iskam samo da priklu4a s tova hodene po doktori,opitvane na razni metodi,prazni nadezdi i gybene na vreme.mislja 4e medizinata e dosta naprednala v pova napravlenie i smjatam da se vuzpolzvam maksimalno.kolko stryva tazi prozedyra v bg?6te vi buda mnogo blagodarna ako me informirate.pozelavam iskrenno yspeh na vsi4ki vas i ne 4akajte dulgo za da se podlozite na njakoja spasitelna manipylazia!

ИКСИ в България излиза около 9000 лв. Но всичко е много индивидуално, в зависимост от това колко инжекции за стимулация ще ти бъдат необходими. Реално при нас на клиниката заплатихме около 4000 лв., останалите дадохме за инжекции.

# 16
  • Мнения: 2 422
bubaranski 5 000 дадохте само за инжекции ли????????????  Shocked
Ние също ще правим икси може би октомври или ноември Sad
 
 
 

# 17
stryva mi se dosta skupi4ko.zdravnata kasa ne poema li 4ast ot lekarstvata?spezialno pri naszdravnata kasa otpyska 350e za in vinvitro a za lekarstvata pla6ta6 samo 25% ot stojnostta im,razbira se predpisani ot li4nijt ginekolog nezavisimo v koja klinika stava manipylazijata. moja prijatelka kojato pravi prez mart,plati za manipylazijata 2500e+lekarstvata.dokolkoto znam lekarstvata stryvat okolo 500e bez namalenieto ot zdravnata kasa.tazi informazia e za in vitro,no ne mislja 4e ima njakakva su6testvena razlika s icsi,poneze i v dvata sly4aja pravjat stimylazia.

# 18
  • Мнения: 7 716
Мaslina, пиши на кирилица.
Не ти ли прави впечатление, че само ти пишеш на тази маймуница?

# 19
  • Мнения: 148
Когато ние правихме ИКСИ, здравната каса ни отпусна лекарства (в аптеката ми казаха, че пазарната стойност на тези лекарства е 3 600 лв.). На нас обаче те не ни стигнаха. Аз съм с изместена овулация - на 19 - 20 ден (въпреки, че цикълът ми е на 29 дни). Това наложи да си докупим лекарства - дадохме още 1 200 лв. Ако така пресметнем точно нещата, ИКСИ-то при нас излезе 8 800, но реално ние сме платили 6 200 лв. (другото ни покри здравната каса). Но ако човек живее в чужбина, мисля, че трябва да си плати всичко сам (няма как да се включи по линия на здравната каса, освен ако не е изпратен от България на работа там и трудовия договор и осигуровките са в България).

 Ние заплатихме допълнително и 800 лв. за замразяване на ембриони, тъй като имахме 6 в повече.

# 20
  • Мнения: 148
Забравих да кажа, че разлика в стимулацията при ИКСИ и ИН ВИТРО няма. Разликата в двете процедури е в начина на осъществяване на оплождането. При ИН ВИТРО-то сперматозоидите се поставят около яйцеклетките и сами трябва да преодолеят обвивката и да осъществят оплождането. При ИКСИ се подбира един сперматозоид, който се инжектира директно в ядрото на яйцеклетката.

# 21
  • Мнения: 75
Maia, не се чуди за лекарствата на мен лекарствата за стимуляцията излязоха 6000 , отделно за манимулациите още 2200. Аз правих инвитро, но разликата в цената за инвитро и ИКСИ е около 200-300 лева. Както е написала Бубарански, различен е начина на оплождане на яйцеклетките. Успех!!!!

# 22
  • Мнения: 4 306
Е, цената е съвсем индивидуална, според отговора на пациентката, спрямо лекарствата.
При мен стимулацията беше доста тежка и бе на стойност 1500 лв по каса + 800 лв, които доплатихме. Отделно 2450 за самата процедура. Допълнително има и около 200-300 лв за хормоналните изследвания, през ден.

# 23
  • Мнения: 1 950
Момичета цената зависи и от клиниката. Първият ми опит струваше около 4700, вторият 4100. Лекарства плюс процедура. Като имате предвид, че лекарствата ми бяха доста и първия, и втория път. Това сме го коментирали нееднократно тук. Много зависи и конкретната клиника от къде се снабдява с лекарства, на какви цени ги взима.

# 24
njama kak da pi6a na kiriliza,za6toto njamam takava.sorry,oba4e njama kak

# 25
yzasno skupi sa tezi lekarstva v bg.javno njama da pravja ni6to v bg.ako sum kusmetliika 6te platja 2500e za prozedyrata i 25% ot 500e za lekarstva.hormonalnite sa su6to yzasno skupi.az pravja sega vseki mesez za da razberem kolko e narastvaneto na jazeto oba4e pla6tam po linija na kasata 10e.za suzalenie i tozi mesez nito edin sperm4o ne se dobra do moeto nabubnalo jaze i pak sum v zikul.6te zapo4na pregovori s klinikata.

# 26
  • Мнения: 340
И все пак може ли някоя от вас ако знае, да уточни на какво точно се прави тази микробиология при мъжа? Ние ще я искаме в чужбина от личен лекар и като ги знам колко са вътре в нещата...

# 27
otnosno termina mikrobiologia da razbiram li posjavka?

# 28
  • Мнения: 7 716
Разбирай, но пиши на кирилица.
Има  КРЕДОР. Виж ТУК.

# 29
  • Мнения: 4 306
И все пак може ли някоя от вас ако знае, да уточни на какво точно се прави тази микробиология при мъжа? Ние ще я искаме в чужбина от личен лекар и като ги знам колко са вътре в нещата...
Микробиологично изследване може да се направи на проба от еякулат, простатен или уретрален секрет. Каква точно, определя лекарят. С последните две, джи пи то не би се справило по мое мнение.

Общи условия

Активация на акаунт