Септември вече на вратите чука. Второкласници, желаем ви сполука! 2

  • 21 148
  • 281
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 470
   Привет и от мен!!!
   И на нас още не са им раздали учебниците,но днес следобеда като бил на тренировка,видял някакъв камион в училищният двор,и се върна щастлив,че утре може би вече...Но аз вече не се надявам,ако не успеят и утре,от понеделник стачкуват и......... #2gunfire #2gunfire #2gunfireТо моят вече си харесва училището,няма учебници,няма домашни,няма госпожи...Е такова училище няма!!! WinkМи от нас толкова!!!

# 226
  • Мнения: 1 671
Добър вечер, дами  Grinning

първият опит за  писане на широки редове е комично плачевен  Simple Smile
На първия ред малките букви изпълват цялата височина на реда, а големите отиват в горния ред. Ми така е свикнало чавето, така е почнало Joy

Госпожата се  е намесила и е дала пример с две думи, изписани както трябва. Чавето веднага е възприело, обаче.... тук започва комичното - следват летящи думи, ту опрели до горната черта, ту наполовина слезли под долната.

Като цяло е загубил достигнатата бързина на писане от първи клас, при диктовката има пропуснати фрази. Инак с правописа грешка не е допуснал. Учителката е препоръчала да се упражнява, за да свикне с редовете.

По математика малките квадратчета са му повлияли благотворно Wink Сега цифрите му изглеждат нормално грозни, преди бяха огромно грозни Joy

Учебници още няма и при нас. Дано утре.

Днес за сефте му звънях на джиесема, че много дъжд валеше точно преди да ги пуснат от училище. Като се прибра, беше доволен, че е имал възможност да говори по телефона в присъствието на приятелчетата си.

Надлежно попълних бележника, залепих му снимка, попълних учебната програма за срока и учебните предмети. Само имената на учителите оставих, че още не ги зная. И личната карта попълних, даже си вписах и телефона.

# 227
  • Мнения: 1 100
На нас ни раздадоха още на първия ден, но са много стари и надраскани. В града не могат да се купят нови.  #2gunfire

# 228
  • Мнения: 1 163
На нас ни дадоха нови-бит и техника,музика и математики две

# 229
  • Мнения: 151
Добро утро! Та значи при нас положението е следното - още няма учебници, не се знае кога изобщо ще има. Госпожата казала, че засега ще пишат на тесни и широки редове и големи квадратчета. Вчера имаха домашно да препишат 15 изречения, а по математика - нямаха. Върнаха подпечатани личните карти, бележниците - не. Не са им дали още учебната програмата - карат го ден за ден.

# 230
  • София
  • Мнения: 4 272
От 24 септември учителите са в безсрочна ефективна стачка. И сега какво ще го правя моя? newsm78 Ще го държа в офиса, а той ще си иска заплатата Joy
Моли Уизли, много ме разсмя с описанието на буквите Laughing Ама те децата не са виновни. Много рано им дават да пишат на широки редове. Нашите човечета започват с широките редове и малките квадратчета чак от втория срок. Госпожата им иска първо да си припомнят писането, а после да въвежда новости.

# 231
  • Мнения: 24 467
Добро утро и от моя хаймана!
И ние сме с тесните и широки редове от втория срок. То като му гледам краснописа, почти като мая го докарва /добре, че тук не се пише на ръка/, та лично той ще има нужда да пише на такива до средното училище, май /ако има до тогава такива Laughing/. Иначе е с малки квадратчета, цифрите поне му се четат /макар че разликата между "0" и "6" е трудно забележима/.

# 232
  • Мнения: 826
Учебници и ние нямаме все още.
В началото госпожата каза 2 тетр. с тесни и широки редове и 1 с големи кведратчета- останалото- с широки редове и малки квадратчета. Е, приготвих, дадох и сега ВСЕКИ  ден има нужда от нова неква тетрадка  #Cussing out
Ходи с желание на училище, вчера е регистрирал първото закъснение /върна се в къщи от половината път, че му се ходи до тоалетна  ooooh!/
С парите е спестовен- вчера с 2,00 лв. освен със закуска и обяд се е сдобил и с кръстословица.
За сега стартираме добре, чака с нетърпение първите оценки в бележника Hug

Нашето родословно дърво беше само до дядо и баба, при това на единия родител /имаше и пример в учебника/.

# 233
  • Мнения: 11 317
Нашите още пишат с тесни и широки редове и с моливи. Доколкото разбрах, чак в трети клас ще почнат с химикали.
Вчера получиха обратно резултатите от класните работи по диктовка. Девойката ми донесе първата шестица и съм много щастлива.

# 234
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
Имаме стар учебник по български език, но е запазен доста!!! Вече ни станаха два , заедно с читанката Grinning.
Казаха да следиме новините , щото и те не знаят , ще стачкуват ли или не...ако стачкуват ще има занималня / само/ от 8.20 сутринта...ама до колко , не разбрах newsm78...
Пишеме още на тесни и широки, и на големи квадратчета с химикалки.
За домашно имаме от две задачи , да направиме задачи с думички, по български още не разбрах какво има...

# 235
  • Мнения: 10 758

Казаха да следиме новините , щото и те не знаят , ще стачкуват ли или не...
Вчера щерката ми каза същото.И аз се учудих, що па трябва аз да гледам новините Rolling Eyes

# 236
  • София
  • Мнения: 4 272
Ние днес нямаме домашно. Но нали и без това от 24 стачкуват...
По Околен свят Боби е написал следното в тетрадката: Моето семейство. След това е нарисувал две дървета, а между тях е написал: Аз, Мама, Тати, Чичо, Леля. Ето това е семейството за детето Grinning Само да няма сърдити баби и дядовци Wink

# 237
  • Мнения: 1 163
Директорът е раздал на всички бележки да следим новините или да проверим утре в училище щяло да има съобщение на входа.Иначе имат домашно да препишат урока НАЙ- ХУБАВОТО,доста е дългичък...Сега се потят да го пишат  #Crazy #Crazy

# 238
  • Мнения: 24 467
Ние в понеделник сме на училище. Имаме и домашни за тогава. Във вторник- също, с насрочена родителска среща и обсъждане на рутинни въпроси- събиране пари за касата на класа, инструкции за материяла през първия срок и изискванията, които следва да се покрият от учениците и т.н. Confused Много странно...
"Най- хубавото" /от читанката/ са го взели днес и има въпроси в нея и тетрадката по четене.

# 239
  • Мнения: 1 671
Госпожата днес ме уведоми, че на 24-ти със сигурност няма да се учи. Очаква се същото за 25-ти и 26-ти, но все пак прикани да следим новините и да се чуем по телефона за допълнителна информация. Добре че днес успях да взема бележката за социалните, ако бях отложила за другата седмица, щях да пропусна срока до края на месеца.

Нали знаете за бележките, пуснах отделна тема даже. Ако подавате декларация за детските преди 15-ти септември, до края на септември трябва да представите в Социалната служба служебна бележка, че детето ви е записано в редовна форма на обучение и посещава редовно учебните занятия.

То посещаването редовно е доста евфемистично казано, ама повредата не е в нашите телевизори  Laughing

Днес сутринта младежът се сблъска с майчиния инат за първи път от два месеца. Изпрасках му една диктовка от цяла страница. Имайте предвид, че тетрадките с широки редове имат 21 реда на страница, което е почти два пъти повече от тези с малки и големи.
После го накарах сам да си я провери, да си отрие грешките, а тези които не успя да открие, му ги посочих аз. После всяка сгрешена дума биде написана неколкократно. Добре че бяха само две правописни грешки.  Ми така де, правопис се учи по този начин, друг няма.
Стъжни му се, ама издържа.
Обаче с гордост отбелязвам, че думите вече не плуват и не летят, а си стоят на мястото, мда.

Общи условия

Активация на акаунт